Skocz do zawartości

Zdjęcie

PC gaming pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
390 odpowiedzi na ten temat

#91 cwany-lis Napisany 26 sierpnia 2015 - 20:03

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Mam Dante głupie pytanie - po co ci win 10 ? Nie lepiej 7 ?
  • 0

#92 Danteusz Napisany 26 sierpnia 2015 - 20:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Jedno to DX12, drugie to kiepski interface w 8 (nie miałem 7 na obecnym kompie)
  • 0

#93 Hellmans Napisany 06 listopada 2015 - 12:56

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Genesis does

 

OZyg8Nb.jpg


  • 0

#94 Chewie Napisany 06 listopada 2015 - 13:06

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
pocieszne
  • 0

#95 ACZ Napisany 27 listopada 2015 - 00:29

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

skriny z rimejku pierwszego System Shocka:

http://www.pssite.co...ryginalowi.html


  • 0

#96 xell Napisany 27 listopada 2015 - 21:01

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

skriny z rimejku pierwszego System Shocka:

http://www.pssite.co...ryginalowi.html

Super sprawa, jeszcze niech to studio się dorwie do Ultimy Underworld 1 i 2 to będę im dozgonnie wdzięczny.


  • 0

#97 Otacon Napisany 06 grudnia 2015 - 14:57

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
A talos principle polecacie?
  • 0

#98 ACZ Napisany 06 grudnia 2015 - 21:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

ponoć hit


  • 0

#99 ACZ Napisany 09 grudnia 2015 - 00:28

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Powstaje System Shock 3 oraz reboot Ultimy Underworld (xell się ucieszy).

 

pssite.com:

 

Za produkcję System Shock 3 odpowiedzialne będzie studio Otherside Entertainment. Ktoś może zapytać kim oni w ogóle są. Otóż jest to młode studio stworzone przez Paula Neuratha, zatrudniające byłych członków Looking Glass. Celem twórców jest rebootowanie klasycznych marek. Pierwszą produkcją Otherside Entertainment będzie reboot Ultima Underworld zatytułowany Underworld Ascendant.

Potwierdzeniem powstawania System Shock 3 jest strona internetowa studia, na której, póki co, widoczny jest poniższy obrazek.

K7aw5t6.png


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 09 grudnia 2015 - 00:29

  • 0

#100 xell Napisany 09 grudnia 2015 - 00:32

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Underworld Ascendant to nie jest rimejk tylko nowa gra, do której zresztą się dorzuciłem na kickstarterze. Rimejków obu części UU (na wzór rimejka System Shock 1) chciałbym poza tym, że powstaje UA.

 

A news co do SS3 supcio.


  • 0

#101 Texz Napisany 09 grudnia 2015 - 07:07

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Trzeba się spodziewać sporego downgrade oczekiwań. 


  • 0

#102 xell Napisany 09 grudnia 2015 - 10:56

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Trzeba się spodziewać sporego downgrade oczekiwań. 

Brawo za pozbawione treści zdanie.


  • 1

#103 Otacon Napisany 27 lutego 2016 - 17:12

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:

Superhot :bowdown:


  • 0

#104 Kradziej Napisany 28 lutego 2016 - 20:53

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
HOTTER. SOUP.
  • 0

#105 Spuczan Napisany 01 kwietnia 2016 - 08:18

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

A dam tu bo nie ma jeszcze tematu (chociaż pewnie niedługo założę):

The Struggle To Bring Back Baldur’s Gate After 17 Years

http://kotaku.com/th...ears-1768303595


  • 0

#106 xell Napisany 02 kwietnia 2016 - 23:18

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Heh, pewnie kupię następnym razem jak przyjdzie mi ochota na Baldura. Ale ostatnio grałem na początku 2013, jeszcze kilka lat musi zlecieć :P
  • 0

#107 drAKul Napisany 03 kwietnia 2016 - 07:54

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Grojcie w undertale a nie w jakieś prehistoryczne starocie...
  • 0

#108 fingus Napisany 03 kwietnia 2016 - 08:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Ech, pamiętam że mocno się kiedyś hajpowałem na baldura, kupiłem go na premierę, a koniec końców nawet nie skończyłem, tak mnie zmęczył i wynudził. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, jak słaby musi być w dzisiejszych czasach. :ohgod:
  • 0

#109 Otacon Napisany 03 kwietnia 2016 - 08:55

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
Też nigdy nie lykalem tych klikadeł. FF VII był lepszy
  • 0

#110 filip Napisany 04 kwietnia 2016 - 18:28

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Baldur to gra mojego zycia. Jak za jakis czas bede kupowac pc dla indorów i pillarsow to oczywiscie w miedzy czasie kolejne przejscie BG. Z modami :banderas:
  • 1

#111 Spuczan Napisany 07 kwietnia 2016 - 07:23

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Wygląda na to, że trzeba czekać:

http://steamed.kotak...gate-1769176581

 

Gra jest potwornie zabugowana.


  • 0

#112 Spuczan Napisany 08 kwietnia 2016 - 19:53

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Baldur's Gate studio responds to harassment over trans character

http://www.polygon.c...trans-character

 

"WE WILL BE IMPROVING THIS CHARACTER IN A FUTURE UPDATE."

 

Co to się porobiło na tym świecie  :olo:


  • 0

#113 Kradziej Napisany 09 kwietnia 2016 - 15:24

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Baldur's Gate studio responds to harassment over trans character
http://www.polygon.c...trans-character
 
"WE WILL BE IMPROVING THIS CHARACTER IN A FUTURE UPDATE."
 
Co to się porobiło na tym świecie  :olo:

Żeby było jasne, o co chodzi w cytacie o poprawie postaci:
- internet (przede wszystkim scenarzystkę Siege of Dragonspear) ofkoz zalała fala hejtu spowodowana tym, że w grze pojawia się drobna postać, która nie dołącza do drużyny i nie ma przypisanego żadnego większego wątku fabularnego, ale w rozmowie z nią jawnie mówi o tym, że jest trans
- ludzie w interneci wystosowywali między innymi takie zarzuty: "obecność tej postaci psuje moje poczucie zagłębienia się w świat Forgotten Realms", "mam dość wpychania mi homopropagandy prosto w gardło" i, oczywiście "gry nie powinny być polityczne!!!"
- równolegle pojawiła się znacznie mniejsza liczba uwag na temat tego, że przedstawiona postać jest trans w sposób niezbyt realistyczny i strasznie uproszczony

Beamdog ma zamiar odpowiedzieć na te ostatnie zarzuty ("we will be improving this character in a future update") i olać te pierwsze.

Na przyszłość starajmy się przekazywać konkretny obraz sytuacji a nie tylko wyrwany z kontekstu skrawek ;)

Jeśli o mnie chodzi to za jakieś sto lat ogram Siege of Dragonspear - dwa lata temu przelazłem BGEE i było super, muszę jeszcze przejść IWDEE i BG2EE żeby być gotowym na nowy dodatek :P
  • 0

#114 twilitekid Napisany 09 kwietnia 2016 - 16:46

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No i to jest absurdalne. Pojawia sie postac trans, ktora sie jakiejs mikro mniejszosci nie podoba, wiec aby tych politycznych terrorystow zaspokoic trzeba postac poprawic. Jakos nie widze krucjat domagajacych sie naprawy plytkich postaci hetero/nietrans.
  • 0

#115 Kradziej Napisany 09 kwietnia 2016 - 17:06

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dla scenarzystki odpowiedzialnej za postać jest to ważna tematyka, o czym wspomniała w rozmowach z prasą. Zauważyła krytykę, zgodziła się z nią, a że ma możliwość, to chce poprawić swój błąd. Gdzie tu polityczny terroryzm?

To raz. Dwa: dla ciebie absurdalnym jest to, ale fala hejtu i pogróżek wysłanych w stronę twórców, a szczególnie scenarzystki, wcale nie jest politycznym terroryzmem? Trochę to pachnie źdźbłem w jednym oku, belką w drugim itd.

Wreszcie: postać "nie podoba się" mikro mniejszości, znaczy: mikro mniejszość powiedziała, że można by to zrobić lepiej. Postać przy okazji nie podoba się znacznie, znacznie większej grupie ludzi z zupełnie innego powodu - transfobii (bo jak to inaczej nazwać?). IMO to, że twórcy stają po stronie pierwszej grupy świadczy raczej o ich wartościach i przekonaniach, a nie o sile nacisków, bo ta jest znacznie większa z drugiej strony.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 09 kwietnia 2016 - 17:08

  • 0

#116 Spuczan Napisany 09 kwietnia 2016 - 17:10

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Na przyszłość starajmy się przekazywać konkretny obraz sytuacji a nie tylko wyrwany z kontekstu skrawek ;)

Naprawdę uważasz, że wprowadziłem kogoś w błąd? Przecież nie rozpętałem żadnej afery i nie widzę negatywnych komentarzy ludzi którzy pobieżnie przeczytali artykuł. Śledzę sprawę od samego początku i jestem załamany reakcją tych ludzi którzy domagają się tych bzdurnych rzeczy. Kto chciał ten przeczytał a kto nie to nie ;)

 

@twilte: Dokładnie. Zawsze kiedy dzieje się coś takiego stoję murem za developerami. 

 

@Kradziej: Teraz to już chyba spierasz się sam ze sobą.


Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 09 kwietnia 2016 - 17:12

  • 0

#117 Kradziej Napisany 09 kwietnia 2016 - 17:21

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Naprawdę uważasz, że wprowadziłem kogoś w błąd? Przecież nie rozpętałem żadnej afery i nie widzę negatywnych komentarzy ludzi którzy pobieżnie przeczytali artykuł. Śledzę sprawę od samego początku i jestem załamany reakcją tych ludzi którzy domagają się tych bzdurnych rzeczy. Kto chciał ten przeczytał a kto nie to nie ;)

Jakbym nie wiedział o co chodzi, to twój pierwszy post zinterpretowałbym jako: "Twórcy oberwali hejtem za umieszczenie w grze postaci transseksualnej -> postanowili coś z tą postacią zrobić". Tymczasem jest to kompletne przeciwieństwo tego, co faktycznie się stało, bo Beamdog nie dał się pokonać hejtowi.
 

@twilte: Dokładnie. Zawsze kiedy dzieje się coś takiego stoję murem za developerami.

OK, żebyśmy sobie wszystko wyjaśnili: zawsze stajesz murem za deweloperami, więc teraz też za nimi staniesz, tak? A to oznacza, że popierasz co?
 

@Kradziej: Teraz to już chyba spierasz się sam ze sobą.

IMO odpowiadam na post twilite'a, który na wieść o tym, że twórcy oberwali pogróżkami itd. z jednej strony i zarówno lekką krytyką z drugiej stwierdza: "cholerna druga strona, tak się z buciorami wpycha i żąda swego!"

A tutaj przykład "politycznego terroryzmu": https://forums.beamd...r-person-myself

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 09 kwietnia 2016 - 17:22

  • 0

#118 xell Napisany 09 kwietnia 2016 - 18:03

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

IMO to jest kiepski "writing", nie można tak po prostu wziąć głośny medialnie temat ostatnimi czasy i tak po prostu wrzucić bez żadnego kontekstu do gry. Dla kontrastu, Technobabylon od Wadjet Eye ma postać transseksualną, ale było to o wiele lepiej zaimplementowane i żadnej sensacji nie było (tak, w grę nie grało wiele osób, ale wystarczająco, żeby zrobić szum jakby im się nie podobało).


  • 0

#119 Spuczan Napisany 15 kwietnia 2016 - 17:39

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Nie ma sensu się nad tym rozpisywać :dunno:

- internet (przede wszystkim scenarzystkę Siege of Dragonspear) ofkoz zalała fala hejtu spowodowana tym, że w grze pojawia się drobna postać, która nie dołącza do drużyny i nie ma przypisanego żadnego większego wątku fabularnego, ale w rozmowie z nią jawnie mówi o tym, że jest trans

Falę hejtu olać.

 

- ludzie w interneci wystosowywali między innymi takie zarzuty: "obecność tej postaci psuje moje poczucie zagłębienia się w świat Forgotten Realms", "mam dość wpychania mi homopropagandy prosto w gardło" i, oczywiście "gry nie powinny być polityczne!!!"

Olać.

 

- równolegle pojawiła się znacznie mniejsza liczba uwag na temat tego, że przedstawiona postać jest trans w sposób niezbyt realistyczny i strasznie uproszczony

Olać. Jeżeli chcą poprawić i poprawili to ich sprawa. Ja bym to olał.

 

@twilte: Dokładnie. Zawsze kiedy dzieje się coś takiego stoję murem za developerami.

OK, żebyśmy sobie wszystko wyjaśnili: zawsze stajesz murem za deweloperami, więc teraz też za nimi staniesz, tak? A to oznacza, że popierasz co?
 

A to oznacza, że popieram nie spełnianie wyimaginowanych próśb niezadowolonego plebsu (piszę o hejterach którym postać trans przeszkadza w odbiorze gry). Jeżeli chcą poprawiać postać trans ponieważ jest przedstawiona w "sposób nierealistyczny" to ich sprawa. Ja bym to olał. Niedługo małpy, mniejszości narodowe i pszczoły będą zgłaszać swoje niezadowolenie.


  • 0

#120 Texz Napisany 15 kwietnia 2016 - 20:11

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

A tak swoją drogą na PC wyszło Final Fantasy IX.


  • 0