Skocz do zawartości

Zdjęcie

Project X Zone 2: Brave New World

Capcom SEGA Bandai Namco 3DS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 13 kwietnia 2015 - 00:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
Już oficjalnie:



http://www.siliconer...ming-west-fall/

Premiera planowana na jesień, a z nowych postaci między innymi: Vergil, Strider Hiryu, Hotsuma.

Pierwsza część była przyjemnym zaskoczeniem - szalony fanservice z toną humoru i ciągnącymi się w nieskończoność rozdziałami (dobre 50h zajmowało przejście).

Tym razem proszę limitkę w EU, Bamco.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 13 kwietnia 2015 - 00:17

  • 0

#2 Tawotnica Napisany 24 marca 2016 - 11:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Ta gra...

 

6FpmxpF.jpg

 

Fetus of God? Aaaah, Darkstalkers. Cała radość z Project X Zone nie wynika ze średniackiego gameplayu tylko z rozpracowania dialogów, złapania odwołań i wsiąknięcie w ten bezdennie głupi klimat. 

 

Nie pamiętam jak w poprzedniej części, ale w PxZ2 Xiaomu, postać z Namco vs. Capcom, ora mnie mocno przeróżnymi odwołaniami do gierek:

 

aSBcaO2.jpg

 

ki8bI3O.jpg

 

Xiaomu, you crazy. Ekipę mam już niesamowitą - Alex ze Streets of Rage, Strider Hiryu, Phoenix Wright z Mayą (!), Megaman & Zero i fuckin' Captain Commando!!! :banderas: Od strony Capcomu są zdecydowanie najlepsze postacie. Namco za to zasysa - jakieś God Eatery czy .hack// których nikt nie zna + Tekken.

 

Jestem po 16 rozdziale, czekam jeszcze na wjazd Chroma z Luciną. Fiora z Xenoblade już dołączyła w parce z... KOS-MOS. No tak, Monolith Soft przecież pracowali wcześniej dla Bamco i odpowiadają też za ich wszelkie crossovery, więc mogłem się spodziewać powrotu KOS-MOS.   

 

Rozgrywka się nie zmieniła znacząco. Ataki dostają teraz jakiś bonus, jeśli nie zostaną użyte.... i to chyba wszystko :olo: Reszta znana, PxZ w pigułce: izometryczny tRPG z atakami wykonywanymi w 2D - odpowiedni kierunek krzyżaka + A. Jeśli trafimy z timingiem, to jest szansa na zadawanie krytycznych obrażeń. Fin. A teraz czas na Morrigan:   

 

3Pc5Osw.jpg 

 

Po każdej dłuższej niż godzinnej sesji w tą grę zalecam zażywanie Ginkofaru Forte, bo Project X Zone bardzo mocno przyspiesza obumieranie komórek mózgowych.


  • 0

#3 Tawotnica Napisany 10 kwietnia 2016 - 21:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Panie, Panowie i wszyscy pomiędzy – nadszedł czas na kolejne rozdanie nagród! Karty Tawota przemówiły i wyznaczyły zwycięzców w ośmiu ekscytujących kategoriach.

 

----------------------------------------

 

NINJA GAIDEN – nagroda dla najlepszego nindży, kiedy nie ma Ryu Hayabusy

 

l2JQZZE.jpg

 

Hotsuma & Strider Hiryu [Shinobi/Strider]

Nie ma większych kozaków w uniwersum PxZ. Hotsuma „Skończcie p***dolić, mamy bossów do pozabijania” i Stider „Jak się z wami rozprawię, nie będzie co zbierać” Hiryu nie są bohaterami wielu słów. Za to na luzie byli moją najlepszą parkę w grze, która załatwiała najtwardszych przeciwników. Wszystko przez umiejętność pozwalającą za 100 SP zwiększyć moc ataków o 75%. Do tego olbrzymi zasięg ciosów i multi-attack na czterech wrogów jednocześnie.

 

----------------------------------------

 

 

RANDOM ENCOUNTER – nie mam bladego pojęcia z jakiej gry to postać

 

Dj4ZZMm.png

 

Jun Lin Milliam [Star Gladiator] – domyśliłem się jedynie, że to może być Capcom po tauntach. Star Gladiator to pierwsza bijatyka 3D od żółto-niebieskich na PS1, więc postać wygrzebana gdzieś głęboko z czeluści zapomnianych bohaterów. O.o

ex aequo

 

projectxzone_1453424.jpg

Nana Kozuki [God Eater] - jak zobaczyłem pierwszy raz Nanę, to zanim zacząłem się zastanawiać skąd się wzięła pomyślałem „co ona ma na sobie?” dat underboob, dude! Pasowałaby do Nippon Ichi, szczerze mówiąc. To dziewuchy z God Eater, prawdopodobnie najbardziej nikogo-serii ze wszystkich gier jakie się przewijają przez PXZ.

 

----------------------------------------

 

NON PLAYABLE – czyli najbardziej wykręcony NPC

 

Any9KzO.jpg

 

Miyuki [Ordyne] - Jeśli w Project X Zone sprawiasz wrażenie, że jesteś nie na miejscu to musisz być na prawde dziwną postacią. Miyuki ma latający sklepik z ogromnym megafonem, którym czasem wsysa bohaterów.  Z pozoru sympatyczna dziewczyna, ale jeśli chodzi o handel to budzi się w niej psychopatka. Jej mina, jak wychodzisz ze sklepu nie kupując niczego :doge: zatrważająca.

 

----------------------------------------

 

ENGRISH – najbardziej irytujący voice acting na świecie

 

CM8SRgLWUAA67a8.jpg

 

Sheath [Project X Zone 2 original] - Sheath to jedna z dwóch oryginalnych postaci PXZ2. Jest parodią amerykańskiego otaku (albo raczej weaboo), więc posługuje się łamaną japońszczyzną z wtrąconymi anglicyzmami. Do tego ma tragiczny głos. Jak się nie boicie to sprawdźcie parę sampli, np.: tutaj od ok. 2:20

 

----------------------------------------

 

WAIFU – za bycie żoną

 

Lucina [Fire Emblem: Awakening]

 

Nie, to nie to o czym myślicie. Moje serce należy do Lightning. Lucina z jakiegoś powodu w PXZ2 jest żoną. Nie, nie żoną Chroma. Żoną-klasą, like this:

 

Q4Jn2NJ.jpg

 

L4hLsQ3.png

Za pelerynką się fik-mik przebiera w kieckę i nadupia z łuku. Nie wiem czy mnie w Awakening coś ominęło, czy po prostu twórcy stwierdzili „księżniczka powinna wyglądać jak księżniczka, nie jak Marth”.

 

----------------------------------------

 

DADDY MAD CADDY – za największego nudziarza

 

97hNGcG.jpg

 

Ryo Hazuki [Shenmue] - Co za koleś. Jak Vashyron i Ogami poszli podglądać dziewczyny w gorących źródłach Ryo wydygał. Do tego ciągle powtarza „ja przecież jeszcze jestem w szkole średniej”. On zawsze był takim płaczkiem? Jego kwestie można było z marszu przewijać, bo nic a nic ciekawego nie mówił.

 

----------------------------------------

 

BARSZCZ – za wysublimowany gust kulinarny

 

Alisa Amiella [God Eater]

 

DioYnjw.jpg

 

‘nuff said

 

----------------------------------------

 

A LINK BETWEEN WORLDS – za najlepsze połączenie w parkę

 

O9YhFQO.jpg

 

Heihachi Mishima & Phoenix Wright [Tekken/Ace Attorney] - Wprowadzenie Phoenixa do świata PXZ2 zarządziło. Spotykamu go w Kamurucho (główne miasto z serii Yakuza), gdzie spotyka Majimę i Kazumę z którymi razem szukają nowego klienta, którego Wright ma bronić w sądzie. Okazuje się, że tym klientem jest, a jakże, sam Heihachi Mishima, który twierdzi że został o cośtam pomówiony. Sam już nie pamiętam o co, bo w tej grze same bzdury wymyślają :olo:  

 

----------------------------------------

 

To by było na tyle! Nagrodę za nagłupszą grę roku 2016 zgarnia Project X Zone 2. Bawiłem się przednio, mimo że to gra max 6/10 i tylko dla nerdów, co znają większość postaci.

 

Sayonara, carbonara!


  • 1



Inne z tagami: