Skocz do zawartości

Zdjęcie

Społeczna (nie)wrażliwość w grach

GamerGate rasa płeć

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
720 odpowiedzi na ten temat

#121 Nexus Napisany 25 lutego 2018 - 18:48

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:
Ciekawe czy Ukraińcy wrzucą jakiegoś Murzyna do następnego Metra dla świętego spokoju. Chociaż w sumie czarni tam byli...
  • 0

#122 fingus Napisany 25 lutego 2018 - 20:23

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Dywagacje większości czy mniejszość ma na co narzekać. Dajecie. :popcorn:

Biali stanowią 16% światowej populacji. Nie jesteśmy większością.

A miliarderzy to już w ogóle najbardziej dyskryminowana mniejszość, bo jest ich mniej niż 1% populacji. :lol: Uważasz się za pokrzywdzonego przez los, bo urodziłeś się białym mężczyzną i dostałeś za darmo możliwość zdobycia wykształcenia? Przy okazji: mam się nastawiać na poważną dyskusję, czy czytanie trollobajek dla mastahopodobnych?
 

Sprawa wygląda mniej więcej tak. Ekipa z Czech chce zrobić grę umieszczoną w świedniowiecznych Czechach. Deklarują, że przy tworzeniu gry nie będą ulegać presji amerykańskich marksistów. Najwyraźniej postąpili słusznie, bo gra zrobiona przez Czechów o Czechach cieszy się międzynarodowym zainteresowaniem, nawet jeśli marksiści mają pianę w ustach i określają twórców jako "horrible human beings".

Uuuu, jeżeli już w deklaracjach padły słowa o amerykańskich marksistach, to na pewno gwarantuje że gra będzie wolna od wpływów ideologicznych. :lol: Ale wyznam szczerze - nie wiem o co halo, wpadłem tu zobaczyć o co pokrzywdzeni przez los white hetero male tym razem biją pianę i zwabion dramapotencjałem, tła opowieści nie znam, o giereczce dopiero się dowiedziałem, nie wiem o czym jest. :cf: Więc równie dobrze mam prawo sądzić, że twórcy uprawiają celowy whitewashing, aby przypodobać się redpillsowanym alterrightowcom i zdobyć nieco rozgłosu na kontrowersji.

Nie śledzę co tam dzieje się na zagramanicznych forach, nie ekscytują mnie cudze dramy, ale patrząc na to, co dociera na nasze, wygląda to dość komicznie. Nie wiedziałem dotąd, aby ktoś tu podnosił larum, bo gdzieś tam nie ma czarnych albo homoseksów, za to co jakiś czas ktoś lamentuje, że w dalekim świecie domagają się choć jednego Murzyna w Wiedźminie, jejku jaka nam się dzieje przez to krzywda.

No i jeśli twórcy giereczki na zarzuty o brak kolorowych (o ile faktycznie takie padły), nie odpowiedzieli trzeźwo odsyłając do źródeł historycznych, tylko coś bredzili o wojnie z kulturowym marksizmem, to są zjebani i sami są winni awantury. :reggie:

A dodam jeszcze, że wtręty o Wiedźminie uważam za bekowe. Bajka była lewacka, feministyczna i wielokulturowa, autor to też lewak i feminista, a więcej niż słowiańskości było tam Disneya wymieszanego z Tolkienem, kompletnie nie rozumiem skąd to uparte odwoływanie do realiów piastowskich czy jagiellońskich, ciekawe czemu prawaki wzięły go na swojego idola. Może dlatego że nie ma dobrej, prawackiej powieści dla młodzieży (Dukaj jest za trudny).
  • 1

#123 burnstein Napisany 25 lutego 2018 - 20:58

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

No tak, fingus nie z temacie, ale madrzy sie i wymysla. klasyka.


  • 1

#124 fingus Napisany 25 lutego 2018 - 21:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Przynajmniej szczerze o tym napisałem. :cf: Gdybym zataił, i tak nikt by nie poznał, bo nikt inny też nie pisał konkretów, tylko ogólniki i trolololo. :u2:
  • 0

#125 xell Napisany 25 lutego 2018 - 21:46

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

A miliarderzy to już w ogóle najbardziej dyskryminowana mniejszość, bo jest ich mniej niż 1% populacji. :lol: Uważasz się za pokrzywdzonego przez los, bo urodziłeś się białym mężczyzną i dostałeś za darmo możliwość zdobycia wykształcenia? Przy okazji: mam się nastawiać na poważną dyskusję, czy czytanie trollobajek dla mastahopodobnych?

Nie męczy Cię ta ciągła retoryka przywileju i opresji? Reszta Twojego postu to jakaś próba chochołowania na potęgę, więc poważnej dyskusji raczej nie będzie.
  • 4

#126 filip Napisany 25 lutego 2018 - 21:52

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

No az szkoda strzepic ryja. 

 

fingus ostatnio w co drugim poscie widzi wszedzie pobudki ideologiczne, trollobajki czy gownoposting ale raczej sam na koncu dnia probuje dorownac do tego poziomu


  • 2

#127 Kurzy Napisany 25 lutego 2018 - 21:58

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Fingus, z Tobą jest coraz gorzej. Masz jakieś problemy?
  • 1

#128 Stan Napisany 25 lutego 2018 - 22:00

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Chyba lewacka propaganda sączona młodym Białostoczanom nie trafia na podatny grunt, to mu się przerzuty na forumek robią. :cf: 


  • 1

#129 fingus Napisany 25 lutego 2018 - 22:02

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Jakich niby chochołów? Odnoszę się do tego co tu napisano. I jaka retoryka przywileju i opresji? To burn pisał o dyskryminowaniu białych heteroseksualnych mężczyzn. No więc szukam tego dyskryminowania. :popcorn: No ok, rozumiem że to prowotroll, ale skoro prowotroll to skąd zarzuty na wytykanie prowotrolla? Już nie pierwszy raz to widzę z Waszej strony - najpierw jakieś chamskie tekściki, a potem zero chęci na normalną dyskusję bez obrażania czy dyskredytowania drugiej strony.
  • 0

#130 xell Napisany 25 lutego 2018 - 22:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:
Jak odpowiadasz na teksty burna, to dlaczego cytujesz mnie? Ogarnij się.
  • 1

#131 burnstein Napisany 25 lutego 2018 - 22:18

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Pewnie ta dupa konia go rozprasza.


  • 1

#132 Holden Napisany 25 lutego 2018 - 22:29

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
wiekszosc postow fingusa mozna opatrzyc etykieta "triggered"
  • 1

#133 fingus Napisany 25 lutego 2018 - 22:39

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Tak, tak, pamiętam te teorię z wojen konsolowych. Ktoś nie odpisze? Zaorany. Odpisze? Triggered. :tak:
  • 0

#134 Schrodinger Napisany 25 lutego 2018 - 22:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Połamania? Zaorania? Jutro z rana będę będę banował
  • 0

#135 Wezyr Napisany 25 lutego 2018 - 23:14

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

Fingus? Zdecydowanie przyjemniejszy na PSN, bo tutaj aż oczy krwawią.


  • 0

#136 Schrodinger Napisany 25 lutego 2018 - 23:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Nie widziałeś jak się odpala na PSN :cf:
  • 0

#137 fingus Napisany 26 lutego 2018 - 00:11

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Tylko jak jestem zmuszony Cię przekrzyczeć. :cf:
  • 0

#138 oranje Napisany 26 lutego 2018 - 06:24

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
W czy w Czarnej Panterze występują biali bohaterowie? Jeżeli tak to w jakiej roli?
  • 0

#139 Texz Napisany 26 lutego 2018 - 08:06

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Niewolników i zbieraczy czarnych porzeczek.
  • 0

#140 bartezoo Napisany 26 lutego 2018 - 10:17

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

W czy w Czarnej Panterze występują biali bohaterowie? Jeżeli tak to w jakiej roli?


Martin Freeman ma ważną role a w czym w ogóle problem?
  • 0

#141 Tawotnica Napisany 26 lutego 2018 - 11:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:
Mnie w związku z Kingdom Come zastanawia jaki tego typu kontrowersje mogą mieć wymierny wpływ na sprzedaż gry (i zdaję sobie sprawę z tego, że to raczej niemierzalne).

Z jednej strony, w myśl zasady "nie ważne jak mówią..." podcasty takie jak na wayponcie przyczyniają się do większego rozgłosu dość niszowego w założeniach tytułu z KS, ale robią to bez poważnej próby zmierzenia się z tematem i podjęcia dyskusji. Nic dziwnego, że gracze szukają później informacji w mediach społecznościowych, zamykając się w komorach echa i dryfują coraz bardziej w skrajności.

Z drugiej strony nie rozumiem też brnięcia w zaparte Vavry, kiedy zdawał sobie sprawę że publiczne bronienie swoich decyzji może zaszkodzić wynikom gry. Ja bym przełknął swoj ądumę i wolał, żeby moja gierka się sprzedała nawet o te 5-10tys. kopii lepiej, jeśli wystarczyłoby nie angażować się w jałowe wymiany zdań na twitterze. :dunno:
  • 1

#142 lukaszSA Napisany 26 lutego 2018 - 11:13

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Wydaje mi się, że większość ludzi ma to gdzieś. Ten Kingdom sprzedał się dobrze, więc ewentualna drama chyba tylko pomogła.

 

Generalnie sam pomysł typu "powiem że wspieram Trumpa" może być fajny marketingowo (przynajmniej jeśli chodzi o indyki). Lewactwo będzie płakało bardzo głośno, prawactwo kupi tylko po to by pokazać wsparcie, część lewactwa też kupi żeby zobaczyć o co chodzi a twórca liczy pieniądze.


  • 1

#143 xell Napisany 26 maja 2018 - 12:18

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Pracownicy Bioware otwarcie świętują śmierć TotalBiscuita, da fak.

 

https://archive.li/UuEJw

http://archive.fo/XCqUR

http://archive.fo/jVLyj


  • 0

#144 lukaszSA Napisany 26 maja 2018 - 12:33

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Jeśli to był nazista to mnie to nie dziwi


  • 0

#145 xell Napisany 26 maja 2018 - 13:54

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Obecnie każdy na prawo od Lenina jest nazistą.


  • 0

#146 Lady Luck Napisany 26 maja 2018 - 16:01

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Kto?

 

W sensie ten Totalnyciastek.


Ten post był edytowany przez Lady Luck dnia: 26 maja 2018 - 16:01

  • 0

#147 Schrodinger Napisany 26 maja 2018 - 16:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Kto to?
  • 0

#148 xell Napisany 26 maja 2018 - 16:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

google i wikipedia, trudne narzędzia


  • 0

#149 Lady Luck Napisany 26 maja 2018 - 17:23

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

You must be fun at parties :reggie:


  • 0

#150 nole Napisany 26 maja 2018 - 20:11

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Przeczytajcie sobie reckę Detroit Eurogamera. Liczy się tylko żeby jakkolwiek dosrać Panu Davidowi :foch:.

 

https://www.eurogame...rights-thriller


  • 0