Skocz do zawartości

Zdjęcie

Erpegi zachodnie vs erpegi wschodnie

RPG jRPG

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
72 odpowiedzi na ten temat

#1 fingus Napisany 25 czerwca 2015 - 14:10

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Ten temat przeznaczony jest do sporów pomiędzy miłośnikami erpegów zachodnich a erpegów wschodnich (a także północnych i południowych, gdyby się tacy objawili). Zapraszam do walki kulturalnej wymiany zdań. Bluzgi, wycieczki osobiste i szydzenie z czyjejś orientacji seksualnej będzie (jak zwykle) karane. :grumpy:
  • 0

#2 burnstein Napisany 25 czerwca 2015 - 14:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Wiedźmin to wschodni ta?


  • 2

#3 fingus Napisany 25 czerwca 2015 - 14:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Bliskowschodni.
  • 0

#4 vagrant3 Napisany 25 czerwca 2015 - 14:31

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
zacznijmy od odpowiedzi na proste pytanie: czymże jest erpeg?
  • 0

#5 Schrodinger Napisany 25 czerwca 2015 - 14:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

rzyciem


  • 0

#6 xell Napisany 25 czerwca 2015 - 14:49

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Obsidian 4 lyfe


  • 0

#7 nole Napisany 25 czerwca 2015 - 14:55

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Obsidian 4 lyfe


Ujdą. Natomiast jeszcze  wiele mogliby zyskać powołując jakiś solidny zespól Quality Assurance.  ;-)


  • 0

#8 Stan Napisany 25 czerwca 2015 - 14:56

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Zachodnie > Wschodnie>...> Japońskie. 


  • 0

#9 vagrant3 Napisany 25 czerwca 2015 - 14:57

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Zachodnie > Wschodnie>...> Japońskie.


zgadzam się. japońskie umieściłbym na samym dnie.
  • 0

#10 Spuczan Napisany 25 czerwca 2015 - 15:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Jesteście u Tawota. Wszyscy.


  • 3

#11 xell Napisany 25 czerwca 2015 - 15:49

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Ujdą. Natomiast jeszcze  wiele mogliby zyskać powołując jakiś solidny zespól Quality Assurance.  ;-)

Nie ma to jak używać przestarzałych stereotypów. New Vegas był ich ostatnią zbugowaną grą, wyszedł 5 lat temu.


  • 0

#12 Eldarion Napisany 25 czerwca 2015 - 16:25

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

zachodnie> japońskie, Wiedźmin wyleczył mnie już do końca z jrpg, nie wiem moze nowy Suikoden w 2d (oczywiście na poziomie 1 i 2 ) lub kontynuacja FF tactics/Tactics Ogre przykuła by moją uwagę ale w tej chwili jrpg kierunek piec


  • 0

#13 Ney Napisany 25 czerwca 2015 - 16:36

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Chujowy jrpg jest tak samo chujowy jak chujowy "zachodni" rpg. Ważna jest jakość. Mi obojętne w jaki podgatunek rpg gram póki giereczka jest dobra. Jestem jednak w stanie zrozumieć że niektórym mogą przeszkadzać w jrpg takie postacie:

CaitSith-FFVIIArt.png

 

 

i dla niektórych to jest sprawa nie do przeskoczenia. Pełne zrozumienie z mojej strony, chociaż ja osobiście nie mam z tym problemów ;) 


  • 4

#14 Starh Napisany 25 czerwca 2015 - 16:36

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gdyby nie jrpgi to nadal byście grali w pif pafy xD


  • 0

#15 xell Napisany 25 czerwca 2015 - 16:46

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

ch*jowy jrpg jest tak samo ch*jowy jak ch*jowy "zachodni" rpg. Ważna jest jakość. Mi obojętne w jaki podgatunek rpg gram póki giereczka jest dobra.

Jakość jest ważna, tylko zamiast porównywać najgorsze do najgorszych, lepiej porównać najlepsze do najlepszych i typowe do typowych. W obu przypadkach jakość zachodnich RPGów jest dużo wyższa.


  • 0

#16 torq314 Napisany 25 czerwca 2015 - 17:44

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Wiedźmin jest zrobiony w warszawie więc jest wschodni. Zachodnie to jest np Dying Light.
  • 0

#17 cwany-lis Napisany 25 czerwca 2015 - 18:57

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Są japońskie perełki jak Front Mission, Chrono Trigger, Jeanne D'Arc ale statystycznie miałkie historie o 16 latkach tracących pamięć są klepane na potęgę a bariera kulturowa i próg wejścia skutecznie mnie odrzuca od tego - a niejednego japońskiego rpg'a przeszedłem jak byłem młody :olo: Lufia, Breath of the Fire ... może GBA SP kupię sobie :olo:


  • 0

#18 Juras Napisany 25 czerwca 2015 - 19:06

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Szesnastolatki trącące pamięć i ratujące świat, hmmm, brzmi jak wątek główny z Wiedźmina.


  • 0

#19 burnstein Napisany 25 czerwca 2015 - 19:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Polecam grę Suikoden 2 o szesnastolatku który nie stracił pamięci.

8qMo3.gif

Y1gRL1.gif


  • 6

#20 Danteusz Napisany 26 czerwca 2015 - 09:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:


ch*jowy jrpg jest tak samo ch*jowy jak ch*jowy "zachodni" rpg. Ważna jest jakość. Mi obojętne w jaki podgatunek rpg gram póki giereczka jest dobra.

Jakość jest ważna, tylko zamiast porównywać najgorsze do najgorszych, lepiej porównać najlepsze do najlepszych i typowe do typowych. W obu przypadkach jakość zachodnich RPGów jest dużo wyższa.
Chyba że mówimy o Personie, wtedy Twój argument jest inwalidą
http://www.metacriti...ersona-4-golden
http://www.metacriti...ars-of-eternity
  • 0

#21 Eldarion Napisany 26 czerwca 2015 - 09:53

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

Persona 4 rocznik 2008 trochę już ma na karku, ta edycja na Vitkę to remaster ?  mam nadzieję że piatka zamiesza i jakiś fajny jrpg w końcu wyjdzie


  • 0

#22 Dixi Napisany 26 czerwca 2015 - 10:09

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Remaster to może za dużo powiedziane, chociaż jest kilka miejsc z poprawkami graficznymi, to znaczna większość jest chyba bez zmian:

 

ZMN73U4.jpg

 

To bardziej taka wersja rozszerzona:

- dwa nowe social linki

- nowy dungeon

- nowe utwory w soundtracku

- kilka nowych przygód bohaterów

- więcej person

 

jest tego sporo: Lista zmian


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 26 czerwca 2015 - 10:09

  • 0

#23 nole Napisany 26 czerwca 2015 - 10:18

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:
Choćby tylko dla tej jednej gry nigdy się Vity nie pozbędę (no dobra jeszcze Wipeouta 2048)
  • 1

#24 Danteusz Napisany 26 czerwca 2015 - 11:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Problem z tym tematem jest taki że w ostatnich latach wychodziło mało wysokobudżetowych jRPGów, z kolei zachodnie i europejskie przezywają rozkwit. Nie za bardzo jest co porównywać
  • 1

#25 xell Napisany 26 czerwca 2015 - 12:14

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Remaster to może za dużo powiedziane, chociaż jest kilka miejsc z poprawkami graficznymi, to znaczna większość jest chyba bez zmian:

 

To bardziej taka wersja rozszerzona:

- dwa nowe social linki

- nowy dungeon

- nowe utwory w soundtracku

- kilka nowych przygód bohaterów

- więcej person

 

jest tego sporo: Lista zmian

To jest właśnie definicja remastera - drobne poprawki oryginału, drobne dodatki, zmiany balansu itp. ale bez budowania wszystkiego od nowa ;)

Chyba że mówimy o Personie, wtedy Twój argument jest inwalidą

http://www.metacriti...ersona-4-golden
http://www.metacriti...ars-of-eternity

Nie za bardzo rozumiem, co to ma udowodnić. W obrębie Obsidiana - Maska Zdrajcy czy New Vegas są lepsze od Filarów, a wyniki na metacritic mają gorsze.

 

 

Problem z tym tematem jest taki że w ostatnich latach wychodziło mało wysokobudżetowych jRPGów, z kolei zachodnie i europejskie przezywają rozkwit. Nie za bardzo jest co porównywać

To, że JRPG czeka los ptaka dodo to nie przypadek.


  • 0

#26 Dixi Napisany 26 czerwca 2015 - 12:21

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

 

Remaster to może za dużo powiedziane, chociaż jest kilka miejsc z poprawkami graficznymi, to znaczna większość jest chyba bez zmian:

 

To bardziej taka wersja rozszerzona:

- dwa nowe social linki

- nowy dungeon

- nowe utwory w soundtracku

- kilka nowych przygód bohaterów

- więcej person

 

jest tego sporo: Lista zmian

To jest właśnie definicja remastera - drobne poprawki oryginału, drobne dodatki, zmiany balansu itp. ale bez budowania wszystkiego od nowa ;)

 

To chyba definicja patcha, a nie remastera :olo:


  • 0

#27 Danteusz Napisany 26 czerwca 2015 - 12:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Xell, są lepsze bo Ty tak mówisz?

To czy jRPGi wrócą do czasów świetności okaże się wkrótce, czekamy teraz na kilka dużych gier w tym gatunku: FFXV, KH3, Persona 5, Xenoblade CX i sporo mniejszych. Słabsze lata tego gatunku wynikają z ogólnego osłabienia gier AAA w Japonii, a nie przez Twoją jak zawsze trollową opinię o grach które Ci nie podeszły. Albo Japończycy się ogarną i znowu dotrą do graczy zachodnich, albo całkiem przestawią się na mobilki, czas pokaże

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 26 czerwca 2015 - 12:43

  • 0

#28 xell Napisany 26 czerwca 2015 - 13:01

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Xell, są lepsze bo Ty tak mówisz?

Tak, z tego zbioru gier POE podobał mi się najmniej, mimo że jest jak najbardziej przednią grą. Ale jak rozumiem metascore jest ostatecznym determinantem jakości, poza którym nie ma już żadnego miejsca na dyskusję o grze.

To czy jRPGi wrócą do czasów świetności okaże się wkrótce, czekamy teraz na kilka dużych gier w tym gatunku: FFXV, KH3, Persona 5, Xenoblade CX i sporo mniejszych. Słabsze lata tego gatunku wynikają z ogólnego osłabienia gier AAA w Japonii, a nie przez Twoją jak zawsze trollową opinię o grach które Ci nie podeszły. Albo Japończycy się ogarną i znowu dotrą do graczy zachodnich, albo całkiem przestawią się na mobilki, czas pokaże

xenoblade-x.jpg

 

Powodzenia :tak:


  • 0

#29 Juras Napisany 26 czerwca 2015 - 13:36

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

I co z tym zdjęciem?


  • 0

#30 Kazuo Napisany 26 czerwca 2015 - 14:43

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kiedyś uwielbiałem jRPGi, ale to były czasy, kiedy te gry faktycznie były dobre, na poprzedniej generacji nie wiem czy wymieniłbym z 5 zdatnych do grania, o hitach już nie mówiąc. Teraz już w zasadzie tylko zachodnie erpegi, które idą z duchem czasu i stawiają poprzeczkę coraz wyżej, kiedy to japońskie role-playe albo stoją w miejscu, albo cofają się w rozwoju. Serio, co nam pozostało? Popierdółki na handheldy? Seria Final Fantasy, która spaściła się do reszty? "Tales of..." której wszystkie części są identyczne i mają tak oklepane i debilne fabuły, że aż wstyd grać? Czasem, ale to naprawdę CZASEM wyjdzie coś wartościowego (Xenoblade dla przykładu), ale to za mało, żeby przywrócić wiarę w ten (pod)gatunek. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, chciałbym wierzyć, że SE roziebie system piętnastym Fajnalem i trzecim Kingdom Heartsem, Atlus wróci do formy za sprawą Persony 5, a Sakaguchi w końcu ogarnie dupsko i zrobi coś na miarę swoich możliwości. Póki co jest lipa.


  • 0



Inne z tagami: