Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#6811 Pawlik Napisany 09 stycznia 2023 - 08:11

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

i ten stary oled mieści się w budżecie  :olo:


  • 0

#6812 Schrodinger Napisany 09 stycznia 2023 - 10:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Super Pawlik cieszę sie twoim szczęściem ale pytanie było inne
  • 0

#6813 vagrant3 Napisany 08 lutego 2023 - 14:29

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Tak mi wpadl Jakis filmik o tanich projektorach zeby czasami odpalić tv w łóżku bez konieczności montażu tv. Ktos coś? Tak do 800 zł mógłbym dać jakby coś fajnego było :olo:

 

Jeśli na tym filmiku ktos polecal chinszczyzne za 800 zł z losowo wygenerowana nazwą marki, to po prostu taki kup i przetestuj


Sam z ciekawości kupiłem te chinszczyznę za 800 zł (konkretnie overmax multipic 4.2, wg mnie w tej cenie nic lepszego nie da rady):
- lampa led 110W
- deklarowana jasność 4500 lumenów, kontrast 2500:1
- żywotność lampy 50000h
- natywne 1080p
- komplet złącz od kompozytowego (dla mnie plusik), przez usb po 2x hdmi

Wrzucę później jakieś fotki z porównaniem z projektorami dlp, ale wrażenia ogólnie słabe. Plusem jest krótkoogniskowość obiektywu, bo wystarczy 1,2m i już wyświetla 40 cali, przy 2m obraz ma ponad 70 cali, bliżej 3m ma około 100 cali, a jasność i jakość obrazu pozostaje bez większych zmian.

Tylko, że problem jest właśnie z jakością. Raz że kolory są słabo nasycone i nie pomaga zakres ustawień barw, jasności, kontrastu itd. Zielony jest bardziej miętowy, czerwony jakby ciemno pomarańczowy, czarny to raczej bardzo ciemno szary. To efekt taniej optyki i ledowej lampy, której praktycznie nie używają w swoich projektorach znani producenci (może poza philipsem w najtańszych modelach). Jedyny jej plus to żywotność, więc nawet nie ma tu klapki i opcji wymiany lampy (ona pewnie przeżyje resztę podzespołów). Poza tym nie trzyma ostrości na całym ekranie (bez względu na rozmiar), na krawędziach obraz się lekko rozmazuje. Jasność jest ok i zawsze ciężko to porównać po cyfrach, ale 10-letni projektor dlp w deklarowaną dwa razy niższą jasnością świeci jednak mocniej i ma dużo lepszy kontrast (mimo że cyferki ze specyfikacji sugerują coś innego).

Od tych 800-1000 zł za ledówki 1080p robi się na rynku spora dziura i dopiero bliżej 3000 zł pojawiają się projektory 1080p w technologii 3lcd albo dlp, na które warto spojrzeć. One zwykle nie mają bolączek z jakością obrazu (optoma, epson) więc full hd w ich wykonaniu na bank zostawia tego chińczyka daleko w tyle. Zrobię teścik porównawczy i powiem szczerze zostanę chyba znów z projektorem, bo jest to zajebiście wygodne rozwiązanie. Oled trochę odpocznie i mam wrażenie, że moje oczy też.
  • 0

#6814 ACZ Napisany 22 marca 2023 - 16:28

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

Wychodzi na to, że QD-OLED Samsunga jest bardziej podatny na wypalenia niż OLED od LG.


  • 0

#6815 Aszyn Napisany 09 września 2023 - 09:26

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Myślę nad nowym TV, ale tych modeli jest tyle, że już się gubię. 

Chcę kupić 55" w budżecie do 5k. 
 

Bez problemu łapię się na LG OLED C2, ale myślę też nad QD-OLED Samsung S90C - ktoś ma jakieś doświadczenia dotyczące tych modeli? Będę używał mniej więcej po równo 50% kino/seriale, 50% giereczki na PS5. W ciągu dnia to może 10% używania, reszta wieczorami. 

Ja jestem na LG motzno nastawiony, bo od lat widzę, że nie schodzą z piedestału, ale ponoć Samsung zamieszał tym rynkiem ostatnio, pytanie, czy skutecznie?

Sony odrzucam z uwagi na system Google TV, który wydaje mi się ociężały, a i cena SONY nie jest atrakcyjna.


  • 0

#6816 Woroq Napisany 09 września 2023 - 11:54

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 775 Postów:
Tutaj to jest pytanie nie na miejscu, oczywiście, że LG OLED ;)
  • 1

#6817 Aszyn Napisany 09 września 2023 - 12:21

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Wiedziałem, że na forumek można liczyć. (https://pl.wikipedia...t_potwierdzenia)

 

Bierę C2. 


  • 1

#6818 Aszyn Napisany 13 października 2023 - 10:19

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Chwile to trwało, ale w końcu udało się sfinalizować transakcję i padło na LG C3 55". Niestety ominęła mnie świetna promka na model C2 w cenie 4300 zł i przez ostatni miesiąc nie mogłem znaleźć żadnej okazji wartej uwagi na model zeszłoroczny. W międzyczasie pojawiła się promocja na X-Komie, która razem z Cashbackiem od LG dała mi cenę 5700 zł na model C3. Nie była to może najlepsza okazja pod słońcem, ale dość długo zwlekałem z zakupem swojego pierwszego OLEDa i nie żałuję.

 

Pod uwagę dość mocno brałem pod uwagę tegoroczny model Samsunga S90C, ale na korzyść LG przemawiała obsługa DolbyVision, dłuższy staż na rynku OLEDów i wg mnie lepsze oprogramowanie - WebOS jest prosty, obsługa magicznym pilotem jest świetna, a i w modelu C3 system nieco przyspieszył. 

Przed samym zakupem natrafiłem na testy modelu C3 w necie, które pokazywały, że LG OLED C3 nie rodzi sobie z długotrwałym wyświetlaniem ciemnych obrazów i dodatkowo przyciemnia ekran (chyba się to ABL nazywa). Początkowo byłem przerażony, ale po przeszukaniu reddita już było wiadomo, że LG wypuścił jakąś łatkę i temat umarł śmiercią naturalną. 

Jedyny minus, który gdzieś tam zauważyłem, to część filmów w DolbyVision nagrana jest tak jakby z dużą rozpiętością jasności i w ciemnych scenach nadal jest bardzo ciemno. Tak nagrana jest chociażby Diuna. Nie jest to wina TV, bo zdarzają się pozycje DolbyVision, które są dużo jaśniejsze. Oglądam wtedy TV w całkowitej ciemności, tak jak się to robi w kinie i jest przyjemnie. 

 

Giereczki wyglądają przepięknie i wypalają oczy :)

 

Pewnie niejeden z was powie, że zmieściłoby się 65" :) Pewnie, że by się zmieściło, ale siedzę dość blisko i nie chciałem już całej ściany zajmować. 

 

Jeden z lepszych zakupów ostatnich 5 lat. 

 

IMG-2850.jpg
 


  • 8

#6819 Pawlik Napisany 13 października 2023 - 19:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
55 zamiast 65 na takiej ścianie? Minus!
  • 1

#6820 Aszyn Napisany 15 października 2023 - 08:58

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

55 zamiast 65 na takiej ścianie? Minus!

Niestety 65” ma taką szerokość, że między regałem, a krawędzią tej półki jest tyle miejscach, że tv wchodzi tam z zapasem 0,5cm na każdą ze stron. Dopiero jak powiesiłem tv to zobaczyłem, że mógłby się nawet 65” zmieścić pod tą półką, ale z tej strony mam też stół jadalny i stoi tam krzesło. Wszystko byłoby bardzo na styk. 
Na forach audiofilskich spotkałem się jeszcze ze zmienną zwaną WAŻ - współczynnik akceptacji żony. Wersja 55” jest w okolicach 90/100, później niestety spada logarytmicznie z każdym calem powyżej 55”.


  • 2

#6821 vagrant3 Napisany 15 października 2023 - 09:27

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Masz niewłaściwe podejście - najpierw ustala się wielkość tv (ze sporymi widełkami na rozwój) i miejsce na sprzęt do grania, a później ewentualnie dobiera się resztę mebli
  • 3

#6822 logan Napisany 05 stycznia 2024 - 17:49

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:


  • 0

#6823 tomasz Napisany 05 stycznia 2024 - 20:30

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:
Ale jak macie np. kupować soundbar, to już lepiej wziąć 55 cali, żeby starczyło miejsca na dobre stereo, bo zawsze można usiąść odrobinę bliżej telewizora, a dźwięku jebiacego plastikiem siadając dalej nie usuniesz.
  • 0

#6824 keogh Napisany 09 stycznia 2024 - 21:37

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
zbieram od dawna te 4ip
  • 0