Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#4771 Mateo Napisany 26 listopada 2017 - 18:25

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Gdybyś Tynio miał teraz do wyboru telewizor, to cobyś wybrał? Sony, Samsung, Panasonic, LG? :)
  • 0

#4772 ACZ Napisany 26 listopada 2017 - 19:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 143 Postów:

Ja swoją 50-calową plazmę Panasa będę wymieniał na OLED najwcześniej w przyszłym roku, ale nie później niż w 2019. Będę brał bydlaka 65 cali, bo te 50 cali przez te wszystkie lata już mi się opatrzyło i jest dla mnie małe. No, ale to norma, nie ważne jak duży tv się kupi to potem i tak chce się jeszcze więcej, więc dobrze, że producenci wypluwają już teraz tiviki grubo powyżej 70 cali, bo te 65 cali po latach też się opatrzy. :cf:

 

Na LCD nigdy nie uzyska się takiej plastyczności obrazu jak na OLED, bo czerń to fundament obrazu.

 

hdtv polska:

Temat czerni w telewizorze można porównać do silnika w samochodzie. Jest to najważniejsza, fundamentalna cecha obrazu, klasyfikowana najwyżej w skali wpływu na postrzeganą jakość. Możemy mieć wszystko najlepsze – wierne barwy, dużą jasność i nieskazitelną ostrość, ale bez odpowiednio dobrej czerni nie będą one robiły wrażenia.

Pod tym fundamentalnym względem nie ma więc lepszego wyboru niż ekran OLED. Niezależnie sterowany każdy piksel sprawia, że uzyskujemy perfekcję czerni (zerowa emisja światła) czyli czegoś, co w każdym z widzów budzi podziw. To tak jakbyśmy mogli nabyć auto napędzane perpetuum mobile. Możemy konfrontować różne ekrany LCD z ekranem OLED, ale żaden z nich nie wyjdzie zwycięsko w konfrontacji kontrastu. Może co najwyżej starać się dorównać! Perfekcyjna czerń, ze względu na to, że nie emituje żadnej ilości światła, nie ma więc granatowego zafarbu, jak w telewizorach LCD, nie słabnie pod kątem i nie ma żadnych plam (typu clouding).

 


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 26 listopada 2017 - 19:35

  • 1

#4773 BeSOS Napisany 26 listopada 2017 - 19:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nejek dobrze prawi. Po plazmie nie mam zamiaru wracać do LCD nawet jeśli HDR wymiata. Czekam aż oledy się zaklimatyzuja i ceny spadna. Teraz sytuacja przypomina mi ta kiedy na rynek wchodziły dopiero tvki HD ready, technologia była dopracowywana wiele lat, rok potrafił robić kolosalna roznice...

Ta generację kończę na moim tv, ps5 już odpalę na czymś z hdrem, pewnie gry będą jak zawsze na początku zasysać grafa to hdr mi to zatuszuje :hihi:
  • 0

#4774 Pawlik Napisany 26 listopada 2017 - 19:54

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

 

Drama jest!

 

Tivik wczoraj kaput, wziął się wyłączył i kaplica. Rano pojechałem do MM, nie mieli drugiego na stanie, sprowadzić mogą dopiero na za tydzień, nie mam siana by dopłacić do 55. Oddałem więc i chyba będę czekał aż staniej 55. Jpr to trzeba mieć pecha, typ powiedział mi, że jestem pierwszą osobą która oddała ten tv z powodu zepsucia. 

 

Ja czytałeś(lub nie)  miałem podobną sytuację ze swoim TV

TV działał i nagle się wyłączył i nie chciał się włączyć. 

 

Przewertował neta i zrobiłem jak gdzieś ktoś na forum napisał.

Wyłączyłem z gniazdka na całą noc rano włączyłem i zrobiłem hart reset TV i wszystko OK

 

teraz już po ptakach, tv oddany. Całą noc był w pudle spakowany, w sklepie tylko go podłączyli, sprawdzili, że nie działa i tyle. A z ciekawości, jak się robi hard reset? 


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 26 listopada 2017 - 19:57

  • 0

#4775 Tynio Napisany 26 listopada 2017 - 20:57

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Gdybyś Tynio miał teraz do wyboru telewizor, to cobyś wybrał? Sony, Samsung, Panasonic, LG? :)

 

Sony lub Panasonic 

 

Samsung ostatnio choć ma ładny obraz w TV to jakoś wykonania w modelach za 3-4 tyś nie odbiega od tych za 1,5-2 tyś LG LEDy są tanie , ale nie odbiegają od Sony czy Panasonic (LG to pewnie jak każdy napisze OLED) 

 

W roku 2016 Panasonic wydał niezły TV jednak spora obniżka i dobre recenzje spowodowały szybką wyprzedaż modelu więc padło na Sony  i nie ma co ukrywam Starh nakierował mnie na ten model. 

 

U mnie jest taka sytuacja, że max co może mi wejść to 40" i tak by weszło 43" musiałem przesuwać meble.

Więcej już nie wejdzie, a i odległość od TV to jakieś 1,7-1,8 więc jest OK na tych 43 calach

 

 

 

Drama jest!

 

Tivik wczoraj kaput, wziął się wyłączył i kaplica. Rano pojechałem do MM, nie mieli drugiego na stanie, sprowadzić mogą dopiero na za tydzień, nie mam siana by dopłacić do 55. Oddałem więc i chyba będę czekał aż staniej 55. Jpr to trzeba mieć pecha, typ powiedział mi, że jestem pierwszą osobą która oddała ten tv z powodu zepsucia. 

 

Ja czytałeś(lub nie)  miałem podobną sytuację ze swoim TV

TV działał i nagle się wyłączył i nie chciał się włączyć. 

 

Przewertował neta i zrobiłem jak gdzieś ktoś na forum napisał.

Wyłączyłem z gniazdka na całą noc rano włączyłem i zrobiłem hart reset TV i wszystko OK

 

teraz już po ptakach, tv oddany. Całą noc był w pudle spakowany, w sklepie tylko go podłączyli, sprawdzili, że nie działa i tyle. A z ciekawości, jak się robi hard reset? 

 

 

 

Odpowiednia kombinacja klawiszy

 


  • 0

#4776 Pawlik Napisany 26 listopada 2017 - 21:12

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

u mnie by to nie przeszło, bo w ogóle diody się nie paliły, jakby w ogóle prąd nie dochodził, jakiś bezpiecznik się pewnie spalił albo i gorzej.


  • 0

#4777 Starh Napisany 27 listopada 2017 - 11:04

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Może jakieś przepięcie miałeś i poszło.


  • 0

#4778 burnstein Napisany 27 listopada 2017 - 11:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

 

Ja swoją 50-calową plazmę Panasa będę wymieniał na OLED najwcześniej w przyszłym roku, ale nie później niż w 2019. Będę brał bydlaka 65 cali, bo te 50 cali przez te wszystkie lata już mi się opatrzyło i jest dla mnie małe. No, ale to norma, nie ważne jak duży tv się kupi to potem i tak chce się jeszcze więcej, więc dobrze, że producenci wypluwają już teraz tiviki grubo powyżej 70 cali, bo te 65 cali po latach też się opatrzy. :cf:

 

Na LCD nigdy nie uzyska się takiej plastyczności obrazu jak na OLED, bo czerń to fundament obrazu.

 

hdtv polska:

Temat czerni w telewizorze można porównać do silnika w samochodzie. Jest to najważniejsza, fundamentalna cecha obrazu, klasyfikowana najwyżej w skali wpływu na postrzeganą jakość. Możemy mieć wszystko najlepsze – wierne barwy, dużą jasność i nieskazitelną ostrość, ale bez odpowiednio dobrej czerni nie będą one robiły wrażenia.

Pod tym fundamentalnym względem nie ma więc lepszego wyboru niż ekran OLED. Niezależnie sterowany każdy piksel sprawia, że uzyskujemy perfekcję czerni (zerowa emisja światła) czyli czegoś, co w każdym z widzów budzi podziw. To tak jakbyśmy mogli nabyć auto napędzane perpetuum mobile. Możemy konfrontować różne ekrany LCD z ekranem OLED, ale żaden z nich nie wyjdzie zwycięsko w konfrontacji kontrastu. Może co najwyżej starać się dorównać! Perfekcyjna czerń, ze względu na to, że nie emituje żadnej ilości światła, nie ma więc granatowego zafarbu, jak w telewizorach LCD, nie słabnie pod kątem i nie ma żadnych plam (typu clouding).

 

Po co ci taki telewizor do PS3?


  • 0

#4779 Pawlik Napisany 27 listopada 2017 - 11:12

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

no ale pod ten sam przedłużacz miałem podłączone PS4 które było w stanie czuwania, to samo xox, do tego grało kino domowe. Tylko TV strzelił szlag, reszta działa. 


  • 0

#4780 Tynio Napisany 27 listopada 2017 - 11:53

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Ciekawe czy w TV czy w sieci :hmmm:

 

Ja od czasu jak mi się amli spalił i musiałem wydać ponad 1000 zł na naprawę to kupuję listwy zasilające z zabezpieczeniem.


  • 0

#4781 Pawlik Napisany 27 listopada 2017 - 11:57

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Właśnie zacząłem się zastanawiać co mam za przedłużacz, niby ma uziemienie i wyłącznik ale jakie filtry w nim są to nie mam pojęcia, dziś pojadę do sklepu i kupię nowy dla świetego spokoju, za dużo mam sprzętu podłączonego.
  • 0

#4782 Starh Napisany 01 grudnia 2017 - 01:40

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Pawlik jak czytam celuje teraz w OLEDA od LG :) Zazdro lekkie


  • 0

#4783 Pawlik Napisany 01 grudnia 2017 - 06:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Miotam się jak gówno w betoniarce, ot :)
  • 0

#4784 Tynio Napisany 01 grudnia 2017 - 09:01

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Miotam się jak gówno w betoniarce, ot :)

 

Jak masz czas i miejsce na TV oraz trochę więcej kasy to bym OLEDa brał

U mnie miejsce i ilość wejść przesądziła sprawę.
 


  • 0

#4785 Pawlik Napisany 01 grudnia 2017 - 10:38

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

kasy brak ale są raty 60x% :lol2: miejsce na tv zawsze się znajdzie, najwyżej jakiś szafek się nie otworzy :olo:


  • 0

#4786 ACZ Napisany 01 grudnia 2017 - 15:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 143 Postów:

To, że się ten soniacz zjebał i poszedł z powrotem do sklepu to znak, że Pawlik ma brać oleda. ;]


  • 0

#4787 Pawlik Napisany 01 grudnia 2017 - 15:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

może wyszło dobrze, bo Soniaka dużo nie potestowałem, ale jak go oddałem i wróciłem do "starego" to uznałem, że choć gry na tym xe9005 wyglądały zjawiskowo, to już sam obraz telewizji itp lepiej wypada na tym starym, a czemu? Bo 9005 ma fatalną czerń jak za telewizor w tej cenie a to ponoć segment premium. Dopiero powrót do starego telewizora mi to uświadomił. O co mi dokładnie chodzi? O ten tak zwany system local dimming

 

 

tutaj macie dokładnie pokazane o co mi chodzi. Imo to dyskwalifikuje ten tv, nie za taką cenę. Jakby kosztował około 3 kafli, to można by to olać, ale 5 tysi i takie kwiatki? Jasny mały element na ekranie i nagle 1/4 telewizora robi się szara? tutaj macie fotkę kogoś z hdtvpolska

IMG_6411.thumb.JPG.1defb88707755b387deb4

 

nie wiem jak niektórzy potrafili opisać czerń w testach jako prawie oledową. Maciek Koper w teście pisał, że system jest taki sam jak XD9305 a to był ponoć kozak rok temu, i że super patent i rozwiązanie. No nie wiem... 

albo tu 

sony2.jpg.ca81c93e85a0b4f860f868c66c19ecwłączy się film z napisami i cała immersja idzie w pizdu. 

 

Wybiłem sobie z głowy tego soniaka, jak już będę coś brał to albo biorę oleda i lece w ch*ja z ratami do końca życia :olo: albo kupuje Panasa EX780, tańszy, może hdr w testach lekko niższy, ale z porządną czernią. 


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 01 grudnia 2017 - 15:48

  • 0

#4788 Starh Napisany 01 grudnia 2017 - 15:47

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
To wygląda IMO tragicznie. Ja osobiście gdybym miał teraz kupić TV to tylko oleda.

Ten post był edytowany przez Starh dnia: 01 grudnia 2017 - 15:50

  • 0

#4789 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 15:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
i wy mi takie gówna polecacie? już Was nie słucham, znawcy phi
  • 0

#4790 Pawlik Napisany 01 grudnia 2017 - 15:50

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

właśnie dochodzę do wniosku, że nie ma co czytać testów na necie bo imo są kupione. No ktoś wyraźnie udaje, że gówno pachnie fiołkami. Imo trzeba samemu potestować. Dobrze, że np mm daję 30 dni na zwrot. 

 

W niedzielę rano tv oddałem, a wieczorem na W829 oglądałem z Sylwią Piękną i Bestie, myślałem, że mam oleda :olo:

 

Edit.

 

nawet typ na pierwszym filmiku się spuszcza nad tym systemem lokalnego wykaszania, ja nie wiem czy on w ścianę patrzył czy jak, ale w żywe oczy wciska kit.


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 01 grudnia 2017 - 15:53

  • 0

#4791 Starh Napisany 01 grudnia 2017 - 15:51

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

i wy mi takie gówna polecacie? już Was nie słucham, znawcy phi

Taki urok LCD - jest wiele wadliwych sztuk, a im większy panel tym większa szansa, że coś będzie skopane. Zeszłoroczne Panasy i Samsungi były dobre, trzeba było brać.

Up
Dlatego najlepiej kupić w MM/Saturnie. Zawsze ma się ten czas na testy + można w sklepie podłączyć i sprawdzić tv.

Ten post był edytowany przez Starh dnia: 01 grudnia 2017 - 15:52

  • 0

#4792 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 15:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
pamiętam jak kupowałem swojego tvka to jak czytalem hdtvpolska to tam kierwa ciągle kilku typów konkretne modele polecało, a jak ktoś był zainteresowany to "mam ostatnie sztuki, mogę sprzedać" xD
  • 0

#4793 Starh Napisany 01 grudnia 2017 - 15:57

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Przecież tam siedzą sprzedawcy, którzy dostają prowizję. Jeden typ wciska wszystkim philipsy :olo:
  • 0

#4794 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 15:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
O tym gościu mówię! :D
  • 0

#4795 Otacon Napisany 01 grudnia 2017 - 16:43

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Ponoć w Warszawie zamawia się speca który dokonuje u klienta odpowiednich regulacji odbiornika. Ponoć wszystko ma znaczenie, wielkość pokoju, odległość od wersalki, upakowanie pokoju meblami czy to z której strony wpadają promienie słońca/księżyca.

Nie powiem, mistrzowie jak stroiciele fortepianów
  • 0

#4796 SosaiKyo Napisany 02 grudnia 2017 - 06:10

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:


właśnie dochodzę do wniosku, że nie ma co czytać testów na necie bo imo są kupione. No ktoś wyraźnie udaje, że gówno pachnie fiołkami. Imo trzeba samemu potestować. Dobrze, że np mm daję 30 dni na zwrot.
W niedzielę rano tv oddałem, a wieczorem na W829 oglądałem z Sylwią Piękną i Bestie, myślałem, że mam oleda :olo:
Edit.
nawet typ na pierwszym filmiku się spuszcza nad tym systemem lokalnego wykaszania, ja nie wiem czy on w ścianę patrzył czy jak, ale w żywe oczy wciska kit.

Bravia W829 ma niesamowitą czerń.
W przypadku nowych tv należy lokalne wygaszanie dać na średnie lub duże, gamme na minimum oraz zdecydowanie zjechać z black level w dół. I to wszystko.
Sorry za drugiego posta ale nie wiem jak tutaj zrobić edycje.
  • 0

#4797 Ney Napisany 02 grudnia 2017 - 09:19

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Z oledów na jakie przecenione modele zwracać uwagę w przyszłym roku? :cf: Jak to jest z żywotnością tego typu ekranów? 


  • 0

#4798 Pawlik Napisany 02 grudnia 2017 - 10:05

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ponoć obecnie żyntowność ustalona jest na 100.000 godzin czyli około 11 lat ciągłego grania 24h, ale takiego zwykłego użytkowania to około 40 lat, po czym matryca traci 50% swoje mocy. Więc problem nie istnieje. Co do duszków, to powidoki mogą wystąpić, ponoć mocno trzeba się postarać aby coś takiego wystąpiło, no chyba, że ktoś ora 10h pod rząd np w Destiny :cf: ale LG zopatrzyło w swoje w tv funkcje usuwania powidoków. Aby wypalić coś na stałe to byś musiał zostawić statyczny obraz na ponad 4 tygodnie, taki test zrobił jakiś portal w Kanadzie. (edit znalazłem https://www.rtings.c...n-in-lcd-oled).

 

Co do modeli, to jeżeli chodzi o LG to praktycznie każdy 4k z hdr to taki sam telewizor, różnią w designu. Więc jaki weźmiesz, to będzie ok. Innych firm to chyba średnio się opłaca bo wychodzi często drożej a i tak najlepiej dopracowane ma LG.


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 02 grudnia 2017 - 10:07

  • 1

#4799 kostek Napisany 02 grudnia 2017 - 11:45

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Ten efekt ze słabą czernią jest większy gdy patrzysz z TV pod kątem.


  • 0

#4800 funditto Napisany 02 grudnia 2017 - 12:20

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Powtórzę się, ale co tam.. bierzcie Oled 55B7V, mam prawie dwa miesiące, gram bardzo dużo, z żoną często też używamy netflix i Youtube, więc TV chodzi po 10-12 godzin dziennie i ani jednego powidoku jeszcze nie widziałem,a jakość jest obłędna !
  • 0