Skocz do zawartości

Zdjęcie

Commodore 64


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
152 odpowiedzi na ten temat

#31 Kleksandra Napisany 29 maja 2007 - 22:10

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Ustawianie głowicy zapałką, czarno-czerwone pasy, ?load error, głowica, pasy, error, głowica... I jak nie kochać tej maszynki!

ja takich problemów ze swoim nie miałam - chodził jak przecinak :ninjadance:
Często mi się zdarza chęć na zagranie w stare tytuły... Dlaczego ja go sprzedałam :(
  • 0

#32 Sotaku Napisany 30 maja 2007 - 04:27

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
Na allegro kupisz za grosze, ale wierz mi nie będzie Ci sie chciało czekać na wgranie gry. Ja mam emu C-64 włączam speed wgrywania na 800% prędkości dyskietki i można oczekiwanie jakoś wytrzymać.
PS: mój też był bez zarzutu, sprzedałem go jak kupiłem amigę 500...miałem 80 kaset, a na każdej po 20-40 gier...ach to były czasy...
  • 0

#33 Kleksandra Napisany 30 maja 2007 - 12:09

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

nie będzie Ci sie chciało czekać na wgranie gry

No nie wiem, w sumie te pasy i piski miały swoje uroki XD Z drugiej strony juz dawno nie grałam w River Raidy i inne, że nie mam pojęcia jak bym na to wgrywanie zareagowała :ninja:
  • 0

#34 Sotaku Napisany 30 maja 2007 - 23:46

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
jedną grę można przeboleć...ale jak już się czeka 5 raz...wierz mi zaczyna się frustracja
  • 0

#35 LechuCN Napisany 31 maja 2007 - 15:25

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Ten emulator to nawet niezła rzecz... ale nie ten sam klimat. nie ma to jak siąść przed tivikiem z joyem w ręku :nie:
  • 0

#36 Scorpio Napisany 31 maja 2007 - 16:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No nie wiem, w sumie te pasy i piski miały swoje uroki XD Z drugiej strony juz dawno nie grałam w River Raidy i inne, że nie mam pojęcia jak bym na to wgrywanie zareagowała :ninja:

Raz na rok u kolegi odpalamy Atarynkę ... oczywiście w bezruchu czekamy na wgranie (oj, kiedyś urządzenia były bardziej czułe niż dzisiejsze "nie poleca się zmiany położenia o 90 stopni w czasie gry" :P) ... po czym przeglądamy stare tytuły. Jak się odpala z starym kumplem i pamięta tamte czasy, to w nastroju nostalgii można spędzić naprawdę miło czas :)
  • 0

#37 Kleksandra Napisany 31 maja 2007 - 17:23

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Ten emulator to nawet niezła rzecz... ale nie ten sam klimat. nie ma to jak siąść przed tivikiem z joyem w ręku

Tu masz rację, to były czasy XD
Wam też się często psuły joysticki? Mój kumpel co rusz kupował nowe, za to ja miałam jakieś szczęście, bo nie musiałam swoich nigdy wymieniać :D

Raz na rok u kolegi odpalamy Atarynkę ...

A-a-a-a-a-a-atariiii XD

"nie poleca się zmiany położenia o 90 stopni w czasie gry"

Przypomniały mi się lekcje informatyki w podstawówce, gdzie nawet ekran był czuły na dotyk :rotfl:

Jak się odpala z starym kumplem i pamięta tamte czasy, to w nastroju nostalgii można spędzić naprawdę miło czas

Im więcej czytam ten topic, tym bardziej chcę zagrać :cry:
  • 0

#38 Scorpio Napisany 31 maja 2007 - 18:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Przypomniały mi się lekcje informatyki w podstawówce, gdzie nawet ekran był czuły na dotyk :rotfl:

Przyłóż komórkę dzwoniącą do ekranu monitora CRT. O ile przy głośnikach ma efekt nieprzyjemny, o tyle przy CRT ciekawy (odchyla tory elektronów).

Im więcej czytam ten topic, tym bardziej chcę zagrać :cry:

Ale nei sama. Znajdź kogoś do zagrania :D Także nostalgistę. O wiele lepsze przeżycie :D
  • 0

#39 Sotaku Napisany 31 maja 2007 - 20:39

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
Ja niestety nie mam z kim wejść w klimat tamtych lat, kumple z którymi grałem na C-64, albo się porozchodzili, albo nie mają sentymentu do starego sprzętu...nawet tu na forum rzadko z kim mógłbym powspominać super gierki z C-64...większość pamięta inne tytuły, dla mnie rządziły strategie, handlówki itp, a dla większości, zręcznościówki różnego rodzaju. Nawet miałem RPG z widokiem z oczu bohatera na C-64!, ale zdecydowana większość z was nawet tych gier nie kojarzy...:(
  • 0

#40 Shinigami Napisany 31 maja 2007 - 20:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Wam też się często psuły joysticki? Mój kumpel co rusz kupował nowe, za to ja miałam jakieś szczęście, bo nie musiałam swoich nigdy wymieniać

Szczęściara ;) Ja niestety kilka razy musiałem joy'e wymieniać. Choć jak kupiło się Cobre to nie było mocnych na nią :ninjadance:
  • 0

#41 Kleksandra Napisany 31 maja 2007 - 21:18

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Szczęściara Ja niestety kilka razy musiałem joy'e wymieniać. Choć jak kupiło się Cobre to nie było mocnych na nią

E tam, Apache rządziły :skacze: :^^:

Ale nei sama. Znajdź kogoś do zagrania Także nostalgistę. O wiele lepsze przeżycie

To się chyba da załatwić :) Gorzej ze sprzętem :/
  • 0

#42 Shinigami Napisany 31 maja 2007 - 21:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Gorzej ze sprzętem :/

Niestety. W czasach młodości wszyscy byliśmy lekkomyślni i nikt się nie przejmował wspomnieniami za kilka lat i większość posprzedawała :(
  • 0

#43 piotrus Napisany 31 maja 2007 - 21:50

piotrus

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
A mój spoczywa w szafie w oryginalnym pudle i styropianie :tak: i czeka aż kiedyś ktoś zbudzi pradawną moc.
  • 0

#44 Sotaku Napisany 01 czerwca 2007 - 02:13

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
Najlepsze Joy'e to właśnie Cobry i Apache, z jednym warunkiem: musiały być "na gumkach" te wersje są nie do zdarcia sam mam do dzisiaj jedną Cobrę i jednego Apacha "na gumki" i chodzą bezproblemowo na mojej a1200
  • 0

#45 Scorpio Napisany 01 czerwca 2007 - 07:11

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Akurat u mnie tylko jeden joy nie poddał się ... nawet po 5 latach ... pamiętny Scorpion ( :P ) od firmy Matt. Diabelna precyzja. Fajny kształt, piękny rozstaw autofire, ostre spusty ... do dziś imo jeden z najlepszych joyów :)
  • 0

#46 Sotaku Napisany 01 czerwca 2007 - 07:53

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
Marzyłem o tym Joy'u...ale nigdy go w swoje łapki nie dostałem...:( On był na gumki czy na styki??
  • 0

#47 Kleksandra Napisany 01 czerwca 2007 - 09:19

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Najlepsze Joy'e to właśnie Cobry i Apache, z jednym warunkiem: musiały być "na gumkach" te wersje są nie do zdarcia sam mam do dzisiaj jedną Cobrę i jednego Apacha "na gumki" i chodzą bezproblemowo na mojej a1200

Moje były na gumki :D I tak jak mówisz - nie do zdarcia, a naprawdę nigdy u mnie nie były oszczędzane :^^:
  • 0

#48 Scorpio Napisany 01 czerwca 2007 - 09:43

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Marzyłem o tym Joy'u...ale nigdy go w swoje łapki nie dostałem...:( On był na gumki czy na styki??

Na styki. Ale nie do zjechania ... setki godzin w Mortal Kombat II czy inne Street Fighter 2/Doman/Franko/etc. i nic. A to były tytuły niszczące wszystko :ninja:
  • 0

#49 Sotaku Napisany 09 września 2007 - 20:52

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
Nic nie niszczyło joy'a szybciej niż Decathlon:)
  • 0

#50 majed Napisany 14 października 2007 - 21:52

majed

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Ja w podstawówce przesiadywałem godzinami u kumpla i pykaliśmy na C64. Najlepsze gry to byłe sportowe. Hot Dog Ski-Jump czy Champion Boxing (tam żeby walczyć trzeba było machać joyem lewo-prawo i zdarzyło nam się złamać na tym tytule jednego joya.

Potem, po kilku latach, kiedy już jako stary amigowiec z nostalgią potrzebowałem joyów, bo te, które kupiłem z nową A500 od kuzyna były zajechane, kupiłem od tego kumpla Commodorka i jeszcze przez trochę godzin pograłem sobie wspominając stare czasy. Niestety sprzęty się rozeszły. Pięćsetka poszła do byłego kumpla, a C64 do innego kumpla, jak się okazało pasjonata C64 (tworzy muzykę - klasyczne 8-bitowe SIDowe brzmienia), który miał już 2 takie sprzęty, ale niesprawny zasilacz i ten mój go uratował.


Cóż. Teraz mam DSa i kompa, na którym mnóstwo emulatorów umila mi życie.

Pozdrawiam!
  • 0

#51 Nexus Napisany 18 grudnia 2007 - 18:01

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 962 Postów:
25 lat Komodorka...
http://gospodarka.ga... ... 63595.html
:zakochany:
  • 0

#52 krypto Napisany 10 stycznia 2008 - 20:38

krypto

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
Commodore miałem na początku lat 90.Najwięcej czasu spędziłem grając w Pirates.Najlepsza grafika była na Flimbo quest,gra była na kartridżu.Z gier sportowych pomiętam Microprose socer.Zagrywałem się też w Giana sisters i Last ninia.Spoko gierkami były Power at sea i Moskito.Niezły był River raid2.
  • 0

#53 Gość__* Napisany 15 czerwca 2008 - 19:01

Gość__*
  • Goście
Miałem 3 joysticki. Jeden dołączony do zestawu z C64 (nie nadawał się do gry), oraz dwa inne na styki (nie pamiętam nazwy). Gdy styki zaczynały szwankować, rozkręcałem Joy'a i śrubokrętem odginałem je, by większą powierzchnią dotykały podstawy - tym sposobem mogłem grać dalej :-D
  • 0

#54 Sotaku Napisany 03 lipca 2008 - 13:00

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
ja preferowałem Joye na gumki...dużo dłużej wytrzymywały...zresztą nadawały się potem do amigi, a jednego mam od czasów C-64 do dzisiaj:)
  • 0

#55 Lady Luck Napisany 17 lutego 2010 - 18:40

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Tak mi się przypomniało ostatnio o nieśmiertelnym bohaterze Ricku z gry Rick Dangerous i ściągnęłam sobie emulator i samą grę. O matko :mrgreen: Aż wpisałam to sobie w "grane"!

Enyłej, kompletuję sobie listę gier, które miałyśmy, a w które lubiłyśmy grać. Tak więc odnalazłam już tytuły:

-Rick Dangerous 2
-River Raid
-Kickman
-Donkey Kong 2
-Dig Dug

Tzn. odnalazłam tytuły dosłownie, bo nie pamiętałam ich xD Na razie ściągnęłam dwie pierwsze pozycje z listy, reszty nie mogę odnaleźć do ściągnięcia za darmo :cry: ale jeszcze poszukam!
Poza tym nie ma nigdzie cuda o nazwie Paranoimia (prawdopodobnie tak sie to nazywało) :(


Pamięta ktoś z was jak zwała się gra, strzelanka, w której latało się jakby we wnętrznościach, między żebrami, a jednym z bossów była ważka/ mucha? Do dzisiaj pamiętam kawałki, które przygrywały na różnych levelach i za Chiny nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywało! :cry:

Macie jakieś namiary na stronki z grami na C=64? Albo sami coś posiadacie na dyskach? :)

Zapoczątkujmy nową modę na forum w granie w hiciory z Commodore! :skacze:


P.S. Nie wiedziałam, że na C64 było... Dante`s Inferno o.O"
  • 0

#56 oranje Napisany 17 lutego 2010 - 19:36

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Kojarzę ta grę, ale też nie pamiętam tytułu. Pamiętam, że mój tata zagrywał się w "Arnie" którego do dziś mam. Dochodziłem tylko do pola minowego i dalej nie dałem rady :(

  • 0

#57 Razel Napisany 17 lutego 2010 - 20:27

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ze starych gier sprawdź sobie LL koniecznie Montezuma's Revenge :tak:
Ale lepsiejsza wersja IMO była na Atarynce :)

Swoją drogą trochę tytułów na Commodore 64 mam, ale są to wersje w postaci dyskietek 5,25" i Kartridży :^^:
  • 0

#58 Kleksandra Napisany 17 lutego 2010 - 21:26

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Ze starych gier sprawdź sobie LL koniecznie Montezuma's Revenge :tak:
Ale lepsiejsza wersja IMO była na Atarynce :)

Swoją drogą trochę tytułów na Commodore 64 mam, ale są to wersje w postaci dyskietek 5,25" i Kartridży :^^:

Kartridży? o_O To widzę, że miałam wersję burżujska - z magnetofonem i stacją dyskietek 8) Chyba, że kartridże dało się wcisnąć w slot dla blackboxa... o_O
  • 0

#59 burnstein Napisany 17 lutego 2010 - 21:39

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

...Chyba, że kartridże dało się wcisnąć w slot dla blackboxa... o_O


Dokładnie tak.
  • 0

#60 Sotaku Napisany 18 lutego 2010 - 00:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 681 Postów:
Ja mam stary worek z kasetami...pewnie jakieś gierki tam są, ale czy to by dziś jeszcze poszło...nie wiem
  • 0