Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy VII Remake

Square Enix PS4 PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
717 odpowiedzi na ten temat

#691 Woroq Napisany 10 czerwca 2021 - 17:04

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Ściągnąłem sobie wersje na PS5, prawie 90 GB. Okazało się, że save można przetransferować, ale trzeba najpierw ściągnąć wersję na PS4 -> uploadować seva z tej wersji -> zainstalować wersje na PS5 -> dopiero wtedy można downloadowac tego save :fp:
Ściąga się teraz to drugie 90 GB, Sony :fp:
  • 1

#692 Sotaku Napisany 10 czerwca 2021 - 17:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Ja miałem tamto, ale z Gow się męczyłem trochę z tymi saveami
  • 0

#693 Woroq Napisany 10 czerwca 2021 - 17:25

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Udało się, uruchomiłem, a teraz wskakują mi automatycznie podwójne trofea :lol2:
  • 2

#694 Sotaku Napisany 10 czerwca 2021 - 17:43

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Pięknie ????
  • 0

#695 Sylvan Wielki Napisany 13 czerwca 2021 - 14:23

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:



Według Digital Foundry mamy do czynienie z jednym z najlepszych usprawnień pomiędzy generacjami. Ulepszono tekstury, znacząco skrócono czas ładowania danych. Tryb 4k + 30 k/s, oferuję betonowe trzydzieści klatek, a natywne 4k gra utrzymuje niemal cały czas. Przy trybie wydajności rozdzielczość jest obniżona do 1520p przy zachowaniu wszelakich efektów i detali, a animacja to złoto w najczystszej postaci i wyświetlana jest w glorius stałych 60 klatkach. :master:

BFENZKy.png

MeBuMEw.png


  • 3

#696 Danteusz Napisany 13 czerwca 2021 - 16:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Odpaliłem kilka różnych rozdziałów żeby zobaczyć jak wygląda. Loadingi są tak krótkie że mogli sobie podarować ekran ładowania, starczyłoby dłuższe wygaszenie do czerni. Wizualnie poprawione wszystkie problemy z wersji na PS4, a różnica jakości obrazu między quality a performance jest na tyle mała że w ciemno można odpalać 60 klatek
  • 1

#697 kowal Napisany 01 sierpnia 2022 - 23:09

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:
o co kaman, że mam tylko 3 summon? nawiedzam tego siwka od materii ale nie pojawiają mi się nowe walki. np. w rozdziale 14 powinien być Leviathan alles ja mam tylko Shive i Fat Choco
  • 0

#698 Lady Luck Napisany 02 sierpnia 2022 - 06:29

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Complete five more of Chadley's Battle Intel Report challenges to unlock Combat Simulation: Leviathan and face off against the dreaded water demon in virtual reality. Once you topple it, you'll get the Summon Materia to use in battle for yourself.

 

:)


  • 0

#699 nole Napisany 02 czerwca 2023 - 14:43

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:


  • 0

#700 Nyjacz Napisany 31 lipca 2023 - 08:53

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
To mój pierwszy Final. Prawie. Sentymentu do oryginału w każdym razie nie mam.

Jestem po 7 godzinach. Czy jest sens dalej się męczyć? Korytarzowe gunwo, trochę jak Callisto, tylko bardziej, system walki niewymagający generalnie niczego, fabuła i świat nudne, postacie to typowe japońskie nudne archetypy, design miejscówek to bezduszne bazy. Wg PS5 mam ukończone 30% gry.

Pytam poważnie, czy będzie lepiej, czy olać i wbijać w szesnastkę, która po pierwszych 2h bardzo mi się podoba?
  • 0

#701 Nyjacz Napisany 31 lipca 2023 - 08:55

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Dodam jeszcze, że jest to mój pierwszy FF, którego chciałem przejść i wejść w serie, a tu taki zawód. Nie chciałbym się zrażać do serii. Chce serio dać tej siódemce szansę, ale jak cała ma być taka, to jebać. Warto dla fabuły albo coś się rozwinie gejplejowo?
  • 0

#702 Lady Luck Napisany 31 lipca 2023 - 09:06

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Jak masz więcej skilli i większą swobodę w poruszaniu się tymi korytarzami (misja poboczne), to jest już spoko i fajna zabawa. 

 

Fabularnie będzie tylko gorzej i pozbyli się najmocniejszych momentów na rzecz hooywieczego  :dunno:


  • 0

#703 Rudolf Napisany 31 lipca 2023 - 09:16

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Ja mam sentyment do oryginału, a grę porzuciłem po 10-15h, rozciągnięty prolog z tragicznymi dialogami, jedynie walka przez żonglowanie różnymi postaciami mi się podobała jako tako. Czekam na tę kolejną część, ale z dużą rezerwą. Jak XVI Ci się podoba to się nawet nie zastanawiaj.
  • 0

#704 vagrant3 Napisany 31 lipca 2023 - 09:23

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Dodam jeszcze, że jest to mój pierwszy FF, którego chciałem przejść i wejść w serie, a tu taki zawód.


świetny pomysł, żeby zaczynać od ff7 remake :olo:
  • 1

#705 Nyjacz Napisany 31 lipca 2023 - 09:54

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Czyli decyzja podjęta, tylko obawiam się, że Rebirth będzie fajne, a ja nie będę wiedział o co chodzi xD

@vag, czemu nie? Nowoczesny remake klasycznej odsłony pocięty na party, co mogło pójść nie tak? No tak, słaby gameplay i fabuła xd
  • 0

#706 Danteusz Napisany 31 lipca 2023 - 10:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Nazywa się to remake, ale jest bardziej reimagination. To co zrobili z fabułą może się podobać lub nie, tyle że jak nie grałeś w FFVII to kierunek w którym poszli nie będzie mieć dla Ciebie żadnego sensu. Poszli w stronę multiwersum, ostatnio nawet tłumaczyli na Twitterze jedną kwestię fabularną z tym związaną.
  • 0

#707 Kazuo Napisany 01 sierpnia 2023 - 07:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mi się FFVII remake względnie podobało, jednak gdybym był jakimś wielkim fanem oryginału, to bym się poczuł jakby mi ktoś sprzedał plaskacza w ryj. Story nie wychodzące poza Midgar + dziwne zmiany fabularne, niesamowita liniowość, zrezygnowanie z walki turowej i w sumie człowiek się zastanawia po co taki remake (czy nawet "reimagination", jak napisał Dante) skoro nie ma tu nic co świadczyło o sile klasycznego FFVII (może poza muzyką). To trochę tak jakby Capcom robił odświeżenie RE4 zmieniając gameplay na beat em'upa i ucinając przygodę na wiosce.

 

Anyway, są lepsze Finale od których można zacząć przygodę z tą serią. FFXVI to dobry start, gra jest o wiele lepsza od FFVIIR, a jeżeli miałbyś ochotę na coś bardziej klasycznego to wtedy uderzaj w FFX lub FFXII. W sumie poleciłbym Ci też VIII, ze względu na ciut mroczniejszy klimat i ciekawy scenariusz, ale to raczej na PC z jakimiś konkretnymi modami ulepszającymi rozgrywkę.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 01 sierpnia 2023 - 07:48

  • 0

#708 Shinigami Napisany 01 sierpnia 2023 - 08:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Mnie Remake oczarował ("jedynkę" znając tylko z popkulturowej osmozy) i bawiłem się przy niej świetnie. Jak ciebie, Nyjacz, nie wciąga, to pewnie nie ma się co mordować.


  • 0

#709 Nyjacz Napisany 01 sierpnia 2023 - 09:31

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Dzięki.

Wlatuje szesnastka, a następna kiedyś tam będzie dziesiątka.

A siódemkę może odpalę na emu po prostu.
  • 0

#710 Danteusz Napisany 01 sierpnia 2023 - 14:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Siódemkę najlepiej w odświeżonej wersji, z przyspieszeniem i wyłączeniem walk
  • 0

#711 Tawotnica Napisany 01 sierpnia 2023 - 22:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

FFVII to najbardziej przehajpowany fajnal. Pierwszy duży jRPG dzieci Playstation, więc nie dziwi mnie, że jest darzony tak wielkim sentymentem, ale postarzał się brzydko i nawet z przyspieszaczami jest dzisiaj co najwyżej ok. 

 

Remake tak na dobrą sprawę dopiero w końcówce zaczyna mocniej mieszać w fabule i ciągle nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie Rebirth. Pełen retcon czy jednak będzie się trzymało jako tako oryginału? 

 

Gameplayowo mi podobał obrany kierunek. Ogólnie imo Squarowe aRPGi od Crisis Core przez Type-0 po XV ciachanie robiły dobrze i na tym doświadczeniu buduje FFR i pewnie też XVI (za tydzień się przekonam, bo wreszcie będę w domu miał czas przynerdzić).  

 

niesamowita liniowość,

 

[...]

 

to wtedy uderzaj w FFX 

 

narzekasz na liniowość VII a polecasz X? Przecież z jednej rynny w drugą, ale ja nigdy nie zrozumiem pochwał dla tej części. U mnie nawet do top 5 się nie załapie. 

 

Napiszę to, co zawsze w tematach FF: 

 

- Final Fantasy V to najlepszy klasyczny final. Świetny system profesji zapewnia niesamowity replay-value. Pixel Remaster jest dobrą okazją na zapoznanie się z materią.

- Final Fantasy X-2 to pinakiel Action Turn Battle System z równie dobrym systemem jobów (ale wypadałoby się najpierw przemęczyć przez nudnawą X)

- Final Fantasy XII to must-play ze względu na Gambity. Tak w skrócie nazwałbym to programowaniem / automatyzowaniem ataków drużyny, unikat w serii. 

- Final Fantasy XVI to najlepszy fabularnie final, ale niezły moloch, bo MMO. 

 

Za spin-offów może spójrz w stronę Stranger of Paradise, Nyjacz? Nie jako entry-point do serii, ale pod względem rozgrywki chyba powinien ci przypasić. 


  • 0

#712 Kazuo Napisany 01 sierpnia 2023 - 22:55

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

  

niesamowita liniowość,

 

[...]

 

to wtedy uderzaj w FFX 

 

narzekasz na liniowość VII a polecasz X? Przecież z jednej rynny w drugą, ale ja nigdy nie zrozumiem pochwał dla tej części. U mnie nawet do top 5 się nie załapie. 

 

Prawda, FFX jest strasznie rynnowe. Ale to i tak jeden z lepszych Finali "na początek", zwłaszcza jeżeli nie ma się obeznania z turowymi erpegami. Gra jest bardzo przystępna, można dzięki niej przyswoić większość terminów stosowanych na przełomie całej serii, ale pozwala też się trochę pobawić we własnym zakresie (np przy rozwoju postaci jeżeli wybierze się zaawansowany sphere grid). Dlatego polecam Nyjaczowi tę część, a nie FFX-2, które jest lepsze ale nie wiem czy jest dobre dla nowicjusza.


  • 0

#713 Danteusz Napisany 02 sierpnia 2023 - 13:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Zastanawiam się czy XIV jest dobre do polecenia na start. Z jednej strony gra jest super i można w nią grać jak w single, z drugiej to moloch z grafiką z PS3 i najlepszym contentem zaczynającym się po 50 godzinach.
  • 0

#714 Kazuo Napisany 02 sierpnia 2023 - 15:00

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Zbyt wielki Final na start i przede wszystkim trzeba najpierw przemęczyć 50h podstawki zanim dojdzie się do właściwego mięska. Nie każdy będzie miał na tyle samozaparcia. 


  • 0

#715 Nyjacz Napisany 02 sierpnia 2023 - 18:20

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Mam wywalone w wielkie gry, sorki.

Nawet w Zelde mi się nie chce. Nie mam czasu obecnie. Nie chce mi się też grać przez rok w jedną grę.

A MMO już w ogóle.

Finale to nie seria, która chce nadrobić, ale ugryźć kawałek. I szesnastka daje na ten moment radę, ale siódemka to jakiś lol, nie wiem komu się to może podobać.
  • 0

#716 nole Napisany 02 sierpnia 2023 - 18:48

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

No to jeśli nie za długie to atakuj spin-offy Crisis Core i Type 0 HD.... albo najlepiej olej wszystko i graj w zajebistą 16  :good:


  • 0

#717 Nyjacz Napisany 07 sierpnia 2023 - 18:02

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

FFVII to najbardziej przehajpowany fajnal. Pierwszy duży jRPG dzieci Playstation, więc nie dziwi mnie, że jest darzony tak wielkim sentymentem, ale postarzał się brzydko i nawet z przyspieszaczami jest dzisiaj co najwyżej ok.

Remake tak na dobrą sprawę dopiero w końcówce zaczyna mocniej mieszać w fabule i ciągle nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie Rebirth. Pełen retcon czy jednak będzie się trzymało jako tako oryginału?

Gameplayowo mi podobał obrany kierunek. Ogólnie imo Squarowe aRPGi od Crisis Core przez Type-0 po XV ciachanie robiły dobrze i na tym doświadczeniu buduje FFR i pewnie też XVI (za tydzień się przekonam, bo wreszcie będę w domu miał czas przynerdzić).


niesamowita liniowość,

[...]

to wtedy uderzaj w FFX


narzekasz na liniowość VII a polecasz X? Przecież z jednej rynny w drugą, ale ja nigdy nie zrozumiem pochwał dla tej części. U mnie nawet do top 5 się nie załapie.

Napiszę to, co zawsze w tematach FF:

- Final Fantasy V to najlepszy klasyczny final. Świetny system profesji zapewnia niesamowity replay-value. Pixel Remaster jest dobrą okazją na zapoznanie się z materią.
- Final Fantasy X-2 to pinakiel Action Turn Battle System z równie dobrym systemem jobów (ale wypadałoby się najpierw przemęczyć przez nudnawą X)
- Final Fantasy XII to must-play ze względu na Gambity. Tak w skrócie nazwałbym to programowaniem / automatyzowaniem ataków drużyny, unikat w serii.
- Final Fantasy XVI to najlepszy fabularnie final, ale niezły moloch, bo MMO.

Za spin-offów może spójrz w stronę Stranger of Paradise, Nyjacz? Nie jako entry-point do serii, ale pod względem rozgrywki chyba powinien ci przypasić.

Dzięki.

Zacząłem od FFXVI i... jedynki. Gra się spoko. Warto grać wg Ciebie z jakim mnożnikiem exp/gil?
  • 0

#718 burnstein Napisany 09 lutego 2024 - 12:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Jestem po drugiej sekcji motocyklowej, marzę tylko o tym żeby ta gra się już skończyła i żebym nigdy nie miał z nią ani jej sequelami do czynienia. Pozdrawiam.


  • 0



Inne z tagami: