Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#5341 Razel Napisany 12 czerwca 2018 - 13:50

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

 

Jedyn myślałem że już Ci przeszło, a ciągle latasz z bólem anusa, podobnie jak Iras czy reszta co nie kupiła TV ale wie o nim najwięcej :olo: Czekam aż Ney kupi, wyrzuci tą swoją starą przepaloną plazmę to może Ci przemówi do rozsądku że Twoja leciwa plazma to dziś już bubel :reggie:

Wczoraj odpaliłem Altered Carbon z Netflixa, 4K, HDR, wsparcie dla Atmosa :banderas: uczta dla oczu i uszu, jak to kurwa wygląda i brzmi

Myślę że by ci się troszkę głupio zrobiło gdybyś zobaczył jak na tej plazmie wyglądają giereczki.. nie jest to warte dopłaty 5k :reggie:

Pogadamy za 2-3 lata jak zmienię na prawdziwie smolisty HDR a ty będziesz liczył straty bo polecisz do sklepu za moją namową po upgrade :clown:

 

 

Wymieniłem Plazmę Panasa na OLEDa od LG. Podłączyłem OLEDa i włączyłem Batman: Arkham Night. Potem przełączyłem z powrotem na plazmę by porównać.

Sorry, nie było co porównywać - to nawet nie była przepaść :pf:

 

No ale rozumiem, że ktoś jak żre ciągle hamburgery z biedronki z kotletem drobiowym 5 sztuk za 2 zł  włożonym do kajzerki, to będzie mówił, że to jest wystarczająco dobre i mega, więc na chuj mu jeść burgera z wołowiną za 20zł, bo się nie opłaca i nie ma takiej różnicy, oLo.

 

Pozdrawiam i smacznego.


  • 1

#5342 Schrodinger Napisany 12 czerwca 2018 - 13:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

To teraz tak na trzeźwo, mój stary TV to LG-LED-50LF652V czyli solidny TV, z dobrym obrazem i 20 ms inputlaga, grało się na nim rewelacyjnie i złego słowa nie powiem, miałem półtora roku. Kupiłem 2700, sprzedałem go za 1300 zł, mambo jambo z ratami w EURO i wyszło mnie 4k za LG OLED 55B7 czyli mesjasz telewizorstwa.

 

Tzn. czerń jest absolutna, Destiny 2 wygląda rewelacyjnie i w sumie jak nowa gra albo przynajmniej po jakimś grubym dodatku jak Taken King. Nie mam Horizona, GoWa czy AC:O już a w nich chyba najlepiej było HDR sprawdzać i 4k, tego pierwszego myślę że może powinę z dodatkiem bo w niego nie grałem i sobie sprawdzę. Chociaż z tego co widziałem w GTS to ten HDR czy 4k to fajna rzecz ale nie robią aż takiego wrażenia jak ekran OLED. Absolutna czerń to jest to. Ekran jest jakby miększy, nie bije tak po oczach jak stary TV, chociaż jak ktoś lubi żeby TV walił po oczach super jasnością to tutaj tego nie ma, ale jak dla mnie jest idealnie.

 

No i te głośniki, czuć się prawie jak w kinie, ewentualnie z kinem domowym, zajebiście przestrzennie dają + są nawet fajne bassy, ja wiem że zaraz jakiś audiofill mnie zgasić testem na koreańskiej stronie że to chujnia a najlepsze to w soundbarze za 3k. Ja nie mam nie wiadomo jak dużego pokoju i te tutaj idealnie go wypełniają, jak myślałem o soundbarze tak już o nim teraz nie myślę. 

 

Telewizorek jest ładny, ten ultra cienki ekranik robi robotę, jest efekt WOW jak się na to z boku patrzy, Do tej pory miałem webOS 2, tutaj jest 3.5, wygląda w sumie identycznie ale jest szybszy, pilot z kontrolerem ruchu to jest to czego mi było trzeba i w końcu zmniejszyli piloty i ten nie jest tak ogromną kobyłą. 

 

Netflix odpala wszystko w 4k HDR (jak jest opcja) HoC jest przepiękny obraz, ale takie Daredevil czy Rogue One co latają w HD ale mają dużo czerni to po prostu orgia dla oczu, widziałem że parę filmów jest też na Double Atmos i wtedy to cudownie warczy, prawie taki bajer jak SMOLISTA czerń. 

 

Czy to warto brać? No póki co widziałem HDR na YT i Netflixie, jeśli tak wygląda GoW to jasne brać bo musi rozkurwiać, ale sama SMOLISTA czerń to jest tutaj bajer jeśli się przesiada z LCD, ja dodatkowo sobie zwiększyłem tv o 5 cali, mam zajebiste głośniki z filmy z netflixa wchodzą. Obraz jest przepiękny, jak wpadłem w Destiny do jaskini to było po prostu ciemno jak w jaskini a nie szaro i było widać odrazu gdzie iść, robi wrażenie. Także indyki fajnie na tym wyglądają ale wszystko dzięki czerni, dla samego HDRu to bym chyba TV jednak nie zmieniał. 

 

No i te głośniki :banderas:

 

Coś jeszcze chcesz wiedzieć skoro nie potrafisz cofnąć dwóch stron do tyłu, plus faktycznie kąty są rewelacyjne, praktycznie z każdej strony można stać niemal prostopadle do krawędzi TV a i tak nie ma żadnych przekłamań.

 

edit. Razel pewnie miałeś chujową plazmę, plazma Jedyna musi być lepsza przecież, egalitarna wręcz 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 12 czerwca 2018 - 14:02

  • 0

#5343 BeSOS Napisany 12 czerwca 2018 - 14:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie wiem o co ci chodzi. Po co mam drugi raz to czytać? Wszystko wiem, nie rozumiem po co tak to przeżywasz (razem z kolegą powyżej który się wpierdala między wódkę i zakąskę) - TV zmienię jak OLEDy wyciagna 1000 jasności, to że oferują teraz lepsza jakość też pisałem i naprawdę nie musisz wyszczególniać mi tego jak krowie na rowie bo każdy idiota to wie (a skoro już proponujemy sobie jak czytać nasze posty to mój również jest na poprzedniej stronie gdzie właśnie to napisalem). Nie zachowuj się jak dziecko.
  • 0

#5344 vagrant3 Napisany 12 czerwca 2018 - 14:18

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

plus faktycznie kąty są rewelacyjne, praktycznie z każdej strony można stać niemal prostopadle do krawędzi TV a i tak nie ma żadnych przekłamań.


po ch*j ktoś miałby oglądać tv stojąc prostopadle do krawędzi?
  • 0

#5345 Pawlik Napisany 12 czerwca 2018 - 14:19

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Bo kto bogatemu zabroni? :cf:
  • 1

#5346 vagrant3 Napisany 12 czerwca 2018 - 14:22

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Bo kto bogatemu zabroni? :cf:


szrot, ile jeszcze rat do spłacenia?


  • 1

#5347 Schrodinger Napisany 12 czerwca 2018 - 14:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Jedna, czekam aż mi Euro zapłaci te dwie raty gratis i wtedy sobie spłacę resztę, a co? :^^:
  • 0

#5348 Pawlik Napisany 12 czerwca 2018 - 14:33

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Farciarz, ja swoje raty zostawiam w spadku dla wnuków.
  • 0

#5349 Schrodinger Napisany 12 czerwca 2018 - 14:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Jak zobaczyłem że te 30 to wychodzi do 2020 to sobie pomyślałem że ja do tego roku to nie dożyje przecież :ninja:
  • 0

#5350 Pawlik Napisany 12 czerwca 2018 - 14:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
I byś wychujal bank
  • 0

#5351 Zois Napisany 12 czerwca 2018 - 15:35

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

 

plus faktycznie kąty są rewelacyjne, praktycznie z każdej strony można stać niemal prostopadle do krawędzi TV a i tak nie ma żadnych przekłamań.


po ch*j ktoś miałby oglądać tv stojąc prostopadle do krawędzi?

 

 

to + jaskinia w której nic nie widać to jest prima sort immersja.

w dzisiejszych czasach odchodzi sie od przyjetego wieki temu modelu kanapa + tv przed oczami.


  • 0

#5352 lukaszSA Napisany 12 czerwca 2018 - 15:47

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

A co się w dzisiejszych czasach robi?


  • 0

#5353 Schrodinger Napisany 12 czerwca 2018 - 15:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Zostaw ich Łukaszu, oni nie doświadczyli spotkania z Bogiem telewizorów, nie wyszli z Jaskini Platona, oglądają jedynie cienie rzeczywistości :sir:
  • 0

#5354 lukaszSA Napisany 12 czerwca 2018 - 15:52

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Od początku to mówię - nie rozumie światła ten, kto nie zna ciemności.


  • 2

#5355 Schrodinger Napisany 13 czerwca 2018 - 23:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Wszyscy posiadacze OLEDow proszeni sa o sprawdzenie altered carbon z netflixa :sir:
  • 0

#5356 lukaszSA Napisany 13 czerwca 2018 - 23:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Netlflix?

 

Mówisz o tym przycisku na pilocie?


  • 0

#5357 Schrodinger Napisany 13 czerwca 2018 - 23:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Tak, pierwszy miesiac jest gratis :P
  • 0

#5358 Marbel Napisany 14 czerwca 2018 - 21:01

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Ma ktoś jakieś ustawienia pod tego naszego OLEDa? Szczególnie w trybie gra. Obraz jest za ciemny. Niektóre gry jak Forza Horizon 3 czy Doom ma do ustawienia jasność (na podstawie logo czy po prostu gamma) i wtedy jest supcio. Jednak niektóre gry - jak Fifa czy Forza 7 jest normalnie za ciemna, a te gry nie mają takich ustawień tylko dają planszę przy której mam skonfigurować telewizor - zmieniłem jasność z 50 na 60/65 (jest lepiej), ale mam wrażenie że utraciłem smolistą czerń. Nie mam KoXa jeszcze (a mam wrażenie że w FM7 po wrzuceniu HDR wszystko jest odpowiednio ciemne/jasne), ale np. FH3 po korekcie ustawień samej gry wygląda mega.
Netflix z apki z tv podbiera od razu tryb HDR gdzie nie da się nic zarzucić. Choć automatycznie włącza się też TruMotion (chyba te 120Hz) i obraz się robi "teatralny". Na razie to wyłączyłem, bo bardziej razi małżonkę.

Netflix w The Crown jest bardzo atrakcyjny 4K i HDR widać tu ówdzie (chyba). Włączyłem też zachwalany Altered Carbon testowo i przy TruMotion faktycznie jest jakby 3D, ale przy ruchach postaci jest jakoś nienaturalnie przez te 120Hz.

Nie potrafię na razie sobie ustawić tv pod NC+. W automatycznych trybach jest albo zbyt ostro (tryb żywy) albo mdło. Teoretycznie fajnie wygląda w trybie sport ale znów kolor czerwony (jak w meczu koszulki Rosjan) są zbyt intensywne... Konfigurowaliście pod siebie jakoś ten tv?
  • 0

#5359 Schrodinger Napisany 14 czerwca 2018 - 21:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Przy grze wejdz w ustawienia oled i zmień poziom czerni tam jest wysoki i niski, to jest to czego szukasz
  • 0

#5360 Chewie Napisany 14 czerwca 2018 - 21:31

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

nie ma opcji smolista?


  • 0

#5361 Razel Napisany 14 czerwca 2018 - 21:37

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ja sobie tak ustawiłem, możesz luknąć, czy Ci to przypasi. 
 
D6m7AAR.jpgSjTxuqN.jpgkLUHqmO.jpghnESow9.jpgA3korh9.jpgi ewentualnie jeszcze włącz dynamiczne kolor/kontrast. Może Tobie takie ustawienia tez będą pasować. 

  • 1

#5362 Marbel Napisany 14 czerwca 2018 - 21:54

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:

Przy grze wejdz w ustawienia oled i zmień poziom czerni tam jest wysoki i niski, to jest to czego szukasz

W ustawieniach panelu Oled jest tylko odświeżenie pikseli i przesunięcie obrazu.
Znalazłem w ustawieniach trybu obrazu->opcje obrazu.
Był niski. Zmienilem na wysoki. Zobaczymy jutro czy to coś da.
  • 0

#5363 Schrodinger Napisany 14 czerwca 2018 - 22:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ooo to to. Sorry faktycznie gdzie indziej jest. Daj znać.
  • 0

#5364 Marbel Napisany 14 czerwca 2018 - 22:23

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Razel dzięki też zobaczę. Na czym grasz? PS4, X1? Pro, XoX?
  • 0

#5365 Razel Napisany 14 czerwca 2018 - 22:26

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Ps4pro. No i netflix z aplikacji w tv.


  • 0

#5366 funditto Napisany 14 czerwca 2018 - 23:28

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Nie chce mi się teraz sprawdzać wszystkich ustawień, ale pamiętam, że wszędzie radzili, żeby standardową temperaturę barw C30 zmienić na W30
  • 1

#5367 Marbel Napisany 15 czerwca 2018 - 23:10

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:

Przy grze wejdz w ustawienia oled i zmień poziom czerni tam jest wysoki i niski, to jest to czego szukasz

Sporo to dało. Mam wrażenie że na niskim poziomie czerń jest głębsza a kolory... Hm ładniejsze. Chociaż i na niskiej i wysokiej czerni robiłem ustawienia. Zupełnie inaczej suwaki dot. kontrastu, jasności trzeba poustawiać. Zastanawiam się dlaczego wysoki jest niby gorszy niż niski.
Jednak super pomogły plansze/ekrany konfiguracyjne z Xboxa. Ustawiłem i jest pięknie. FM7 zyskała nową jakość.
  • 0

#5368 Schrodinger Napisany 16 czerwca 2018 - 10:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Sosajko nie pisz tu plx
  • 0

#5369 Wezyr Napisany 16 czerwca 2018 - 10:14

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

?? znów coś napisał? czemu kasujesz te posty? :(


  • 0

#5370 Marbel Napisany 16 czerwca 2018 - 10:41

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Pisał że sie mota by kupić jakiegoś Soniacza bo kolejne tylko gorzsze. A tu tylko grupa #teamLGOLED
  • 0