Skocz do zawartości

Zdjęcie

NieR Automata

Platinum Games PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
839 odpowiedzi na ten temat

#181 Shinigami Napisany 09 marca 2017 - 08:57

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Nie ma związku.


  • 0

#182 burnstein Napisany 09 marca 2017 - 09:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

 

No i?

 

no i muszę kopiować  posta - Mam pytanie czemu ten temat nie jest w multiplatformowych grach? (to tak z ciekawości)

 

Bo nie jest multiplatformą.


  • 0

#183 filip Napisany 09 marca 2017 - 09:07

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Jak to nie? Przecież dosłownie kilka dni temu w wojnach klapy przegłosowały, że jak coś jest na pc to tak jakby nie było na konsoli, nie? :dunno:


  • 0

#184 burnstein Napisany 09 marca 2017 - 09:10

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

?


  • 0

#185 Spuczan Napisany 09 marca 2017 - 09:14

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:
Tynio to o co pytasz jest bardzo trudne. Spróbuje ci to wytłumaczyć.

Na tym forum są ludzie którzy wierzą, że jak coś jest na PC to nadal jest to ex konsolowy. Niektórzy potrafią bardzo mocno wierzyć i właśnie dla nich te biedne firmy wymyślają takie ładne stwory jak ex konsolowy. Natomiast jak coś jest na Xboxa to już automatycznie przestaje być exem. Taka sytuacja.
  • 2

#186 burnstein Napisany 09 marca 2017 - 09:21

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Już nawet Stan się pogodził, a niektórzy nadal mają ból dupska o te pecetowe multiplatformy :ziewa: Na potrzeby forumka ustaliliśmy, że multiplatformowoś ustalamy kąsolowo, PC to dodatek, jak jakaś gra z PC wychodzi na kąsolę to też kradniemy temat z działu i przenosimy do odpowiedniego kąsolowego, jeśli wyszło tylko na PS4 to do działu PS4. Temat był poruszany już wielokrotnie, wypadałoby w końcu zapamiętać. A Filipeniek oczywiście znów od razu wyskakuje z jakimiś bajkami o klapach, zapominając, że termin kąsolowego exa to wytwór xbotów.


  • 0

#187 filip Napisany 09 marca 2017 - 09:28

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

?

 

O jakich bajkach mówisz? Przecież ja właśnie piszę o tym, że dla klapów nie ma czegoś takiego jak konsolowy ex, więc chyba mnie nie zrozumiałeś. 

 

Dlatego konsekwentnie Nier nie jest exem.

 

Dla sprostowania - dla mnie poza izometrycznymi rpgami i total warami gry na pc nie istnieją, więc mój pogląd na sprawe różni się od klaperskiego. Po prostu PC to nie jest dla mnie platforma do grania konkurująca z konsolami, z wielu przyczyn poruszanych w wojenkach równie często, co temat padów.


  • 0

#188 fingus Napisany 09 marca 2017 - 09:31

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Wypad do wojen z tymi bredniami. A o organizację forum i położenie tematów możecie pytać gdzieś w dziale technicznym.
  • 1

#189 Shinigami Napisany 10 marca 2017 - 09:59

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Ktoś coś gra? Przeszło 8 godzin na liczniki i będę teraz wchodził do dużej dziury.


  • 0

#190 Eldarion Napisany 10 marca 2017 - 10:07

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

no i jak ?, ja może będę grał ale premiera dopiero 17.03  :D


  • 0

#191 Hellmans Napisany 10 marca 2017 - 10:28

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Ja się dopiero przebiłem przez początek, tym razem nie ginąć. Gra mi przypomina Metal Gear Rising, tylko arbuzów nie ma (no, może nie do końca  :yes:  ). Przejścia w gameplay 2D czy latanie statkiem śmierdzą crapem niestety. Ogólnie gra jest dziwaczna i totalnie nie w moich klimatach, ale jest zaglądanie pod kiecki to cisnę.


  • 0

#192 Shinigami Napisany 10 marca 2017 - 10:32

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Jest bardzo dziwaczna i o to chodzi. Poszedłeś w ciemno po ocenach w nią?


  • 0

#193 burnstein Napisany 10 marca 2017 - 10:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Nie po ocenach, a po fanartach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  • 0

#194 Schrodinger Napisany 10 marca 2017 - 10:37

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

mocno go musiało cisnąć skoro kupił dla tej gierki konsole :cf: 


  • 0

#195 Hellmans Napisany 10 marca 2017 - 10:41

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

YOLO


  • 0

#196 keogh Napisany 10 marca 2017 - 14:05

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

i luv pp

7PzppHT.jpg


  • 1

#197 Spuczan Napisany 10 marca 2017 - 17:54

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:

Fikuśne wyczyny graczy. Polecam  :polecam:

 

. . . : : : SPOILERY : : : . . .

 

Spoiler

 

 

Spoiler


  • 0

#198 Shinigami Napisany 10 marca 2017 - 18:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Twoje?
  • 0

#199 Spuczan Napisany 10 marca 2017 - 18:04

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:

Chciałbym.


  • 0

#200 Spuczan Napisany 10 marca 2017 - 23:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:

 

:zakochany:


  • 0

#201 Shinigami Napisany 13 marca 2017 - 10:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Ale jestem zakochany w tej grze. Ponad 12 godzin na liczniku i jedyne czego mi brakuje, to fabuła, ale to głównie z mojej winy, bo wkręciłem się w klepanie sidequestów i nabijanie leveli. Też trochę minus, że poboczne zadania nie mają jakichś ciekawych historyjek. Takie akurat czasami pojawiały się w jedynce i zawsze były dosyć słodko-gorzkie. Fajnie to pasowało do postapo tego świata, gdzie nic nie było tak przyjemne, jak mogło się na początku wydawać.

Biorąc pod uwagę, że w jakiejś recce czytałem o skończeniu gry w 10h, to raczej u mnie zapowiada się jak w jedynce - 25 godzin na pierwsze :uff:

 

Poza chwilowym brakiem fabuły jest super. Rozgrywka płynniutka jak masełko. Można się wspinać 20 minut na wieże i przez 10 minut oglądać widoki. Pustynia to pustynia ultymatywna. Otoczenie zmienia się diametralnie w tych kilku kluczowych miejscówkach i to jest super. Super wspaniała również jest muzyka, której mógłbym słuchać w kółko :zakochany:

 

Walki lodzio miodzio, choć na tyle godzin zginąłem tylko cztery razy. Jeśli ktoś potrzebuje większego wyzwania, to polecam od razu zacząć na hardzie, a nie, jak ja, na normalu. Tak to dotrzepię na tym poziomie do pierwszego zakończenia i później wrzucę sobie na wyższy. Jest tutaj wszystko, czego można się spodziewać po grach Platinum. Real Time Weapon Change, różnorodne maszyny do pociachania, podwójne skoki, uniki, witch time, kontry, parowanie ciosów z MG Rising, masa różnych broni*. Dosyć fajne jest też dostosowanie 2B pod siebie przez chipy, które można jej wszczepić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpowiadają za części HUDa, system operacyjny (po wyjęciu tego dochodzi do błędu krytycznego i ona ginie ;) ) i fajniejsze rzeczy typu odnawianie energii po zabiciu przeciwnika lub po skończeniu walki, zwiększenie obrażeń zadawanych, zmniejszenie otrzymanych, wspomniany ruch z Rising, długość uniku i takie tam.

Ze śmiercią też związany jest dosyć ciekawy patent, bo jak w Soulsach zostawia się swoje ciało i trzeba je później zebrać, bo razem z nim wypadają wszystkie aktualnie używane chipy. Na szczęście one nie znikają i jeśli, tak jak ja, wpadnie się przypadkiem do jaskini ze złolami o 20 level za silnimy, to można po nie wrócić po godzinie czy dwóch. O ile oczywiście nie zginie się gdzieś znowu.

 

Z tym połączone są dwa patenty - sejwuje się tylko ręcznie w odpowiednich punktach (nie przeszkadza to, nie jest uciążliwe). Jeśli się zginie mając sejwa zrobionego dawno, to chyba traci się wszystko, co się do tej pory zdobyło. Łącznie z przedmiotami i doświadczeniem. Po drugie, po połączeniu do sieci, w grze znajduje się ciała innych graczy. Można się przy nich pomodlić (odnawia im to HP w ich aktualnej grze), a później zebrać forsę + chwilowe perki (oni niczego nie tracą) lub przywołać sobie na chwilę takie ciało jako pomocnika. Fajne :) Z ciałem mojej 2B jakiś szczęściarz może zrobić to samo.

 

No i ten. 2B jest tak cudownie animowana :wub: W przeciwieństwie do Uncharted, gdzie każdy ruch zależy od miliona czynników, tutaj wszystko jest z góry ustalone i jest przepiękne. 2B świetnie tańczy z bronią, a najpiękniejsze piruety robi, kiedy kończy atak i musi wytracić siłę pędu :D Osą.

 

 

*choć one różnią się akurat tylko wyglądem, liczbą ciosów w kombosie i statystykami, każda broń tej samej klasy, np. włócznia, ma te same animacje ataków


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 13 marca 2017 - 10:13

  • 6

#202 keogh Napisany 13 marca 2017 - 12:13

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Musiales nieuwaznie sluchac na poczatku. Jak zginiesz, to twoj trup zostaje na mapie i masz marlera - jak podejdzies to odzyskujwsz caly loot.
  • 0

#203 Shinigami Napisany 13 marca 2017 - 12:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Musiałeś nieuważnie czytać, bo napisałem o tym.


  • 0

#204 Danteusz Napisany 13 marca 2017 - 18:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Czy jest GOTY muzyka i postacie dziwne jak nigdzie indziej?
  • 0

#205 Shinigami Napisany 13 marca 2017 - 20:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Z postaciami jeszcze nie wiem, ale muzyka to gra roku generacji GOTG.
  • 0

#206 Spuczan Napisany 14 marca 2017 - 15:04

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:

  • 0

#207 Shinigami Napisany 18 marca 2017 - 00:17

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Pierwsze przejście zaliczone, jak na razie fabuła to tylko dodatek, a nie główne danie. Mam nadzieję, że doczekam się więcej :( szkoda również, że nie zaznaczyli wyraźnie momentu, kiedy nie da się już zrobić części side questów.
  • 0

#208 burnstein Napisany 18 marca 2017 - 09:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

No na forumku obok wrażenia są najczęściej mocno rosnące przy każdym kolejnym przejściu, z :banderas: po ostatnim, aż się zastanawiam czy może jednak po Niohu nie ogarnąć Niera zamiast ME.


  • 0

#209 Kazuo Napisany 18 marca 2017 - 17:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

U mnie dylemat, zastanawiam się teraz czy po Kingdom Hearts brać Nioha czy Niera :hmmm: jak wygląda platyna w tej grze Shini? Trudna, czasochłonna? Pewnie raczej to drugie z racji, że trofiki można sobie kupować.


  • 0

#210 Shinigami Napisany 18 marca 2017 - 17:31

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie wiem nic o kupowaniu i czasochłonności. Na pewno nie wydają się tak durne, jak w jedynce hodowanie kwiatów. Z opisów chyba tylko wymaksowanie każdej broni wydaje się, że trochę zajmie.
  • 1



Inne z tagami: