Skocz do zawartości

Zdjęcie

TrackMania Turbo

Nadeo Ubisoft PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
146 odpowiedzi na ten temat

#61 Spuczan Napisany 13 maja 2017 - 20:57

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

Dopiero teraz zauważyłem, że źle nazwałem poprzedni filmik :ok:

 

To jest 170 i pracowałem nad nią ponad tydzień ale było warto 

 

 

 


  • 1

#62 Dixi Napisany 16 maja 2017 - 20:10

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ja ostatnio miałem praktycznie zero czasu na cokolwiek, ale powoli wracam do żywych. Pograłem trochę w Trackmanię, skończyłem zielone mistrzostwa, zacząłem niebieskie i na razie doszedłem do 84 planszy i chyba zatrzymam się tu na dłużej :ok: Widzę, że idzie mi słabo, patrząc nawet na rankingi krajowe mam marne wyniki, po ok. 40 minutach prób ledwo uciułałem sreberko i brakuje z ponad 3 sekundy do złota. Będzie ból, ewidentnie mi nie leży ten tor  :olo:


  • 0

#63 Spuczan Napisany 16 maja 2017 - 20:33

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

Lejdis and Gentelmens! Nadejszła wiekopomna chwila i czas zrobić podsumowanie.

 

Przejechałem czarną serię na CANYON GRAND DRIFT

 

Trackmania_Turbo_20170516203654.jpg
 
9 złotych medali i jeden zielony to bardzo dobry wynik. W 165 i 170 wykręciłem bardzo fajne czasy, pokonując "złoty medal" o ponad 8 sekund ale nie udało się niestety dojechać do mety. Najwięcej czasu poświęciłem na 170 z którą walczyłem prawie tydzień. Na swoje usprawiedliwienie napiszę tylko, że czasami do konsoli siadałem tylko na 30 minut :ok: .Swoje cegiełki dołożyli też Dixi i torq którzy rozpraszali mnie co chwilę :olo: za co oczywiście dziękuję. Zostały mi do zdobycia jeszcze 4 zielone medale więc nie krępujcie się chłopaki  :u2:
 
W ogóle to widzę, że Dixi ładnie ciśnie. Wiele razy pokonywał moje czasy nawet o kilka sekund i w miarę regularnie nawiązuje ze mną walkę. torq obudził się chyba ze snu zimowego i wpada raz na jakiś czas z nowym rekordem. Jest też i Woroq który dzielnie stawia pierwsze kroczki! Nie poddawaj się!
 
A tak wygląda to co udało mi się osiągnąć przez te kilka miesięcy. W nagrodę obiecałem sobie, że jak zrobię czarną serię w kanionie na złoto to w nagrodę pyknę sobie 3 i 4 rozdział w The Evil Within na Akumu  :lol2: Dziecko śpi, żona śpi więc będzie oranie do 3, 4 w nocy bo jutro do pracy na 7.
Trackmania_Turbo_20170516203709.jpg
 
Filmik ze 165ki poniżej:
 
Przejazd nie należał do najpiękniejszych ale jest ostatnie, upragnione złotko.
 
Teraz trzymajcie ze mnie kciuki bo przede mną najgorszy moment w całej TMT czyli DOWN&DIRT VALLEY. Gdybym miał pobawić się we wróżbitę Macieja to obstawiam, że przejdę to za około miesiąc*.
 
Teraz jestem 1 w Małopolskim i 33 w Polsce.
 
 
*przy założeniu, że nie będę grał w Wiedźmina 3, TEW na Akumu nie wejdzie mi na ambicję i nie wyrwie więcej godzin z życia i będzie padać cały maj.

  • 1

#64 Spuczan Napisany 22 maja 2017 - 21:10

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

Długo mnie nie było ale spodziewałem się tego. Po pierwsze byłem na zasłużonym odpoczynku od TMT (grając w TEWa) a po drugie DOWN&DIRT VALLEY jest trudne. Naprawdę trudne :cf:

 

Trackmania_Turbo_20170522220002.jpg

 

Przed chwilą wpadł pierwszy złoty medal i na dziś starczy. Ale w tym tygodniu jeszcze pocisnę. Dixi, torq i Woroq jak tam? :olo:

 

  • 2

#65 Dixi Napisany 23 maja 2017 - 08:20

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

U mnie powolutku, ale do przodu. Ostatnio wpadło złoto na 85 i teraz będę podchodził do 86. Jeszcze tam nie jeździłem.

Trasy robią się już zdecydowanie dłuższe. Nie ma już takich poniżej 30 sekund, zaczynają się trasy, na których trzeba spędzić około minuty, więc jest trochę trudniej, bo mamy więcej możliwości do popełnienia błędu :)


  • 0

#66 Dixi Napisany 30 maja 2017 - 20:10

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Dzisiaj chwilę pograłem i 92 mapka mnie zdenerwowała, a w zasadzie jej projekt. Muszę dokupić jeszcze jakąś luźniejszą gierkę do grania, bo nie nadążę z gotowaniem bigosu na uspokojenie :olo: Co do mapki, to wkurzały mnie strasznie takie tanie przeszkody. Zamiast wymyślić coś ciekawego, twórcy postawili po prostu na trasie betonowe zapory, gdzie margines błędu przy przejeździe przez nie jest minimalny, a autko lata na boki na piaski jak szalone. Oczywiście jedna z nich umiejscowiona jest na samym końcu trasy. 8/10 prób kończyło się obcierką o betonowy blok i piruet pozbawiający praktycznie szans na jakiś wartościowy wynik  :why:  Tak samo przejazd przez drzewa, za którymi stoi kolejne, małe drzewko grubości igły, ale oczywiście działa na autko jak betonowa ściana. Takie przeszkody uważam po prostu za złośliwość twórców i mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej, bo choć złoto wpadło, to ta mapka nieźle mnie zirytowała  :yuno:


  • 0

#67 Spuczan Napisany 30 maja 2017 - 20:23

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

Aż musiałem sobie sprawdzić bo nie pamiętałem o którą trasę chodzi. Cóż mogę ci powiedzieć Dixi? 

 

tumblr_n5xuyc8_Zh_L1sndbsno1_500.gif

 

Ale oczywiście trzymam za ciebie kciuki i do zobaczenia w czarnej serii  :hurra:


  • 0

#68 Dixi Napisany 30 maja 2017 - 20:29

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

No tak się spodziewam, że to dopiero początek i moja cierpliwość dopiero zostanie wystawiona na próbę  :spoko:

Zawsze jak mam kryzys, to patrzę na czasy znajomych i "No ok, Spuczan i torq to ogarnęli. Dam radę, próbuję dalej". Chociaż widzę, że torq coraz częściej ma powbijane tylko sreberka  :olo:


  • 0

#69 Spuczan Napisany 30 maja 2017 - 20:50

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

U mnie nie znajdziesz sreberek  :reggie:


  • 0

#70 Spuczan Napisany 01 czerwca 2017 - 20:46

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

Fiu, fiu

 

Czas coś skrobnąć bo minęło trochę czasu. Obecnie rozgryzam 176. Dziś byłem nawet szybszy o 1,86 sekundy on złotego medalu ale banda pod koniec obróciła i zatrzymała autko. I w ten sposób marzenia o złocie pozostały marzeniami.

 

Spodziewałem się, że będzie ciężko i jestem pewny, że jak zrobię DOWN&DIRT VALLEY to nic mnie nie powstrzyma przez ukończeniem dwóch kolejnych serii. Zależy mi na skończeniu tych wyścigów bo obiecałem sobie dłuższe posiedzenie z Wiedźminem 3 w ten weekend.


  • 0

#71 Spuczan Napisany 02 czerwca 2017 - 23:44

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

 

:hurra:


  • 2

#72 Spuczan Napisany 06 czerwca 2017 - 20:51

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

178 okazuje się dość ciężką trasą. Jest tak trudno, że musiałem się trochę pocieszyć i wykręciłem kolejny dobry czas zdobywając 52 zielony medal w niebieskiej serii. Wczoraj wyprzedziłem złoty medal o prawie 4 sekundy ale na samym końcu zrobiłem fikołka i tyle w temacie. 


  • 0

#73 Dixi Napisany 08 czerwca 2017 - 06:59

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ja właśnie doszedłem do półmetka zawodów, a gdzie jeszcze reszta tras :ok:

Na razie tylko 16 zielonych medali, reszta złote.

Trasy są już wyraźnie trudniejsze, gdy próbowałem się z "100" to myślałem, że zostanę tam na dłużej, bo przeszkód jest całe mnóstwo, ale na szczęście poszło w miarę sprawnie (jak na taką długą i krętą trasę).

Zauważyłem też, że jak walczę o złoty medal to w większości przypadków wolę odpalić np. duszka torqa i ścigać się z nim mając wyliczone o ile sekund muszę być szybszy, żeby wbić złoto, niż ścigać się po prostu ze złotym duszkiem. Czasami mam wrażenie, że złoty jeździ mało "życiowo", jedzie bardzo szybko na trudnych odcinkach i zwalnia tam, gdzie można jechać szybko, więc nigdy nie wiem czy moje tempo jest dobre.

 

 

Przy okazji stan aktualny:

zBPL24t.jpg

 

b8gOetI.png


  • 1

#74 Woroq Napisany 08 czerwca 2017 - 07:47

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 761 Postów:
Kuźwa, póki co gra mnie przerasta.
Jak sterujecie? Krzyżakiem czy analogiem?
Jeśli analogiem to trzymacie to wychylonego maksymalnie go przodu czy pionowo? Ta pierwsza opcja umożliwia precyzyjne sterowanie ale po 2-3 wyścigach kciuk mnie napie..la. Druga opcja jest lagodniejsza dla mojego kciuka ale wtedy mam problemy z korektą toru jazdy :cry:
Cały czas siedzę w demie. 3 złota, dwa srebra :(

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 08 czerwca 2017 - 07:47

  • 0

#75 Dixi Napisany 08 czerwca 2017 - 08:42

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ja steruję analogiem, nawet nie wiedziałem, że krzyżakiem się da :olo:

W każdym razie wydaje mi się, że krzyżak odpada, bo później trzeba sterować praktycznie na milimetry i bez analoga ani rusz. Nie wychylam też go w ogóle do przodu. Tylko na boki :)


  • 1

#76 Woroq Napisany 08 czerwca 2017 - 09:26

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 761 Postów:

Ja steruję analogiem, nawet nie wiedziałem, że krzyżakiem się da :olo:
W każdym razie wydaje mi się, że krzyżak odpada, bo później trzeba sterować praktycznie na milimetry i bez analoga ani rusz. Nie wychylam też go w ogóle do przodu. Tylko na boki :)

Wychodzi że jestem pipa :cry:
  • 0

#77 Spuczan Napisany 08 czerwca 2017 - 16:07

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

A ja steruję krzyżakiem.

 

Woroq nagraj filmik z duchem torqa, moim lub Dixiego to postaram się wytłumaczyć ci jakie błędy popełniasz.


  • 1

#78 Woroq Napisany 08 czerwca 2017 - 16:17

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 761 Postów:

A ja steruję krzyżakiem.

Woroq nagraj filmik z duchem torqa, moim lub Dixiego to postaram się wytłumaczyć ci jakie błędy popełniasz.

O! Dobry pomysł. Ale będzie wstyd... :cry:
  • 0

#79 Spuczan Napisany 08 czerwca 2017 - 17:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

Zauważyłem też, że jak walczę o złoty medal to w większości przypadków wolę odpalić np. duszka torqa i ścigać się z nim mając wyliczone o ile sekund muszę być szybszy, żeby wbić złoto, niż ścigać się po prostu ze złotym duszkiem.

Też tak robiłem. Zamiast "bawić się" z złotkiem wyznaczyłem sobie pobić w każdym wyścigu torqa bo bardzo często pokonanie go oznaczało zielony medal.


  • 0

#80 Chewie Napisany 08 czerwca 2017 - 18:59

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

ścigacie się z duchem torka?

 

ta nowa trackmania lagoon wyglada fajnie, chociaż to jest to samo od 2011 kiedy wyszedl canyon


  • 0

#81 Woroq Napisany 08 czerwca 2017 - 20:43

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 761 Postów:


Dwa wyścigi. W pierwszym wtopiłem, w drugim to był mój Top :( A i tak nie wystarczył na złoto: (
Chyba mam słabsze auto niż Wy :lol:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 08 czerwca 2017 - 20:46

  • 2

#82 Chewie Napisany 08 czerwca 2017 - 21:03

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

no za pierwszym razem wjechales prosto w barierke, nie wiem ile predkosci sie traci przez driftowanie ale moze warto by bylo driftowac mniej i uzywac tzw "racing lines"

 

moge tez polecic szkole brufiego https://www.youtube....QCj0koZ1Fv6cNpM


  • 1

#83 Dixi Napisany 08 czerwca 2017 - 21:14

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Woroq postaraj się jechać znacznie bliżej wewnętrznej krawędzi na zakrętach. Jedziesz bardzo szeroko i dużo na nich tracisz :) w ten pierwszy lewy wejdź blisko barierek, ale nie trzymaj się ich za mocno, bo za moment jest 180' i trzeba mieć nieco miejsca, żeby się dobrze do nich złożyć :) Staraj się jechać bardzo blisko tej białej linii, która jest na wewnętrznej, pewnie nie uda się od razu, ale na bank wpadnie złoto ;)
  • 1

#84 Spuczan Napisany 08 czerwca 2017 - 21:15

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 032 Postów:

@Woroq:

 

1) Już na samym początku tracisz pozycję przez zbyt wolny start;

2) drugi zakręt powinieneś "wziąć" bliżej bariery, ty się do niej zbliżyłeś a później od niej odjechałeś przez co straciłeś prędkość;

3) za bardzo kręcisz samochodem, staraj się utrzymać jeden kierunek jazdy;

4) zakręt gdzie trzeba driftować powinieneś wziąć na raz albo przynajmniej próbować driftować jak najbliżej tego białego pasa;

5) przed driftem najlepiej lekko zahamować (wcisnąć hamulec na sekundę i manewrować samochodem), staraj się nie zdejmować palca z gazu;

6) jakiekolwiek zderzenia zmniejszają szanse na złoto;

7) podczas wyskoku staraj się by samochód spadł na cztery a nie dwa koła, złe wyjście do wyskoku skutkuje stratą prędkości podczas lądowania.

 


Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 08 czerwca 2017 - 21:17

  • 1

#85 Chewie Napisany 08 czerwca 2017 - 21:31

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

tak się powinno jeździć:

racing-line.gif

 

chyba że w tej grze jeżdżenie blisko krawędzi i driftowanie daje jakieś lepsze efekty


  • 1

#86 Dixi Napisany 09 czerwca 2017 - 09:07

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ostatnio i ja siedziałem trochę przy tej 2 mapce, z której filmik wrzucał Woroq, bo w ramach odstresowania chciałem wbić tam zielony medal, co w sumie nie okazało się tak prostym zadaniem jak spodziewałem się, że będzie ;)

 

Pierwszy lewy zakręt trzeba pokonać tak jak wkleił Chewie, od prawej krawędzi po łagodnym łuku, żeby nie wytracić dużej prędkości (ale używając drifta, bo samochodzik nie jest tak skrętny, żeby dobrze w niego wejść. Można wcisnąć na moment hamulec nie spuszczając palca z gazu), a potem już 180' trzeba brać bardzo ciasno jadąc praktycznie cały czas białym torem tak jak pisał Spuczan. Następna sekcja z zakrętami jest niemal bliźniacza, jedynie nieco inaczej wyprofilowana, ale zasada jest ta sama. Ostatni zakręt raczej nie jest problemem.

Dzisiaj wbiłem tam zielony medal i miałem wrzucić to na YouTube, ale po zmontowaniu flimiku w Shareplay, wywaliłem oryginał, a okazało się, że tamten projekt zapisałem, ale nie wyeksportowałem video i wszystko poszło w pizdu :kidding:  Może następnym razem się uda  :lol2:


  • 1

#87 Woroq Napisany 09 czerwca 2017 - 09:31

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 761 Postów:
Panowie! W weekend będę próbował wprowadzić w życie wasze podpowiedzi, zdam sprawozdanie czy gra mnie pokonała.
Z drugiej strony to dołujące, ścigać się z Waszymi duchami, które oglądam tylko przez pierwsze parę sekund wyścigu. :lol:

Trackmania Bloodbornem wyścigów! :uff:
  • 0

#88 Dixi Napisany 09 czerwca 2017 - 09:34

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Dlatego ja zawsze ścigam się z Torqiem, bo w 99% przypadków Spuczan ma lepsze czasy :cf:


  • 0

#89 Woroq Napisany 12 czerwca 2017 - 10:06

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 761 Postów:
Panowie! Dzięki. Dużo nauki przede mną ale jest złoto na tej trasie z filmiku. Jeszcze jedna i kupuję Full wersję :)
Nigdy nie grałem w ścigałki ale Trackmania mnie wciągnęła. Choć w tym tempie będę masterował do emerytury ;)
  • 2

#90 Dixi Napisany 13 czerwca 2017 - 20:02

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Mój wczorajszy wynik na 102  :sadfrog:

Wykręciłem idealnie taki sam czas jak złoty i zostałem ze srebrnym medalem  :yuno:

 

rQmwzGY.jpg


  • 0



Inne z tagami: