Skocz do zawartości

Zdjęcie

Steins;Gate

PS3 PS Vita Visual Novel

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#1 nole Napisany 17 grudnia 2014 - 13:11

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Po niewątpliwym sukcesie VLR i DraganRompy na Vicie dostaniemy kolejny łakomy kąsek w gatunku visual novel.

Grupa nastolatków znajduje sposób na podróże w czasie, czyli japońska wersja, oczywiście odpowiednio zakręcona :-D, "Powrotu do przyszłości".

Wychodzi w Europie na PS3 i Vitę gdzieś w 2015.


  • 1

#2 Dixi Napisany 17 grudnia 2014 - 13:36

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Visual Novel  :gusta:  Będzie grane  :ass:


  • 0

#3 Sotaku Napisany 19 grudnia 2014 - 10:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Zdecydowanie będzie grane :tak:
  • 0

#4 burnstein Napisany 19 grudnia 2014 - 10:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

To raczej kitajcowa wersja efektu motyla. Bajka fajnie poruszała temat konsekwencji manipulacji przeszłością, nawet jakimiś pierdołami. Do tego teorie spiskowe i haremik z opcją dla Kradzieja :cf:


  • 0

#5 nole Napisany 20 kwietnia 2015 - 12:51

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Premiera już 22 maja. Vita i PS3. Do tego w sklepie o wdzięcznej nazwie Rice Digital można zakupić taką oto limitkę:

 

sg-epk-flick-banner-18-8-14-600x264.jpg

 


  • 0

#6 nole Napisany 14 maja 2015 - 14:29

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:
Premiera jednak ciut później - 5 czerwca.
  • 0

#7 Starh Napisany 14 maja 2015 - 15:41

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Biorę na premierę :) 


  • 0

#8 Ney Napisany 14 maja 2015 - 16:14

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Ja to samo :tak:


  • 0

#9 nole Napisany 04 czerwca 2015 - 15:26

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Wszystko ładnie pięknie, ale cena będzie... 160 PLN :shock: . Oczywiście o krosbaju PS3/Vita również można zapomnieć. Ja zdaje się poczekam na jakąś "Wielką WYPRZ" czy coś.  ;-)


  • 0

#10 Tawotnica Napisany 18 czerwca 2015 - 13:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Dotarłem do swojego pierwszego endingu, teraz dłubię nad następnym.

 

Porównania do Danganronpy czy wręcz VLR są zupełnie z czapy. Steins;Gate nie ma nic wspólnego z tymi gierkami. Nie jest grą tylko w 100% Visual Novel i nawet w tej szufladce wyróżnia się bardzo małym stopniem interaktywności. Nie ma okien dialogowych z których wybieramy odpowiedzi, nie ma nawet sytuacji zerojedynkowych w których decydujemy co zrobić jak powiedzmy w wersji iOSowej 999. Co więc robimy? Odbieramy maile, odpisujemy na nie i możemy od czasu do czasu wykonać telefon. Możemy też ignorować przychodzące rozmowy i wiadomości. That’s it. Resztę czasu spędzamy pasywnie śledząc poczynania bohaterów. Dobrze się rozsiąść w bujanym fotelu, Vita w jednej łapce, zimny Dr. Pepper w drugiej i z włączonym auto-play dać się wciągnąć pokręconej historii.

Ciężko skategoryzować do czego doświadczanie VN  jest najbardziej podobne. Najbliżej temu chyba do czytania komiksu, taka „manga enhanced 2nd edition version 2.01”. Pełny voice acting (po japońsku), lekkie animacje postaci (wyraz twarzy, parę gestów), soundtrack podkreślający atmosferę sytuacji. Większości ten rodzaj rozrywki automatycznie kojarzy się z dating simami i eroge. Bez obaw, do tego Steins;Gate też ma daleko. Wbrew temu, co mogą sugerować niektóre screeny, ‘fanserwisu’ w obrębie całości nowelki jest zaledwie parę scen.

 

 

Dużo natomiast wszystkich innych dominujących w japońskiej popkulturze gatunków. Sporo tu slice of life, komedii, dramatu, teorii konspiracyjnych. „Gra” naszpikowana jest po brzegi slangiem internetowym, słownictwem naukowym i poprzekręcanymi nazwami prawdziwych miejsc, organizacji czy produktów. Chuuni, reguła Hunda, fujoshi mówiąca o gąbkach Mengera – jak wam nie straszne tego typu połączenia i jesteście wystarczającymi anime-zjebami, żeby kojarzyć powyższe chińskie słowa, to znaczy że jesteście gotowi na >20h Steins;Gate. Tyle około zajmuje dojście do pierwszego endingu, a to tylko hm… 1/6? Albo 1/7 gry? Skipowanie już przeczytanych kwestii mocno skraca kolejne przejścia, ale S;G to i tak potężna, ciężkostrawna cegła.  

   

To o czym więc jest ta cegła? Rzecz dzieje się w Akihibarze w 2010 roku. Okabe Rintaro, główny bohater, idzie z kumplem na wykład dotyczący wehikułów czasu. Staje się tam świadkiem morderstwa, którego po jego ucieczce z miejsca zbrodni nikt nie pamięta. Gorzej! Ofiara żyje i ma się dobrze! Czy to był sen? Halucynacja? A może… alternatywna linia czasu? Enter Steins;Gate: na maksa chińszczyźniana opowieść o podróżach w czasie i kwestionowaniu przyczynowości z grupą nerdów, których ciężko nie polubić.

 

 

Jeśli podobały wam się twisty w Zero Escape, to S;G ma podobne momenty WTF, a do tego lepiej napisanych bohaterów i ładniejszą kreskę. Niby można anime obejrzeć, które od razu zajmuje się true endingiem, ale ominęłoby się wszystkie nic nie wnoszące smaczki mailowe, kłótnie z Krystyną albo dyskusje z Faris. Ode mnie kciuk w górę, jako gra to -/10, ale jako rozrywka podobnie jak filmowe twory Telltale mega wciągające, wzbudzające sporo emocji „coś pomiędzy”. W tym wypadku coś pomiędzy mangą a anime.    


  • 6

#11 Tawotnica Napisany 27 listopada 2015 - 08:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Jest promocja z okazji black friday, Steins;Gate za 60zł:

 

https://store.playst...TEINSGATE00000E


  • 0

#12 Sotaku Napisany 27 listopada 2015 - 14:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Chyba mnie namowiles
  • 0

#13 Sotaku Napisany 28 grudnia 2015 - 06:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Mam 2,5 godziny za sobą i poziom nic nie robienia jest jak dla mnie za duży. Mam nadzieję, że idąc dalej będę miał więcej do zrobienia. Do tego mam już pomysł na zakończenie i jeśli mam rację to jest już bardzo źle...choć wiedząc, że to japońska produkcja pewnie będzie to wszystko tylko nie to czego się spodziewam ;)
  • 0

#14 Tawotnica Napisany 28 grudnia 2015 - 15:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Nie będziesz, to nie ma nic a nic grania. To komiks z wieloma zakończeniami, na które wpływ mają takie subtelne wybory jak odebranie bądź odrzucenie od kogoś telefonu.
  • 0

#15 Dixi Napisany 28 grudnia 2015 - 18:29

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ja też skusiłem się na ten tytuł. Teraz nie mam czasu do tego przysiąść, ale za kilka dni postaram się odpalić i pograć chwilę. Akurat miałem chęć na coś podobnego  :kwiatek:


  • 0

#16 Starh Napisany 28 grudnia 2015 - 18:40

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Pięknie Panowie, to dobrze zainwestowany pieniądz :)!


  • 0

#17 Sotaku Napisany 28 grudnia 2015 - 23:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
na razie wiem, że nie mogę "grać" wieczorem, jeśli nie chcę zasnąć...
  • 0

#18 Kradziej Napisany 21 stycznia 2016 - 13:33

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

To raczej kitajcowa wersja efektu motyla. Bajka fajnie poruszała temat konsekwencji manipulacji przeszłością, nawet jakimiś pierdołami. Do tego teorie spiskowe i haremik z opcją dla Kradzieja :cf:

Przeglądałem post o serii na Kotaku, a jako że na dniach powinę Vitkę, to sie zainteresowałem. Coś mi zaświtało, że na forumku mamy o tym temat i w nim powinno być info o europejskim wydaniu. Wlazłem i wpadłem na twój post. Moja pierwsza myśl: "o, są laski z kolorowymi włosami i dziarami?!"

Po czym uświadomiłem sobie, że chodzi o chłopasiów :ok:

ed. To w końcu u nas wyszło? Na PS Store nie znalazłem :(

ed2. OK, sprawdziłem. Wyszło, ale nie cyfrowo.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 21 stycznia 2016 - 13:59

  • 0

#19 Tawotnica Napisany 21 stycznia 2016 - 14:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

ed. To w końcu u nas wyszło? Na PS Store nie znalazłem :(

ed2. OK, sprawdziłem. Wyszło, ale nie cyfrowo.


https://store.playst...TEINSGATE00000E
  • 0

#20 Kradziej Napisany 21 stycznia 2016 - 15:20

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Mi nie znajdywało jak wpisałem "steins" :pf: Dzięki, nawet cena jest spoko!
  • 0

#21 Dixi Napisany 24 stycznia 2016 - 13:53

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Póki co kończę 3 rozdział i wydaje mi się, że spokojnie spędziłem z "grą" ponad 10 godzin.

Historia powoli się rozkręca, ale wydaje mi się, że jednak jakaś doza interakcji, bardziej oczywistej metody podejmowania decyzji, czy choćby minigier zdecydowanie by się tutaj przydała. Gra na razie rozwija się dosyć powoli, nie ma tu szaleństwa, akcja toczy się swoim tempem. Miejsca akcji również nie są zbyt zróznicowane, większość czasu spędzamy w mieszkaniu głównego bohatera, więc dodatkowy element rozwijający w jakiś sposób rozgrywkę byłby mile widziany. Choćby takie elementy jak drobne zagadki logiczne związane z "mikrofalówką", samodzielne grzebanie w sieci i szukanie wskazówek na temat poszukiwanego przez bohaterów komputera, czy jakaś mini gra związana z włamywaniem się do komputera. Przez te kilka rozdziałów możliwości zrobienia prostej mechaniki i większego zaangażowania gracza było mnóstwo, ale jest to całkowicie niewykorzystane.

Trochę szkoda, ale i tak czekam na to co wydarzy się dalej ;)


  • 1

#22 Kradziej Napisany 02 lutego 2016 - 11:32

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Mi nie znajdywało jak wpisałem "steins" :pf: Dzięki, nawet cena jest spoko!

Chciałem kupić, ale cena zmieniła się z 41 zikos na 119 :pf: Nie wiedziałem, że tamta cena była promocyjna.
  • 0

#23 burnstein Napisany 02 lutego 2016 - 11:38

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Ojej.


  • 0

#24 Kradziej Napisany 02 lutego 2016 - 11:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Spieprzaj dziadu.
  • 0

#25 Danteusz Napisany 25 września 2017 - 21:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
4 z 6 zakończeń zrobione. Nienawidzę tej gry/czytanki i mam ochotę ją wyrzucić za okno. Będzie platyna :tak:
  • 0

#26 Sotaku Napisany 26 września 2017 - 07:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Ja raz skończyłem i jakoś nie mogę do niej wrócić...
  • 0

#27 Danteusz Napisany 26 września 2017 - 17:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
Które zakończenie miałeś?
  • 0

#28 Sotaku Napisany 26 września 2017 - 17:57

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Ponoć pierwsze jest zawsze takie samo, więc Twoje pierwsze ;)
  • 0

#29 Danteusz Napisany 26 września 2017 - 19:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
Nie, zależy od wyborów
  • 0

#30 Daddy Napisany 27 grudnia 2017 - 19:15

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

z opcją dla Kradzieja :cf:

 

3 lata, jak to dawno temu było, teraz byś inaczej pisał :olo:

 

Chyba wezmę za 33zł, bo mam ostatnio jazdę na visual nowelki i na tę się czaiłem.


  • 0



Inne z tagami: