Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Bluepoint Games Nathan Drake

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
115 odpowiedzi na ten temat

#91 Pawlik Napisany 24 października 2015 - 10:09

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

nie dziwie się.


  • 0

#92 Spuczan Napisany 24 października 2015 - 20:39

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
"broniła się animacjom"
Fatal error.
  • 0

#93 Pico Napisany 24 października 2015 - 20:41

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
animacjom - liczba mnoga, więc jest ok.
  • 0

#94 oranje Napisany 24 października 2015 - 20:55

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

To by było animacjami.


  • 0

#95 Nexus Napisany 24 października 2015 - 22:22

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Skusiłem się na tą promocję z poprzedniej strony. I nie żałuję. 

 

Jak to wygląda! :olo: Bałem się rozczarowania takiego jak z remasterem TLoU ale nic z tych rzeczy. Miejscówką w dżungli nad Ubotem zachwyciłem się dokładnie tak jak te lata temu. Jasne, widać że grafika uproszczona w porównaniu z obecnymi grami ale bardzo płynna i ostra jak żyleta a te kolorki wypalają oczy. :-) I gra się dalej fantastycznie - kompletnie nie ogarniam opinii że jedynka jest jakoś wyraźnie słabsza niż U2. Jasne, U2 to bez wątpienia najlepsza część ale U1 był  dla mnie niemal tak samo dobry. 

 

Jeśli remaster U1 tak wygląda to już się boję o swoją szczękę podczas grania w U4 w przyszłym roku. :) 

 

 


  • 1

#96 Sylvan Wielki Napisany 29 listopada 2015 - 14:07

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Ukończyłem wczoraj 4 rozdziały pierwszej części. Jestem oczarowany. Wiele naczytałem się w sieci, że pierwsza odsłona już nie robi wrażenia, ale mnie się niezwykle podoba. Ostre jak brzytwa tekstury, płynna animacja, nowe, efektowne wybuchy, niesamowicie soczyste kolory. Sporo dobrego można napisać o modelu samego głównego bohatera. Gra się rewelacyjnie, a na płycie przecież znajdują się kolejne dwie odsłony.


  • 0

#97 Nexus Napisany 29 listopada 2015 - 14:13

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Ja już powoli kończę trójeczkę. Dziś U3 oceniam zdecydowanie wyżej niż za czasów premiery. Fakt, że są etapy słabujące (Londyn, Syria) ale jest też wiele etapów na poziomie U2. No i widać że jednak graficznie nawet w stosunku do U2 jest naprawdę zauważalny postęp. Trojeczka w formie remastera spokojnie staje na równi z obecnymi grami. 

 

 


  • 0

#98 Sylvan Wielki Napisany 08 grudnia 2015 - 17:58

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

lg55jkq4fqq8.jpg

 Wczoraj skończyłem pierwszą część. Świetna zabawa, a i wygląda to nad wyraz dobrze (tekstury, animacja, kolorystyka, eksplozje). Zacząłem także druga odsłonę.
Przynajmniej klasę-dwie lepiej wykonana. Również bawi znakomicie (choć eksplorację zastąpił Majkel Bej). Momentami wygląda tak (miasto), że zawstydza niejedną grę obecnej generacji.
Takie reedycje są w pełni usprawiedliwione. Kombo fHD+60k/s, poprawione tekstury, mechanika, kilka gier w pakiecie, a cena jednej wynosi ok 69zł. Zupełnie tak jak w przypadku Metro Redux.
Brawa.


  • 0

#99 nole Napisany 23 grudnia 2015 - 16:39

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:

Kto chce mieć giereczkę na półeczce to chyba warto teraz kupować, bo już niedługo zmieni się okładeczka na takie oto brzydactwo:

 

7Ujm4El.jpg


  • 0

#100 Sotaku Napisany 23 grudnia 2015 - 17:11

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
To się kupi uzywke
  • 0

#101 Woroq Napisany 25 grudnia 2015 - 12:20

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 789 Postów:
Gram w pierwszą część i jestem coraz bardziej zawiedziony. Nawet bardziej niż w przypadku GoW 3 Remastered. Wiem że to poprzednia generacja, ale TLOU mnie powalił na kolana, tutaj na razie nic mnie nie przekonuje. Strzelanie, fabuła, zagadki... Gra wydaje się konkurencja dla Gearsow z x360, ale ja nie rozumiem takiego porównania. Gearsy dobrze się starzeją - Uncharted 1 źle.
Pogram jeszcze trochę (jestem w fortecy), dam tej grze jeszcze szansę... Podobnie nudzilem się przy Golden Abbys, myślałem że oryginał jest lepsza gra.
  • 0

#102 twilitekid Napisany 25 grudnia 2015 - 16:11

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
U1 bylo slaba gra juz w momencie premiery, teraz moze byc tylko gorzej.
  • 0

#103 Shinigami Napisany 07 marca 2016 - 11:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

No dobra, całkiem pozytywnie było skończyć wszystkie trzy Anczartedy jeden po drugim :raikoh:

 

1 - Super prosta historyjka, postacie które łatwo polubić. Lokacje i wyzwania nie zabijają, strzela się słabo i bez powera, eksploracja często potrafi podirytować. Są różne mniej i bardziej rozmazane kolorki, grafika zdecydowanie nie powala. Na pewno na wielki plus końcówka w bazie Niemiaszków, która wciąż potrafi wywołać gęsią skórkę.

Gra złą jednak nie jest, mimo że zdecydowanie najsłabsza. Takie trochę naciągane maksymalnie 7 w dzisiejszych czasach.

 

2 - Tu się zaczyna petarda. Sporo poprawiono w pracy kamery (filmowej), choć nie jest to jeszcze najwyższy poziom. Nowe i stare postacie, fabuła bardziej wciąga, lokacje robią wrażenie nawet dziś. Sporym minusem dla mnie jest fakt, że co zakręt wpada się na grupę kilkunastu/dziesięciu wrogów do wystrzelenia, co skutkuje wynikiem prawie 700 killi na sam koniec. Niestety bardzo mało tu chwil wytchnienia od akcji, ale te które są, są dobre. Mocno poprawiono samo szczelanie w stosunku do jedynki i tutaj można się fajnie bawić, bez problemu walić hedszoty, lepiej czuć same pukawki.

Set pieces robią dobrze :banderas: Wspinanie się na hotel w rozwalonym Nepalu, jazda na pociągu, pierwszy raz w górach, Szambala :^^:

Właściwie mocne 9 jak nic :dunno:

 

3 - Że niby crap? Haha, głupie ludzie. Dobrze pamiętałem, że trójka jest dobra. Ba, zdecydowanie moja ulubiona część.

Na początek bardzo osobista fabuła. Gra wydaje się bardziej skondensowana i o o wiele mniejsza stawkę niż obrona świata przed szalonym Lazarewiczem. Znacznie bardziej niż pozostałe dwie części, akurat ta przypomina mi Indianę Jonesa, a konkretnie "Ostatnią krucjatę". Jest szukanie śladów, kilkusetletnia intryga. Znając już fabułę, po kilku latach patrzę na nią przychylniej, nie zaskakuje mnie brak ponad naturalnych właściwości szukanego skarbu. A całą grę robią związki Nate-Elena i Nate-Sully. Szczególnie ten drugi :) Świetnie pokazano ich przyjaźń i oddanie wobec siebie. Widać, że jeden dla drugiego skoczy dosłownie w ogień.

Szczelanie wychodzi bardzo pozytywnie, kiedy załapie się o co w nim chodzi, a trzeba po prostu celować samym środkiem celownika. Może brzmi to głupio, ale taka to odmiana w stosunku do poprzednich Anczartedów. W jedynce i dwójce celownik to było po prostu niewielkie kółeczko i trafiało się wroga mając je na nim, natomiast w trójce na środku tego kółka jest jeszcze mała kropka i to ona służy tak naprawdę za centrum wszechświata. Jak się to załapie, to ma się sporo frajdy. Do tego mam wrażenie, że broń czuć o wiele lepiej, a i jest wśród pukawek sporo nowości.

Muzyka przegenialna, jak zawsze w serii zresztą. Grafika zabija nawet dziś :sir: Modele postaci są genialne, widoki zapierają dech w piersiach, a gra świateł robi dobrze z połykiem.

Jest też, mam wrażenie, ogólnie mniej akcji i więcej adwentury w stosunku do poprzedniczek. Co prawda na koniec znów zostawiłem za sobą blisko 700 trupów, ale U3 jest też dłuższe od 2. Jest w nim również więcej momentów spokojnych, gdzie trzeba pozwiedzać i pokombinować. Kilka razy nawet Nate nie ma ze sobą broni. Szok.

I gdyby tylko nie wady, to byłoby idealnie :hmmm: Można strzelać przeciwnikom koło uszu, a oni nawet nie zrobią uniku. Z 3 razy nie mogłem ich w ogóle trafić, bo detekcja kolizji mnie zawiodła. Pojawiły się nieznaczne bugi, Sully stał w drzwiach jak knur i nie chciał mnie przepuścić, gra wrzucała Drake'a do pomieszczenia, gdzie trzeba było zrobić coś, ale kompletnie nie chciała nawet podpowiedzieć co (nie chodzi o zagadki, a zwykłe przejście dalej). Wydaje mi się, że było też za dużo momentów wow, po prostu set piece za set piecem, za dużo zbiegów okoliczności i szczęśliwych przypadków. Trudno mi uwierzyć, że Nate w przeciągu 24h przeżył strzelaninę w stoczni, zatonięcie statku, rozbicie się na plaży, później wdarł się na samolot, rozbił go, spadł na pustynię ze spadochronem i po kilku dniach błądzenia, wyczerpany szczęśliwie dotarł do ważnej wioski, by powystrzelać tam jeszcze kilku lamusów.

Jednak mimo tych wad i "wad" jestem w stanie przyznać trójce nawet tłustsze 9 niż poprzedniej części :banderas: Oby czwórka poszła w tę samą stronę.


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 07 marca 2016 - 11:47

  • 7

#104 Schrodinger Napisany 07 marca 2016 - 13:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

za dużo pierdolenia o trójce, która jest jedynie kopią genialnej dwójki 


  • 3

#105 Shinigami Napisany 07 marca 2016 - 13:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

W gównie byłeś i dupę widziałeś.


  • 0

#106 Schrodinger Napisany 07 marca 2016 - 13:59

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Spokojnie Szynka, to tylko giereczka wideło


  • 0

#107 twilitekid Napisany 07 marca 2016 - 21:04

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No wlasnie za duzo o trojce. Bez tego gadania wiadomo ze to najlepsza odslona serii.
  • 0

#108 Sotaku Napisany 07 marca 2016 - 22:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
To jest ten moment w którym mam napisać, że jedynka najlepsza?
  • 0

#109 Hellmans Napisany 08 marca 2016 - 11:29

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Jedynka ma u mnie plusa za te creepy momenty, łódź podwodna w dżungli i te sprawy. Gameplayowo niestety leży i kwiczy.


  • 0

#110 Starh Napisany 10 kwietnia 2016 - 17:43

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gram w jedynkę i pod względem graficznym gra wygląda nawet dobrze. Jednak to chyba jedyny plus tej odnowionej części... pamiętałem tę gierkę jak przez mgłę, ale dopiero teraz widzę iż pierwsza część jest tak naprawdę grą słabą i mówię to jako fan Uncharted. Gra zestarzała się pod względem gameplayu okropnie tj. przejdź 100 metrów>strzelaj do hordy wrogów>przejdź 100m>strzelaj do hordy wrogów (tak do 5 rozdziału gra była nawet spoko). Żeby to jeszcze było okraszone jakimiś częstymi cut scenkami, a tu podczas godziny 1-2 cutscenki o długości półtora minuty. Etapy ze skuterem to jeden wielki w(pipi) przemieszczanie się po elementach na ścianie - jeden wielki w(pipi). Nie wspomnę o xyz bugach, które nie zostały wyeliminowane z wersji na ps3, a doszły jeszcze nowe (dziwne zachowania kamery). Chyba najlepiej z tej edycji wypada o zgrozo polski dubbing (włączyłem na moment). 

 

Jestem w połowie gry, ale na tę chwilę wystawiłbym tej grze max 5/10. Do remasterów od M$ (gow/halo) to coś się nawet nie umywa.


  • 0

#111 BeSOS Napisany 10 kwietnia 2016 - 19:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No ją już gfajac na ps3 wkifwialem się nante lawiny wrogów i słaby pacing. Jak będę grał w kolekcje to od dwójki wzwyż. Choć po czworce pewnie będzie się grało w to jeszcze gorzej.
  • 0

#112 burnstein Napisany 11 kwietnia 2016 - 12:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 122 Postów:

No, moje główne wspomnienie z pierwszego Uncharted, to zastanawianie się przy każdej większej szczelaninie, czy tu się aby przeciwnicy nie spawnują w nieskończoność i może muszę gdzieś dobiec, żeby to się skończyło.


  • 0

#113 bartezoo Napisany 11 kwietnia 2016 - 13:07

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

@Shinigami 

 

Ni ch,uja U3 nie jest dłuższe niż U2. Na normalu zrobiłem trójke w 7h a dwójke coś koło 10 i podobne statystyki pokazuje howlongtobeat. Jeśli brać po uwagę gołe liczby to strzelania najwięcej jest w U2 

 

 

I tak jak mówi Szrot gra to tylko kopia U2, fajnie tutaj koleś tłumaczy wszystkie złe decyzje ND podjęte przy produkcji U3 w stosunku do U2

 

 

 


  • 0

#114 Dixi Napisany 15 kwietnia 2016 - 11:51

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Nie ten temat.

Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 15 kwietnia 2016 - 11:52

  • 0

#115 nole Napisany 06 października 2016 - 00:46

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:
Od 16 listopada będzie można kupić wszystkie części osobno na PSN.
  • 0

#116 ACZ Napisany 17 października 2016 - 18:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

W pudełku też będą osobno (przynajmniej w Hiszpanii, ale mało prawdopodobne, że tylko tam), każde po 19,95 ojro.

 

1(86).jpg

 

2(76).jpg

 

3(67).jpg


  • 0



Inne z tagami: