Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pif, paf, bum, bach - temat o słuchawkach

176 Sennheiserów Cudiego

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
835 odpowiedzi na ten temat

#781 Starh Napisany 18 czerwca 2019 - 20:09

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Hypery odradzam - przebija dźwięk na mikrofon.

Chcesz mieć dobre słuchawki pod ps4/xboxa/pc to kup arctisty z donglem.

Niestety aby nie grać jak zwierze, trzeba wydać kilka stówek.


  • 1

#782 Kazuo Napisany 18 czerwca 2019 - 21:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dzięki za propozycje, coś tam na pewno wybiorę. 


  • 0

#783 xell Napisany 03 listopada 2019 - 16:28

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Ktoś korzysta ze słuchawek z aktywnym wyciszaniem? W moim Bose QC25 zepsuł się lewy głośniczek i co prawda dałem radę go naprawić, ale nie wiem jak długo wytrzyma to rozwiązanie (ostra prowizorka). Tak więc zorientowałem się jaka teraz jest sytuacja na rynku i wygląda na to, że Sony XM3 jest nowym królem segmentu, ale ma wg testów 3 mankamenty - 1) ostra zależność od warunków pogodowych - dotykowe sterowanie rzekomo głupieje w niskich temperaturach (z powodu kondensacji wody), co przy nadchodzącej zimie raczej mi się nie podoba, przy deszczu też się raczej nie sprawdzi; 2) jakość rozmów jest dużo gorsza niż u Bose, 3) Bose mają więcej miejsca dla uszu, w XM3 ucho styka się z materiałem w środku i po jakiejś godzinie zaczyna być odczuwalnie ciepło.

Ktoś może się odnieść jak to w praktyce wygląda we wszystkich trzech aspektach?

 

W Saturnie przetestowałem QC35ii i XM3, QC35 brzmi i wycisza tylko minimalnie lepiej niż moje QC25, ponoć lepiej sobie radzi z wiatrem, ale tego nie przetestuję w sklepie. :hmmm: XM3 za to lepiej wycisza i brzmi inaczej (w większości wypadków znacznie lepiej) i w warunkach pokojowych to dotykowe sterowanie się fajnie sprawdza - zmiana głośności i utworów jest dużo wygodniejsza. Kusi mnie to XM3 niesamowicie, QC25 mam już prawie od 4 lat, więc czuję, że mogę sobie "pozwolić" na zakup nowych. Większość czasu bym korzystał z XM3, w zimne i deszczowe dni ze starych QC25.


  • 0

#784 Zeus-Nelson Napisany 05 listopada 2019 - 18:52

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

M3 są według mnie bardzo fajnym rozwiązaniem, chociaż ja nieco bardziej wolę brzmienie w słuchawkach Bose :) Największym minusem jest dla mnie właśnie ten panel dotykowy, który nie w każdych warunkach działa jak powinien i trzeba trochę czasu żeby się do niego przyzwyczaić. Z doświadczenia powiem Ci, że w ostatnim czasie odkąd M3 staniały podobnie jak QC35 to ludzie wahający się między tymi dwoma modelami częściej wybierają Sony. 

 

Jedyna alternatywa poza QC35 to nowy model Bose 700, sprawdziałeś go? 

https://mediamarkt.p...ones-700-czarny

 

Zdecydowanie nowy design - fajna lekka konstrukcja. 10 różnych poziomów wygłuszania, bardzo dobry dźwięk i jeden główny minus - również sterowane panelem dotykowym. Przetestuj sobie je też, myślę że powinni je mieć w większości MM. 

 

Z innej beczki - planuje wymienić moje słuchawki do PS4, bo niestety GOLDy zaczynają działać mi na nerwy jeśli chodzi o przerywanie. Jest jakaś fajna alternatywa poza Sonowskim Platinium? Bo u siebie w pracy z bezprzewodowych mam chyba tylko jakiś model Razera i Plantronica które działają na pewno z PS4, ale ani jedne ani drugie średnio mi pasują. 


  • 1

#785 xell Napisany 09 listopada 2019 - 19:09

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Bose 700 chyba bym kupił jakby nie było o połowę droższe od XM3/QC35.

Od wczoraj mam XM3 i takie spostrzeżenia osoby, która od początku 2016 korzysta z QC25:
+wyciszanie. Wycisza lepiej i wyższe tony niż QC25 i nie ma przy tym żadnego syczenia ani wrażenia wysokiego ciśnienia jak u Bose. Mega, mega fajna sprawa
+ogólna jakość dźwięku
+brak konieczności korzystania z kabla bardzo ułatwia i przyspiesza używanie słuchawek. Jednak po kablu jakość jest lepsza.
-zbytni nacisk na basy, za bardzo zmienia brzmienie znanych mi utworów. Co ciekawe na telefonie ta basowość jest bardziej odczuwalna niż na komputerze, nawet po skorzystaniu z equalizera w sonowskiej apce
-mocniejszy nacisk na uszy i stykanie się ucha z materiałami w środku jednak męczą na dłuższą metę, uszy robią się ciepłe dosyć szybko

Ogólnie jestem zadowolony i nie będę ich zwracać, bo to fajny sprzęt, ale na pewno też naprawię swoje QC25 (trzeba wymienić głośniczek w lewej słuchawce, 15 minut roboty dla wprawionej osoby, dla takiej niezdary jak ja pewnie wyjdzie ponad 2 godziny) i będę naprzemiennie korzystać z obu w zależności od okoliczności. Jak ktoś nie ma żadnych słuchawek z tej kategorii, to bardziej bym polecał QC35ii.
  • 1

#786 BeSOS Napisany 22 marca 2020 - 12:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jakie słuchawki polecacie z 7.1? Takie żeby były kompatybilne z ps4/xo.

https://www.euro.com...king-2019.bhtml

Coś z tego się nadaje?

Ma ktoś ten headset do ps4 Sony? Konpaty ilny z co jest może czy tylko ps4/pc?

No i czy warto w takie coś te kilkaset zł inwestowac,nie jestem żadnym audiofilem mam 5.1 ale nawet mało kiedy odpalam bo mi wystarcza jakość dźwięku z Oleda :olo: ale do grania w nocy by się przydały.
  • 0

#787 Shinigami Napisany 22 marca 2020 - 12:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Dobre pytanie, choć ja z zakupem nowych chyba poczekam aż Cerny mi sprawdzi uszy do PS5.
  • 3

#788 Sotaku Napisany 23 marca 2020 - 13:44

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Mam sony platinum, ale to moje pierwsze słuchawki 7.1, więc nie mam z czym porównać, dla mnie wystarczające, w grach obsługujących fajnie brzmi dźwięk przestrzenny, przy graniu świetnie spisuje się jako hs. Jest wygodny i nawet po dłuższej nasiadowie nie przeszkadza. Minus to to, że nie da się go używać poza playstation, nawet z TV Sony nie zmusisz ich do działania, a Goldy ponoć już tak.
  • 0

#789 Pawlik Napisany 20 maja 2020 - 18:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Tawot, jak Twoje Steelseries 7? Bo się przymierzam, po takim czasie jak oceniasz zakup?
  • 0

#790 Tawotnica Napisany 20 maja 2020 - 20:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Pozytywnie. Przede wszystkim są bardzo wygodne. Przez ten ich regulowany pasek prawie ich nie czuć na głowie. Minusem takiego rozwiązania jest, że nawet delikatne ruchy potrafią spowodować lekkie zsunięcie się ich - nie są to więc słuchawki do łażenia w nich po pokoju i odkurzania :olo: 

 

Z dźwięku przestrzennego za bardzo nie korzystam, bo to opcja tylko na kompie i trzeba używać do tego appki. Nie po to zresztą je kupiłem - chodziło mi głównie o coś działającego ze Switchem, co nie jest na bluetooth. Pod tym względem się sprawdzają.
Bierz pod uwagę, że w z Xboxem działają wyłącznie na kablu z pada. 

 

Na jednym ładowaniu baterii pochodzą spokojnie paręnaście godzin. Nie wiem czy to dużo, bo nie mam porównania z innymi gamingowymi słuchawkami. 


  • 0

#791 Pawlik Napisany 20 maja 2020 - 20:58

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Z xboxem to chyba żadne nie działają inaczej jak po kablu? A jak z jakością dźwięku?
  • 0

#792 Tawotnica Napisany 21 maja 2020 - 06:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Muzyki na nich nie słucham, do giereczek jest ok. Na PC możesz się pobawić tą ich koślawą apką z ustawieniami, na konsoli jesteś skazany na na słabe bassy i są dość ciche. 

 

Edit: z tym, źe jak pisałem - do innych gamingowych słuchhawek nie mam porównania, 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 21 maja 2020 - 06:55

  • 0

#793 Pico Napisany 24 maja 2020 - 16:55

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Prośba do was - wymieńcie kilka modeli/firm godnych polecenia, jeśli chodzi o słuchawki (najlepiej bezprzewodowych, z opcją headsetową) do PlayStation 4, które oczywiście będą też się zgrywać z PlayStation 5 w przyszłości.

Audiofilem nie jestem, ale oby dobrze brzmiały i były wygodne.

Budżet? Nie wiem. Od najtańszych do najdroższych wymieniajcie, zobaczymy co by się tu dla nas znalazło.
  • 0

#794 Sotaku Napisany 24 maja 2020 - 17:27

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Sony Goldy lub platinum. Omijaj turtlebeach ????
  • 0

#795 Pico Napisany 25 maja 2020 - 09:36

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Odnośnie bezprzewodowych słuchawek - słyszałem, że może być jakieś odczuwalne opóźnienie dźwięku. Jak to z tym jest?
  • 0

#796 Pawlik Napisany 25 maja 2020 - 09:53

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

to indywidualna sprawa, zależy od modelu. Generalnie jednak raczej tego nie odczujesz.

 

Co do wygody to jednak musisz iść do sklepu i sobie po przymierzać. Ja ostatnio kupiłem Steelseries Arctis 7 i były ok, wygodne, grały czysto, bez opóźnień, świetnie wykonane z bardzo dobrych materiałów. Jednak je oddałem bo uznałem, że moje stare słuchawki Kraken Razor Stromtrooper grają równie dobrze i są nawet wygodniejsze na dłuższa metę bo lżejsze i większe mają nauszniki, a, że nie mają bezprzewodowego protokołu? I tak podpinam je pod pada to jakoś mi to nie przeszkadza na tyle by zmieniać. 


  • 0

#797 nole Napisany 06 października 2020 - 16:29

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Król słuchafonów właśnie zapowiedział modele pod PS5 i SEXa

 

https://wccftech.com...xbox-series-xs/

 

https://youtu.be/0dkVZXQzMoI


Ten post był edytowany przez nole dnia: 06 października 2020 - 16:48

  • 0

#798 Daddy Napisany 06 listopada 2020 - 23:17

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Przy okazji powyższego filmiku trafiłem na tego lolka, pozytywny :tak:

 

 

No i słuchawki kuszą, przynajmniej gówno nie będzie pękało jak te polecane przez Taikuna Sylvana :cf:


  • 0

#799 Pawlik Napisany 07 listopada 2020 - 15:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Ja koniec końców sprzedałem swoje słuchawki i kupiłem Steelseries Pro, no to już gra tak jak trzeba a wykonanie :banderas:
  • 0

#800 Sotaku Napisany 09 grudnia 2020 - 11:15

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Ktoś może używał jabra elite sport v2? Na bieżnie potrzebuje słuchawek i wpadły mi w oko.
  • 0

#801 xell Napisany 13 grudnia 2020 - 10:05

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Sorry, że agresywny post, ale

 

JEBAĆ APPLE

 

Wpieprzają się do kolejnej kategorii. Teoretycznie od lat dominują rynek słuchawek poprzez Beatsy, tyle że Beatsy charakteryzują się najgorszą jakością w danej kategorii cenowej, ale przynajmniej nie są to absurdalne kategorie cenowe. Problemem jest to, że Airpods max dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu marki Apple mogą się okazać hitem, mimo że są dwa razy droższe od konkurencji w tej kategorii. Obawiam się, że Sony i Bose będą miały wymówkę, żeby wywindować ceny kolejnych generacji swoich słuchawek ANC o €100, bo i tak będą dużo tańsze od produktu Apple. :trup:


  • 0

#802 Aszyn Napisany 13 grudnia 2020 - 10:33

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Sorry, że agresywny post, ale

 

JEBAĆ APPLE

 

Wpieprzają się do kolejnej kategorii. Teoretycznie od lat dominują rynek słuchawek poprzez Beatsy, tyle że Beatsy charakteryzują się najgorszą jakością w danej kategorii cenowej, ale przynajmniej nie są to absurdalne kategorie cenowe. Problemem jest to, że Airpods max dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu marki Apple mogą się okazać hitem, mimo że są dwa razy droższe od konkurencji w tej kategorii. Obawiam się, że Sony i Bose będą miały wymówkę, żeby wywindować ceny kolejnych generacji swoich słuchawek ANC o €100, bo i tak będą dużo tańsze od produktu Apple. :trup:

Pewnie mogą się podobać, ale dla mnie wyglądają tandetnie i choć nie potrzebuje takiego typu słuchawki myśle, że zaakceptowałby cenę 1500-1800. Jako że Apple to 2000, ale 2800 ;/ motzno księgowi odjechali. 
ogolnie kiedyś myślałem, że cena 500-700 to dużo. Posłuchałem u kuzyna jakichś soniaczy za 1300 z redukcją dźwięków otoczenia itp no i spoko, zrozumiałem za co ta cena, ale nie czuję, by Apple miało audiofilskie zacięcie, a tylko przy takich słuchawkach jestem sobie w stanie uzasadnić absurdalną cenę. 


Ten post był edytowany przez Aszyn dnia: 13 grudnia 2020 - 10:34

  • 0

#803 xell Napisany 13 grudnia 2020 - 11:46

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Pewnie mogą się podobać, ale dla mnie wyglądają tandetnie i choć nie potrzebuje takiego typu słuchawki myśle, że zaakceptowałby cenę 1500-1800. Jako że Apple to 2000, ale 2800 ;/ motzno księgowi odjechali. 

ogolnie kiedyś myślałem, że cena 500-700 to dużo. Posłuchałem u kuzyna jakichś soniaczy za 1300 z redukcją dźwięków otoczenia itp no i spoko, zrozumiałem za co ta cena, ale nie czuję, by Apple miało audiofilskie zacięcie, a tylko przy takich słuchawkach jestem sobie w stanie uzasadnić absurdalną cenę.

No dla mnie dobre słuchawki z wyciszaniem są absolutnie warte tych 1000-1300zł, przebywam sporo w głośnym otoczeniu i dzięki temu mogę cicho słuchać muzyki lub podcastów i nie narażam się na przedwczesną głuchotę.

 

Różne materiały, technologie wytwarzania itp. potrafią astronomicznie windować ceny sprzętu i profesjonalne słuchawki studyjne mogą kosztować i 10 tysięcy złotych. Ja mam Sony XM3 i oprócz wielu plusów są również spore minusy, Bose 700 ma trochę gorszy dźwięk i trochę gorsze wyciszanie, ale ma też swoje zalety względem produktu od słonych. Nie widziałem jeszcze żadnych rzetelnych recenzji*, więc jeśli Airpods Max dorównują lub przewyższają te produkty we wszystkich istotnych kategoriach, to mogą i być warte swojej ceny dal niektórych osób. Marques Brownlee w swoim filmiku o pierwszych wrażeniach powiedział coś w stylu "naturalnym punktem odniesienia są Sony XM4, które są lekkie i wygodne, mają najlepsze wyciszanie jakie kiedykolwiek słyszałem, świetny dźwięk, długi czas działania na baterii, składają się, zawierają pełnoprawny pokrowiec i kabel audio; biją więc produkt Apple pod wszystkimi istotnymi względami" - nie brzmi to za dobrze dla Apple. Przypuszczam, że o wiele lepszym wyborem za cenę APM jest kupić i Sony XM4 i Bose 700 i korzystać z tych, które są w danej chwili dogodniejsze (czyli Bose jak się dużo dzwoni i Sony jak się nie dzwoni) i zawsze mieć opcję, że ma się dwie pary słuchawek, z których korzystają dwie osoby jednocześnie.

 

Ciekaw jestem, jak się forumowy adwokacik Apple do tego odniesie.

 

*szkoda, że Jimsreviewroom zawiesił działalność, jego recenzje były złotym standardem :(


  • 0

#804 Danteusz Napisany 13 grudnia 2020 - 12:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Wersja TLDR:
????‍♂️

Z tego co czytałem APM mają bardzo dobrą jakość dźwięku, funkcję transparent bijąca na głowę to co ma Sony oraz świetne spatial audio. Nie wiem czy są w tych aspektach warte swojej ceny, ale generalnie na dźwięk nikt nie narzeka.
Natomiast pokrowiec to jakiś żart, nie wiem co sobie myśleli designerzy w Apple. Problemem jest też brak trybu pasywnego, zdaje się że nie da rady podpiąć ich np do Switcha. Do tego należy wziąć pod uwagę ich duży ciężar, są prawie dwukrotnie cięższe niż produkty konkurencji. Powoduje to że raczej nie są najlepszym wyborem na podróż, w domu też mają ograniczone zastosowanie, bo ficzery typu spatial audio działają tylko z iPhonem i iPadem.
Pewnie jest klientela na takie słuchawki, ale przez ilość ograniczeń nie jest zbyt duża. Ja z pewnością do niej nie należę, szczególnie że wcześniej też nie byłem dużym fanem słuchawek nausznych. A co do ceny - sprzęt audio ma taką rozpiętość cenową że mnie to nie rusza, przy czym słuchawki droższe od PS5 raczej nie zawojują rynku tak jak się tego obawia xell
  • 0

#805 Sotaku Napisany 13 grudnia 2020 - 13:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dzięki waszym poradom zdecydowałem się na te jabry i są bardzo dobre, sprawdzają się przy biegu i łączą z wszystkim z czym próbowałem, otoczenia nie słyszę prawie wcale. Otoczenie słyszy je jak są naprawdę głośno.
  • 0

#806 xell Napisany 13 grudnia 2020 - 15:33

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Wersja TLDR:
????‍♂️

Z tego co czytałem APM mają bardzo dobrą jakość dźwięku, funkcję transparent bijąca na głowę to co ma Sony oraz świetne spatial audio. (...) A co do ceny - sprzęt audio ma taką rozpiętość cenową że mnie to nie rusza, przy czym słuchawki droższe od PS5 raczej nie zawojują rynku tak jak się tego obawia xell

Jak to transparent to to o czym myślę to w XM3 jest bezużyteczne. :olo: Ja się obawiam, że rynek będzie postrzegał ten przedział cenowy (€500+) jako nową normę dla casualowych słuchawek z ANC i Sony/Bose itp. też na to przeskoczą.


  • 0

#807 Danteusz Napisany 13 grudnia 2020 - 15:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Słuchawki miksują dźwięk otoczenia z muzyką, dzięki czemu można np rozmawiać z kimś bez zatrzymania muzyki. Używałem tego przez chwile w AirPods Pro kolegi, działa rewelacyjnie. Rozwiązuje to problem z chodzeniem po mieście z NC, nie trzeba się obawiać że nie usłyszy się samochodu, ani podgłaśniać gdy coś obok hałasuje. Przewagą Apple jest ich własny chip H1, który pozwala na tego typu cuda. Gdyby tylko Apple nie przekombinowało z pokrowcem to myślę że cena byłaby wysoka, ale usprawiedliwiona.
  • 0

#808 xell Napisany 13 grudnia 2020 - 16:15

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Ta, w XM3 jest to bezużyteczne, słuchawki dodają szum + pogłaśniają jakieś zupełnie randomowe hałasy (ćwierkanie ptaków, odbijającą się piłkę itp.). Zawsze korzystam z maksymalnego wyciszania, a jak się słuchawki przełączają na ten tryb (w czasie dzwonienia), to go ręcznie wyłączam.

 

Pewnie jakieś firmy 3rd party wypuszczą pokrowiec do APM, ten "smart case" to jest żart. Tak jak €70 za wymienne earpady, pewnie też będą za jakiś czas alternatywne za €10.


  • 0

#809 Danteusz Napisany 13 grudnia 2020 - 16:27

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
„Smart” polega na tym że w pokrowcu jest magnes który przełącza słuchawki w tryb ultraniskiego poboru mocy, wtedy jedyne co działa to czujnik tego magnesu. To by było Ok jako oddzielny zakup, ale będąc w zestawie tylko podbija cenę
  • 0

#810 xell Napisany 13 grudnia 2020 - 16:35

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

"smart" w cudzysłowiu, bo to idiotyzm zaprojektować pokrowiec, który zostawia wrażliwe elementy urządzenia odsłonięte.


  • 0