Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pif, paf, bum, bach - temat o słuchawkach

176 Sennheiserów Cudiego

• Zaloguj się by odpowiedzieć
784 odpowiedzi na ten temat

#781 Starh Napisany 18 czerwiec 2019 - 20:09

Starh

Big Boss

• Forumowicze
  • 5457 Postów:

Hypery odradzam - przebija dźwięk na mikrofon.

Chcesz mieć dobre słuchawki pod ps4/xboxa/pc to kup arctisty z donglem.

Niestety aby nie grać jak zwierze, trzeba wydać kilka stówek.

• 1

#782 Kazuo Napisany 18 czerwiec 2019 - 21:08

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 13736 Postów:

Dzięki za propozycje, coś tam na pewno wybiorę. 

• 0

#783 xell Napisany 03 listopad 2019 - 16:28

xell

Shadowrunner

• Forumowicze
  • 17514 Postów:

Ktoś korzysta ze słuchawek z aktywnym wyciszaniem? W moim Bose QC25 zepsuł się lewy głośniczek i co prawda dałem radę go naprawić, ale nie wiem jak długo wytrzyma to rozwiązanie (ostra prowizorka). Tak więc zorientowałem się jaka teraz jest sytuacja na rynku i wygląda na to, że Sony XM3 jest nowym królem segmentu, ale ma wg testów 3 mankamenty - 1) ostra zależność od warunków pogodowych - dotykowe sterowanie rzekomo głupieje w niskich temperaturach (z powodu kondensacji wody), co przy nadchodzącej zimie raczej mi się nie podoba, przy deszczu też się raczej nie sprawdzi; 2) jakość rozmów jest dużo gorsza niż u Bose, 3) Bose mają więcej miejsca dla uszu, w XM3 ucho styka się z materiałem w środku i po jakiejś godzinie zaczyna być odczuwalnie ciepło.

Ktoś może się odnieść jak to w praktyce wygląda we wszystkich trzech aspektach?

W Saturnie przetestowałem QC35ii i XM3, QC35 brzmi i wycisza tylko minimalnie lepiej niż moje QC25, ponoć lepiej sobie radzi z wiatrem, ale tego nie przetestuję w sklepie. :hmmm: XM3 za to lepiej wycisza i brzmi inaczej (w większości wypadków znacznie lepiej) i w warunkach pokojowych to dotykowe sterowanie się fajnie sprawdza - zmiana głośności i utworów jest dużo wygodniejsza. Kusi mnie to XM3 niesamowicie, QC25 mam już prawie od 4 lat, więc czuję, że mogę sobie "pozwolić" na zakup nowych. Większość czasu bym korzystał z XM3, w zimne i deszczowe dni ze starych QC25.

• 0

#784 Zeus-Nelson Napisany 05 listopad 2019 - 18:52

Zeus-Nelson

Viking

• Moderatorzy
  • 5584 Postów:

M3 są według mnie bardzo fajnym rozwiązaniem, chociaż ja nieco bardziej wolę brzmienie w słuchawkach Bose :) Największym minusem jest dla mnie właśnie ten panel dotykowy, który nie w każdych warunkach działa jak powinien i trzeba trochę czasu żeby się do niego przyzwyczaić. Z doświadczenia powiem Ci, że w ostatnim czasie odkąd M3 staniały podobnie jak QC35 to ludzie wahający się między tymi dwoma modelami częściej wybierają Sony. 

Jedyna alternatywa poza QC35 to nowy model Bose 700, sprawdziałeś go? 

https://mediamarkt.p...ones-700-czarny

Zdecydowanie nowy design - fajna lekka konstrukcja. 10 różnych poziomów wygłuszania, bardzo dobry dźwięk i jeden główny minus - również sterowane panelem dotykowym. Przetestuj sobie je też, myślę że powinni je mieć w większości MM. 

Z innej beczki - planuje wymienić moje słuchawki do PS4, bo niestety GOLDy zaczynają działać mi na nerwy jeśli chodzi o przerywanie. Jest jakaś fajna alternatywa poza Sonowskim Platinium? Bo u siebie w pracy z bezprzewodowych mam chyba tylko jakiś model Razera i Plantronica które działają na pewno z PS4, ale ani jedne ani drugie średnio mi pasują. 

• 1

#785 xell Napisany 09 listopad 2019 - 19:09

xell

Shadowrunner

• Forumowicze
  • 17514 Postów:
Bose 700 chyba bym kupił jakby nie było o połowę droższe od XM3/QC35.

Od wczoraj mam XM3 i takie spostrzeżenia osoby, która od początku 2016 korzysta z QC25:
+wyciszanie. Wycisza lepiej i wyższe tony niż QC25 i nie ma przy tym żadnego syczenia ani wrażenia wysokiego ciśnienia jak u Bose. Mega, mega fajna sprawa
+ogólna jakość dźwięku
+brak konieczności korzystania z kabla bardzo ułatwia i przyspiesza używanie słuchawek. Jednak po kablu jakość jest lepsza.
-zbytni nacisk na basy, za bardzo zmienia brzmienie znanych mi utworów. Co ciekawe na telefonie ta basowość jest bardziej odczuwalna niż na komputerze, nawet po skorzystaniu z equalizera w sonowskiej apce
-mocniejszy nacisk na uszy i stykanie się ucha z materiałami w środku jednak męczą na dłuższą metę, uszy robią się ciepłe dosyć szybko

Ogólnie jestem zadowolony i nie będę ich zwracać, bo to fajny sprzęt, ale na pewno też naprawię swoje QC25 (trzeba wymienić głośniczek w lewej słuchawce, 15 minut roboty dla wprawionej osoby, dla takiej niezdary jak ja pewnie wyjdzie ponad 2 godziny) i będę naprzemiennie korzystać z obu w zależności od okoliczności. Jak ktoś nie ma żadnych słuchawek z tej kategorii, to bardziej bym polecał QC35ii.
  • 1