Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fire Emblem Fates

Intelligent Systems 3DS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
238 odpowiedzi na ten temat

#121 cybercotlet Napisany 13 listopada 2015 - 09:55

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Tawot tak patrze na twoja kolekcje amiibo to stwierdzam, że powinieneś zamówić to:

 

http://slist.amiami....e=FIGURE-012602


  • 0

#122 Tawotnica Napisany 20 stycznia 2016 - 01:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
uuuuuuuuuuuuu!
 
7YtY2Ou.jpg
 

The Fire Emblem Fates Edition New Nintendo 3DS XL system (game sold separately) launches on Feb. 19 at a suggested retail price of $199.99 and features gorgeous art inspired by the game on the front of the hardware.


właśnie znalazłem powód, żeby wymienić swojego amerykańskiego 2DSa na N3DSXL :ninjadance:

lol, że bez gry, ale przynajmniej cena jest taka sama jak każdego innego N3DSXL.
  • 1

#123 cybercotlet Napisany 22 stycznia 2016 - 18:13

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Znowu cenzurujo!!! 
 
Nintendo Removes Controversial Scene From English Version Of Fire Emblem Fates

http://kotaku.com/ni...dium=Socialflow:reggie:


  • 0

#124 Tawotnica Napisany 22 stycznia 2016 - 19:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Trzeba pamiętać, że to chodzi o wersję dla USA. Europa dostaje oddzielne tłumaczenie i nie musi być tak samo cenzurowane/zmieniane jak dla uber-politycznie-poprawnych amerykanów. Przynajmniej zasypywanie słabymi punami jak w ostatniej Zeldzie nam nie grozi, bo za lokalizację tak jak w wypadku Awakening powinno odpowiadać 8-4.

Swoją drogą, nie wiem czy już tego w którymś z Emblemowych tematów nie poruszałem - wszystkie FE mają mocno pozmieniane dialogi i kontekst niektórych scen względem japońskiego oryginału. Polecam zagrać w fanowskie tłumaczenie pierwszego Fire Emblem na NESa. Marth z oryginału i Marth zlokalizowany to dwie zupełnie inne osoby. Już pomijam oczywiste zmiany jak odnośniki do japońskiej historii czy potraw, które zostały "zamerykanizowane". Bardziej mam na myśli nadawanie głównym bohaterom heroicznych cech, żeby byli bardziej męscy z obawy przed tym, że gra się inaczej nie sprzeda...

Są w sieci całe blogi poświęcone różnicom w tłumaczeniach, tak jak ten:
http://fe-according-...pan.tumblr.com/

Tutaj z kolei jest dostępne m.in. streszczenie wersji japońskiej Fates i opisy bohaterów:
https://kantopia.wordpress.com/

więc łatwo będzie złapać wszelkie zmiany, jakie wyszły przy lokalizacji.
  • 0

#125 lukaszSA Napisany 22 stycznia 2016 - 19:57

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Dosypywanie prochów do drinka lesbijki, żeby przerzuciła się na mężczyzn :banderas:


  • 0

#126 drAKul Napisany 29 stycznia 2016 - 08:13

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Czy będzie jakaś uber special edition tej gry na rynek europejski z wszystkimi trzema ścieżkami na jednym karcie?
  • 0

#127 Kaxi Napisany 29 stycznia 2016 - 09:38

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Ma być. Choć 3 ścieżkę chyba i tak ściagasz, po prostu zrobisz to za darmo.


  • 0

#128 Tawotnica Napisany 06 lutego 2016 - 12:49

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

soon... 

 

T7pFu5Q.jpg

 

:ninjadance:


  • 1

#129 tomasz Napisany 06 lutego 2016 - 21:12

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:

amerykani wdupejebani


  • 2

#130 Tawotnica Napisany 18 lutego 2016 - 06:23

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Zaczynają spływać recki:

http://opencritic.co...ates-birthright
http://opencritic.co...-fates-conquest
http://opencritic.co...ates-revelation

na tą chwilę lekka przewaga Conquest nad Birthright z Revelations w dobrej pozycji, żeby zgarnąć tytuł DLC of the year ;)
  • 0

#131 Kaxi Napisany 18 lutego 2016 - 09:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

GameSpot fajne zrecenzował wszystkie trzy i oni akurat Conquest ocenili najsłabiej. Hmm. I tak kupię wszystkie 3, więc co się przejmuję ;)

 


  • 0

#132 cybercotlet Napisany 18 lutego 2016 - 21:01

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Czekam na wieści o limitce z obiema grami - pójdzie preorder :^^:


  • 1

#133 Kradziej Napisany 19 lutego 2016 - 13:01

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No właśnie. Fajnie fajnie, ale dawać mi to w Europie, najmilej by było tak, żeby wyszło akurat przed Wielkanocą, cobym sobie mógł w domciu w przerwie od studiów pociupać jak najęty.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 19 lutego 2016 - 13:02

  • 0

#134 Starh Napisany 22 lutego 2016 - 00:15

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Kiedy to wychodzi w EU?


  • 0

#135 Kradziej Napisany 22 lutego 2016 - 00:43

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No właśnie w tym problem, że póki co nie wiemy.
  • 0

#136 Starh Napisany 22 lutego 2016 - 01:10

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Jeżeli potwierdzą się plotki, że w EU digital only to się lekko wk..


  • 0

#137 Tawotnica Napisany 22 lutego 2016 - 01:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Co za plotki? Przecież  w NDirect (listopadowym?) potwierdzono wydanie obydwu wersji i limitki. 

 

ed:

 

tumblr_o2t2tegGJX1qzp9weo3_r1_1280.jpg


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 22 lutego 2016 - 01:58

  • 0

#138 lukaszSA Napisany 22 lutego 2016 - 07:42

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Plotki związane z Nintendo zaczynają być coraz dziwniejsze


  • 0

#139 Tawotnica Napisany 28 lutego 2016 - 13:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Ku0cYjf.jpg

Skończyłem Birthright, normal/classic no death run z całym paralogue (wszystkie dzieci) i wymaksowaną jak największą ilością suportów – 36:31h na liczniku przed endgamem.

Może zacznę od lokalizacji. Brak dual audio, dostępny jest tylko angielski VA, który jak zresztą cała oprawa Fates jest na wysokim poziomie. Na szczególną pochwałę zasługuje Rena Strober, aktorka Azury. Trudna rola, bo ciężko konkurować z gwiazdą j-popu śpiewającą ”yurare yu rureri” pod względem rytmiki, ale poradziła sobie bardzo dobrze zarówno z piosenką jak i jękami :olo:

3tlQLlS.jpg
dolny ekran, widok portretu postaci nzaproszonej do Private Quarters

Jako, że Birthright czerpie inspirację z ery Edo większość postaci i przedmiotów zachowało oryginalne nazwy. Tak więc zamiast łuków strzelamy z yumi i karmimy smoka rzodkiewami daikon, a nasi bracia i siostry to Sakura, Ryoma, Hinoka i Takumi. Klimat zdecydowanie inny od wcześniejszych Emblemów i sami musicie zdecydować czy macie ochotę na dalekowschodni FE Birthright czy wolicie bardziej tradycyjny Conquest.

Wycięcie „kontrowersyjnego” miziania stylusem w My Castle trochę boli, bo widać że twórcy włożyli niemało pracy w piękne modele celshadingowe, a teraz w wersji US nie ma za bardzo czasu, żeby je podziwiać.

Co do postaci to mam już paru faworytów:
- No. 1: Setsuna, dziwaczna łuczniczka, która ma talent to wpadania w pułapki i rzadko rozumie co się do niej mówi. Imo ma potencjał stać się drugim Kellamem.
- No. 2: Dwyer, syn Jacoba. Jedyny normalny w tej bandzie bufoniastej szlachty, skrytobójców i przesadnie nastawionych na współzawodnictwo wojowników. Pacyfista-realista, który lubi parzyć kawę i mieć święty spokój. Identyfikuję się z nim! :olo: Jego dialogi z Caeldori są świetne, jedynie z ojcem musiał się kłócić o to kto jest lepszym służącym, motyw bardzo mocno nadużywany w relacjach ojciec-syn w Fates.
- No. 3: Mitama, córka Azamy. Lubi się opierdzielać, pisać haiku i spać całymi dniami. Poza Kaną i jej ojciem nie miałem czasu, żeby wymasterować inne suporty, ale pierwsze wrażenie zrobiła bardzo dobre. W ogóle dzieci w Fates mają dużo więcej charakteru niż w Awakening.
- No. 4: Mozu, wieśniaczka. Nie grałem nią w wersji japońskiej, więc stwierdziłem, że zrobię runa z wylevelowaniem jej przynajmniej do reclassu. Przy okazji wpadło sporo suportów, które mnie przyjemnie zaskoczyły. Podobnie jak Dwyer wprowadza nieco normalności między przerysowanych suberbohaterów z Hoshido – gotuje, przyrządza maści na ból, uprawia rolę i przy okazji odkrywa, że nie warto się wstydzić swoich talentów, jakkolwiek zwyczajne by one nie były.

KsufEUv.jpg
Najlepsza postać!

Zawiodłem się z kolei głównie na Hanie, która jest samurajem-uparciuchem, z którym ciężko pogadać. Do odstrzału na hard od razu polecą Azama i Hayato. Pierwszy ma irytującą gadkę, drugi kompleks dzieciaka, yuck.

My Unit jest wyraźnie ważniejszą postacią niż jeszcze w Awakening i nie wiem czy mi się to podoba. Uwielbienie jakim większość postaci pała do mojego bohatera momentami jest przytłaczająca. Wszyscy cię kochają Corrin! Wszyscy zrobią wszystko dla ciebie! Mesjaszu! Zbawicielu! Do porzygu.

Nawiązując do powyższego, fabuła – teraz fachowo przetłumaczona i obfita w szczegóły – nadal nie robi. Najlepszy i najbardziej epicki chyba jeszcze jest początek. Jest drama, jest epickość i ciężki wybór. Motyw z wyborem stron i towarzyszące temu cutscenki są przednie i wprowadzają odpowiednie napięcie, którego w ciągu kampanii Birthright mocno brakuje. Podprogowe sytuacje wynikają w 99% z tego, że ktoś chce zrobić krzywdę Azurze. Ciężko porządnie prześledzić przebytą drogę, bo zdarza się że nagle skaczemy po świecie gry, teleportując się z terenu wroga c**j-wie-gdzie.

To nawet Awakening lepiej ogarniało, bo przynajmniej fizycznie widziałem mapę i czułem jakiś progres. Pamiętając, że jeszcze dwie części temu przed każdym rozdziałem wymagane było zapoznanie się ze zmianami w sytuacji geopolitycznej, aby lepiej zrozumieć poczynania swojej drużyny jest to sporym zawodem. Proste jak drut Nohr vs. Hoshido bez cienia wątpliwości kto jest dobry a kto zły, a mniejsze państewka czy księstwa zostały sprowadzone do roli „kiedyś na nas napadnięto” lub „jesteśmy mikrusim neutralnym wypizdowiem, gdzie wiatr zawraca”. Tak bardzo meh.

Nadrabia świetny level design. Gra się wyśmienicie, a Birthright pod tym względem przecież jest najgorsze z całej trójki. Największy miód i tak jest wspólny dla całości: Paralogue. Rozdziały w których rekrutujemy dzieci są FAN-TAS-TY-CZNE. Serio, pierwsze co jak sprawicie sobie Fates to weźcie się od razu za robienie dzieci. Levele wrogów skalują się wraz z poziomem My Unit, więc nie ważne w którym momencie gry zabierzecie się za przechodzenie – paralogue zawsze będzie stanowił odpowiednie wyzwanie. Nie będę wam psuł zabawy spoilując na czym poszczególne mapki polegają, z resztą wystarczająco spuszczałem się na ten temat parę stron wcześniej – Dragon Vein i zmieniający się teren wypaliły imo w 100%.

RGty0dw.jpg
grając online można zdobyć szybciej surowce potrzebne na akcesoria

Rozumiejąc wreszcie wszystkie menusy pobawiłem się trochę w online i amiibo. Odwiedzanie innych zamków po sieci szybko się nudzi, bo loadingi trwają na mój gust zbyt długo. Używałem tej opcji jedynie, kiedy brakowało mi kryształów do kuźni broni albo DVP do rozbudowy miasta. Zdecydowanie do poprawy w następnej części. Amiibo z kolei dają akcesoria do ubrań i po trzecim użyciu krótką walkę z bohaterem i możliwość jego rekrutacji. Owszem, Lucina jest dalej tak przebrzydle dopakowana jak w Awakening. Tak od 30 lvl wzwyż z tankiem w suporcie może solować całe rozdziały.

6n121Jw.jpg
Lucina! <3

To chyba tyle z nowych wrażeń, teraz czas na Conquest!

oYNgfff.jpg

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 28 lutego 2016 - 13:43

  • 4

#140 Starh Napisany 03 marca 2016 - 23:37

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

wPQwAGW.png


  • 0

#141 Kaxi Napisany 03 marca 2016 - 23:49

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Będzie moja! 


  • 0

#142 Tawotnica Napisany 03 marca 2016 - 23:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

 

Europa wygrała, najlepsza limitka. 

 


  • 3

#143 Starh Napisany 03 marca 2016 - 23:50

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Jestem ciekawy kiedy będą jakieś pre-ordery.

Wiadomo ilość sztuk ograniczona, więc lepiej od razu "łykać". 


  • 0

#144 drAKul Napisany 04 marca 2016 - 07:42

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jakby ktoś coś wiedział o pre-orderach limitki to proszę o heads-up.
  • 0

#145 lukaszSA Napisany 04 marca 2016 - 07:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

W HD Markecie pewnie będzie kilka sztuk nawet po premierze


  • 0

#146 Kradziej Napisany 04 marca 2016 - 09:07

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
ALE KIEDY PREMIERA?!?!?!?! :why:
  • 0

#147 lukaszSA Napisany 04 marca 2016 - 09:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

20 maja


  • 0

#148 cybercotlet Napisany 04 marca 2016 - 10:06

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

 

Europa wygrała, najlepsza limitka. 

 

GfXZrJN.gif


  • 1

#149 Kradziej Napisany 04 marca 2016 - 23:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

20 maja

Dzięki. Mogłem wejść dalej w filmik, w opisie było.

Dla mnie idealny termin :^^: Amerykani mogą iść się walić, European master race :tak:
  • 0

#150 Starh Napisany 06 marca 2016 - 21:50

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

http://www.gameware....asize=DS3-FIEMC

90 euro w Austrii i wszystko się rozeszło :olo:


  • 0



Inne z tagami: