Skocz do zawartości

Zdjęcie

Społeczna (nie)wrażliwość w grach

GamerGate rasa płeć

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
720 odpowiedzi na ten temat

#151 fingus Napisany 26 maja 2018 - 20:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Hm? To nie miało trafić tutaj? http://nikogoforum.p...me-human/page-6
  • 0

#152 nole Napisany 26 maja 2018 - 20:19

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Nie, dokładnie tutaj miało trafić razem z innymi przykładowymi reckami tej stronki: Kingdom Come: Deliverance czy Dragon's Crown.


  • 0

#153 Wezyr Napisany 26 maja 2018 - 20:23

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:
Ojej nole, jest mi strasznie przykro, że komuś nie spodobała się giereczka na PlayStation. :(
  • 0

#154 xell Napisany 27 maja 2018 - 10:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Nie, dokładnie tutaj miało trafić razem z innymi przykładowymi reckami tej stronki: Kingdom Come: Deliverance czy Dragon's Crown.

Powinieneś chyba wytłumaczyć, jaki żal ma Eurogamer do Dawida Klatki i dlaczego ich krycytyzm odnosi się do tego tematu?


  • 0

#155 Holden Napisany 07 czerwca 2018 - 23:59

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
niewrazliwosc zostala ciekawie przedstawiona w GTA V, gdzie w jednej z misji gracz byl niejako zmuszony do torturowania prawdopodobnie niewinnej osoby, troche to dawalo do myslenia, jak fizjologiczna reakcja na przemoc zalezy od jej przedstawienia (w GTA V caly czas sie zabija ludzi, ale tylko jedna misja nadaje aktu przemocy "znaczenie" i wywoluje u zniewrażliwionego gracza reakcje)
  • 0

#156 lukaszSA Napisany 08 czerwca 2018 - 07:37

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Różnica między tą sceną a zabijaniem przechodniów była taka, że przechodnie to randomy pozbawione osobowości 

 

Torturowało się człowieka, którego się znało, który miał imię, historię, uczucia. Dzięki temu można było stworzyć z nim więź i odczuwać współczucie widząc jego cierpienie. To jest z niewielu rzeczy, jaka się w singlu GTA V udała. Fajnie to kontrastuje z Agony, w którym twórcy nie wiedzieli, że przemoc i gwałt dla samej przemocy i penetracji jest gimbusiarstwem o ile nie stworzy się kontekstu. 

 

No i ta muzyka z tortur :banderas: 

 


  • 1

#157 xell Napisany 09 czerwca 2018 - 07:52

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Valve ogłosił kilka dni temu, że nie będzie ograniczał zawartości gier publikowanych na Steamie i będzie gry blokować tylko wtedy, jak ich zawartość będzie łamać prawo. Patrzcie na pękające dupska wojowników sprawiedliwości społecznej :banderas:

https://www.gamesind...-responsibility
https://www.eurogame...nt-and-cowardly
https://www.polygon....am-policy-games
https://steamed.kota...-val-1826654709
  • 0

#158 Danteusz Napisany 09 czerwca 2018 - 08:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Gdy będzie łamać prawo lub będzie oczywistym trollingiem. To drugie może oznaczać wszystko, więc ten brak cenzury jest naciągany.
  • 0

#159 xell Napisany 09 czerwca 2018 - 08:31

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Gdy będzie łamać prawo lub będzie oczywistym trollingiem. To drugie może oznaczać wszystko, więc ten brak cenzury jest naciągany.

Ta, ale lepsza jest sytuacja, gdzie gra jest usuwana tylko wtedy, jak publiczny backlash jest olbrzymi (Active Shooter), niż żeby gry były a priori usuwane, bo Patrick Klepek czy Ben Kutchera są urażeni ich rasizmem lub mizogonią.

No i to ogłoszenie Valve w sporej mierze dotyczy zamieszania z grami erotycznymi sprzed kilku tygodni, mogą one być dalej publikowane na Steamie.
  • 0

#160 Danteusz Napisany 09 czerwca 2018 - 10:51

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Gry erotyczne OK, ale symulator ISIS to już przegięcie pały. Nie wiem czy coś takiego jest dla Valve trollingiem czy wolnością słowa, więc nadal będą mieć możliwość arbitralnego banowania.
  • 0

#161 xell Napisany 09 czerwca 2018 - 11:49

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Valve jako właściciel sklepu ma prawo odmówić wystawienia czegoś i powiedzieć twórcom "spróbujcie to sprzedać w innym sklepie lub przez własną stronę". Lepsza jednak taka postawa w przypadku kilku ekstremalnych przypadków niż z góry powiedzieć, że będą banować wszystko co potencjalnie urazi marksistów albo religijne kwoki.


  • 0

#162 Danteusz Napisany 09 czerwca 2018 - 13:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Oczywiście że mają prawo, dziwi mnie tylko jednoczesne chwalenie się brakiem cenzury i zostawianie tak niezdefiniowanej furtki dla cenzury.
  • 0

#163 Starh Napisany 20 czerwca 2018 - 17:18

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Właśnie czytam, że ND pociągnie wątek „seksualności” Ellie yao.png Ode mnie za wspieranie LGBT i wciskanie na sile poprawności politycznej nie dostaną kasy. Studio z gejami, lesbami, molestowaniem i wpierdalaniem na sile wątku lesbijskiego. Niech on tam nawet i będzie, ale jak maja go pogłębić ... xD

 

ND skreślone.

 

 

Dlaczego ND musi wrzucać takie rzeczy do swojej gry aby przyciągnąć uwagę? Dlaczego taki R*, Redzi, Bethesda nie wpierdala na sile tego typu rzeczy do swych gier? Cisnę temat dalej i będę cisnał, bo kupicie a za x lat będziecie grali gejami w rurkach zabijających zombi czy oglądali inne pedalstwo na ekranie TV grając w gierki. A idźcie pan w Chuj z ta poprawnością polityczna.

 

 


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 20 czerwca 2018 - 17:19

  • 3

#164 Wezyr Napisany 20 czerwca 2018 - 17:19

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

JA JEBIĘ STARH PRZESTAŃ

 

może jeszcze ten sam post na FB wkleisz xd


  • 0

#165 Starh Napisany 20 czerwca 2018 - 17:20

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Będę do upadłego krwa i możesz minusować chujku ile chcesz


  • 0

#166 xell Napisany 20 czerwca 2018 - 17:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Żeńskie superżołnierze z mechanicznymi protezami z Battlefield 5 czy żeński Spartan w klasycznej Grecji z Assassin's Creed to o wiele większy lolek.
  • 1

#167 Wezyr Napisany 20 czerwca 2018 - 17:31

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

Przyda Ci się odpoczynek Starh, bo widać że ewidentnie nie radzisz sobie psychicznie z tematyką.


  • 0

#168 Nexus Napisany 20 czerwca 2018 - 17:34

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:

Będę do upadłego krwa i możesz minusować chujku ile chcesz

Wyluzuj, mogło być gorzej

Mogli pociągnąć temat seksualności Joela.
  • 1

#169 Woroq Napisany 20 czerwca 2018 - 17:38

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 780 Postów:

Będę do upadłego krwa i możesz minusować chujku ile chcesz

Faza agresywnej negacji bardzo często kończy się soczystym coming outem.
Chcesz porozmawiać o tym?
:clown:
  • 7

#170 fingus Napisany 20 czerwca 2018 - 17:53

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Faktycznie, męskość upada a maskulinizm jest w odwrocie. :doge: W "moich czasach" (tzn. gdzieś w latach 90) jak w giereczce wideło dla dzieci dali taką powiedzmy Larę Croft, to się hetero samczyki cieszyły i zacierały łapki, bo będą se mogli polukać bezkarnie na cycki w komputerze. A teraz płacz bo kobiełki w tej grze, skargi bo kobiełki w innej, a jak dwie kobiełki się miziają to już w ogóle zgroza i foch straszny. Dotąd myślałem, że to wciskanie wszędzie babek na siłę, to chamski fanservice, a tu się okazuje że terget nie chce, target protestuje, terget czuje się feministycznie osaczon. Wiecie, że jak się nigdy nie rozmnożycie, to cywilizacja upadnie?
  • 0

#171 BeSOS Napisany 20 czerwca 2018 - 17:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Starh czytałeś co sie będzie wyprawiać w Cyberpunku że twierdzisz że Redzi nie idą w stronę LGBT?
  • 0

#172 Stan Napisany 20 czerwca 2018 - 18:12

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Żeńskie superżołnierze z mechanicznymi protezami z Battlefield 5 czy żeński Spartan w klasycznej Grecji z Assassin's Creed to o wiele większy lolek.

O tak, dokładnie to. Ciekawe czy ta "Spartanka" bedzie miała w biow grze wpisane że Agoge ukończyła. :olo: 

 

Babki tłukące się pod Narvikiem(takla mapa imo bedzie) też będa zabawne. 


  • 0

#173 Starh Napisany 20 czerwca 2018 - 18:16

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Starh czytałeś co sie będzie wyprawiać w Cyberpunku że twierdzisz że Redzi nie idą w stronę LGBT?

To są tylko opcje, które gracz będzie mógł wykorzystać. Nikt nie będzie kazać ani nikomu niczego narzucać w CP.
  • 1

#174 Chewie Napisany 20 czerwca 2018 - 18:41

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Ja nie mam nic do tego jeśli to jest rzeczywiście uzasadnione fabularnie. Teraz zaczęli wrzucać do gier same lesby, po co? Jedyne co mnie triggeruje to to, że to jest strasznie na siłę i nie miało pewnie miejsca w pierwotnych założeniach fabuły ale pewnie sjw czy inne lgbt ich męczyli na social mediach. Widocznie to im się opłaca bo pewnie tylko na to patrzą sprytne kupczyki.


  • 2

#175 fingus Napisany 20 czerwca 2018 - 18:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Przy okazji dyskusji o mudżynach w wiedźminie słyszałem, że "jeśli mudżyny chcą grę o mudżynach, to niech ją sobie sami napiszą". Więc może jak obawiające się kobiecej dominacji samczyki chcą gry bez kobiet i wspominania o homo, to niech ją sobie napiszą? :hihi: Ilu z Was, narzekacze, kupiło RPG Makera w promocji na Steamie?
  • 0

#176 Stan Napisany 20 czerwca 2018 - 19:10

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Ja tam na to że Elle jest homo mam wyjebane, taka ich decyzja i ok. Byleby fabuła była dobra w całości w grze ND, a ten wątek nie był dodany tylko po to aby był, dla wywołania kontrowersji. Nie jest to z czapy jak np. babka z protezą na froncie II wŚ w szeregach brytyjskiej armii, bo chcemy pokazać że kobiety też walczyły podczas IIWŚ. Kurwa jak tak bardzo chcecie dlaczego nie pokażecie prawdziwych bohaterek IIWŚ? No tak bo to Rosjanki dla przykładu(tutaj jest też problem samej Armii Czerwonej i co sobą prezentowała), albo kobiety które nie naparzały sie na pierwszej linii frontu. 


Ten post był edytowany przez Stan dnia: 20 czerwca 2018 - 19:13

  • 0

#177 fingus Napisany 20 czerwca 2018 - 19:14

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Mówisz jak prawdziwy feminista :sir: bo faktycznie te kobiety ze strzelanek nie różnią się bardzo od babeczek w blaszanym bikini z Diablo - tworzone z męskiego punktu widzenia, dla męskiej widowni i dla nich mają być atrakcyjne. Ale pierwiastka kobiecego w tym nie ma.

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 20 czerwca 2018 - 19:14

  • 0

#178 Stan Napisany 20 czerwca 2018 - 19:19

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Babka z trailera BFV nie jest atrakcyjna, nie pociągają mnie jej protezy. Za to jest nieadekwatna historycznie co mnie bardziej irytuje.


  • 0

#179 fingus Napisany 20 czerwca 2018 - 19:27

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Przecież to ne gra historyczna tylko raczej jakiś dieselpunk.
  • 0

#180 xell Napisany 20 czerwca 2018 - 19:51

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Faktycznie, męskość upada a maskulinizm jest w odwrocie. :doge: W "moich czasach" (tzn. gdzieś w latach 90) jak w giereczce wideło dla dzieci dali taką powiedzmy Larę Croft, to się hetero samczyki cieszyły i zacierały łapki, bo będą se mogli polukać bezkarnie na cycki w komputerze. A teraz płacz bo kobiełki w tej grze, skargi bo kobiełki w innej, a jak dwie kobiełki się miziają to już w ogóle zgroza i foch straszny. Dotąd myślałem, że to wciskanie wszędzie babek na siłę, to chamski fanservice, a tu się okazuje że terget nie chce, target protestuje, terget czuje się feministycznie osaczon. Wiecie, że jak się nigdy nie rozmnożycie, to cywilizacja upadnie?


Feminizacja giereczek (albo filmów) "męskich" jest zupełnie bez sensu, bo służy zaspokajaniu potrzeb widowni, która nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie. Spójrz na filmy - takie Ghostbusters czy Ocean's 8 zbombiły niemiłosiernie. Podobnie będzie z grami tworzonymi pod SJW.

Babki w grach były zawsze, takie Tomb Raider czy Mirror's Edge nikomu nigdy nie przeszkadzały, bo te gry zostały od początku stworzone z myślą o kobiecej postaci, więc OK. Co innego jak się kobiety umieszcza w rolach, gdzie nie pasują. Historycznie kobiety na froncie nie walczyły (i dalej nie walczą), więc wrzucanie ich w tych rolach jest ostrym przekłamaniem, którego celem jest to, aby Sarkeesian poczuła się lepiej ze swymi kompleksami. Jakby jakaś babka biegała w pancerzu hoplity w starożytnej Grecji, to by wszyscy faceci na jej widok pękli ze śmiechu, po czym zdjęli z niej ten pancerz i zapędzili do kuchni albo przędzenia tkanin. Tyle dobrze, że ta Kassandra jest jedynie opcjonalnym skinem.

Co do ostatniego zdania - korelacja między spełnianiem żądań feministek a wskaźnikiem dzietności jest odwrotna, więc nie wiem szczególnie, po grzyba to napisałeś. Muslimy się z babami nie cackają i mnożą się jak króliki. Zresztą cywilizacja tak czy siak upadnie, eksploatujemy środowisko bez umiaru i w którymś momencie to się wszystko zawali.

Przy okazji dyskusji o mudżynach w wiedźminie słyszałem, że "jeśli mudżyny chcą grę o mudżynach, to niech ją sobie sami napiszą". Więc może jak obawiające się kobiecej dominacji samczyki chcą gry bez kobiet i wspominania o homo, to niech ją sobie napiszą? :hihi:

Daniel Vavra to zrobił i grą się zajebiście dobrze sprzedała przy trzasku dupy Polygonów, Waypointów i innych Kotaków :banderas:

BTW wątek lezbijek w TLOU mi wisi i powiewa się do niego nie odnoszę. Skoro homosie to 2% populacji, to i jakaś tam ilość z postaciami homoseksualnymi też powinna się znaleźć.
  • 4