Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pif, paf, bum, bach - temat o słuchawkach

176 Sennheiserów Cudiego

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
835 odpowiedzi na ten temat

#91 Cudak Napisany 20 grudnia 2013 - 15:16

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Ja tam jestem zadowolony, kilka miesięcy codziennego użytkowania, składania, rozkładania, jakość wykonania świetna, nic nie trzeszczy, wszystko chodzi elegancko, nigdy ich z niczym z tej półki cenowej nie porównywałem, choć skoro uchodzą za mocno przereklamowane to pewnie coś w tym jest. A wracając do słuchawek, są mega wygodne, cały dzień da się w nich przesiedzieć, a poduszki wokół uszu i inne materiały, jak na razie zero uszczerbków czy odkształceń, wyglądają jak nowe. Jakość dźwięku - żadnym audiofilem nie jestem, ale skok z półki cenowej 200-300zł do ~1000zł nawet mnie uderzył, słychać zdecydowanie więcej i lepiej, więc przy okazji zakupu odwiedziłem ponownie jakieś 3/4 mojej dyskografii. Głośniejszych słuchawek jeszcze nie miałem, bardzo rzadko przekraczam połowę możliwej głośności,a maksymalny poziom służy chyba tylko do robienia żartów czy prób pozbawienia kogoś słuchu, olo.


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 20 grudnia 2013 - 15:16

  • 0

#92 leon Napisany 03 lutego 2014 - 21:04

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:

Chcę kupić sobie Beatsy ale nie wiem które to "te właściwe" bo rozpiętość cenowa duża i nie wiem za bardzo czym się różnią. Nie chcę nic bezprzewodowego i żeby były zamknięte.


  • 0

#93 Cudak Napisany 03 lutego 2014 - 21:06

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Najpopularniejszy i tak jakby "standardowy" model to Studio, najmniejsze nauszne to Solo, największe i najdroższe to Pro. 


  • 0

#94 tomasz Napisany 03 lutego 2014 - 21:19

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:

Najlepiej zrobisz jak nie kupisz żadnych. Beatsy nie mają zaplecza badawczego z prawdziwego zdarzenia, żadnych osiągnięć ani tradycji na poletku audio. Płacisz relatywnie wysoką cenę za wygląd (choć to też wątpliwe, bo wyglądają tandetnie) i marketing. Stanowczo odradzam. Tak z ciekawości, dlaczego wybrałeś właśnie Beatsy?


  • 1

#95 leon Napisany 03 lutego 2014 - 21:24

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:

Ze względu na podobno niesamowity bas. Waham się między beatsami (bas) a ATH M50.


  • 0

#96 Cudak Napisany 03 lutego 2014 - 21:26

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Bas ro***erdala, to mogę potwierdzić. Na wysokiej głośności skaczą po głowie. :szepart:


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 03 lutego 2014 - 21:27

  • 0

#97 tomasz Napisany 03 lutego 2014 - 21:39

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:

To zależy od oczekiwań, źródła, formatu źródłowego, otoczenia, wzmaka (albo jego braku) i gustu muzycznego. Beatsy nie należą do wszechstronnych. Dla mnie są właśnie przebasowione i nie oddają dobrze średnicy. Właściwie można o średnicy zapomnieć. Jeżeli będziesz ich używał wyłącznie do rapsów, to mogą ci nawet podejść, ale jak słuchasz wielu gatunków, to umknie ci masa szczegółów i będziesz miał nienaturalną sygnaturę brzmienia "V" -- podbite niskie i wysokie pasma i recesywne okolice wokalu i wszystkich instrumentów przewodzących. Może dostarczają przyjemnych wrażeń w odbiorze dynamicznej muzyki klubowej i rapu, ale dla chcących poszerzać horyzonty muzyczne to będzie wąskie gardło dławiące co poważniejsze płyty wymagające skupienia.


  • 2

#98 Cudak Napisany 03 lutego 2014 - 21:54

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Coś znacznie lepszego polecasz w tej granicy cenowej (~800 zł, teraz tylko kosztują Studio) tomek?


  • 0

#99 terra Napisany 03 lutego 2014 - 21:54

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:

Poczekaj, sprawdzi na allegro.


  • 0

#100 Cudak Napisany 03 lutego 2014 - 21:55

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Nie no, wygląda na to, że ogarnia temat bardzo konkretnie więc pytam z ciekawości. ;)


  • 0

#101 tomasz Napisany 03 lutego 2014 - 21:57

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:

Sprawdzone, legendarne już dt 990 są teraz wszędzie tanie jak barszcz. No ale one to lubią porządny wzmacniacz.


  • 0

#102 Cudak Napisany 03 lutego 2014 - 22:03

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Meh, teraz odkładam hajsik na porządne nagłośnienie i jakiś klasowy gramofonik. W obecnym poszedł mi przedwzmacniacz to sobie powiedziałem, że nowego nie kupuję, tylko jakiś dobry sprzęt. Ze 3-4 tysie by się przydały.

 

:infamous:

 


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 03 lutego 2014 - 22:04

  • 0

#103 leon Napisany 13 lutego 2014 - 19:07

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:

Cudak ty masz te Beatsy ? ile trzymają na bateriach ?


  • 0

#104 Cudak Napisany 13 lutego 2014 - 19:24

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Hmmm, coś w okolicach 20h bym powiedział, ale ja mam akurat paluszki ReCyko więc sobie mogę naładować, one trzymają dłużej niż zwykłe baterie. 


  • 0

#105 Scorpio Napisany 13 lutego 2014 - 20:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Nie znam się na tym segmencie, to pytam podając detale które mogą być oczywiste. Dla mnie nie są, nie znam tego tematu.

Słuchaweczki BT do Samsung Galaxy S4mini, średnia klasa. Najlepiej z jakimiś opcjami sterowania (słuchanie muzy/audiobooka). Układ nauszny zamknięty lub otwarty, wielkość ala Sennki HD 218/219. Jak będzie opcja obrotu by leżały swobodnie na szyi, tym milej. Na pracę, na miasto, na las.

 

Propozycje??


  • 0

#106 MonsieurWoland Napisany 13 lutego 2014 - 20:14

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Ile chcesz maksymalnie wydac? Srednia klasa to dosc obszerne pojecie.


  • 0

#107 Scorpio Napisany 13 lutego 2014 - 20:27

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Powiedzmy, że nie średnia klasa jak BD T1 :P

 

Do 400-500 da się coś ciekawego? Za 300 też coś będzie? Rzucaj możliwościami z krótkim opisem, bym wiedział na co w razie czego zwracać uwagę.


  • 0

#108 leon Napisany 13 lutego 2014 - 21:15

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:

Hmmm, coś w okolicach 20h bym powiedział, ale ja mam akurat paluszki ReCyko więc sobie mogę naładować, one trzymają dłużej niż zwykłe baterie. 

Używasz jakieś konkretnej ładowarki do tych recyko ?


  • 0

#109 Cudak Napisany 13 lutego 2014 - 21:53

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

gp-recyko-value-charger-ar01.png


  • 0

#110 MonsieurWoland Napisany 14 lutego 2014 - 00:38

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Jezeli chodzi o sluchawki "sportowe", takie ktore nie wypadna przy bieganiu, jezdzie na rowerze itd: korzystam z sennheiser cx 680, brzmienie maja przyzwoite. Wykonanie dosc przecietne. Pilot wytrzymaly. W moim przypadku jednak po pewnym czasie robia sie dosc niewygodne. Gdybym mogl cofnac czas to pewnie kupilbym omx 680. 

 

Jezeli chodzi o wygodne w przenoszeniu sluchawki nauszne to w handheldach korzystam z bower wilkins p3 - jakosc dzwieku to praktycznie poziom moich sennheiser hd 598, wykonanie na podobnym poziomie a waza z 3x mniej. 


  • 0

#111 Scorpio Napisany 14 lutego 2014 - 09:10

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Akurat dokanałowe mam już standardowe od komórki, które dobrze się sprawdzają. Połowiczne mam od Bose (z silikonową konstrukcją utrzymującą delikatnie i pewnie słuchawkę w uchu). Kiedyś miałem MX560 i były świetne. Na laptopie w pracy złapały przepięcie i siadł jeden kanał (gra ciszej). Nie wiem czemu - napięcia jak sprawdzałem są ok. Zatem pewnie sam głośnik. I mała ciekawostka - jak zwykle takie słuchaweczki mają 3 kabelki (G, L, R), tak MX 560 mają cztery (dwa na ziemię). Jak rozdziobałem miałem przez chwilę zdziwienie :-)

 

Mi chodzi stricte o słuchaweczki BT. Trochę większe z pałąkiem na głowę, nie na kark. Nie muszą mocno uciskać, nie mam zamiaru w nich biegać (ogólnie jak biegam to bez słuchawek - lubię odgłos lasu i stóp). Coś takiego: http://i.wp.pl/a/f/j...etooth-660.jpeg ale z oczywistej racji cenowej nie dam za nie tyle (nie będą to moje główne słuchawki).

 

 


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 14 lutego 2014 - 09:15

  • 0

#112 Scorpio Napisany 04 kwietnia 2014 - 09:26

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Od soboty mocno testuję Bose AE2, półotwarte. Nie zawiodłem się, o co u nie dość łatwo ostatnio z słuchawkami (albo moje ucho się wyrobiło, albo jakość części w ostatnich latach ostro poszła w dół).

 

Słuchawki wspaniale przylegają do uszu, opatulają je. Poduszeczki strasznie delikatne, a ucisk nie jest za mocny. Waga jest piórkowa, przez co na początku jest wrażenie, że zaraz zlecą z głowy. Nic z tego, ostro się trzymają. Obecnie nie znalazłem bardziej wygodnych słuchawek. To połowa głównego powodu, dla którego kupiłem ten model.

Druga połowa: niewiarygodnie czyste brzmienie. Już dawno nie miałem tego wrażenia, gdy odpalam płytę, relaksuję się i nagle wyłapuję coś, czego wcześniej nie zauważałem. Nowe dźwięki. Do tego wspaniale łapie dolne i górne brzmienia (mruczy jak kotek jednocześnie mogąc oddać całą gamę bogactwa odgłosów upadających igieł), dynamika nadąża za najcięższym medalem.

Naprawdę jestem MEGA zadowolony. Zanosiłem się z rok, dywagowałem czy tak, czy nie. I jestem zadowolony. Oby służyły jak najdłużej :D

 

Dla zainteresowanych tą kwestią: impedancja 38 Ohm. Kabel odczepiany - gdy (tfu tfuu) ulegnie zniszczeniu można kupić nowy, nie trzeba samemu wymieniać (co, nie powiem, zdarzało się ... niekiedy poprawiało to jakość dźwięku ...).


  • 1

#113 Holden Napisany 04 kwietnia 2014 - 15:17

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
nie widze odpowiedniejszego tematu, więc zadam tu pytanie: jakie głośniki zajebiście tanie (do 300), dobre, przede wszystkim głośne dające wyraźny dźwięk (aby np było słychać wyraźnie słowa) ?
  • 0

#114 Scorpio Napisany 04 kwietnia 2014 - 20:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

300 zł za głośnik, za parę czy jak? Nówki/używane?


  • 0

#115 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2014 - 20:49

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Podepne sie. Szukam tanich (tak do 100) sluchaweczek tak do podpiecia pod telefon - do biegania czy na miasto. W pierwszej kolejnosci zalezy mi na wygodzie, zeby nie wypadaly - stad tez nie wiem do konca jaki typ sluchawek wybrac. Mialem dokanalowe wczesniej ale wypadaly i ogolnie nie sa dla mnie komfortowe, nie lubie uczucia calkowitego odciecia. Jakosc nie jest najwazniejsza, bo i tak beda pewnie zagluszane przez otoczenie.
  • 0

#116 Scorpio Napisany 04 kwietnia 2014 - 21:18

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Do 100 najlepsze to klasyki - Sennki HD101.

 

Tyle czy chcesz nauszne, wokółuszne (jak te senki), dokanałowe czy douszne? Sportowe douszne mają zwykle zewnętrzny uchwyt na małżowinę. Poszukaj też coś ala Bose IE2 - taka kauczukowa konstrukcja całkowicie niweluje możliwość wypadnięcia słuchawki, jednocześnie nie jest to dokanałowiec (co może drażnić) i nie ma zewnętrznej konstrukcji na małżowinę.

 

W skrócie - powiedz swe predyspozycje :D


  • 0

#117 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2014 - 21:49

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No wlasnie liczylem na to ze mi cos podpowiecie, bo w sumie najbardziej zalezy mi na tym, zeby nie wypadaly i zebym cos wokol siebie jednak slyszal, wiec dokanalowki typu klasycznych EPek odpadaja po moich doswiadczeniach. Wiec moze cos bardziej sportowego. Nauszne pewnie beda spadaly przy np bieganiu. Mialem dawno takie z palakiem na szyi i byly ok pod tym wzgledem.

Te Bose wydaja sie byc ok. Tylko jakis przyzwoity odpowiednik za stowke by styknal :D

Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 04 kwietnia 2014 - 21:51

  • 0

#118 Chewie Napisany 04 kwietnia 2014 - 23:03

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

też szukam jakiś słuchawek na dwór, ze strony sennheiser te wydają się być dobre: http://www.sennheise...iser-mx585.html

 

a tych hd 101 co napisał scorpio nie mogę znaleźć


  • 0

#119 Scorpio Napisany 05 kwietnia 2014 - 09:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

TFUUUUUUUUUUUUUUUUU

HD201 - http://www.sennheise...iser-hd201.html

 

By nie wypadały i by słyszeć to tylko seria OMX, np. http://www.sennheise...ser-omx185.html

 

Jak zainwestujesz więcej, to: http://www.sennheise...685-sports.html

 

:-)


  • 0

#120 Kradziej Napisany 05 kwietnia 2014 - 09:56

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Jak do biegania to mogę polecić Sennheisery PMX 60 - miałem już kilka (intensywnie uzywanych!) modeli i są super, bardzo wygodne, grają nieźle. Może nie pomawalają wyglądem, ale do biegania super.
  • 0