Skocz do zawartości

Zdjęcie

E3 2015

E3 Nintendo Sony Microsoft Bethesda Square Enix Ubisoft PCGamer

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
573 odpowiedzi na ten temat

#541 Chewie Napisany 18 czerwca 2015 - 17:15

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

IMO najlepsze E3 jakie oglądałem, najlepsza była bethesda z falloutem


  • 0

#542 Ryan Napisany 18 czerwca 2015 - 17:34

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Czytałem. I widziałem już takie kampanie na KS. I wiem co z tego wyszło. :reggie:

Tak? Jakie?

Chociażby Takedown od Serellan i "creators of Halo", czyli jednego ziomka, który kiedyś pracował nad balansem do jednej części gry. KS miał udowodnić wydawcom, że jest zainteresowanie grą. Wydawca się znalazł, owszem, z gry wyszedł totalny crap (34 metascore). Neal Stephenson też miał mieć zewnętrzne finansowanie, które pozwoli dopracować grę, na którą zebrana kasa nie wystarczyła. Dowodem na zainteresowanie ma być też Bloodstained, zobaczymy jak wyjdzie z tym projektem.

Problem z takim podejściem jest, że mówisz "próg finansowania, który ustaliłem, pozwoli mi na zrobienie gównianej gry, a nie tego, co obiecuję - ale nie martw się, będę miał kasę z innych źródeł, jeśli zapłacisz na dowód, że jest zapotrzebowanie". To jest dodatkowy poziom ryzyka, który mi się nie podoba. Jedna rzecz przeczytać "projekt będzie kosztował X, jak to zbierzemy - zrobimy grę", a zupełnie inna "jak zapłacisz X, to znajdziemy kogoś, kto da Y, i zrobimy grę".

Veronica Mars tak zrobiła i się udało, ale pojawiają się ciekawe trudności, bo zgodnie z amerykańskim prawem finansując projekt stajesz się producentem i powinieneś współuczestniczyć w podziale zysków z np. syndykacji. A całkowite prawa do nakręconej VM ma Warner. Do tego w niektórych regionach były problemy z pobraniem filmu.

tl;dr
Obiecywanie projektu, którego nie da się wykonać w ramach ustalonego górnego progu nie jest fair. KS to platforma do finansowania projektów, a nie głosowania pieniędzmi na pomysły, które sfinansuje ktoś inny - bo to tamten ktoś będzie wpływał na projekt, a nie Ty i Twoje pieniądze.
  • 1

#543 oranje Napisany 18 czerwca 2015 - 17:49

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Porównujesz jakieś gry o których nikt nie słyszał do Shenmue.


  • 0

#544 Ryan Napisany 18 czerwca 2015 - 17:58

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dlatego dałem też spory fenomen popkulturowy - Veronikę Mars - jako przykład.
  • 0

#545 Danteusz Napisany 18 czerwca 2015 - 18:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Oczywiście nie podałes przykładu innego hitowego projektu KS, który ma wsparcie dużego wydawcy, bo takiego nie ma :reggie: Najbliżej jest Castlevania, tyle że ledwo co skończyła się zbiórka: więc trudno wyrokować jak to się skończy (choć nie watpię w pełen sukces). Raczyłeś "zapomnieć" o dwóch dużych grach które zebrały sporo pieniędzy, wyszły i odniosły sukces: Wasteland 2 i Pillars of Eternity. Za to od razu wskazałeś dwa projekt które ledwo zostały sfinansowane, do tego jeden z nich wyszedł. Cieszy mnie Twoja opinia że używanie KS jako ankiety dla wydawcy mija się z celem platformy, rownież się z tym zgadzam, ale nijak to się ma do ewentualnego sukcesu lub porażki Shenmue.
Fakty są takie że mają już ponad 3 miliony, spokojnie dobiją do 10, a to powinno być wystarczającym dowodem dla Sony że warto dołożyć ile trzeba aby gra miała oczekiwaną jakość. Dla nich to też ma znaczenie, skoro ogłosili zbiórkę z taką pompą
  • 1

#546 Ryan Napisany 18 czerwca 2015 - 18:12

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Co to jest "hitowy projekt KS"? I nie raczyłem zapomnieć o niczym, bo nie jest mowa o kasowych grach, tylko o sondowaniu zainteresowania przy użyciu KS i finansowaniu poza nim. Sensowność Twoich zarzutów jest żadna - gdybym uważał, że nie warto wspierać gier na KS, to bym kilkudziesięciu nie wsparł. Napisałem wyraźnie (także w tl;dr dla takich jak Ty), że nie podoba mi się finansowanie gry poza KS i wystawianie na KS jako ciekawostki. Ale to klasyczny dante - udawanie że dyskusja jest o czymś innym niż jest, level master.
  • 0

#547 Danteusz Napisany 18 czerwca 2015 - 18:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Typowy Ryan, brnie w dyskusję nie zastanawiając się o czym mówi.
Mówiłeś o wielu projektach które szukały dofinansowania poza KS i odniosły porażkę. Jako przykład podałes m.in. VM, który jak sam stwierdziłeś udał się :olo: Nie pofatygowałeś się rownież przeczytać co napisałem: nie twierdziłem że finansowanie na KS nie ma sensu, oraz przyjąłem do wiadomości Twoją OPINIĘ na temat sondowania przy użyciu KS, która jednak nie ma żadnego znaczenia dla tematu dyskusji.
  • 0

#548 nole Napisany 18 czerwca 2015 - 18:20

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 730 Postów:

To może małe podsumowanko konf ode mnie:

Sony 10/10
Wszystko raczej już zostało powiedziane. Naprawdę niełatwo będzie kiedykolwiek to przebić.

Microsoft 8/10
Bardzo dobra konferencja. Halo, Froza, Tomb Raider czy Girsy (mimo słabszego pokazu) - nie ma opcji, żeby te gry nie dostarczyły. In Plus BackKompat (oczywiście zakładamy, że znaczna większość gier będzie w końcu działać) i do wyboru pad dla prosów (szkoda, że taki drogi) Do tego Recore, nowa gra + kolekcja RARE czy zjawiskowy indyk Cuphead.

SquareEnix 7/10 = Bethesda 7/10

Kwadratowi:
Tu troszkę za dużo gadali, ale sama konfa duży pozytyw. Same pewniaki : Deus, Hitman, Just Cause, Kingdom Hearts 3, a za FFVII Remake i NieR 2 DZIĘKI CI BOŻE WSZECHMOGĄCY! :kult:  No i na koniec fajny numer: wyjście na scenę wszystkich twórców przy akompaniamencie trailerów ich gier. :kwiatek: 

Bethesda:
Tu też ogromne brawa. DOOM powrócił w glorii i chwale Pokaz Fallouta znakomity, żadnych ściem czy marketingowego bełkotu (no dobra - to gówno na telefoniki mogli sobie darować). Howard pokazał, że ma gry w sercu. Na Dishonred 2 ciąży po znakomitej jedynce olbrzymia odpowiedzialność, ale chyba wszyscy jesteśmy spokojni że podoła.

Ubisoft [5/10]
Tu się spodziewałem czegoś o wiele gorszego :D, a zaczęlo się już fajnie, bo South Parkiem. Z Division może coś tam jednak będzie, pomimo ogromnego błędu z przedwczesnym ujawnieniem - to było już trzecie E3 tej gry! Sequele Rainbow Six i Ghost Recon na pewno nie zawiodą fanów drużynowego i taktycznego strzelania. No i na deser jeszcze nowe IP For Honor.

EA 4/10
Bieda Panie. Najjaśniejsze punkty to wiadomo Mass Effect i Mirror's Edge oraz fajniusie Unravel. Ale dalej: Plants VS Zombies nikogo, NFS do pieca i 3/4 konfy o corocznych sportówkach. No ktoś tam się chyba mocno w główkę uderzył. A gejmplej z Battlefronta i tak był lepszy na konfie Sony. :hihi: 

Nintendo 1/10
Kompromitacja i porażka całkowita.  :olo:


Ten post był edytowany przez nole dnia: 24 czerwca 2015 - 17:47

  • 1

#549 Ryan Napisany 18 czerwca 2015 - 18:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Typowy Ryan, brnie w dyskusję nie zastanawiając się o czym mówi.
Mówiłeś o wielu projektach które szukały dofinansowania poza KS i odniosły porażkę. Jako przykład podałes m.in. VM, który jak sam stwierdziłeś udał się :olo:

Nie, mowa o projektach, które na starcie mówiły, że to co zbierają na KS to jakieś drobne. Nie mam problemu z tym, że ktoś po zakończonej kampanii szuka dodatkowego finansowania. Jeśli alternatywą jest crap/zamknięcie projektu, to jestem nawet za takim postępowaniem. Co do VM - czytaj ze zrozumieniem. Podałem ją jako przykład problemów, jakie pojawiają się w takim schemacie: ludzie dający kasę na KS mają zerowy ownership projektu. Jeśli wydawca da na S3 50mln przy 5mln zebranych na KS - sądzisz, że deweloper będzie w ogóle komunikował się z dawcami? VM jest doskonałym dowodem na to, że nie.

Nie pofatygowałeś się rownież przeczytać co napisałem: nie twierdziłem że finansowanie na KS nie ma sensu, oraz przyjąłem do wiadomości Twoją OPINIĘ na temat sondowania przy użyciu KS, która jednak nie ma żadnego znaczenia dla tematu dyskusji.

Ma gigantyczne znaczenie, bo o tym rozmawiamy. Chętnie usłyszę Twoją opinię na ten temat. Twoje opinie na INNE tematy w TEJ dyskusje mam w dupie.
  • 0

#550 Danteusz Napisany 18 czerwca 2015 - 18:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Powtarzam: Twoja opinia na temat słuszności sondowania rynku przy użyciu KS nie ma znaczenia w tej dyskusji, bo nie rozmawiamy o zgodności z ideą KS, tylko szansach Shenmue na powstanie w formie jaką oczekują fani.
Nie mają też znaczenia problemy prawne VM. Nieprzewidziane trudności mogą pojawić się zawsze, równie dobrze można by dyskutować o ryzyku śmiertelnego zakrztuszenie się pestką przez Suzukiego.
Obecnie wiemy już że to będzie rekordowy KS w kategorii gier. Jedyną wątpliwością jest to czy Sony wyłoży odpowiednią kwotę na stworzenie gry. Można się jednak spodziewać że po takiej prezentacji w ich interesie leży aby Shenmue było jak najlepsze.
  • 0

#551 Stan Napisany 18 czerwca 2015 - 18:46

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

 A gejmplej z Battlefronta i tak był lepszy na konfie Sony. :hihi: 

No i jak tu slejwom wierzyć jak takie bzdury wypisują Hoth > bitwa o Jakku(prawdopodobnie). 


  • 0

#552 BeSOS Napisany 19 czerwca 2015 - 10:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Chcialem tylko dodac ze jestem zawiedziony brakiem unveilingu nowego Bioshocka i brakiem zapowiedzi INFINITE remaster.


  • 0

#553 Eldarion Napisany 19 czerwca 2015 - 10:54

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

MASS EFFECTA remasterów też nie było :(


  • 0

#554 fingus Napisany 19 czerwca 2015 - 10:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Ale jest BC na XOne. :lol2:
  • 0

#555 leon Napisany 19 czerwca 2015 - 11:00

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:

Capcom jakie killery pokazał :hihi:


  • 0

#556 xell Napisany 19 czerwca 2015 - 11:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:

Obecnie wiemy już że to będzie rekordowy KS w kategorii gier.

Do rekordu w kategorii gier brakuje $5,5 miliona, jeszcze nic pewnego.

https://www.kickstar...ens/description


  • 0

#557 bartezoo Napisany 19 czerwca 2015 - 11:22

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Chcialem tylko dodac ze jestem zawiedziony brakiem unveilingu nowego Bioshocka i brakiem zapowiedzi INFINITE remaster.

 
są na PC  :hihi:
  • 0

#558 burnstein Napisany 19 czerwca 2015 - 11:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 127 Postów:

PC? Bicz plis, nie jesteśmy w gimnazjum :sir:


  • 2

#559 BeSOS Napisany 19 czerwca 2015 - 12:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ją gram tylko na konsolkach odkąd przeszedlem Ace Venture na moim piecyku (burn jedziesz ze screenem :cf:)
  • 0

#560 bartezoo Napisany 19 czerwca 2015 - 12:55

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

PC? Bicz plis, nie jesteśmy w gimnazjum :sir:



patrząc bo fanpagach playstation to gimnazjum to głowny target soni.
  • 0

#561 Schrodinger Napisany 19 czerwca 2015 - 12:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
każdy go już ma wydrukowanego
  • 0

#562 BeSOS Napisany 19 czerwca 2015 - 13:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ją nawet na kompie już go nie mam :sadcf:
  • 0

#563 Danteusz Napisany 19 czerwca 2015 - 18:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:


Obecnie wiemy już że to będzie rekordowy KS w kategorii gier.

Do rekordu w kategorii gier brakuje $5,5 miliona, jeszcze nic pewnego.
https://www.kickstar...ens/description
No, gier video. Choć pobicie kotków jest możliwe
  • 0

#564 Spuczan Napisany 19 czerwca 2015 - 19:29

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 050 Postów:

Przeżyjmy to jeszcze raz!

 


  • 0

#565 Starh Napisany 19 czerwca 2015 - 20:06

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

 

 


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 19 czerwca 2015 - 20:06

  • 0

#566 ACZ Napisany 22 czerwca 2015 - 01:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

zbiorcza reakcja GT na remake i shenmue.

 

final od 1:40

shenmue od  5:39

 


  • 5

#567 Lady Luck Napisany 22 czerwca 2015 - 10:49

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Oglądanie tych gości w obu momentach nigdy mi się nie znudzi :D


  • 0

#568 Dixi Napisany 22 czerwca 2015 - 10:54

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ci goście od GT to masakra, za rok oglądam na dwa monitory, na jednym konferencje, a na drugim widok na ich studio :D


  • 0

#569 Schrodinger Napisany 22 czerwca 2015 - 10:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
teraz dopiero zobaczyłem reakcje na remaster ff7 :banderas: genialne
  • 0

#570 Otacon Napisany 22 czerwca 2015 - 11:05

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Teraz im pewnie głupio
  • 0



Inne z tagami: