Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#5611 Schrodinger Napisany 20 stycznia 2019 - 14:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ja miałem trochę najebane w ustawieniach bo się bawiłem ale może komuś też pomoże

https://www.rtings.c...a-oled/settings
  • 0

#5612 Marbel Napisany 20 stycznia 2019 - 15:18

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Ja na moim Oledzie B7 jestem zadowolony z własnych ustawień. Tylko wkurza mnie 1 rzecz. Telewizor czesto zmienia czerń z wysokiej na niską czy tam automatyczną. Sam z siebie i akurat ta opcja ustawia się dla wszystkich wejść... Też tak macie? Wówczas czerń jest szara (podświetlenie na 50 robi idealną czerń).
Aha i ostatnio zauważyłem że na wszystkich filmach i serialach dźwięk się ustawia 5.1 - a że nie mam takiego systemu to dźwięk jest przytłumiony.
  • 0

#5613 Schrodinger Napisany 20 stycznia 2019 - 15:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Z tą czernią to chyba masz ustawienia ochrony wzroku wlaczone czy tam autodopasowanie jasności względem pomieszczenia i ekranu u mnie nic takiego sie nie dzieje.
  • 1

#5614 Hellmans Napisany 20 stycznia 2019 - 15:38

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Widze więcej jebania się z tymi tvkami niż z konfiguracją PCta.


  • 0

#5615 Danteusz Napisany 20 stycznia 2019 - 15:57

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Widze więcej jebania się z tymi tvkami niż z konfiguracją PCta.

Są 3 poziomy:
1. Wali Cię konfiguracja i jedziesz na ustawieniach standardowych, masz 50% możliwości ekranu
2. Chcesz samemu wyciągnąć ile się da z obrazu, więc szukasz w miarę rozsądnych ustawień w necie, wklepujesz je i poprawiasz pod siebie, masz 70-80% możliwości ekranu
3. Płacisz profesjonalnej firmie za kalibrację, masz 99% możliwości ekranu

Procenty są na oko, wskazują jak bardzo paletą barw bliska jest ideałowi w ramach możliwości ekranu.

Niestety nie da się tego zautomatyzować, bo każdy panel jest odrobine inny, każdy pokój ma inne oświetlenie, są różne preferencje co do godziny oglądania TV itp
  • 0

#5616 Schrodinger Napisany 20 stycznia 2019 - 16:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
w tych ustawieniach co wrzucalem to mam jedynie zrobione ze nie mam ciepłego światłą tylko -5 od najbardziej zimnego, które wydaje mi sie naturalniejsze
  • 0

#5617 Zois Napisany 21 stycznia 2019 - 15:59

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Czytam sobie o tych TV i w sumie jakoś teraz moją uwagę przykuł obszar związany z odległością od TV.
Póki co mam biedę 40” i jak na nim gram to siedzę tak powiedzmy z 1,5m od TV (muszę sprawdzić dokładnie bo w sumie nie mierzyłem tego) i jest zasadniczo OK.

Jak siadłem z padem na kanapie która jest jakieś 4m od TV, no to już grac się nie dało komfortowo, ale to żadne zaskoczenie.

 

Pod kątem nowego TV myślę o 55', chociaż zaczynam mocno myśleć czy jednak nie pójść w 65'.
Jak sobie wszedłem na hdtv na symulator odległości, to widzę tam symulację dla 55 cali UHD  1,16m - 2,31m ; a dla 65' jest 1,37m - 2,73.

No i tak grubo dość.

W zasadzie jak oglądam filmy na 40' z kanapy to jest OK, ale czuję że te 15 cali więcej zrobiłoby spoko różnicę ; nie wiem jednak czy 15cali zrobioby mi różnicę przy graniu ; a ten symulator już w ogóle mi mętlik zrobił.

 

W jakich odległościach jesteście od TV przy swoich mesjaszach ?

Niecałe 1,5m od 65cali wydaje mi się mega blisko ; zawsze mi się wydawało że im większy TV tym lepiej widać im dalej ; ale jak widać niekoniecznie tak jest..


  • 0

#5618 Marbel Napisany 21 stycznia 2019 - 16:11

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Teoretycznie telewizor nigdy nie jest za mały ;)
Zawsze może być większy. Moje 55" mam jakieś 2m od miejsca grania i jest ok ale gdyby szło wstawić większy również było by spoko.
  • 0

#5619 Schrodinger Napisany 21 stycznia 2019 - 16:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Jak dobrze pamiętam to Ty tym TV okno zasłaniałeś czy na stoliku się ledwo mieściło? :hmmm:
  • 1

#5620 Daddy Napisany 21 stycznia 2019 - 16:15

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Jedno i drugie, a to wszystko z jednej strony narożnika :cf:


  • 1

#5621 Hellmans Napisany 21 stycznia 2019 - 16:20

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Czytam sobie o tych TV i w sumie jakoś teraz moją uwagę przykuł obszar związany z odległością od TV.
Póki co mam biedę 40” i jak na nim gram to siedzę tak powiedzmy z 1,5m od TV (muszę sprawdzić dokładnie bo w sumie nie mierzyłem tego) i jest zasadniczo OK.

Jak siadłem z padem na kanapie która jest jakieś 4m od TV, no to już grac się nie dało komfortowo, ale to żadne zaskoczenie.

 

Pod kątem nowego TV myślę o 55', chociaż zaczynam mocno myśleć czy jednak nie pójść w 65'.
Jak sobie wszedłem na hdtv na symulator odległości, to widzę tam symulację dla 55 cali UHD  1,16m - 2,31m ; a dla 65' jest 1,37m - 2,73.

No i tak grubo dość.

W zasadzie jak oglądam filmy na 40' z kanapy to jest OK, ale czuję że te 15 cali więcej zrobiłoby spoko różnicę ; nie wiem jednak czy 15cali zrobioby mi różnicę przy graniu ; a ten symulator już w ogóle mi mętlik zrobił.

 

W jakich odległościach jesteście od TV przy swoich mesjaszach ?

Niecałe 1,5m od 65cali wydaje mi się mega blisko ; zawsze mi się wydawało że im większy TV tym lepiej widać im dalej ; ale jak widać niekoniecznie tak jest..

 

Zasada jest taka że kupujesz największy panel jaki jesteś w stanie, a dopiero potem się martwisz takimi pierdołami jak gdzie go postawić. Ściana nośna jest problemem? Burzysz.


  • 3

#5622 Schrodinger Napisany 21 stycznia 2019 - 16:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Zois jak zrobisz przeskok z 40 -> 55 to poczujesz ogromną różnicę, ja robiłem o 5 cali i też czuć że jest większy. Siedzę teraz jakoś tak 1,5-1,7m od TV i jest optymalny, większego nie ogarniałbym spokojnie wzrokiem
  • 0

#5623 Zois Napisany 21 stycznia 2019 - 16:40

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Bardziej mi chodziło o to, że jakby układ salonu mam zdefiniowany. Mam fotel na którym siedzę właśnie te ~1,5m od TV i tutaj nie mam wątpliwości - 55 cali wystarczy żebym musiał prać tapicerkę z wrażenia.

Ale jest właśnie ta kanapa która wydaje mi się że jest dość daleko od TV i zastanawiam się czy w tym momencie 55 cali 'wystarczy' do grania z takiej odleglosci (~4m) czy bez 65 nie mam co podchodzic ; bo znow - skoro filmy mi sie dobrze oglada z takiej odleglosci na 40calach to na 55calach tez bede zadowolony ; tylko ta kwestia grania.

musze poczekac az kumpel pierwszy kupi swoj zestaw i wtedy zobacze na zywym organizmie jak to sie sprawdza


  • 0

#5624 Marbel Napisany 21 stycznia 2019 - 17:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:

Jak dobrze pamiętam to Ty tym TV okno zasłaniałeś czy na stoliku się ledwo mieściło? :hmmm:

Dokładnie! :) Gdzieś na forum była focia...
  • 0

#5625 Stan Napisany 22 stycznia 2019 - 01:20

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Z 32 na 55 cali to jest przeskok. :uff: 


  • 0

#5626 lukaszSA Napisany 22 stycznia 2019 - 07:33

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Taki przeskok robi wrażenie przez 2 tygodnie a potem już się przysuwa kanapę :ftopa: 


  • 1

#5627 Tynio Napisany 22 stycznia 2019 - 08:43

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Tutaj zapytam. Ma ktoś dekoder nki na kartę? Widzę że za 240 zł jest na rok podstawowy pakiet z TVN24 więc mi by pasowało a się kończy polsat

 

Nie wiem czy kupiłeś lub zdecydowałeś się na NC+ na kartę, ale ja od siebie napiszę, że kupiłem teściom dekoder + 7 miesięcy w pakiecie Komfort +  potem przez 6 miesięcy Start + 

 

Sam pakiet  Komfort + był OK bo było sporo programów, a udało się wyrwać w dobrej cenie. 

 

Jakość na TV 4K  nie powala(dekoder FHD)  w porównaniu np. do Netflixa, ale przy odpowiedniej odległości jest dobrze.

Na sam dekoder masz 1 rok gwarancji z czego mój na serwisie wylądował 4 razy (2 raz zawiesił się w trakcie aktualizacji i już nie wstał, raz padło złącze karty a potem układ zasilający. 

2 miesiące po gwarancji padł i już nie zaniosłem do serwisu. 

 

Jak masz zamiar kupić pakiet Start + za 240 zł to średnio się opłaca no i te nieszczęsne dekodery, które nie są mega szybkie i są awaryjne.

 

nc-TNK-z-pakietem-Start-z-dekoderem-Pace


  • 0

#5628 funditto Napisany 22 stycznia 2019 - 09:25

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Ja miałem trochę najebane w ustawieniach bo się bawiłem ale może komuś też pomoże

https://www.rtings.c...a-oled/settings


Próbuje zrobić wg tych ustawień, ale niektóre opcje mam zablokowane, też tak miałeś ?
  • 0

#5629 Schrodinger Napisany 22 stycznia 2019 - 09:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
@Tynio jak mówiłem po prostu mam tą antenę nieszczesną, z którą się dość mordowałem przy montażu to kurwa szkoda żeby nie była używana, Start+ ma TVN24 i BiS to mi starczy, a wolę zapłacić raz 240 zł i nie srać się co miesiąc po 20 zł z płaceniem. Ale też czytałem że dekodery awaryjne. Ogólnie Polsat mam chyba do marca, ale jakoś od listopada to nie odpalałem w ogóle TV :olo:

@funditto w trybie gry niektóre opcje są wyłączone z zasady by nie było input laga większego więc tak, w sumie też dziwne bo teraz coś poprzestawiałem i poza skonfigurowanym trybem gry na HDMI1 nigdzie nie mogę zmienić poziomu czerni (niski - wysoki) pewnie też jakaś opcja inna do blokuje
  • 0

#5630 Tynio Napisany 22 stycznia 2019 - 10:26

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

@Tynio jak mówiłem po prostu mam tą antenę nieszczesną, z którą się dość mordowałem przy montażu to kurwa szkoda żeby nie była używana, Start+ ma TVN24 i BiS to mi starczy, a wolę zapłacić raz 240 zł i nie srać się co miesiąc po 20 zł z płaceniem. Ale też czytałem że dekodery awaryjne. Ogólnie Polsat mam chyba do marca, ale jakoś od listopada to nie odpalałem w ogóle TV :olo:

@funditto w trybie gry niektóre opcje są wyłączone z zasady by nie było input laga większego więc tak, w sumie też dziwne bo teraz coś poprzestawiałem i poza skonfigurowanym trybem gry na HDMI1 nigdzie nie mogę zmienić poziomu czerni (niski - wysoki) pewnie też jakaś opcja inna do blokuje

 

Mi się udało przed świętami wielkanocnymi jakaś promocję wyrwać.

Pamiętaj, że jeszcze dojdzie Ci koszt dekodera od 100 zł do 300 zł na który masz tylko rok gwarancji.

 

Jak jesteś pewny, że chcesz mieć satelitę to może warto coś takiego 

 

https://sklep.ncplus...us-ns?dllist=sg

 

6 miesięcy za 10 zł potem 20 zł przez 18 miesięcy i dekoder za free (nie jest Twoją własnością i nie martwisz się o gwarancję) 

 

Ja z NC + byłem związany ponad 10 lat, ale po tym jak mój pakiet miał kosztować ponad 90 zł miesięcznie zrezygnowałem na rzecz Orange LOVE za który płacę 10 zł miesięcznie.   


  • 0

#5631 Schrodinger Napisany 22 stycznia 2019 - 10:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Z tego co czytałem to za te 240 zł miałeś pakiet Start+ na cały rok i dekoder na własność.
  • 0

#5632 Tynio Napisany 22 stycznia 2019 - 10:41

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

To może jest jakaś promocja lub znowu sprytnie ukryli i przy zamówieniu wskoczy Ci że musisz kurierowi zapłacić przy odbiorze za dekoder a przy kupnie masz miesiąc gratis potem sobie wybierasz opcję jaki pakiet. 

 

 


  • 0

#5633 Schrodinger Napisany 22 stycznia 2019 - 10:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
No na tym najwyższym pakiecie tak jest że tylko miesiąc + dekoder w cenie, ale w tym najnizszym to 12m + dekoder za 240 zł.
  • 0

#5634 Schrodinger Napisany 30 stycznia 2019 - 09:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
To jeszcze jedno pytanie bo widzę że NC+ ma w ofercie te takie karty CI/CI2, że sobie wsadzam w TV, rozumiem że antene wtedy podpinam do złącza antenowego w TV i oglądam telewizję bez dekodera. W OLEDzie mam to złącze PCIMCIA czy jak to tam się nazywa, jak z kompatybilnością tego? Wszystkie karty działają we wszystkich TV z tym?
  • 0

#5635 Tynio Napisany 30 stycznia 2019 - 09:56

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

To jeszcze jedno pytanie bo widzę że NC+ ma w ofercie te takie karty CI/CI2, że sobie wsadzam w TV, rozumiem że antene wtedy podpinam do złącza antenowego w TV i oglądam telewizję bez dekodera. W OLEDzie mam to złącze PCIMCIA czy jak to tam się nazywa, jak z kompatybilnością tego? Wszystkie karty działają we wszystkich TV z tym?

 

Tak karty CI/CI2 wpinasz i tak jak napisałeś podłączasz satelitę do złącza F 

Nie jestem pewny na 100%, ale chyba w tym wypadku nie masz opcji nagrywania materiałów z satelity na dysku.

Mam w domu LG i ten model, który posiadam  ma problemy z tego typu kartami (miał jakieś 2-3 lata temu jak czytałem)

Poczytaj gdzieś na forum jak wygląda kompatybilność Twojego smolistego TV  z w/w kartami.

 

jak by nie było taki tuner pod HDMI zawsze generował mniej problemów niz karty CI które są wygodne. 

 

PS

Doczytałem, że nie ma opcji nagrywania oraz nie tylko starsze LG miały problem ale i Sony

 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 30 stycznia 2019 - 10:10

  • 0

#5636 Schrodinger Napisany 31 stycznia 2019 - 11:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Wziąłem dekoder, cieszy że jakość obrazu mocno na korzyść NC+


  • 0

#5637 kostek Napisany 31 stycznia 2019 - 21:07

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Zawsze jak jestem w rodzinnym domu, to nie mogę pojąć jak nc+ uchodzi na sucho rozdawanie tego badziewnego dekodera. Wolne to, a pilot to istna żenada.


  • 0

#5638 Stan Napisany 31 stycznia 2019 - 21:23

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Fakt, dekodery w NC+ to straszny badziew, a poruszanie się po menu VOD istny kszmar, ale oferta bogata, jak masz abo z HBO, to masz wszystko co leci w HBO praktycznie na żądanie i HBO GO w zestawie o ile dekoder podepniesz do neta.


Ten post był edytowany przez Stan dnia: 31 stycznia 2019 - 21:27

  • 0

#5639 Pawlik Napisany 31 stycznia 2019 - 21:24

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Zależy który, maja ich cała game, od gowien nad gownami po ultraboxa4k co chodzi jak torpeda.
  • 0

#5640 Stan Napisany 31 stycznia 2019 - 21:26

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

U mnie jest premiumbox+, straszne gówno. 


  • 0