Skocz do zawartości

Zdjęcie

Społeczna (nie)wrażliwość w grach

GamerGate rasa płeć

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
691 odpowiedzi na ten temat

#331 Chewie Napisany 08 lipca 2018 - 21:43

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

czyzby pedofilia bardziej naturalna od homoseksualizmu? https://www.telegrap...-for-males.html


  • 0

#332 lukaszSA Napisany 09 lipca 2018 - 06:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Wszystko zależy od tego, czy mówisz o pedofilii w sensie medycznym (pociąg do osób niedojrzałych płciowo) czy masz na myśli współżycie niezgodne z prawem (tutaj wiek jest różny w zależności od państwa).. 

 

Każdy facet wstydzi się przyznać, że pociąga go 15 letnia córka sąsiadów :cf: 


  • 0

#333 fingus Napisany 11 lipca 2018 - 08:23

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Nie ten temat? Co to ma wspólnego z grami? :ban:
  • 0

#334 lukaszSA Napisany 11 lipca 2018 - 09:07

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Chewie się boi, że The Last of Us Part 3 oprze swoją kampanię marketingową na pedofilii. 


  • 0

#335 fingus Napisany 12 lipca 2018 - 10:02

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
A tak w ogóle, skoro już poruszyłeś temat, co właściwie ma oznaczać ta "naturalność"? A co znaczy "nienaturalne"? Nie występujące w naturze? Sprzeczne z prawami fizyki? Powodowane przez czynniki zewnętrzne? Bardzo rzadko obserwowane? A kradzieże są naturalne? A zabójstwa? Społeczeństwo wyklucza pewne zachowania nie dlatego, że są nienaturalne, ale dlatego że są krzywdzące dla innych. Zachowania homoseksualne nie są, zachowania pedofilskie są. Rozważania na temat naturalności to może ciekawy temat dla antropologów, ale nie ma powodu, aby miało to wpływ na porządek prawny. Nigdy też nie lubiłem jak środowiska lgbt wspierają się anegdotami ze świata zwierząt i opowiadają coś o homoseksualnych pingwinach, delfinach czy czym tam jeszcze. Jakie to ma znaczenie? Gdyby homoseksualizm nie występował wśród zwierzą, czy to by cokolwiek zmieniało? Moim zdaniem nie.
  • 0

#336 xell Napisany 12 lipca 2018 - 17:48

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
Sprowadzając temat z powrotem do giereczek:

American Krogan podsumowuje ostatnią dramę
  • 0

#337 Holden Napisany 12 lipca 2018 - 18:33

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:

A tak w ogóle, skoro już poruszyłeś temat, co właściwie ma oznaczać ta "naturalność"? A co znaczy "nienaturalne"? Nie występujące w naturze? Sprzeczne z prawami fizyki? Powodowane przez czynniki zewnętrzne? Bardzo rzadko obserwowane? A kradzieże są naturalne? A zabójstwa? Społeczeństwo wyklucza pewne zachowania nie dlatego, że są nienaturalne, ale dlatego że są krzywdzące dla innych. Zachowania homoseksualne nie są, zachowania pedofilskie są. Rozważania na temat naturalności to może ciekawy temat dla antropologów, ale nie ma powodu, aby miało to wpływ na porządek prawny. Nigdy też nie lubiłem jak środowiska lgbt wspierają się anegdotami ze świata zwierząt i opowiadają coś o homoseksualnych pingwinach, delfinach czy czym tam jeszcze. Jakie to ma znaczenie? Gdyby homoseksualizm nie występował wśród zwierzą, czy to by cokolwiek zmieniało? Moim zdaniem nie.


homoseksualizm jest szkodliwy dla tego, kto go uprawia. Tutaj np, gosc z miniaturki chodzi po paradzie i rozdaje masowo prezerwatywy i zele (bo homo-seks bez nich jest niemozliwy - nienaturalne) i ostrzega o szalejacej wsrod srodowisk homoseksualnych epidemii zoltaczki

  • 0

#338 Kaxi Napisany 13 lipca 2018 - 11:25

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Sprowadzając temat z powrotem do giereczek:

American Krogan podsumowuje ostatnią dramę

 

 

Dobra drama, aż dorzucam swoje 3 grosze w idiotycznym temacie na Erze :)


  • 0

#339 fingus Napisany 13 lipca 2018 - 12:10

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Co za drama? Szukałem w googlu, dostałem tylko coś o wysoko wycenionych paczkach na losowe (koszmar) stroje.
  • 0

#340 Kaxi Napisany 13 lipca 2018 - 12:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Pani pisarka stwierdziła, że dyskutowanie z nią na Twitterze i niezgadzanie się z nią to seksizm, zwyzywała publicznie a bezpodstawnie kolesia, który okazał się streamerem-partnerem studia, więc ją zwolnili.

 

Kontrowersja jest tylko dlatego, że sama zwolniona zasłania się byciem kobietą.

 

Mniej kąśliwie, za to z dowodami, opisano to tutaj:

 


  • 2

#341 lukaszSA Napisany 13 lipca 2018 - 12:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Niezgadzanie się z kobietą pisarką piszącą grę jest gorsze od Holocaustu, więc Pani ma rację.

 

Ci neonaziści robią się coraz bardziej bezczelni 


  • 0

#342 fingus Napisany 13 lipca 2018 - 12:43

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Mam dokładnie zero szacunku wobec gamedevów wykłócających się i wdających w pyskówki ze swoim community. Nawet gdyby to on "zaczął". Jeśli nie umiesz znieść feedbacku i zachowywać się pro, to lepiej zmień hobby pracę, albo przynajmniej zrezygnuj z mediów społecznościowych.
  • 0

#343 lukaszSA Napisany 13 lipca 2018 - 12:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Ostatnim miejscem skąd twórcy powinni brać inspirację są ich odbiorcy. Rozmawianie z ludźmi (szczególnie z tak toksyczną społecznością jaką są "hardcorowi" gracze z internetu) jest całkowicie bezcelowe. 

 

No ale są takie czasy, że każdy chce być cool i trendy i pisze w mediach społecznościowych "new project is comming, bitches" :dunno: 


  • 0

#344 fingus Napisany 13 lipca 2018 - 12:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
No, nie chodzi o czerpanie inspiracji, ale feedback pewnie warto zbierać. Jakiś pisarz mawiał, aby słuchać czytelników, ale nie robić tego co mówią. I jeszcze że jak któryś mówi coś jest złe, to najpewniej ma rację, ale jeśli mówi jak zrobić aby było dobre, to pewnie nie ma. Jakkolwiek by nie było, to miotanie się "ja jestem twórcą więc to ja mam rację" jest głupie.
  • 0

#345 lukaszSA Napisany 13 lipca 2018 - 13:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

A to prawda. Dlatego podoba mi się podejście Rockstar Games, które po prostu milczy i nawet nie jeździ na targi żeby się spotykać z ludźmi i resztą branży. 

 

 

I na zawszę będę hejtował internetowe community zbudowane wokół gier, po tym gdy forum BioWare wymusiło na nich, żeby Harbinger przestał być ważną postacią w Mass Effect 3, bo w dwójce "za dużo gadał. Jepcie się! :foch:

 


Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 13 lipca 2018 - 13:00

  • 0

#346 fingus Napisany 13 lipca 2018 - 13:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Hejtuj słabą psychę twórców, community to bezrozumne zwierzę, ciężko je winić, winić trzeba tego kto go słucha. :dunno:
  • 0

#347 lukaszSA Napisany 13 lipca 2018 - 13:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Don't be racist. Hate everyone!


  • 0

#348 bartezoo Napisany 13 lipca 2018 - 13:21

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:


Chłopak się zalamał bo jego ulubiony dev postanowił wrzucić homoseksualne postacie do gry  :sadfrog:


A to prawda. Dlatego podoba mi się podejście Rockstar Games, które po prostu milczy i nawet nie jeździ na targi żeby się spotykać z ludźmi i resztą branży. 
 
 
I na zawszę będę hejtował internetowe community zbudowane wokół gier, po tym gdy forum BioWare wymusiło na nich, żeby Harbinger przestał być ważną postacią w Mass Effect 3, bo w dwójce "za dużo gadał. Jepcie się! :foch:


Przykład ME 3 to największy i najbardziej jaskrawy przykład na to, że gracze to stulejarze a Bioware i EA nie mialo jaj żeby trzymać się swojej wizji.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 13 lipca 2018 - 13:25

  • 0

#349 Wezyr Napisany 13 lipca 2018 - 13:24

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 390 Postów:

Fajny film Kaxi. Nawet mi nie żal tej babki, bo zaatakowała fana a potem jeszcze zaczęła bronić się seksizmem. Godne pogardy.


  • 1

#350 Schrodinger Napisany 13 lipca 2018 - 13:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Fajny film Kaxi. Nawet mi nie żal tej babki, bo zaatakowała fana a potem jeszcze zaczęła bronić się seksizmem. Godne pogardy.

I to najlepszy, najkrótszy komentarz.
  • 0

#351 xell Napisany 13 lipca 2018 - 18:21

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
W najbardziej nieprzewidywalnym twiście w historii internetu, kolektyw feministek próbuje się przedstawić jako ofiary całej sytuacji:
https://www.eurogame...line-harassment
  • 0

#352 xell Napisany 21 lipca 2018 - 11:41

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
Hello Games odzywa się po raz pierwszy po dwóch latach ciszy w eterze. Co robią? Przedstawiają się jako ofiary całej sytuacji:
https://www.theguard...sment-interview

Anita Sarkeesian i Zoe Queen byłyby dumne :tak:
  • 0

#353 Danteusz Napisany 21 lipca 2018 - 11:57

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Popełnili mnóstwo błędów, ale reakcja graczy była niewspółmierna do winy.
  • 0

#354 xell Napisany 21 lipca 2018 - 12:03

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

Popełnili mnóstwo błędów, ale reakcja graczy była niewspółmierna do winy.

Nie grałem w grę ani się na nią nie napalałem. Ale jeżeli opierasz swoją działalność na niemoralnym postępowaniu i odkrywasz, że reakcje na to potrafią być skrajne, to pierwszą rzeczą jaką robisz po dwóch latach ciszy nie powinno być publiczne płakanie na ludzką nieprzyzwoitość.
  • 0

#355 Danteusz Napisany 21 lipca 2018 - 12:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Czyli według Ciebie grożenie śmiercią i wysadzeniem biura jest oczekiwaną i adekwatną reakcją na brak pewnych ficzerów w giereczce dla dzieci?
  • 1

#356 BeSOS Napisany 21 lipca 2018 - 12:08

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zgadzam sie z danteuszem, nie oni pierwsi i nie ostatni, podobnie było z destiny. Tyle że bungie liczy kilkaset osób a hello kilkanaście więc latali grę proporcjonalnie dłużej.

Gracze są ostatnio jak rozwydrzone bachory nieststy, jak gra nie jest GOTG od razu jest crapem a studio chujowe. Jak gra nie dostaje 85% średniej to nie sprawdza bo fałszywy mesjasz. Nie da Boże zejdzie poniżej 80 to już wogole klapa finansowa. Smutne.
  • 2

#357 Shinigami Napisany 21 lipca 2018 - 12:08

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Czyli usprawiedliwiasz groźby, bo przesadzili/nakłamali hajpując grę? Tak to brzmi.

Edycja.
To do Xellossa

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 21 lipca 2018 - 12:08

  • 0

#358 xell Napisany 21 lipca 2018 - 12:19

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

Czyli według Ciebie grożenie śmiercią i wysadzeniem biura jest oczekiwaną i adekwatną reakcją na brak pewnych ficzerów w giereczce dla dzieci?

Każdy w historii internetu otrzymywał groźby śmierci, rozkazy ssania penisów lub powieszenia się itp. Przywiązywanie do tego uwagi jest nierozsądne. Nie jest to zachowanie, którekolwiek stosowałem lub pochwalam, ale po trzech dekadach i ZERO ofiar śmiertelnych wśród deweloperów giereczek można spokojnie założyć, że nikt nie pisze tych gróźb na poważnie.

Natomiast płakanie o prześladowanie ze strony Hello Games jest teraz odwracaniem uwagi od faktu, że budowali przedpremierowy hajp na zupełnej fikcji i kłamstwach.
  • 0

#359 Danteusz Napisany 21 lipca 2018 - 12:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Dobrze wiesz że to się działo z Hello Games po premierze NMS znacznie przekraczało typowy hejt internetowy. Twoja postawa usprawiedliwia i normalizuje zachowanie ludzi którzy dopuszczają się gróźb karalnych. Sean odpowiadał na pytania dziennikarza, nie wchodził w szczegóły, i nie zaprzeczał że popełnili błędy, czytasz bardzo wybiórczo. Społeczność graczy jest bardzo toksyczna, przykro mi że się do tego przekładasz.
  • 4

#360 Shinigami Napisany 21 lipca 2018 - 12:32

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Nie tylko graczy. Generalnie fani czegokolwiek to mocne zjeby. Ile to się przy komiksach słyszy, że któregoś z twórców chcą zabić albo zgwałcić jego/ją razem z dziećmi. Ludzie to debile i olewanie takich zachowań "bo nigdy się nie spełniły" będzie prowadzić do akceptacji i pogłębienia tej patologii. Sytuacja z Last Jedi jest dalej świeża - panna zagrała rolę w filmie, a ci, którym się nie spodobała postanowili wyzywać ją na każdy możliwy sposób.

Ale wiadomo, typek pokazał motyle w gemplaju, a w skończonej grze ich nie było, więc usprawiedliwia to grożenie mu śmiercią.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 21 lipca 2018 - 12:34

  • 1