Skocz do zawartości

TOP 5 PAST GEN !!!


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
129 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 13 listopada 2006 - 21:43

Gość__*
  • Goście
Uwaga, uwaga. Mysle, ze nadszedl juz czas aby podsumowac cala ere exCURRENT GEN'ow i wybrac 5 gier, ktore zostana flagowymi tytulami odchodzacej do lamusa ery.

Poniewaz, ja jak na razie zagralem w zbyt malo ambitnych gier, aby wyrobic swoje top5, glos oddaje Wam. :klaszcze: :pijak:

(wybieramy 5 pozycji ze wszystkich konsol uwazanych za current genowe. Od GBA do Xboxa)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 13 listopada 2006 - 21:52

Gość__*
  • Goście
Coz moje top 5 bedzie tylko zwiazane z grami na PS2 gdyz prawda gralem w kilka gier na Xboxa ale nie nazwal bym ich superprodukcjami ktore przescigly by:

1. God of War- co tu duzo gadac, cudna gra
2.Burnout Revenge - po prostu swietna gra
3.Onimusha Dawn of Dreams - bardzo fajna mlucka
4.Soul Calibur 3 - najlepsza bijatyka,zwlaszcza jak gra sie z kumplami
5.MGS3 i Final Fantasy - Nie gralem Wezem ale wiem ze super:] a Final to w koncu Final i to bardzo fajny.

Nom to by chyba bylo na tyle,jest oczywicie jeszcze sporo innych swietnych tytulow( Ninja Gaiden,Resident Evil 4.) ale wymienilem te w ktore gralem(gram) z najwiekszym zapalem i sadze ze napewno jakosc zaistnieja( tylko MGS3 jest wyjatkiem bo nie gralem ale chyba nikt sie klucic nie bedzie ze wpisalem ta gre:]) ale regulamin nakazuje pisac do 5 :P
  • 0

#3 baudolino Napisany 13 listopada 2006 - 22:14

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
I. Ninja Gaiden Black
II. Virtua Fighter 4 Evolution
III. Metal Gear Solid 3
IV. Final Fantasy XII
V. Resident Evil 4
  • 0

#4 Grz3chu Napisany 13 listopada 2006 - 22:18

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
1. Resident Evil 4 - za niezwalniającą ani na chwilę akcję
2. Metal Gear Solid 3 - za fabułę, za Snakea, za wszystko
3. Final Fantasy X - bo to FF i musi być w TOP 5 :P
4. Burnout Revenge - najlepsze wyścigi stworzone przez człowieka MOC POWER SPEED
5. God Of War - IMO najlepszy slasher tej generacji
  • 0

#5 Gość__* Napisany 13 listopada 2006 - 22:20

Gość__*
  • Goście
1 Final Fantasy X - Piekna historia + w sumie ponad 300h gry cos jeszcze trzeba
2 MGS oba - Tu trzeba cos pisac?
3 Resident Evil 4 - Mega grywalność klimat wioski i skaszaniona fabuła
4 God of War Bardzo fajna gierka do wyzycia się
5 Ace Combat 5 Bardzo fajna strzelanina + fabuła która sprawiła ze czułem sie zaangażowany w ten konflikt

Te zapadły mi chyba najbardziej w pamieci
  • 0

#6 Gość__* Napisany 13 listopada 2006 - 22:25

Gość__*
  • Goście
Uzasadnienia moze jakies piszcie? :skacze:
1. MGS 2 - Pisalem to pewnie jakies 17 milionow razy, ale napisze jeszcze raz - fabula + klimat +postacie + AV = Najlepsza gra current-gen
2. MGS 3 - To samo co wyzej, z tymze 2 IMO jest lepsza jednak ;]
3. Shadow of the Colossus - Klasa sama dla siebie. Walki z kolosami sa spektakularne i niezapomniane. Gra do tego okraszona piekn oprawa i zwienczona wspanialym zakonczeniem. Czego chciec wiecej?
4. Ninja Gaiden - nie gralem, w akcji nie widzialem, ale i tak wiem ze musi byc zajebiste ;p
5. Najpierwsiejszy Singstar - klasyk ;] tylko oprawa audio mogla by byc lepsza ;p
  • 0

#7 baudolino Napisany 13 listopada 2006 - 22:32

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
sierg, kto ma czas na pisanie uzasadnień...? :P

BTW - SotC to moja ulubiona gra current-gen, ale z wielu powodów, o których z lenistwa połączonego ze zmęczeniem psycho.-fiz. nie napiszę, nie mogę jej zaliczyć do "TOP 5 CURRENT GEN" (podobnie jest z Okami).
  • 0

#8 Texz Napisany 13 listopada 2006 - 22:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
1. Halo (rewolucja i całkowicie nowe pojęcie FPP)
2. Resident Evil 4 (redefinicja megarajcownej jazdy jaką zapodało nam Capcom)
3. Metal Gear Solid 3 (fabuła - klimat - legenda powraca w nawet lepszej formie niż orginalny MGS na PSX'a)
4. Burnout 3 (redefinicja wyścigów na konsole - całkowicie nowe spojrzenie na sposób rywalizacji na torze)
5. Devil May Cry 1 - pierwszy, prekursor nowego podejścia do Slasherów XXI wieku. Bezapelacyjnie Nr 1 w kwestii siekaczy. (NG niestety daleko.. )
--
myślę, że popatrzyłem na ten okres 2001 - 2006 bardzo szeroko, wybierając nawet i gry z początku okresów pastgenów (PS2, GC, Xbox)
  • 0

#9 xell Napisany 13 listopada 2006 - 22:49

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 230 Postów:

I. Ninja Gaiden Black

4. Ninja Gaiden - nie gralem, w akcji nie widzialem, ale i tak wiem ze musi byc zajebiste ;p

Pozycja zasłużona dzięki setkom godzin grania?:>

Dreamcast się liczy do current-genów, czy nie?

W dowolnej kolejności:

Halo
Jet Grind Radio
Shenmue 2
PoP: Sands of Time
Psychonauts

Nie grałem jeszcze w RE4, więc może tra gra wykopać którąś pozycję. Niestety, pozycje pokroju MGS, God of War czy Final Fantasy X odpadają w przedbiegach - nie ta liga ;P
  • 0

#10 baudolino Napisany 13 listopada 2006 - 22:55

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Pozycja zasłużona dzięki setkom godzin grania?

niestety, NGB przeszedłem tylko raz na normalu (nie mam i nigdy nie miałem Xboxa).
  • 0

#11 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 01:10

Gość__*
  • Goście
1. Metriod Prime
2. Ninja Giaden Black
3. Burnout 3
4. Etranal Darkness
5. Devil May Cry
  • 0

#12 nicun Napisany 14 listopada 2006 - 12:17

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:
1. Rez
2. Halo
3. Final Fantasy X
4. Shenmue
5. MGS3
  • 0

#13 Kurzy Napisany 14 listopada 2006 - 15:18

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Wzrouję się na konsoli którą tylko mam czyli PS2( co nei oznacza że nie grałęm na Xbx bo mój kumpel posiadał)

SILNT HILL 2 - słowem nie można opisać tej produkcji. Ma wszystko od fabuły do grafiki, od klimatu do muzyki...ideał survival horroru. Gra którą się "czuje"

RESIDENT EVIL 4 - fabuła jakaś taka popsuta...ale to nie jest wyznacznikiem gry a ta jest zwyczajnie cudowna...przede wszystkim Wioska robi ogromne wrazenie, wiele super motywów, wszystko zrobione z najwyzsza klasą

GTA SAN ANDREAS - wszystkie GTa są za*****ste lecz ta to jakby prawdziwe gangsterskie życie. Ta seria to jedna z symboli tej ery konsol(+ GTA3, VC i LCS - wszystkei bardzo cenię)

GRAN TURISMO 3 - o ile w GT4 mi się nei chciało grać to nie zapomnę kiedy kupując drugą konsolę(pierwsza popsuła się) miałem tylko GT3, GTA 3 i J&D:Precursor Legacy. Miodność gry + wywalone w kosmos kawałki Feedera, tego nie zapomnę...być moze zespół Feeder napędzał moją chęć grania;pp to żart;p gra była esencją przyjemności i esencją grafiki która nawet teraz wywołuje opad szczeny.

nie umiem wymienić 5 gry;p więc wybór jest dla mnei prosty:

seria RATCHET & CLANK
seria JAK
seria SLY

to są chyba najlepsze moje wspomnienia konsolowe tej generacji. Moje top 5
  • 0

#14 Aras Napisany 14 listopada 2006 - 15:25

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
oceniam wg gier w które grałem...

1. Burnout 3- największy wygrzew i udowodnienie opo co przechodziłem ze słabszego sprzetu
2. Ratchet & Clank -sam miód, gameplay wyrwał mi tydzień z życia- pierwszy raz przelazłem grę 3 razy pod rząd (raz kończyłem i już jechałem od nowa do dziś 8 razy ukończyłem)
3. GTA:SA -znajdizeice cos większego, przy lepszej muzie, dłuższego i z luźniejszym scenariuszem i toną bonusów?
4. PES6 :) ta seria rządzi rok w rok, wszystkie płytki wkońcu się kurza oprócz tej jednej
5. God of War -wymiotka pod każdym względem na polu gier akcjii, na każdym kroku bije po oczach budżet wpakowany w tą produkcję i uczciwe podejście do klienta (miała zakończenie ;) )
  • 0

#15 PomezZ Napisany 14 listopada 2006 - 15:55

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Na razie wstawie dwie pierwsze pozycje. Nad resztą muszę się zastanowić.


1. Metroid Prime
2. Resident Evil 4
3.
4.
5.


  • 0

#16 Devil Napisany 14 listopada 2006 - 16:08

Devil

    .

  • Forumowicze
  • 4 073 Postów:
Kolejnosc przypadkowa:

GTA: SA
Gran turismo 4
PES 5
Resident evil 4
MGS 3
God of war
  • 0

#17 sulidia Napisany 14 listopada 2006 - 16:52

sulidia

    Pikachu

  • Narybek
  • 89 Postów:
1 Gta San Andreas
2 Metal Gear Solid 3
3 Halo 2
4 God Of War
5 Resident Evil 4
To moja piatka gry z którymi świetnie się bawiłem.
  • 0

#18 malinowy Napisany 14 listopada 2006 - 17:49

malinowy

    Chocobo

  • Narybek
  • 23 Postów:
Ciekawy temat ale 5 gier to troszkę mało. Ale skoro 5 to 5. Jedziemy... (kolejność przypadkowa):

1: Metal Gear Solid 3 - bo tak wygląda gra idealna.
2: ICO - bo tak wygląda przygoda życia.
3: Resident Evil 4 - bo tak wygląda perfekcyjna grywalność.
4: Gran Turismo 4 - bo na taką ścigałkę czekałem całe życie.
5: Silent Hill 2 - bo tak wygląda idealna kontynuacja.

Należy jeszcze wyróżnić: HALO, GTA3 (oraz kolejne kontynuacje), God Of War, Zeldę, Gackowe Residenty, MGS2 i kilkanaście innych gierek :)
  • 0

#19 funditto Napisany 14 listopada 2006 - 18:00

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Zelda: Wind Waker, Splinter Cell: Chaos Thoery, Burnout 3, Metal Gear Solid 3, Paper Mario 2
  • 0

#20 Scorpio Napisany 14 listopada 2006 - 18:06

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
1 - Devil May Cry (taa, pewnie zaskoczeni jesteście :P )
2 - Resident Evil 4 - no bo ... ponieważ ... tak powinny być definiowane gry!
3 - Metal Gear Solid 2&3 - bo tak widzę prawdziwie doskonale interaktywna historię w mistrzowskiej reżyserii i oprawie. I za masę ciar po plecach! I za Sorrow!

muszę pomyśleć
Halo, Silent Hill 2, Shadow of the Colossuss, Ico, Onimusha, Final Fantasy X (a tak!), Gran Turismo 3, GTA3 (emocje grania lata temu w tą grę to coś, co nie mogę teraz z niczym porównać ... ale to niby ma być podsumowanie), Wind Waker, Ninja Gaiden, Mark of Kri (chyba to trafi na 4), Ratchet & Clank, ... naprawdę maaasa dobrych gier się ukazała. A wspomniałem tylko te, o których zaraz pomyślałem.
  • 0

#21 Ethan_22 Napisany 14 listopada 2006 - 18:27

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:
1. Resident Evil 4 - za wszystko - wlacznie z najwiekszym Madafaka gier wideo jakim jest Leon IMO:)
2. God of War - za wszystko - wlacznie z drugim najwiekszym Madafaka gier wideo jakim jest Kratos IMO:)
3. Metal Gear Solid 3 - za jedna z najtragiczniejszych i wzruszajacych historii na CG.
4. Killzone - bo lubie ta gre.
5. Burnout Revenge - za tych madafakow za kierownicami :P
  • 0

#22 ogqozo Napisany 14 listopada 2006 - 19:07

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Trochę tego jest... poza tym jestem ppewien,. że Twilight Princess wejdzie na listę, a może i np. Okami. Ale na razie:

1. Metroid Prime - gra, dla której warto kupić GaCka. Obojętnie, ile masz kasy. Totalny geniusz designu rozgrywki... i generalnie wszystkiego, co może być w grze. Pozycja niezastąpiona i jedyna w swym rodzaju.
2. The Wind Waker - mimo wszystko, co Zelda to Zelda. Ilość patentów, jakie wymyślono na potrzeby gry, jest ogromna, a wszystko jest zgrane w taki sposób, by grającemu banan z ust nie schodził. Bomba.
3. MGS3: Subsistence - lubię dobry scenariusz i dbałość o detale. W obu tych rzeczach najlepszy jest Hideo Kojima. Piękne i wzruszające.
4. Shadow of the Colossus - bije nawet ICO, niewiarygodne. Gra niemalze filozoficzna - w skąpej formie stara się przekazać wiele treści, podobnie jak Metroid - tyle że tu mamy nawiązania do sztuki, mitologii, czyli mniej abstrakcji a więcej symboliki. Godne podziwu.
5. God of War - pewnie coś nadaje się bardziej (Ninja Gaiden? Eternal Darkness? Shenmue 2?), ale GoW jest w miarę świeży i zapadł mi w pamięć. Ale czy tak zarąbista masakra jaką wyczynia mroczny Kratos może nie zapaść w pamięć?
  • 0

#23 Scorpio Napisany 14 listopada 2006 - 19:10

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

wlacznie z najwiekszym Madafaka gier wideo jakim jest Leon IMO:)

"Singing kum-ba-ya at the fire?" ... ten tekst z początku już mnie rozj...ał. I trafna odpowiedź: You crazy American z tym zajefajnym akcentem XD Kurcze ... jak wylazł ekran tytułowy (po akcji w wiosce) już gra dostarczyła mi tyle emocji, ile mało która!
  • 0

#24 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 19:30

Gość__*
  • Goście

1 - Devil May Cry (taa, pewnie zaskoczeni jesteście )

Nie
Od najlepszej.
1. Resident Evil 4 (grałem w wersję GC więc ta poza tym jest ładniejsza od wersji PS2)
2. Devil May Cry
3. Ninja Gaiden
4. Shadow of the Colossus
5. Pro Evolution Soccer (seria)

Dałbym jeszcze Metroida, MGS3 i Wind Waker. Zastanawim sie tylko czy Twilight Princess nie zmieni tej piątki.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 19:59

Gość__*
  • Goście
kolejność przypadkowa:

1.Resident Evil 4-grafa(na PS2 jest kapitalna mimo iż wygląda gorzej jak na NGC) a przede wszystkim grywalność-najlepsza gra akcji na tej generacji konsol -IMO pierwsza gra z gameplayem z next gena ,a wyszła jeszcze na current gen:)

2.MGS3-muzyka,grafika,a przede wszystkim za trzymajacą w napięciu i niesamowitą fabułę

3.GoW-amerykański slasher smiało konkurujący z japońskimi killerami(NG i DMC),a nawet wg wielu (w tym mnie) od nich lepszy-jedna z najdroższych gier na PS2 i to widać każdym kroku-do tego Kratos mmmm....jeden z najchłodniejszych madafaków tej generacji

4.Final Fantasy X-mozliwe ,że ostatni wielki Final fantasy w historii posiadający i czerpiący inspiracje z stracych gier z serii.XII to już nowa jakość,próba pójścia na inny tor.FFX to za to klimat serii i cechy za jakie polubiliśmy/znienawidzilismy serie - losowe walki,liniowość,stosunkowo mały świat gry,rozbudowana fabuła,filmowość itp

5.seria Pro Evo-najlepsza symulacja piłki nożnej ever z częścią 5 na czele
  • 0

#26 leon Napisany 14 listopada 2006 - 20:21

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
Powiem krótko
1. Devil May Cry
2. Final Fantasy X
3. Resident Evil 4
4. God of War
5.Shadow of the Colossus
Szkoda, że nie można wymienić więcej gier. 5 to stanowczo za mało. Mam znacznie więcej tytułów do wymienienia. TOP 15 to min.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 20:27

Gość__*
  • Goście
:hmmm:
1. Halo
2. Devil May Cry 3
3. Ninja Gaiden
4 Okami

Piatego nie podam bo nie ma takiego :P
  • 0

#28 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 21:10

Gość__*
  • Goście

Szkoda, że nie można wymienić więcej gier. 5 to stanowczo za mało. Mam znacznie więcej tytułów do wymienienia. TOP 15 to min.


No niestety, tylko 5, bo to maja byc takie tytuly, ktore beda pamietane na zawsze, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Twoim wnukom latwiej bedzie przyswoic 5 niz 15 gier z naszego okresu :P.

Ktos sie pytal o Dreamcasta. On rowniez zalicza sie do ery ex current genow. Sorry, ze zapomnialem o nim napisac, ale nawet go na oczy w zyciu nie widzialem :ninja: .

Oto moje top5 (kolejnosci przypadkowa)

1. Adavnce Wars- jedyna turowka, ktora przykula mnie do siebie na dlugie godziny. Chodzac spac obmyslalem, jakie bledy popelnilem i jak je naprawic :D

2. Burnout Revenge -skoro 3 byla zajebista, to 4 musi byc jeszcze lepsza :ninjadance:

3. Killzone -single jest swietny, a multi zapewnia jeszcze dlugie godziny zabawy

4. Ace Combat 5 - latanie nadzwiekowymi samolotami, walki powietrzne no i ta wiez miedzy pilotami... Prawie plakalem, gdy zestrzelili Nagasse (chyba przekrecilem, ale chodzi o ta laske :P )

5. MGS3 Substistance/SotC/FF X - nie gralem jeszcze w zadna z tych gier ale tak duzo sie o nich naczytalem i naslyszalem, ze napewno musza byc genialne.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 22:30

Gość__*
  • Goście
1. GTA 3
2. GTA: San Andreas
3. God of War
4. Tekken 5
5. Metal Gear Solid 3
  • 0

#30 Gość__* Napisany 14 listopada 2006 - 22:42

Gość__*
  • Goście
1. Shenmue 2- imo najlepsza gra ever i o ile 1 masakruje to 2 ROZPIERDALA(inaczej tego ujac sie nie da).. The Story Goes On ;/
2. GTA 3- swoboda na niespotykana dotad skale(takie Shenmue do szescianu ;])
3. Jet Set Radio- absolutna dycha, pozeracz czasu, kazdy superlatyw pasuje do tej gry
4. Resident Evil 4- gra, ktora, jak to kiedys okreslil miazga(:*) "przechodzi się jednym tchem"
5. Ninja Gaiden- kapitalna chodzona bijatyka, bedaca poklonem w strone oldschoolu, na dodatek maksymalnie hardkorowa- chyba nigdy mi sie nie znudzi :)
  • 0