Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#31 Grz3chu Napisany 29 października 2006 - 14:17

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Ja już wiem, że kupuję na wakacje Bravie z serii V (dostała nagrodę EISA) 32' jeśli PS3 będzie w moim pokoju, albo 40' do salonu :hmmm:
  • 0

#32 kendzik Napisany 29 października 2006 - 14:44

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
Ja kupuje ktores z tych cacuszek M71 lub M61 , zajebiste tiviki :kocha:
  • 0

#33 BeSOS Napisany 29 października 2006 - 16:49

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ja kupuje ktores z tych cacuszek M71 lub M61 , zajebiste tiviki


Właśnie skłaniam sie ku M71 - ponoć 100HZ zajebisty efekt daje :)
  • 0

#34 Gość__* Napisany 29 października 2006 - 17:38

Gość__*
  • Goście

Ja już wiem, że kupuję na wakacje Bravie z serii V (dostała nagrodę EISA) 32' jeśli PS3 będzie w moim pokoju, albo 40' do salonu :hmmm:

ile taki TV kosztuje (32')
  • 0

#35 Gnato Napisany 29 października 2006 - 17:48

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:

Ja kupuje ktores z tych cacuszek M71 lub M61 , zajebiste tiviki


Właśnie skłaniam sie ku M71 - ponoć 100HZ zajebisty efekt daje :)


100Hz praktycznie nie widać, więc się na to nie napalaj, ale zmęczenie oczu jest mniejsze.
Inna sprawa, że 100Hz jest już standardem w większych telewizorach CRT, co dopiero mówić o lcd, czy plaźmie. Ekscytowałbyś się stereo?
  • 0

#36 kendzik Napisany 29 października 2006 - 18:47

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:

Ja kupuje ktores z tych cacuszek M71 lub M61 , zajebiste tiviki


Właśnie skłaniam sie ku M71 - ponoć 100HZ zajebisty efekt daje :)


100Hz praktycznie nie widać


Tu jest napisane co innego,poza tym wez poczytaj o odswiezaniu na telewizorach LCD :P
  • 0

#37 Grz3chu Napisany 29 października 2006 - 20:14

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Ja już wiem, że kupuję na wakacje Bravie z serii V (dostała nagrodę EISA) 32' jeśli PS3 będzie w moim pokoju, albo 40' do salonu :hmmm:

ile taki TV kosztuje (32')

na ceneo najtańszy kosztuje 4999zł, czekam aż spadnie może do 3500zł
V jest najlepszym modelem z serii Bravia. Lepsza jest tylko X, ale to jest FullHD ;)
  • 0

#38 Gość__* Napisany 29 października 2006 - 23:14

Gość__*
  • Goście
ja osobiscie polecam wszystkie Sharpy, np :GA8E ,GD9, oczywiście to nie jest najtańszy badziew za 2399zl na wyprzedaży w MM, ale każdy wam powie że maja najlepsze matryce na rynku a nie tam żadne Bravie ,Samsungi,LG(wyjątek dorównują im niektóre JVC) itp. I do tego bardzo dobrze radzą sobie w telewizją SD czyli nie będą oczy bolały oglądając zwykłą tv, ja w domu mam juz GA8E 32" a na początku roku kupuje sobie coś do pokoju. A i jak by co to Sharp ma model XD1 37" ( i większe) Full HD kosztuje około 8500zł to jest najbardziej zaawansowanym TV LCD na rynku Europejskim w tej klasie cenowej , wielkościowej i jakościowej. Sami sprawdzcie :)
  • 0

#39 BeSOS Napisany 29 października 2006 - 23:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Tu jest napisane co innego,poza tym wez poczytaj o odswiezaniu na telewizorach LCD


Dokładnie miałem na mysli ten temat pisząc poprzedniego posta. 100HZ z tego co wiem jest w LCDkach żadko spotykane, pokaż mi LCDka, który jest na rynku ponad rok z funkcją 100HZ.
  • 0

#40 ACZ Napisany 29 października 2006 - 23:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Jedyn, juz Ci pisałem, jak działają kineskopy i lcd, więc te 100 Hz aż takiego znaczenia nie ma, jak przy kineskopach. Te 100 Hz w lcd to raczej taki chwyt marketingowy, bo wątpię czy coś wielkiego to daje w matrycach lcd.
  • 0

#41 BeSOS Napisany 29 października 2006 - 23:20

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
czyeiek, poczytaj ten temat - konkretnie posta gmera - chyba w tym przypadku nie masz racji :nie:

http://hdtvpolska.co...?showtopic=1639
  • 0

#42 ACZ Napisany 29 października 2006 - 23:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Nie jestme tam zarejestrowany, wiec nie moge czytac postów. Wklej tego posta tu.
  • 0

#43 BeSOS Napisany 30 października 2006 - 09:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

M71 przemaglowany Od razu mówię: gdyby nie to, że nie jest FullHD to byłby to najlepszy telewizor na rynku! Czekamy na 1080p i mamy ideał!

Przede wszystkim: 100Hz !!!!!!!! Chyba pierwszy LCD u Nas ze 100Hz!

Włączamy funkcje SMD i co się dzieje z filmem? Wygląda jak przyspieszony ale wszystko idzie normalnie ale wygląda jak teatr:D To jest taka fukcja jak była kiedyś w Philipsach. Zapomniałem nazwy ale koledzy mogą przypomnieć bo wczoraj na spotkaniu padła. Arecki ty wiesz. Wiecie jak te 100Hz wiele daje? Normalnie film zawsze jak jest ruch (oczywiście mówię zawsze o HD) lekko przycina a tutaj wszystko idzie ultra płynnie. Obraz się robi prawdziwie HD. Nie każdemu się to musi podobać ale mnie takie podwojenie linii strasznie się podoba i daje krystaliczny obraz i płynność dotąd nie dostępną na LCD. Niech SONY się uczy i żałuje, że nie ma takich funkcji w swoim flagowym modelu FullHD! Jestem całkowicie za 100Hz! To naprawdę duży krok w kierunku ideału!

Obok M71 stał R71 i co? I było widać nie samowitą przepaść w kolorach na korzyść M71. To wogole dwie różne bajki i R jest wyblakły i jakby miał połowe kolorów mniej. Jest to w tym momencie nie do zaakceptowania! Przepaść jak mówię miażdźąca!

W Menu mamy bardzo duże mośliwości w regulacji kolorów, składowe itd. Tego też brakuje w innych modelach.

Bardzo ale to bardzo dobra czerń porównywalna z SONY czyli to już jest naprawdę prawdziwa czerń! Żeby tutaj narzekać to chyba naprawdę trzeba być ślepym! Nie jest to to co w CRT HD hehe ale widać bardzo duży postęp!

Pilot taki jak od Blu-Raya Ten sam design.

Naprawdę jest to super telewizor i jak będzie ta wersja ale 1080p to chyba właśnie ten TV stanie u mnie jak następca mojego LCD Seria M rządzi na całej linii. 100HZ rules.

Aha oczywiście trochę smużył ale tylko na meczu...jak zawsze : / piłka i 1080i to nie dla mnie.


  • 0

#44 ACZ Napisany 30 października 2006 - 12:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Enigmatycznie to wszystko napisane. O ile w crt ważniejsze jest odświeżanie ekranu, tak w lcd ważniejszy jest czas reakcji matrycy.
Nic nie napisał o czasie reakcji matrycy w obu modelach. Może ten model ze 100 Hz miał po prostu lepszy czas reakcji matrycy?
Poza tym zachwala kolory w tym tiviku 100 Hz i na końcu napisał "100 Hz rules".
Totalny bezsens na resorach, bo co ma niby 100 Hz do nasycenia lub odwzorowania kolorów? Dosłownie nic.
Jego post zupełnie mnie nie przekonuje, bo połowa informacji to jakieś bujdy z tymi 100 Hz.
  • 0

#45 BeSOS Napisany 30 października 2006 - 12:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Czesiek, R71/2 i M71 mają 8ms czasu reakcji
  • 0

#46 ACZ Napisany 30 października 2006 - 12:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
No OK, może cośtam daje te 100 Hz, ale napewno nie to, że jest lepsze nasycenie i odwzorowanie kolorów, bo to są wierutne bzdury.
A to jest model Samsunga? I ile kosztuje ten ze 100 Hz?
  • 0

#47 BeSOS Napisany 30 października 2006 - 12:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Czesiek, umiesz czytać ze zrozumieniem o_O
Przecież tam nie jest napisane, ze 100Hz daje lepsze kolorki, tylko, że obraz jest mega płynny dzięki temu. Tak się składa, że koleżanka ma Philipsa z tą funkcją o której wspomniał Gmeru i wiem o co chodzi - efekt jest piorunujący :)

O kolorkach jest pisane apropos porównania z R71b.
  • 0

#48 ACZ Napisany 30 października 2006 - 13:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Ile ten tv kosztuje i jakiej jest firmy?
  • 0

#49 TomisH Napisany 30 października 2006 - 13:19

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:

Totalny bezsens na resorach, bo co ma niby 100 Hz do nasycenia lub odwzorowania kolorów? Dosłownie nic.
Jego post zupełnie mnie nie przekonuje, bo połowa informacji to jakieś bujdy z tymi 100 Hz.

Ahahaha. Tak, bo gmeru pojecia nie ma o HDTV, ahahaha.
Jestem dobity twoją ignorancją po raz drugi :ninja:
  • 0

#50 Ryo-San Napisany 30 października 2006 - 13:20

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Jego post zupełnie mnie nie przekonuje, bo połowa informacji to jakieś bujdy z tymi 100 Hz.

tak jasne - jezeli uwazasz ze post czlowieka ktory o wysokiej rozdzielczosci wie tyle ile my tu wszyscu obecni do kwadratu to naprawde nie wiem Czeslaw jakkie zrodla dla Ciebie sa wiarygodne...tymbardziej ze hdtvpolska (serwis zalozony przez gmerasa) to na dzien dzisiejszy jedyny, wiarygodny, obiektywny i tworzony przez najlepszych serwis o telewizji wysokiej rozdzielczosci..
Jezeli będe bliski kupna telewizorka HD to o pomoc zapytam tylko gmera - bo pomijajac fakt ze to moj kumpel, w tej kwestii nikt nie doradzi mi lepiej..
  • 0

#51 ACZ Napisany 30 października 2006 - 14:00

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Źle zrozumiałem tamtego posta. Myślałem, że jara się tymi 100 Hz, bo są od tego lepsze kolory itp.
Rzeczywiście, chodziło mu o płynniejszy obraz tylko ;]
  • 0

#52 Gość__* Napisany 30 października 2006 - 14:33

Gość__*
  • Goście
Od czasu do czasu czytam artykuły na ign.com (Gear) odnośnie tv lcd, monitorków itd. Na początku byłem napalony na lcd 40 cali full hd, tylko nie wiem za ile czasu bym go kupił, takie drogie. Piszą tam, że kupowanie tv lcd full hd mniejszego niż 50 cali mija się z celem, ponieważ od 50 cali w górę dopiero widać różnicę w jakości obrazu, a poniżej róznica jest bardzo mała i trzeba siedzieć bardzo blisko tv żeby ją zobaczyć. Wniosek z tego taki, że nie ma co się napalać np. na full hd 37-46 cali, bo o ile różnica będzie, to raczej bardzo mała. Ja się przymierzam do 32-40 cali lcd samsunga lub sony 720p.
  • 0

#53 Danteusz Napisany 30 października 2006 - 17:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:


Jego post zupełnie mnie nie przekonuje, bo połowa informacji to jakieś bujdy z tymi 100 Hz.

tak jasne - jezeli uwazasz ze post czlowieka ktory o wysokiej rozdzielczosci wie tyle ile my tu wszyscu obecni do kwadratu to naprawde nie wiem Czeslaw jakkie zrodla dla Ciebie sa wiarygodne...tymbardziej ze hdtvpolska (serwis zalozony przez gmerasa) to na dzien dzisiejszy jedyny, wiarygodny, obiektywny i tworzony przez najlepszych serwis o telewizji wysokiej rozdzielczosci..
Jezeli będe bliski kupna telewizorka HD to o pomoc zapytam tylko gmera - bo pomijajac fakt ze to moj kumpel, w tej kwestii nikt nie doradzi mi lepiej..

Z jedynym serwisem bym się nie zgodził, jest jeszcze http://www.hdtv.com.pl które jest zbliżonej jakości.
  • 0

#54 Ryo-San Napisany 30 października 2006 - 17:48

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
lol dante o czym Ty mowisz...ten serwis to dno..tutaj glownie wypowiadaja sie sklepy internetowe, ktore maja po kilka/kilkanascie kont i zachwalaja produkty ktore akurat maja do opchniecia (0 obiektywizmu) - wlasnie ze wzgledu na ten syf gmeru zalozyl swoj serwis - ktory notabene popularnoscia miazdzy konkurencje....
dlatego nie sugeruj sie tym co jest na hdtv.com.pl bo naprawde cofniesz sie w rozwoju.
  • 0

#55 Danteusz Napisany 30 października 2006 - 17:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
W tematach które ostatnio mnie interesują (N, 1080p) opinie są podobne więc cofnięcia w rozwoju nie mam jak uświadczyć. Poza tym nie martw się o mnie, zawsze sprawdzam informacje w kilku źródłach.
  • 0

#56 Ryo-San Napisany 30 października 2006 - 17:55

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
nie obawiam sie ale jesli porownujesz hdtv.com.pl do hdtvpolska.com to chcac niechcac trzeba zaczac sie obawiac Twojej wiedzy w tym temacie...
a jesli chodzi o N i 1080p to naprawde na forum hdtv.com.pl nie masz czego szukac...
  • 0

#57 Danteusz Napisany 30 października 2006 - 17:58

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Przeglądam te fora od niedawna, możliwe że po dłuższym wglądzie zauważyłbym spore różnice.
  • 0

#58 Ryo-San Napisany 30 października 2006 - 18:03

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
to naprawde zaufaj mi i olej hdtv.com.pl - gmera znam od lat - i naprawde wiem dokladnie jakie byly przyczyny "rozlamu" na polskiej scenie HDTV ale to raczej nie czas i miejsce aby o tym pisac...
w skrocie moge powiedziec to tak - masz sklep z PS3 - wiec zakladasz temat z jednego ze swoich kont o tym jaka konsola jest najlepsza - po jakims czasie masz mase postow ktore polecaja Ci tylko ta konsole (pisane przez wlasciciela sklepu X) i ja wychwalają - jezeli osmielisz sie napisac ze to 360tka jest lepsza - Twoj post wyleci... to tak z grubsza...

oczywiscie jesli chodzi o testy czy ilosc osob na forum to tutaj naprawde widac jak na dloni ze hdtv.com.pl poprostu kona
  • 0

#59 BeSOS Napisany 30 października 2006 - 22:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Od czasu do czasu czytam artykuły na ign.com (Gear) odnośnie tv lcd, monitorków itd. Na początku byłem napalony na lcd 40 cali full hd, tylko nie wiem za ile czasu bym go kupił, takie drogie. Piszą tam, że kupowanie tv lcd full hd mniejszego niż 50 cali mija się z celem, ponieważ od 50 cali w górę dopiero widać różnicę w jakości obrazu, a poniżej róznica jest bardzo mała i trzeba siedzieć bardzo blisko tv żeby ją zobaczyć. Wniosek z tego taki, że nie ma co się napalać np. na full hd 37-46 cali, bo o ile różnica będzie, to raczej bardzo mała. Ja się przymierzam do 32-40 cali lcd samsunga lub sony 720p.



otototo

Również przeczytałem wymieniony tekścik i to tylko upewniło mnie w przekonaniu, że obecnie 720p mi styknie.

Rozumiem, że tvki innych producentów lepiej sobie darować?W sumie nawet nie interesowałem się jak w porównaniu z Samsungami prezentują się LCDki od np JVC czy Panasonica.
  • 0

#60 ACZ Napisany 31 października 2006 - 16:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Jakby ktoś chciał poczytać o matrycach w lcd.

Rodzaje wyświetlaczy:
1. TN+film
Molekuły ciekłych kryształów są polaryzowane od pozycji nieuporzadkowanej do prostopadłej do powierzchni ekranu. Glówną zaletą jest wysoka szybkosc reakcji a wadą stosunkowo małe kąty widzenia - około 140 stopni. Wyswietlacz nadaje sie idealnie do monitorów domowych, gdzie głównym zastosowaniem jest rozrywka, gry, filmy i internet. Najlepsze konstrukcje sa wykorzystywane nawet w zawodowych monitorach biznesowych.
2. Super TN, IPS, S-IPS
Polaryzacja czasteczek równoleglych do powierzchni ekranu od pozycji poziomej do pionowej. Dzieki równoleglemu ulozeniu czasteczek wyswietlacz zapewnia maksymalne możliwe katy widzenia, bliskie 180 st. Czas reakcji wyrównany na niskim poziomie. Słaby poziom czerni. Wyswietlacze tego typu najczęściej spotyka się w profesjonalnych monitorach graficznych.
3. MVA, PVA, SVA
Polaryzacja od położenia prawie równoleglego do prawie prostopadłego. Ani dokładnie w pionie ani poziomie, choć nie jest to żelazna reguła. Pozczególne rodzaje matryc VA ze wzgledów na patenty różnia sie niewielkimi detalami. Główna cecha konstrukcyjna to spolaryzowane cząsteczki rozłożone w każdej komórce w rozbieżnych kierunkach. Zaletą sa duze katy widzenia dochodzace do 170 st, bardzo dobra czerń, a wadą duża rozbieżność czasów reakcji przy przejsciach róznych kolorów.
  • 0