Skocz do zawartości

Zdjęcie

Puzzle & Dragons Z / Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition

GungHo Nintendo 3DS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 08 stycznia 2015 - 10:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

xSCwzLH.jpg

 



 

 

Details are forthcoming, but an overseas release of Puzzle & Dragons Super Mario Edition via Nintendo has been announced.

 

 

Puzzle & Dragons to oryginalnie gierka f2p, o której było głośno, że bije wszelkie rekordy w zarabianiu pieniędzy dla GungHo. W Japonii to już będzie druga odsłona gry na 3DSa, bo w 2013 ukazało się (również w pudełku) Puzzle & Dragons Z, spinn-off dodający więcej elementów RPG jak miasta czy NPC. P&DZ nigdy nie zostało zlokalizowane, za to edycja Super Mario Bros. zagości na zachodzie.

 

YhNf3Bt.jpgVKclGn1.jpgZ6NnKvT.jpg

 



Widać, że Ninty dalej ostro ciśnie na cross-overy 3rd party.  :cooo:


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 14 stycznia 2015 - 16:06

  • 1

#2 Schrodinger Napisany 08 stycznia 2015 - 10:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

grałbym


  • 0

#3 Kaxi Napisany 08 stycznia 2015 - 13:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Sprzeda się jak wściekłe. Zwłaszcza, że wyjdzie tuż przed złotym tygodniem w Japonii.

 

Ale ja bym przytulił chętniej PDZ ze smokami niż ten recycling assetów z NSMBU.


  • 0

#4 Tawotnica Napisany 14 stycznia 2015 - 16:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

mówisz, masz, nawet w jednym pudle:

 

B7UNotvCAAEaABy.png

 

(w EU też w Maju wychodzi)

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 14 stycznia 2015 - 16:06

  • 0

#5 Kaxi Napisany 14 stycznia 2015 - 16:13

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

W jednym pudle to się zastanowię ;)


  • 0

#6 Spuczan Napisany 14 stycznia 2015 - 19:25

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 054 Postów:

A ja biorę. Nie będzie już lepszej okazji do przekonania żony o zakupie n3DS.


  • 0

#7 Tawotnica Napisany 22 kwietnia 2015 - 21:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Sprawdzał ktoś demko? Ja sobie przed chwilą pyknąłem te dwa levele w wersji Super Mario i gra się bardzo przyjemnie.

 

Rrdzeń rozgrywki PAD polega na prostym myku określonego czas do przesunięcia kulki po całym ekranie. Zupełnie zmienia charakter puzzli z gry logicznej na zręcznościową. Jeśli dobrze zakręcić stylusem można wykręcać niesłychanie wielkie kombosy, co jest bardzo zadowalające - właściwie każdy ruch to combo x6 czy 7, co w innych match-3 zdarza się jedynie przy dużej ilości szczęścia bądź planowania. Tutaj? Standardzik. 

 

Elementów RPG przynajmniej w części z Marianem zbyt wiele nie można obczaić. Postacie levelują, moga używać jakiśtam specjali, bijemy oczywiście przeciwników na górnym ekranie, ale szału ni ma. Równie dobrze Puzzle & Dragon funkcjonowałoby na zasadzie score attack a la Tetris, bo wyżej wymienione trzaskanie kombosów gra w demku główne skrzypce, co mnie trochę zaskoczyło. 

 

Graficznie prezentuje się bardzo schludnie i ta odrobina głebii z włączonym 3D robi odczuwalną różnicę. 

 

Trochę rozerwany jestem co do decyzji o zakupie - z jednej strony gameplay jak na puzzelki zapowiada się na mocno rozbudowany i skillowy, z drugiej otoczka erpegowa, która była dla mnie głównym wabikiem trochę zawiodła i nie wiem czy dostarczy wystarczająco contentu, żeby mnie przykuć na dłużej niż darmowe popierdółki a la Pokemon Shuffle. Obwiniam dewaluację rynku gier handheldowych przez smartfony ;), ale chyba się nie skusze na pełna wersję, biorąc pod uwagę ilość innych tytułów jakie wychodzą w Maju na konsole.  

 

 


  • 0

#8 lukaszSA Napisany 22 kwietnia 2015 - 21:23

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Grałem, fajne.

 

Ale Pokemon Shuffle jest za darmo i można Pokemony łapać.

 

Piec


  • 0

#9 Kaxi Napisany 22 kwietnia 2015 - 21:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Przeszedłem oba poziomy, właśnie majstrując przy przesuwaniu kulki - choć wystarczyło robić na aferę planując tylko pierwszy i ostatni zestawik a i tak minimum 3-4 kombo się robiło. Nie bardzo tylko rozkminiłem od czego zależy, kiedy który atak się robi. W demku powinno być jakieś podstawowe wyjasnienie zasad.


  • 0

#10 Tawotnica Napisany 22 kwietnia 2015 - 21:32

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Ataki z tego co zrozumiałem zależą od rodzaju kulek - serduszka dodają HP, kwiatek to atak ogniem, fioletowy grzyb zatruwa etc.

Cośtam na początku jest tłumaczone, ale refleksem wcisnąłem A i pominąłem tutorial :olo:
  • 0

#11 ACZ Napisany 22 kwietnia 2015 - 21:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:

wygląda na dosyć miodne gówno


  • 0

#12 Kaxi Napisany 23 kwietnia 2015 - 09:03

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Ataki z tego co zrozumiałem zależą od rodzaju kulek - serduszka dodają HP, kwiatek to atak ogniem, fioletowy grzyb zatruwa etc.

Cośtam na początku jest tłumaczone, ale refleksem wcisnąłem A i pominąłem tutorial :olo:

 

 

To złapałem. Ale nie wiem, od czego zależy, ile jest ataków w turze. Przez chwilę wydawało mi się, że lepiej robić komba w poziomie niż w pionie, i od tego to zależy, ale nie jestem pewien.


  • 0

#13 cybercotlet Napisany 23 kwietnia 2015 - 13:13

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 602 Postów:

Gierka sie bardzo fajnie zapowiada - tym bardziej jak ktos lubi pokemon shuffle - pytanie tylko ile bedzie kosztowac bo 150 za puzzelki sie wydaje sporo.

 

ed.

 

110 na konsoleigry - całkiem do przełknięcia  :hmmm:


Ten post był edytowany przez cybercotlet dnia: 23 kwietnia 2015 - 13:28

  • 0

#14 Kaxi Napisany 23 kwietnia 2015 - 13:56

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

No i dostajesz dwie gry w pakiecie. :)


  • 0

#15 cybercotlet Napisany 23 kwietnia 2015 - 14:36

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 602 Postów:

Na andka jedna jest za darmo  ;-)


  • 0

#16 Kaxi Napisany 23 kwietnia 2015 - 14:37

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

True, ale ta 3DSowa ma bodaj więcej contentu. Z teog co pamiętam to było coś więcej niż prosta konwersja.


  • 0

#17 Spuczan Napisany 18 maja 2015 - 19:41

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 054 Postów:

Pograłem chwilę w demko ale wolę grać w Pokemon Shuffle. A już na pewno mega miodniejszy jest Puzzle Quest na DS. 


  • 0



Inne z tagami: