Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#181 Godot Napisany 13 grudnia 2006 - 07:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
czychu, akurat ja mam 21 cali monitor i wyglada to w ten sposob ze sa gry obslugujace hd w formacie 4:3 (np oblivion), gra zajmuje caly ekran, nie ma zadnych znieksztalcen
jezeli natomiast gra w hd obsluguje tylko 16:9 mamy pasy u dolu i u gory ekranu (obraz wtedy i tak wiekszy niz na panoramie 19 cali nota bene, niewiele ale wiekszy), mozemy co prawda wymusic tryb 4:3 ale wtedy wszystko bedzie nienaturalnie rozciagniete i wyglada zalosnie po prostu, w kazdym razie nie ma czegos takiego ze jak damy 4:3 to obraz bedzie uciety po bokach
  • 0

#182 Pawlik Napisany 13 grudnia 2006 - 08:25

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
ok, czytałem troche tutaj oraz na forum HDTV o Philipsie 9551. Czy ktoś z Was go ma ?
Jestem szczzegolnie ciekaw czy obraz w hd naprawde wyglada tak rewelacyjnie oraz jak zmieśćiliscie go do pokoju. Bo powaznie o nim mysle.
  • 0

#183 Gość__* Napisany 13 grudnia 2006 - 08:39

Gość__*
  • Goście
tylko pamiętaj dante ze tylna projekcja bardzo przekłamuje z obrazem już nawet przy małym kącie odchylenia obrazu. Możesz mieć rację jeżeli chodzi o Sharpa, nie spotkałem się z dużą ilościa opini, ale co do full HD zastanowił bym się jeszcze właśnie nad Regzą lub nad jakimś JVC choć powiem że chyba kupił bym Sharpa, bo moja matka ma GA8E(wersja z 1 HDMI 7 generacja chyba) i powiem że to bardzo ciekawy tv, na dzień dzisiejszy gdybym nie kupował full HD to bym brał GA9E.
  • 0

#184 Danteusz Napisany 13 grudnia 2006 - 08:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:

tylko pamiętaj dante ze tylna projekcja bardzo przekłamuje z obrazem już nawet przy małym kącie odchylenia obrazu.

Tak? To spójrz na to:
Dodany obrazek
Jak dla mnie to jest bardzo duży kąt. Kąty pionowe nie są tak dobre, ale jeśli ogląda się ten TV z 4m to nie ma żadnego problemu.
  • 0

#185 BeSOS Napisany 13 grudnia 2006 - 09:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ech, ja juz sam nie wiem co robić, chyba jednak poczekam jeszcze kilka miechów i nabędę jakiś full HD. Miałem kupować w tym roku, ale coś ceny nie spadły tak bardzo jak bym tego chciał a ciągle czytam, że niebawem wchodzi nowa linia Sony/Samsunga/Sharpa...i jak tu się zdecydować o_O

Zrobię to samo co Greg - kupię CRT i sobie na nim te 4-5 miesięcy poczekam :)
  • 0

#186 Godot Napisany 13 grudnia 2006 - 09:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
no i to jest chyba najlepsze wyjscie jak sie nie chce wydac niepotrzebnie kasy albo nie kupic badziewia :)
  • 0

#187 Snoodgrass Napisany 13 grudnia 2006 - 11:04

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
Moim marzeniem jest 50-cio calowe monstrum BRAVIA :klaszcze: ostatnio testowałem na nim RR na ps3 cud miód orzeszki i szwajcarska czekoladka :ninjadance: nie wiecie ile takie cos moze kosztowac chodzi mi o FullHD 1080p
  • 0

#188 Texz Napisany 13 grudnia 2006 - 15:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ja chyba sobie odpuszczę jak na razie Bravię, jak Dziqu napisał, na rzecz jakiegoś TiVika z 8 generacją matrycy.
  • 0

#189 vagrant3 Napisany 13 grudnia 2006 - 19:23

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 848 Postów:

w kazdym razie nie ma czegos takiego ze jak damy 4:3 to obraz bedzie uciety po bokach

Chciałbym tylko zamknąć ten wątek przykładem z WRC4 na PS2. Gra obsługuje 16:9 i tak gram na LCD. Jezeli natomiast wybiorę w menu gry obraz w 4:3, to przycina mi go po bokach i pokazuje w 4:3 po prostu z mniejszą widocznością po bokach :hmmm: Na CRT (4:3) wyglada to tak, ze po wybraniu opcji 16:9 obraz rozszerza się po obu stronach ale jako ze się nie mieści, to całość się zwęża (obraz się deformuje) :D Tylko, ze moj przykład dotyczy PS2...
  • 0

#190 Scorpio Napisany 13 grudnia 2006 - 19:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

tylko pamiętaj dante ze tylna projekcja bardzo przekłamuje z obrazem już nawet przy małym kącie odchylenia obrazu.

Fajne zdjęcie ... szkoda, że takie DLP sa kilka razy droższe niż LCD dające ten sam efekt. Zwykle są przekłamania i specyfika generowania obrazu i ekranu powoduje zaniki przy różnych kątach oraz widoczne rozjaśnienia ekranu gdy na czarnym tle pojawią się białe elementy (np napisy) - powstaje poświata. W ten sposób właśnie Losta oglądałem z kolegami i to raziło :P Jaki plus? 0 smużenia.

dante - grałem długo na 2 DLP > 50 cali (i to nie tańszych) i zawsze widać owe opisane efekty. DLP pięknie wygląda. Na papirze.

Chętnym dowiedzenia się jak działa DLP zapraszam na: http://www.dlp.com/ - wszystko jasno wyjaśnione.
  • 0

#191 BeSOS Napisany 13 grudnia 2006 - 19:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dziś w MM widziałem ten TV 55" o którym mówi Dante - nieststy jedynie leciał 1szy kanał - chyba nie muszę mówić jaka jakość ;) (ok: :bue: ) Może w poziomie widoczność jest ok, ale w pionie to masakra, musiałem kucać aby obraz sie poprawił. No, ale nie ma co oceniac TVka po paru chwilach w sklepie. Znawcą nie jestem.

Poczytałem nieco o tych Sharpach XD1 - faktycznie dają radę :ninjadance:
Jestem ciekaw jak prezentują się na tle Samsungów FullHD F :hmmm:
  • 0

#192 Danteusz Napisany 13 grudnia 2006 - 20:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:

dante - grałem długo na 2 DLP > 50 cali (i to nie tańszych) i zawsze widać owe opisane efekty. DLP pięknie wygląda. Na papirze.

Jednej rzeczy nie wiesz- ta Bravia to nie jest DLP tylko SXRD, nowa technologia która jest obecnie tylko w dwóch telewizorach (oprócz Sony ma ją jeszcze JVC, ale pod inną nazwą). Dzięki niej zostały wyeliminowane prawie wszystkie wady poprzednich generacji tylnych projekcji. SXRD wygląda pięknie, zarówno na papierze jak i w rzeczywistości, sam sprawdzałem.

Dziś w MM widziałem ten TV 55" o którym mówi Dante - nieststy jedynie leciał 1szy kanał - chyba nie muszę mówić jaka jakość (ok: ) Może w poziomie widoczność jest ok, ale w pionie to masakra, musiałem kucać aby obraz sie poprawił. No, ale nie ma co oceniac TVka po paru chwilach w sklepie. Znawcą nie jestem.

Sprawdzałem kąty pionowe, z bliska patrząc z góry faktycznie obraz się zaciemnia, ale dla komfortowego oglądania 55 cali potrzeba minimum 2.5m, w sam raz jest 4 metry. Z takiej odległości kąty nie stanowią problemu.
Jedynka jest słabo nadawana, zamiast 5Mbitów potrzebnych do dobrej jakości SD jest 2-3Mbitów, do tego obraz jest rozciągnięty na gigantyczną powierzchnię. To nie ma prawa wyglądać dobrze.

Poczytałem nieco o tych Sharpach XD1 - faktycznie dają radę

Dają, ale mają wady o których pisałem wyżej. Lampy mają być naprawione dopiero w 2007.

Jestem ciekaw jak prezentują się na tle Samsungów FullHD F

Gmeru napisał na forum hdtvpolska że smuży tak bardzo że nie warto się nim interesować.

Jutro będę miał w domu 55A2000 wraz z N-ką, postaram się wrzucić fotki. Mnóstwo zdjęć możecie zobaczyć tutaj:
http://people.freene...lkolo/index.htm
  • 0

#193 BeSOS Napisany 13 grudnia 2006 - 20:22

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Dają, ale mają wady o których pisałem wyżej. Lampy mają być naprawione dopiero w 2007.


Dante, skrobnij coś wiecej o tych wadach, bo dziś przekopałem cały temat (44strony o_O) o Dx1, ale po 12 dałem za wygraną i przeskoczyłem na ostatnią :ninja:

No i czekamy na masę fotek ;)
  • 0

#194 Danteusz Napisany 13 grudnia 2006 - 20:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:
Wady to banding (pasy które czasami widać na ekranie), który występuje w niektórych egzemplarzach, oraz buczące lampy od podświetlenia ekranu. Ta druga wada występuje w każdym telewizorze, można ją reklamować ale póki co Sharp nie rozwiązał problemu. W tym roku nie warto kupować XD1E.
  • 0

#195 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 07:46

Gość__*
  • Goście
Te fotki bravii 1080p robią wrażenie :ninjadance:
  • 0

#196 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 08:37

Gość__*
  • Goście

http://people.freene...lkolo/index.htm


Szok :ninja:
  • 0

#197 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 19:46

Gość__*
  • Goście

Co do fotek, wrzucę je najpóźniej jutro rano.


Czekam : *
  • 0

#198 McDrive Napisany 14 grudnia 2006 - 20:21

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Takie mam pytanie bo nie wiem gdzie o to zapytać. Nie znam sie TV i może będzie kupować sie nowego, a taki jest wybór:
- LG LCD 26LC2R
- Samsung LE 32S71

Chodzi mi konkretnie o jakość obrazu i jak wypada LG przy Szajsungu, czy opłaca sie kupować tego LG i czy oba są rozdzielczości 720p?? Wytłumaczcie mi to na "chłopski" rozum.
  • 0

#199 Texz Napisany 14 grudnia 2006 - 20:42

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:



Co do fotek, wrzucę je najpóźniej jutro rano.


Czekam : *


Spoko ziom. http://t3xz.fotosik....bumy/98849.html
Request accepted :*
  • 0

#200 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 22:20

Gość__*
  • Goście
T3Xz kurde ale miały być przy pracy tego tivika a nie takie jakieś jak na pokazie mody weno się popraw i wstaw pare w tarakcie pracy ok bo jak nie to wiesz co się może stać napisze do ...
  • 0

#201 Danteusz Napisany 14 grudnia 2006 - 22:31

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:
Mam już w domu 55A2000. Zdjęcia zrobię jak będę miał do tego okazję, najwcześniej pojutrze. SD wygląda znośnie, HD obłędnie, DVD dobrze. Z kątami nie ma problemu. PS2 jeszcze nie testowałem.
  • 0

#202 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 22:33

Gość__*
  • Goście
czekamy na fotki :)
takie pytanko, znajde lepszy TV od Samsunga M61(32') w cenie od 4000 do 4500 ?

edit
dante napisz ile dałes za to cudo i jaki bank obrobiłes ;P
  • 0

#203 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 23:02

Gość__*
  • Goście

T3Xz kurde ale miały być przy pracy tego tivika a nie takie jakieś jak na pokazie mody weno się popraw i wstaw pare w tarakcie pracy ok bo jak nie to wiesz co się może stać napisze do ...


Ano.
NB MAC OSX będzie na tym cudzie działał prawidłowo?
  • 0

#204 vagrant3 Napisany 14 grudnia 2006 - 23:02

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 848 Postów:

PS2 jeszcze nie testowałem.

Ze starych konsol na moim HD najlepiej prezentuje sie Dreamcast przez RGB i Xbox przez component. PS2 raczej porażkowo (nawet przez component ;/ ).
  • 0

#205 Texz Napisany 14 grudnia 2006 - 23:43

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
-_- To sobie dalej czekajcie, jak mi się zachce...

(ps. chciałem wam oszczędzić burdelu na biurku, ale dobra, jak chcecie.
  • 0

#206 Danteusz Napisany 14 grudnia 2006 - 23:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:

dante napisz ile dałes za to cudo i jaki bank obrobiłes ;P

Ja nie dałem, mój tata dał. Wzieliśmy na raty, cenę sprawdź na http://www.ceneo.pl ;]
  • 0

#207 Ney Napisany 15 grudnia 2006 - 07:19

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dante wyszuykaj sobie optymalnych ustawień do tej Bravii gdzieś w sieci.
W mojej SD na początku to była porażka a teraz co lepsze kanały prawie na poziomie DVD wyglądają (ładnie są upscalowane), z czernią nie ma żadnych problemów i DVD wygląda tak jak należy (pamiętaj żeby DVD podłączyć componentem żeby był progressive scan).
A największy możliwy szok to zobaczenie dashboardu X360 w HD :)
  • 0

#208 Scorpio Napisany 15 grudnia 2006 - 08:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

W mojej SD na początku to była porażka a teraz co lepsze kanały prawie na poziomie DVD wyglądają (ładnie są upscalowane),

Podobnie. Początkowo myślałem, że się pochlastam za jakość kanałów telewizyjnych ... ale teraz lepiej wyglądają jakby. Na żywo wciąż jednak ssie względem filmów wyglądających naprawdę porządnie!
  • 0

#209 Danteusz Napisany 15 grudnia 2006 - 11:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:

DVD wygląda tak jak należy (pamiętaj żeby DVD podłączyć componentem żeby był progressive scan).

Mam DVD Denona z upscalerem do 1080i. Podłączyłem kablem DVD-> DVI-HDMI <-TV. Obraz wygląda wspaniale, trudno byłoby uzyskać jeszcze lepszą jakość z DVD.
Poszukam ustawień, ale najpierw muszę wszystko dobrze podłączyć (N Recorder nie działa mi w pełni, nie mam odpowiedniego konwertera na talerzu).
  • 0

#210 Scorpio Napisany 16 grudnia 2006 - 10:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dante, czy masz jeszcze do tego potwora jakiś zestaw audio podłączony? Jeśli tak ... no more questions i congratsy za podłoże do next-genówek :ninjadance:
  • 0