Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#5131 PIOTR8642 Napisany 21 maja 2018 - 17:59

PIOTR8642

    Mokujin

  • Narybek
  • 33 Postów:

Przykro mi naprawdę.

 

Rzekł pseudo specjalista z którego była beka jak się okazało że na jego XE93 obraz po jego ustawieniach był gorszy w HDR niz na jakimś budżetowym LG 43UH6100.

 

Cytuje Kukuryku:

 

"Cały czas chodzi mi o to, że mam po włączeniu hdr w opcjach gry tak jak na tym filmiku poniżej w 1:54 a nie jak w 4:46."

 

To jak tam kukuryku, w końcu udało ci sie ustawić chociaż taki obraz na tym XE93 w HDR, jak na tym LG za grosze? Ale watpie, bo inaczej nie beczałbyć że masz taki badziewny obraz w HDR jak na tym TCLu, którego wstawiłeś filmik. 

Ty może weź lepiej poproś Kopra i za pare stówek nauczy cie jak ustawiać obraz nawet w tak prostej kwestii jak HDR (on/off), skoro jesteś taki niepełnosprytny w tym temacie  :lol:  


  • 0

#5132 SosaiKyo Napisany 21 maja 2018 - 18:03

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

2yy5hk7.jpg


Ten post był edytowany przez SosaiKyo dnia: 21 maja 2018 - 18:05

  • 0

#5133 PIOTR8642 Napisany 21 maja 2018 - 18:33

PIOTR8642

    Mokujin

  • Narybek
  • 33 Postów:

Kukuryku czyżby zamurowało cie po tym jak dotarło do ciebie, jaki z ciebie "specjalista" od HDRu ?  :lol:


  • 0

#5134 Schrodinger Napisany 21 maja 2018 - 18:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Jeszcze raz zobaczę tutaj jakieś przepychanki pomiędzy Wami to lecicie obaj na urlopik. Kukuryk skończ, post z Twoim ryjem to był ostatni Twój post w tym wątku na jakiś czas. Twoje opinie są idiotyczne, nikt nie chce ich tu słuchać, idź na hdtv i tam nauczaj.


  • 1

#5135 Schrodinger Napisany 21 maja 2018 - 18:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Ok, przeleciałem wątek. Podsumowanie

 

Kukuryk - 2 warny - 8h bana

Piotr od Kukuryka - 1 warn

Wezyr i Otaca - po 2 warny - 8h bana

 

Ktoś jeszcze? 


  • 0

#5136 Starh Napisany 21 maja 2018 - 19:23

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Taikun, zawsze szanowałem :sir:


  • 1

#5137 ACZ Napisany 21 maja 2018 - 19:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 167 Postów:

"Kalibruje telewizory" znaczy wchodzi w opcje, ustawia hdr na on i kasuje 250zł?

Czyli telewizor za 6k zamiast czerwonego wyświetla różowy i trzeba ściągać typa z drugiego końca polski żeby to ogarnął?
 
Aha ok.
 
Edit: plansze testowe takie jak można za darmo wyświetlić sobie na google i własnoręcznie ustawiś suwaczki żeby kolory nam pasowały?

To ten kopyra już po polsce jeździ i telewizory nastraja?
Pamiętam do starego monitora mi dali niebieski pasek aby go pewnie przyłożyć do ekranu i ustawić. Kopyra pewnie rozkłada takich wiele na sztaludze wcelowuje w to kamerę na statywie i odpala wiersz poleceń na kompie i coś tam stenka pod nosem. I tak się robi hajs na frajerach :tak:

Hellmans i Otacon, co z Was za niemoty. :lol:
Nie ma to jak pierdolić od rzeczy udając mądrego.
Jeśli komuś zależy, żeby np. w filmach mieć kolorystykę taką jaką widział reżyser w kamerze to sobie zamawia kalibrację sprzętową. Samemu suwaczkami to sobie możesz ustawić jedynie obraz pod własne, subiektywne odczucia, ale jeśli chcesz mieć to co widział pan za kamerą, gdy kręcił film to zamawiasz kalibrację sprzętową i wtedy taki pan Koper przyjeżdża do Ciebie ze sprzętem za około 100 tysięcy złotych i ustawia, ale wtedy subiektywne odczucia co do kolorystyki musisz włożyć do szuflady.
Oczywiście im lepszy tv tym więcej z takiej kalibracji da się wycisnąć.
Gdy będę brał 65 calowego oleda za te kilkanaście klocków to oczywiście wyłożę te dodatkowe 490 zł za to, żeby Koper przyjechał i skalibrował.
 

Kalibracja to zabieg sprzętowego ustawienia obrazu do wzorca, do którego zestrojone są monitory w studiach filmowych. W rezultacie otrzymujemy taki wygląd obrazu, jaki widział reżyser. Przykładowo możemy obejrzeć “Gwiezdne Wojny” tak jak widział je George Lucas. Jest to istotne, ponieważ ten sam film wygląda zupełnie inaczej na dwóch egzemplarzach nieskalibrowanych telewizorów.
Kalibracja pasuje do każdego filmu, czy audycji telewizyjnej, ponieważ normy obrazu obowiązują globalnie. Każdy artysta ma swój unikalny styl, który zostanie wiernie przedstawiony na skalibrowanym telewizorze lub projektorze. Standardowym przykładem jest "Matrix", który w oryginalnej postaci jest zielonkawy i właśnie tak wygląda na skalibrowanym TV.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 21 maja 2018 - 19:56

  • 1

#5138 Pawlik Napisany 21 maja 2018 - 19:58

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Czyś jak chce to wyjaśnia jak profesor :banderas:


  • 0

#5139 PIOTR8642 Napisany 21 maja 2018 - 20:12

PIOTR8642

    Mokujin

  • Narybek
  • 33 Postów:

Jeszcze niech ktoś powie, że czytając testy telewizorów uważa za profesjonalne takie, gdzie redaktor ustawia telewizor metodą "na oko", albo jedynie planszami testowymi z google (a nie profesjonalnymi przyrządami), to już w ogóle rykne śmiechem.


  • 0

#5140 BeSOS Napisany 21 maja 2018 - 20:18

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ogólnie podsumowując - albo kupić teraz Oleda za 5800 C7 albo czekać rok i wziąć w podobnej cenie C8 :cf: a że różnica między nimi znikoma to można by i teraz wciągnąć. Co jednak jak C9 mocno podbije poprzeczkę :cf:?
  • 1

#5141 kostek Napisany 21 maja 2018 - 20:23

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Szot, olej to. Graj w dobre gry, a nie zamęczaj się kupnem nowego tv. Ja parę miesięcy temu kupiłem pierwszy mój TV za 4k. Dla mnie to i tak dużo, ma 4k, jakiś hdr i jest spoko. Nie mam zamiaru przez dłuugi czas wymieniać, bo oled, bo silniejszy hdr.


  • 1

#5142 BeSOS Napisany 21 maja 2018 - 20:27

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Otototo.

Szrot, bądź silny i słuchaj mnie, powiem ci keidy będzie dobry czas na wymianę, i tak generacja ma się ku schyłkowi :reggie:
  • 0

#5143 Sylvan Wielki Napisany 21 maja 2018 - 20:30

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Racja. Z drugiej strony nowy tv da mu wiele dobra, tyle, że po kilku miesiącach pojawi się nowy, który da więcej.
 

Ogólnie podsumowując - albo kupić teraz Oleda za 5800 C7 albo czekać rok i wziąć w podobnej cenie C8 :cf: a że różnica między nimi znikoma to można by i teraz wciągnąć. Co jednak jak C9 mocno podbije poprzeczkę :cf:?

 

Brać teraz, bo jednak różnica w wyświetlanym obrazie znikoma, a różnica w cenie to kilka tys. Dość napisać, że w cenie 55 calowego B/C8 można kupić wersję 65 B/C7.

A przecież nic nie stoi na przeszkodzie byś za rok napisał "Kupić teraz C8, czy czekać rok na C9". :dunno:
I tak dalej i tak dalej....
 


  • 0

#5144 Schrodinger Napisany 21 maja 2018 - 20:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
kupie tego magicznego mesjaszowego oleda LG na black friday za 4k, zobaczycie!
  • 0

#5145 BeSOS Napisany 21 maja 2018 - 20:40

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To ja kupię tego C7 w takim razie ale najpierw pojadę do Pawlik na orgietke.
  • 2

#5146 Razel Napisany 21 maja 2018 - 20:42

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

 

A przecież nic nie stoi na przeszkodzie byś za rok napisał "Kupić teraz C8, czy czekać rok na C9". :dunno:
I tak dalej i tak dalej....
 

Bo to jest cykl, jak u żniwiarzy.

Ale jest jeden człowiek, który może go przerwać... i nazywa się Komandor Shepard Szrotinger  :szepart:


  • 0

#5147 Hellmans Napisany 21 maja 2018 - 20:44

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

 

Kalibracja to zabieg sprzętowego ustawienia obrazu do wzorca, do którego zestrojone są monitory w studiach filmowych. W rezultacie otrzymujemy taki wygląd obrazu, jaki widział reżyser. Przykładowo możemy obejrzeć “Gwiezdne Wojny” tak jak widział je George Lucas. Jest to istotne, ponieważ ten sam film wygląda zupełnie inaczej na dwóch egzemplarzach nieskalibrowanych telewizorów.
Kalibracja pasuje do każdego filmu, czy audycji telewizyjnej, ponieważ normy obrazu obowiązują globalnie. Każdy artysta ma swój unikalny styl, który zostanie wiernie przedstawiony na skalibrowanym telewizorze lub projektorze. Standardowym przykładem jest "Matrix", który w oryginalnej postaci jest zielonkawy i właśnie tak wygląda na skalibrowanym TV.

 


Przykład jest fatalny, bo nie znam osoby która by nie dostrzegła że Matrix jest zielonkawy, a o kalibracji nie słyszeli pewnie nigdy. Pawlik to przynajmniej ogarnia że to zabawa dla zjebów, natomiast Czysiek wybuli 500zł za kalibrację pod wzorzec którego i tak nie zna i nie ma jak zweryfikować, obejrzy Matrix i zauważy że jest zielonkawy. Będzie to jednak zieleń lepsza, bo warta 500zł. Strach pomyśleć co z audio, pewnie podjedzie Hans Zimmer z ekipą. Dla pana Kopera oczywiście szacunek, tak się robi szmal na frajerach,


  • 4

#5148 BeSOS Napisany 21 maja 2018 - 21:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Olo walić kalibrację, to dla totalnych zjebow jest i tani zarobek. Ustawcie se kolorki jak lubicie i jazda. Ja sobie włączam jakiś tryb typu kino i sobie dostosowuje do preferencji (na ogół podbijamy nieco jasność i kontrast żeby nie było zbyt oczojebnie bo lubię naturalne barwy i mocny czarny)
  • 0

#5149 Pawlik Napisany 21 maja 2018 - 21:09

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

szykuje lubrykant  :zakochany:


  • 0

#5150 Marbel Napisany 21 maja 2018 - 21:28

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Hahaha Czysiek i tv za kilkanaście tyś plnów?? :lol:
I jeszcze kalibracja za 5 stów? Chyba że zaproponuje Koperowi 200 zł i dojazd w cenie jak po drodze mu kupi kubełek w KFC!
Czych a masz Ty już PS4 chociaż?
  • 0

#5151 ACZ Napisany 21 maja 2018 - 21:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 167 Postów:

Przykład jest fatalny, bo nie znam osoby która by nie dostrzegła że Matrix jest zielonkawy, a o kalibracji nie słyszeli pewnie nigdy. Pawlik to przynajmniej ogarnia że to zabawa dla zjebów, natomiast Czysiek wybuli 500zł za kalibrację pod wzorzec którego i tak nie zna i nie ma jak zweryfikować, obejrzy Matrix i zauważy że jest zielonkawy. Będzie to jednak zieleń lepsza, bo warta 500zł. Strach pomyśleć co z audio, pewnie podjedzie Hans Zimmer z ekipą. Dla pana Kopera oczywiście szacunek, tak się robi szmal na frajerach,

Oezu, przyczepił się Matriksa...
Z tymi 500 zł nie chodziło mi o to, że "o patrzcie, ja też sobie zamówię kalibracje, bo stać mnie", lol.
Chodzi mi o to, że jak ktoś wykłada spory szmal na tv, a w moim przypadku będzie to pewnie kilkanaście tysięcy, bo wątpię, że tegoroczny 65-calowy oled zejdzie do poniżej 10 tysi na koniec roku, to taka kalibracja wyniesie mnie raptem kilka % ceny telewizora, a więc kilka stówek w tę czy w drugą stronę nie będzie robiło różnicy.

Gdybym kupował jakiś tivik za np. 3 klocki to jasne, że bym nie brał kalibracji, bo to już by stanowiło kilkadziesiąt % ceny telewizora. Ba, gdybym nawet brał oleda 55-calowego za te 5,5 kafla to też bym się zastanowił czy wołać Kopra.

 

A i tak na zakończenie, to nie myśl sobie, że zapomniałem co ja komentowałem wcześniej. Przeczytaj sobie jeszcze raz co pisałeś i co ja komentowałem. Wyjaśniłem Ci, że Twoje prześmiewcze posty to bełkot, bo nie miałeś zielonego (Matrix!) pojęcia na czym polegają różnice między subiektywnym ustawianiem suwaczków pod siebie, a sprzętową kalibracją.
 

 

Czych a masz Ty już PS4 chociaż?

Nabędę na jesieni, gdy zaczną opadać pierwsze liście.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 21 maja 2018 - 21:49

  • 0

#5152 BeSOS Napisany 21 maja 2018 - 22:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Olo a trico jak skończyłeś?
  • 0

#5153 ACZ Napisany 21 maja 2018 - 22:25

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 167 Postów:

Przecież żartowałem, bo marbel to nieogarnięta faja co nie wie co się na forum dzieje. Prosiaka mam od grudnia 2016 roku.


  • 3

#5154 Hellmans Napisany 21 maja 2018 - 22:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

 

Przykład jest fatalny, bo nie znam osoby która by nie dostrzegła że Matrix jest zielonkawy, a o kalibracji nie słyszeli pewnie nigdy. Pawlik to przynajmniej ogarnia że to zabawa dla zjebów, natomiast Czysiek wybuli 500zł za kalibrację pod wzorzec którego i tak nie zna i nie ma jak zweryfikować, obejrzy Matrix i zauważy że jest zielonkawy. Będzie to jednak zieleń lepsza, bo warta 500zł. Strach pomyśleć co z audio, pewnie podjedzie Hans Zimmer z ekipą. Dla pana Kopera oczywiście szacunek, tak się robi szmal na frajerach,

Oezu, przyczepił się Matriksa...
Z tymi 500 zł nie chodziło mi o to, że "o patrzcie, ja też sobie zamówię kalibracje, bo stać mnie", lol.
Chodzi mi o to, że jak ktoś wykłada spory szmal na tv, a w moim przypadku będzie to pewnie kilkanaście tysięcy, bo wątpię, że tegoroczny 65-calowy oled zejdzie do poniżej 10 tysi na koniec roku, to taka kalibracja wyniesie mnie raptem kilka % ceny telewizora, a więc kilka stówek w tę czy w drugą stronę nie będzie robiło różnicy.
Gdybym kupował jakiś tivik za np. 3 klocki to jasne, że bym nie brał kalibracji, bo to już by stanowiło kilkadziesiąt % ceny telewizora. Ba, gdybym nawet brał oleda 55-calowego za te 5,5 kafla to też bym się zastanowił czy wołać Kopra.
 
A i tak na zakończenie, to nie myśl sobie, że zapomniałem co ja komentowałem wcześniej. Przeczytaj sobie jeszcze raz co pisałeś i co ja komentowałem. Wyjaśniłem Ci, że Twoje prześmiewcze posty to bełkot, bo nie miałeś zielonego (Matrix!) pojęcia na czym polegają różnice między subiektywnym ustawianiem suwaczków pod siebie, a sprzętową kalibracją.

 

 
Twoja kasa - rób jak uważasz. Ton jest prześmiewczy, bo kalibrowałem kiedyś monitory dla firmy reklamowej, gdzie na konkretnym pliku wydrukowanym już w drukarni musiałem dłubać tak długo, aż kolory z monitora zgadzały się z tymi z wydruku. Ty płacąc jakiemuś typowi nie widzisz wzorca, to są jakieś obietnice że "tak to widział reżyser" Różnicy pewnie i tak nie zauważysz. Dla mnie to poziom dentystów z reklam past do zębów, albo innych kołczingowych bredni. No i ostatnie czego bym chciał po zakupie TVka za 10k, to danie obcej osobie grzebać w jego ustawieniach skoro wszystko w nim działa.


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 21 maja 2018 - 22:59

  • 1

#5155 PIOTR8642 Napisany 22 maja 2018 - 05:06

PIOTR8642

    Mokujin

  • Narybek
  • 33 Postów:

Kolego rozwaliłeś system tym komentarzem  :lol:


  • 0

#5156 Pawlik Napisany 22 maja 2018 - 08:17

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Majonez, trochę pojechałeś. Są osoby wyczulone np na zmiany w barwie białej, przekłamania w kolorach itp To tak jakbyś audiofilom zarzucał, że stroi sobie dźwięk, przęciętny człowiek usłyszy różnicę między zestawem kolumn manty a profesjonalnym zestawem audo, ale już nie będzie się w głębiał, audiofil wyczuje każde przekłamanie w dźwiękach i będzie chciał to korektorować. To samo mają maniacy obrazu, mnie wystarczy, że mam smolistą czerń, nasycone kolory i hdr ale są tacy co dążą do perfekcji.

 

Fajny materiał o tym jak ustawia obraz profesjonalista przy montażu filmów


  • 1

#5157 Schrodinger Napisany 22 maja 2018 - 08:37

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Kukuryk nie pisz w tym wątku. Pozdrawiam.

Reszta niech mu nie odpisuje bo to bez sensu, bede kasowal zarówno jego posty jak i odpowiedzi na jego posty.


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 22 maja 2018 - 08:40

  • 3

#5158 bartezoo Napisany 22 maja 2018 - 14:27

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Kukuryk nie pisz w tym wątku. Pozdrawiam.
Reszta niech mu nie odpisuje bo to bez sensu, bede kasowal zarówno jego posty jak i odpowiedzi na jego posty.


:kult:
  • 0

#5159 Sylvan Wielki Napisany 22 maja 2018 - 16:53

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Pawlik, ale Hallmans ma sporo racji w tym co napisał. Nie twierdzę, że kalibracja to placebo (bo tak nie jest), ale przykładowo wyciągając detale z cieni rzutuje się (niekorzystnie) na inne aspekty, o czym zresztą Maciej Koper pisał.

Poza tym to mityczne "obraz widziany w taki sposób jak chce tego reżyser". Panele (nawet tych samych modeli) są różne. Nieistotne czy to tv z średniej półki, czy flagowiec, różnica w (przykładowo) przekłamaniu barw jest rożna i w tym tańszym o kilka tys. tv może być paradoksalnie mniejsza. Poza tym to klient ocenia wedle własnego widzimisię i nie jest powiedziane, że obraz, który widzi jakiś Polański jest lepszy.

Ten przykład, który z zębami podał, trafia w punkt. Bo wyjdzie ci Szakira z licówkami za 40 tys $ i powie "Mój uśmiech to zasługa Blend-a-med 3D White", gdzie pewnie tej pasty na oczy nie widziała poza reklamą.

Kupisz bardzo dobry tv za 4k wyświetli ci on bardzo dobry obraz. Kupisz flagowca, będzie podobnie, tylko elektronika zrobi swoje.
Dlatego też różnice pomiędzy B7, a C7 są niewielkie, a przy B8 i C8 wzrastają na korzyść tego drugiego dzięki wykorzystaniu lepszego procesora.

Zgodzisz się, zresztą to napisałeś, że już po wyjęciu z pudła, taki tv prezentuje taką jakość, że niespecjalnie trzeba tam coś poprawiać, a grając ty, jako klient i tak nie dostrzeżesz różnicy, chyba, żebyś widział postawione obok  siebie dwa te same modele jeden przed, drugi po kalibracji.

Niemniej tu i tu flaga Polski będzie biało-czerwona.




 


  • 0

#5160 Danteusz Napisany 22 maja 2018 - 17:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 887 Postów:
Sylvan, mieszasz dwie różne rzeczy. Elektronika próbuje zniwelować niedostatki obrazu, takie jak nadmierne ziarno, banding czy problemy ze stabilnością ruchomych obiektów. Profesjonalna kalibracja ma natomiast na celu zbliżenie profilu kolorów do takiego który jak najbardziej przypomina rzeczywistość. Droższe panele mają zazwyczaj doskonalszą paletę kolorów oraz więcej możliwości ich korekty, więc Czysiek ma rację pisząc że tylko wtedy zapłacenie za kalibrację ma sens, choć uzasadnić tego nie potrafi ;) Czemu natomiast producent nie ustawi od razu wszystkiego idealnie? Otóż na postrzeganie kolorów wpływa masa czynników, takich jak pora dnia, kolor ścian, to czy w domu jest sztuczne oświetlenie itd. Tylko kalibracja w pomieszczeniu gdzie stoi TV i o odpowiedniej porze ma sens. Pozostaje pytanie czy warto płacić za taką zabawę, ale odpowiedź jest prosta: tak, o ile czuje się taką potrzebę. Jeśli komuś wystarczają ustawienia producenta lub znalezione w necie to nie ma sensu dopłacać za fachowców.
  • 1