Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 27 października 2006 - 20:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Tutaj se będziem gadać o tym co w temacie widnieje, czyli o tivikach, monitorkach dostosowanych do standardu hd.
Na początek ciekawy news o telewizorach laserowych. Juz o tym powoli się głośno robi, gdyż we wszystkich aspektach odsadzają plazmy i lcdki.
Ekrany laserowe startują w przyszłym roku.
http://www.purepc.pl/node/652
http://www.idg.pl/ne...do.lamusa..html

Plazma? LCD? A może OLED? Trochę się tego nazbierało. Naukowcy ze słynnej Doliny Krzemowej zaprezentowali pierwszy telewizor wykonany w nowej technologii Laser TV, nad którą pracował koncern Mitsubishi. Pierwszy telewizor wykonany w technologi laserowej jest zgodny ze standardem High Definition, a więc potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Co da nam Laser TV? Otóż pozwoli ona na zmniejszenie poboru energii prawie o 30%, zwiększy odwzorowanie gamy kolorów do 90% (LCD około 65%), zmniejszy się również o 30% waga urządzeń oraz ich grubość, spadną też znacznie koszty produkcji. Pierwsze tego typu produkty powinny pojawić się już w przyszłym roku.

Amerykańska firma Arasor zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty nowego telewizora, wykonanego w technologii Laser TV. Warto przypomnieć, że pierwsze tego typu rozwiązanie zaprezentowała już w kwietniu firma Mitsubishi.

Technologia Laser TV wykorzystuje do podświetlenia lasery w trzech kolorach - niebieskim, czerwonym i zielonym. Jak twierdzi producent, takie rozwiązanie umożliwia produkowanie wyświetlaczy o 25% tańszych w porównaniu do telewizorów plazmowych i LCD. Ponadto pozwala ono na zmniejszenie o 33% wagi oraz o 25% zużycia energii. Co jednak być może najistotniejsze dla niektórych użytkowników, cechuje się odwzorowaniem kolorów na poziomie 90%.

Warto też dodać, że nowość firmy Arasor potrafi bez problemu wyświetlić obraz w rozdzielczości full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Pierwsze telewizory wykorzystujące nową technologię powinny trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Ich dokładna specyfikacja oraz ceny na razie nie są znane.


  • 0

#2 Texz Napisany 28 października 2006 - 11:27

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
No tak. Jak zwykle cena wyprodukowania takiego Laser-TV (wtf chciało by się napisać), nie będzie się w pierwszych kilkunastu miesiącach przekładać na faktyczną cenę tego rodzaju ekranu. Jak zawsze jeżeli patrzymy na nowości rynkowe.

Pytanie, czy jest sens czekać? Może się okazać, że dopiero po ich wprowadzeniu będzie sens garnąć się na jakiś dobry LCD, bo ich cena drastycznie spadnie.

_________________
Dodany obrazek
  • 0

#3 syon Napisany 28 października 2006 - 12:07

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
A planuje ktoś zakup telewizorka HD w tym roku? I jesli tak, to jaki model? :)
  • 0

#4 TomisH Napisany 28 października 2006 - 12:07

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
OLED miało być rewolucją i co? jajco :ninja:
  • 0

#5 Pico Napisany 28 października 2006 - 12:26

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

Otóż pozwoli ona na zmniejszenie poboru energii prawie o 30%, zwiększy odwzorowanie gamy kolorów do 90% (LCD około 65%), zmniejszy się również o 30% waga urządzeń oraz ich grubość, spadną też znacznie koszty produkcji.

Wszystko ładnie pięknie, ja też się cieszę, ale... Zawsze są jakieś wady. Mam nadzieję, że jeśli wady bedą, to bedą one nieznaczne i zalety tego typu telewizorków je przysłonią. Bo trzeba przyznać, że kapitalnie się to wszystko się zapowiada. No ale troche sceptycznego spojrzenia na razie dobrze zrobi ;]
  • 0

#6 PomezZ Napisany 28 października 2006 - 12:35

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

A planuje ktoś zakup telewizorka HD w tym roku? I jesli tak, to jaki model? :)


Ja mam zamiar kupić jeszcze w tym roku ( najpóźniej na początku 07 ) LCD 26-27 cali. Pod uwagę biorę Samsungi i LG ale na konkretny model się jeszcze nie zdecydowalem. Pewnie będzie to kwestia tego jaki tv w jakiej promocji się znajdzie pod koniec roku.
  • 0

#7 Danteusz Napisany 28 października 2006 - 12:39

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Chcę kupić w okolicach gwiazdki LCD około 40cali, jak dobrze pójdzie to FullHD. Wchodzi coraz więcej panelów z 1080p, a ich ceny są coraz bardziej przystępne (szczególnie za naszą zachodnią granicą).
  • 0

#8 vagrant3 Napisany 28 października 2006 - 12:48

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

LCD 26-27 cali. Pod uwagę biorę Samsungi i LG

Ja mam LGka 27" ale tylko 720p ;/ Na pełne HD jeszcze poczekam długo, ale IMO akurat z tym nie ma co się spieszyć i można spokojnie szarpać narazie na LCDku za 2500 tysiąca czekając spokojnie aż ceny lepszych TVków spadną do przystępnego poziomu. Poza tym z najwyższej jakości obrazu i tak narazie nie ma za bardzo jak skorzystać...

Wchodzi coraz więcej panelów z 1080p, a ich ceny są coraz bardziej przystępne

Jak jest za granicą nie wiem, ale w Polsce widziałem już LCD obsługujące 1080p za bodajże 13.000 czy 14.000... dużo mimo wszystko, ale jakies trzy miechy wcześniej ten sam Soniacz kosztował 22.000 o_O
  • 0

#9 Danteusz Napisany 28 października 2006 - 12:57

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Zastanawiam się nad modelem Sharp XD1E. Pierwsze co mi wyszło w google:
http://www.evendi.de... ... -xd1e.html
Cena za 37 cali wynosi 1.749,00 €, co po dzisiejszym kursie euro daje niecałe 7000zł.
  • 0

#10 BeSOS Napisany 28 października 2006 - 13:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja zamierzam w tym roku nabyć TVka LCD minimum 32 cale, a ostatnio myślę nad 37-40 cali :). Odpuszczam sobie "full HD" bo nie stać mnie na nie w tej chwili a już mam dosyć czekania. Na tej zasadzie można wogóle nie kupowac telewizora bo co miesiąc jest coś nowego, wchodza nowe modele, spadają ceni itp. Że o nowych technologiach typu OLED ( w sumie nie taka nowa) czy wymienione przez czyśka laserki, nie wspomnę.

Po drugie, telewizor kupuję z myśla o X360 i PS3 i nie oszukujmy się - podczas tej generacji konsol niewiele tytułów bedzie działac w 1080p - jak narazie szumne przechwałki SONY ziściły się w słbo wygladających GT HD i RR7. 90% gier bedzie przygotowywanych w 720p i dla mnie to styknie. Za 5 lat sie kupi następny tv najwyżej ;] Nie będę zatem czekał dodatkowych miesięcy i dopłacał w c*uj kasy aby raz na rok odpalić jakąś grę w 1080p LOL. Dla maniaków i wizualnych dziwek takie bajerki są ok, ale dla mnie - normalnego konsumenta, który chce odpalić gry w 720p, obecne telewizory w zupełności wystarczają.

Acha, będę wybierał pomiedzy Samsungiem a Sony Bravia V2000. Tyle, ze w przypadku Sony starczy mi jedynie na 32cale a Samsungi już 37-cali myślę za miesiąc będą w przystępnych cenach :)

Nie wyobrażam sobie grać w GoW na moim obecnym TV i meczą już mnie małe czcionki :) O wzrok trzeba dbać a jako gracze mamy zadanie utrudnione ;] LCD będzie słusznym wyborem ;]

Teraz pytanie. Czy jest tu ktoś kto jest obeznany w temacie LCD? Wiem, ze są różne typy matryc PVA i PVI i np S-PVA ale wiem tylko tyle, że PVA jest lepsza niż PVA (albo na odwrót bo się pieprzy wszystko :)).

Po drugie, ktos się orientuje jakie są różnice pomiedzy Samsungami z serii R a np N czy M? Rozumiem, ze obecne R71 to następcy R51, czyli wybór raczej dobry :) czytałem, że R

Acha, ktoś tam pisał, że chce nabyć 26" - radzę uważnie kupować, bo np Samsung LE26 R71b jest znacznie słabszy od LE32/40itp - R71b. Mniejszy kontrast i inna matryca ;) Nie wspominając już, ze w przypadku LC im większy wyświetlacz tym więcej szczegółów można dostrzec :]
  • 0

#11 ACZ Napisany 28 października 2006 - 14:05

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Właśnie też chciałbym się zapytać, jakie matryce są stosowane w tych najtańszych lcd?
Znam się na matrycach monitorów lcd i jestem ciekawy, jak to wygląda, jeśli chodzi o tv.
Większość tanich i ze średniej półki monitorów lcd ma matrycę TN, czyli jest to żałość, jeśli chodzi o wszystkie aspekty. Sądzę, że jeśli ktoś ma obecnie monitor lcd to właśnie ma matrycę TN, od której już się odchodzi powoli.
TN - słabe nasycenie kolorów, słabe katy widzenia, słaba jasność, bardzo cienkie odwzorowanie kolorów itp.

PVA i PVI i np S-PVA

Powyższe matryce są nowocześniejsze niż TN i jak z nich są zbudowane ekrany tych tanich lcd to już jest dobrze.
Najnowocześniejszymi matrycami do monitorów lcd są matryce S-IPS, AS-IPS. Nie wiem czy takie matryce są stosowane również w tv.
Jeśli znajdę porównanie matryc to tu o nich napiszę.
Narazie mogę napisać, że z tej trójki co Jedyn wymienił to najlepsza jest S-PVA (Super PVA).
  • 0

#12 BeSOS Napisany 28 października 2006 - 14:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Kolejna sprawa, o co chodzi z tą czernia w tvkach LCD? Jak to wyglada w stosunku do minitorów LCD? Na moim 2 letnim LCD wydaje mi się, że czerń jest ok, ale moze nie o to chodzi :D
  • 0

#13 ACZ Napisany 28 października 2006 - 14:43

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Lcd ogólnie mają kiepski kontrast między bielą, a czernią. Czerń nie jest głęboko nasysona w lcd co się przekłada kiepskie odwzorowanie kolorów, które wynosi na poziomie 50-65%.
Jedyn, wydaje Ci się tylko, ze czerń masz OK na swoim monitorku lcd, który zapewne jest na starodawnej matrycy TN. Gdybyś postawił obok monitor crt i porównał czerń na obu to byś widział różnicę z miejsca.
Ja pod koniec roku kupię lcd 26-32 cali 720p, na więcej mnie raczej nie będzie stać, bo mam inne wydatki na sprzęt (konieczność złożenia sobie nowego kompa).
W roku 2007 przeskoczę być może na jakiegoś giganta (42 cale) full hd, bo ceny będą już pewnie niskie.
Full hd samsunga 40 calowego można mieć już za poniżej 9 tysięcy:
http://www.allegro.p...l_hd_1080p.html
  • 0

#14 Gość__* Napisany 28 października 2006 - 19:25

Gość__*
  • Goście
Ja tam czekam aż ceny spadną do pułapu 1500 zeta. Bo tak to starzy sie bedą pluć, że stary jeszcze dobry, po co ci następny :bue:
  • 0

#15 ACZ Napisany 28 października 2006 - 19:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Dziobak, za 1700 zł spokojnie przed grudniem dostaniesz 26-27 calówkę.
Wracając do matryc to nie robią matryc TN w tv na całe szczęście.
Matryce w tych tanich lcd to PVA lub MVA, czyli jest już good.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 28 października 2006 - 19:38

Gość__*
  • Goście

Rath, za 1700 zł spokojnie przed grudniem dostaniesz 26-27 calówkę






eeeeee pomysliles mnie z Dziobakiem ;)

A co do telewiozora HD to bede probowal rodzicow namowic w przyszlym roku i jakis LCD do mnie do pokoju ( 26-32 cale )


:hmmm: http://www.neo-plus....opic.php?t=2199
  • 0

#17 Gość__* Napisany 28 października 2006 - 19:52

Gość__*
  • Goście
A co byście mi polecili? Jakość obrazu nie musi powodowac że stado rozpędzonych imadeł zacznie mi napieprzać po mózgu. Myślałem wogóle nad 23 calowką, ale słyszałem, że to sie zupełnie nie opłaca. Wogóle to zastanawiałem się nad jakimś sporym monitorkiem LCD z tunerem TV. Any advices (Dla Czycha- jakieś rady? :D )
  • 0

#18 syon Napisany 28 października 2006 - 21:26

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Jeśli chodzi o LCD z 26"/27" to znalazłem takie oto dwa: http://www.maximedia...msung_le_27s71b oraz http://www.maximedia...cd&p=lg_26_lc2r
  • 0

#19 TomisH Napisany 28 października 2006 - 21:40

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Litości, czysiek teraz "autorytetem telewizorowym"? Rotfl :ninja:
  • 0

#20 ACZ Napisany 28 października 2006 - 22:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
No dobre te tviki i tanie. Dziwne, że na Allegro tych modeli nie można dostać jeszcze taniej.
No widzisz Tomish, jaki uzdolniony jestem. Znasz mnie tylko z tematów growych, a ja jestem uzdolniony i posiadam szeroka wiedzę również z innych dziedzin życia. Wiedzą się jednak nie chwalę na forach growych, bo skromność to moje drugie imię ;]
  • 0

#21 Gość__* Napisany 28 października 2006 - 22:23

Gość__*
  • Goście

Litości, czysiek teraz "autorytetem telewizorowym"? Rotfl :ninja:


za to ty jestes autorytetem...jak pisac rozbudowane wiele wnoszace posty :lol:

Ja swoj TV mam zamiar kupic za kilka dni (premiera GoW lada dzien :) )
Na 99% zdecyduje sie na taki model
http://www.skapiec.p...t/22/comp/85535
http://img239.images... ... 098kh9.jpg
:^^:
  • 0

#22 BeSOS Napisany 28 października 2006 - 22:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Yeti, czemu 32r72B, skoro jest droższy od 71 a podobno wyposażenie identyczne :o? Wiesz coś o tym wiecej?
  • 0

#23 Gość__* Napisany 28 października 2006 - 22:46

Gość__*
  • Goście
tylko nikomu niemow...72B moge miec za taka samą cene po jakiej chodzi 71
ciiiiiii ;)
  • 0

#24 TomisH Napisany 29 października 2006 - 00:26

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:

za to ty jestes autorytetem...jak pisac rozbudowane wiele wnoszace posty :lol:


tylko nikomu niemow...72B moge miec za taka samą cene po jakiej chodzi 71
ciiiiiii ;)


YETI, tyś po prostu zazdrosny o czyska, ojej :przytul:
  • 0

#25 Gość__* Napisany 29 października 2006 - 10:22

Gość__*
  • Goście

Litości, czysiek teraz "autorytetem telewizorowym"? Rotfl

Nie, po prostu przetłumaczyłem dla biednej ofiary komunistycznego systemu szkolnictwa

No i ponawiam pytanie- opłaca się inwestować w 23 calowe? Lub Monitorki z tunerem TV?
  • 0

#26 syon Napisany 29 października 2006 - 11:13

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

No i ponawiam pytanie- opłaca się inwestować w 23 calowe? Lub Monitorki z tunerem TV?


W przypadku telezwizorów to bym nie schodził poniżej 26".
  • 0

#27 Yoori Napisany 29 października 2006 - 12:40

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Ja jak będe kupował nowy TV to napewno nie mniejszy niż 32"
Ostatnio widziałem gdzieś że Sony Bravia zostały uznane za najlepsze TV LCD.
  • 0

#28 ACZ Napisany 29 października 2006 - 13:05

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Dziobak, nie opłaca Ci się kupować 23 calówki. Przecież one przeważnie nawet nie są panoramiczne. Koszt takiego tv też nie jest mały, więc trochcę wystarczy dołożyć i kupić 26 calówkę.
  • 0

#29 TomisH Napisany 29 października 2006 - 13:14

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Panorama 23” Samsung - 1599 w media.
  • 0

#30 ACZ Napisany 29 października 2006 - 13:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Ale co z tego, jak np. w promocjach za 1899 zł można już dostać 26,27 calówkę Samsunga lub LG ???
3 stówki niewiele do dołożenia, a ma się już tivik "normalny", a nie jakieś tam 23 cale.
  • 0