Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pif, paf, bum, bach - temat o słuchawkach

176 Sennheiserów Cudiego

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
835 odpowiedzi na ten temat

#211 Cudak Napisany 12 grudnia 2014 - 21:53

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Spoko, ile dałeś?

 

Ja powoli myślę o jakimś gramofonie. Macie coś godnego polecenia? Nie dla audiofila, ale też nie najniższa półka. Pewnie max tysiaka bym dał.

 

Polecam poszukać jakichś numarków albo technicsów, szczególnie technicsy są wytrzymałe i potrafią służyć latami. Do tego jakiś dobry system i jest elegancko.


  • 0

#212 twilitekid Napisany 12 grudnia 2014 - 23:09

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Po co Ci gramofon?

 
Winyle sa genialne. To poczucie oldschoolu. U mnie w domu to byla jedna z glownych form wypoczynku po ciezkim dniu. 
 
Wracasz po 20, za oknem ciemno, pada deszcz. W bibliotece polmrok, wrzucasz plyte coltrane'a, nastawiasz igle

(... Coltrane, cygaro i whysky ...)
 
czujesz, ze zyjesz.

Dokładnie tak. Gramofon do jazzu :)


Cudak, polecano mi te technicsy, ale raczej stare. Ta firma jeszcze coś dziś znaczy w kategorii "nowy sprzęt"?


  • 0

#213 Holden Napisany 12 grudnia 2014 - 23:18

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
Wmawiacie to sobie. Winyl pod kazdym wzgledem poza ze tak powiem emocjonalnym jest przezytkiem
  • 0

#214 Cudak Napisany 12 grudnia 2014 - 23:34

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Wosk jest zajebisty!!

 

twilite: no oni poszli teraz w wzmacniacze i inne głośniki, ale stary technics w dobrym stanie to nadal kawał dobrego sprzętu. Chyba, że masz dużo pieniążków do wydania to idź w jakiegoś wyczesanego Denona. ;p


  • 0

#215 Kleksandra Napisany 14 grudnia 2014 - 21:14

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Nie wiem jak gramofony ale wzmacniacze Denona są fajne, sama jeden posiadam :)


  • 0

#216 ACZ Napisany 14 grudnia 2014 - 22:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:

Wmawiacie to sobie. Winyl pod kazdym wzgledem poza ze tak powiem emocjonalnym jest przezytkiem

dźwięk analogowy jest naturalniejszy dla ucha.


  • 0

#217 Heisenberg Napisany 22 grudnia 2014 - 10:58

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:

Jedyny nośnik który może się równać (bądź przewyższać) z winylem pod względem dźwięku to reel to reel, więc pyerdolisz holdę.


Ten post był edytowany przez Heisenberg dnia: 22 grudnia 2014 - 10:59

  • 0

#218 Danteusz Napisany 22 grudnia 2014 - 18:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Winyl nie oddaje dźwięku wiernie, wprowadza zniekształcenia, szczególnie na skrajach pasma słyszalnego. Jest lubiany gdyż tak się składa że jego zniekształcenia są przyjemne dla ucha. Można powiedzieć że woli się winyl od muzyki cyfrowej, ale jeśli chce się mieć jak najwierniejsze odwzorowanie muzyki w domu to winyl odpada
  • 0

#219 Heisenberg Napisany 23 grudnia 2014 - 01:11

Heisenberg

    praise Kek

  • Forumowicze
  • 5 589 Postów:

http://xiph.org/~xip...neil-young.html


  • 0

#220 twilitekid Napisany 23 grudnia 2014 - 15:54

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
A teraz nam powiedz co z tego tekstu zrozumiales i w jaki sposob odnosi sie to do tego, co napisal Dante
  • 0

#221 Tynio Napisany 29 grudnia 2014 - 09:38

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Ja też kilka lat temu kupiłem sobie jakieś w miarę porządne słuchawki.

 

1large-sennheiser-hd555.jpg

 

Jestem zadowolony bo nie męczą uszu tak jak moje poprzednie Philipsy.


  • 0

#222 iluck85 Napisany 30 grudnia 2014 - 22:47

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

I co, kupiłeś gramofon? Z ciekawości poczytałem trochę o tym.

Myślałem, że to tylko włożenie winyla, postawieniu igły i go. :yao: 

Typy po 2h układają "ramie". 

Ścierki do płyt za 100zł, płyny czy tam myjki do samych płyt olo 

 

Klimat dobry, ale nie sądziłem że tam taka jazda. 


  • 0

#223 twilitekid Napisany 31 grudnia 2014 - 01:22

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Tez o tym poczytalem i masakra. Wroce do tematu po tym jak mieszkanie kupie...
  • 0

#224 Danteusz Napisany 31 grudnia 2014 - 10:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

I co, kupiłeś gramofon? Z ciekawości poczytałem trochę o tym.
Myślałem, że to tylko włożenie winyla, postawieniu igły i go. :yao:
Typy po 2h układają "ramie".
Ścierki do płyt za 100zł, płyny czy tam myjki do samych płyt olo

Klimat dobry, ale nie sądziłem że tam taka jazda.

Jak z samochodem, możesz kupić Opla, wsiadać i jeździć, możesz kupić klasyk i polerować każdą śróbkę

Ja się zastanawiam nad słuchawkami Sony Headset 2.0 do konsoli. Wiem że jakość dźwięku mnie nie zabije, ale wirtualne 7.1 to bliżej do dziwku przestrzennego niż głośniki w TV, a porządnego systemu dźwiekowego prędko nie kupię.

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 31 grudnia 2014 - 10:35

  • 0

#225 Cudak Napisany 31 grudnia 2014 - 11:51

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Te ustawianie ramienia 2h... ktoś miał jakiś problem z głową chyba. Adapter to nie jest skomplikowana sprawa, wystarczy przyswoić podstawową wiedzę odnośnie systemów, reszty dupereli i samych winyli. Wszystko później to dla naprawdę wielkich frików. 


  • 0

#226 MonsieurWoland Napisany 31 grudnia 2014 - 12:11

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

I co, kupiłeś gramofon? Z ciekawości poczytałem trochę o tym.

Myślałem, że to tylko włożenie winyla, postawieniu igły i go. :yao:

Typy po 2h układają "ramie". 

Ścierki do płyt za 100zł, płyny czy tam myjki do samych płyt olo 

 

Klimat dobry, ale nie sądziłem że tam taka jazda. 

 

To chyba ten sam poziom co pozlacane koncowki, stabilizatory/filtry napiecia i wygrzewanie glosnikow. Sam mam teac tn300, ramie ukladam w 30 sekund :olo:

 

edit: ostatnio ogladalem film Searching for Sugar Man. Film o muzyku zyjacym w USA a ktorego piosenki staly sie hymnem towarzyszacym zniesieniu apertheidu w RPA. Sytuacja o tyle zabawna, ze Rodriguez klepal niesamowita biede w Stanach, a jego albumy bily rekordy popularnosci w afryce. Sam do roku circa 2002 nie byl swiadom ze jest gwiazda. W kazdym badz razie mozna wyrwac jego winyle: 

 


Ten post był edytowany przez MonsieurWoland dnia: 31 grudnia 2014 - 12:19

  • 2

#227 michalmarek77 Napisany 31 grudnia 2014 - 12:44

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Ja się zastanawiam nad słuchawkami Sony Headset 2.0 do konsoli. Wiem że jakość dźwięku mnie nie zabije, ale wirtualne 7.1 to bliżej do dziwku przestrzennego niż głośniki w TV, a porządnego systemu dźwiekowego prędko nie kupię.

Dante, ja kupilem i doslownie jestem w szoku , jak genialne to akcesorium...

Mam , przynajmniej tak mysle, calkiem niezle glosniki 5.1, aczkolwiek granie w tych sluchawkach niemalze calkowicie zmienia odbior gier...

Te, ktore wykorzystuja DTS, badz  maja swoje ustawienia dla tego headsetu /jak np, Infamous Second Son/ dzwiekowo potrafia wgniesc w fotel i pozwalaja doswiadczyc tak glebokiej immersji, ze dzwiekowo granie jest niemal rzeczywistoscia...

Headset jest bardzo przecietny w przypadku sluchania muzyki, aczkolwiek do gier czy filmow /choc w tym przypadku wrazenia nie sa tak kolosalne jak podczas grania/ nadaje sie niemalze perfekcyjnie.

Nie jest, niestety, specjalnie wygodny - pałąk po dłuższym graniu daje się we znaki, choć może to dlatego, ze gram w okularach i samo to w kombinacji ze sluchawkami jest srednio przyjemnym doswiadczeniem...

Tak czy siak, te sluchawki to w wielu przypadkach "game changer". Polecam każdemu posiadaczowi PS4/PS3. Warto sprawdzić jeśli kiedyś będziecie mieć okazję.

Można je kupić w okolicach 350 zl, co wg mnie, biorac pod uwagę wrażenia jakich dostarczają, jest bardzo dobrą ceną


Ten post był edytowany przez michalmarek77 dnia: 31 grudnia 2014 - 12:46

  • 0

#228 twilitekid Napisany 31 grudnia 2014 - 13:32

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

I co, kupiłeś gramofon? Z ciekawości poczytałem trochę o tym.

Myślałem, że to tylko włożenie winyla, postawieniu igły i go. :yao:

Typy po 2h układają "ramie". 

Ścierki do płyt za 100zł, płyny czy tam myjki do samych płyt olo 

 

Klimat dobry, ale nie sądziłem że tam taka jazda. 

 

To chyba ten sam poziom co pozlacane koncowki, stabilizatory/filtry napiecia i wygrzewanie glosnikow. Sam mam teac tn300, ramie ukladam w 30 sekund :olo:

 

Tak to jest z audio(debi)filami. Potrafią wygadywać głupoty o bardziej przestrzennym/łagodnym/etc dźwięku po zastosowaniu lepszej jakości CYFROWEGO kabla (takiego na którego wyłożyli parę stów, jakoś trzeba uzasadnić swoją naiwność), bo oni to przecież słyszą!! :D

 

Ja na razie odpuszczam gramofon z bardziej praktycznych względów. Nie chcę sobie jeszcze bardziej dogracać wynajmowanego mieszkania. I tak mam już pełno sprzętów... A tu jeszcze gramofon, pewnie trzeba by dokupić lepszy wzmacniasz (bo do kina domowego to chyba już słabo), dochodzi kolekcja sporych gabarytowo płyt...

 

Na razie wziąłem stary CD player Teaca za stufkę, bo mnie już męczy słuchanie płyt z konsoli :P


  • 0

#229 Danteusz Napisany 31 grudnia 2014 - 14:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
MM, mnie głownie interesuje dźwięk przestrzenny, do muzyki mam porządne dokanałowe. Jak byś ocenił 7.1 w tych słuchawkach? Faktycznie słychać kto strzela z tylu, a kto z przodu?

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 31 grudnia 2014 - 14:29

  • 0

#230 terra Napisany 31 grudnia 2014 - 14:56

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:

MM ty doznajesz szoku na widok wszystkiego co jest związane z PS4 - pewnie doznajesz szoku jak się rano budzisz i widzisz, że nikt w nocy ci nie ukradł tak znakomitej konsoli.


  • 0

#231 michalmarek77 Napisany 31 grudnia 2014 - 14:58

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:
Faktycznie. Czuć tez głębię dźwięku - bardzo wyraźnie(niemal realistycznie, jak w rzeczywistosci) jest się w stanie okreslic nie tylko kierunek ale także i odległość! Choć nie we wszystkich grach - taki Shadow Warrior, który chyba niespecjalnie korzysta z dźwięku przestrzennego, jest slyszalnie "skokowy" , czuć ze pozycjonowanie jest sztuczne, ale np Wolfenstein The New Order czy Infamous perfekcyjnie wykorzystują możliwości dźwięku przestrzennego. A DriveClub w tym headsecie to już absolutnie realistyczny poziom... Jak znajdę więcej czasu to protestuje giereczki i pewnie skrobne cos więcej w temacie, bo warto i szczerze zafascynowany tym jestem.
  • 0

#232 Freeman Napisany 31 grudnia 2014 - 15:20

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Kierunek strzału to da się i na zwykłych słuchawkach 2.0 określić.


  • 0

#233 michalmarek77 Napisany 31 grudnia 2014 - 15:26

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Niby tak, Freeman...na podobnej zasadzie mozesz okreslic to na dwoch glosnikach...po co Ci 5.1czy 7.1 ?

W sluchawkach stereo okreslisz lewo  - prawo i mniej wiecej posrednie kierunki w 360 stopniowej skali, w tym przypadku mozesz wyraznie okreslic czy chodzi o godzine 5, 9 czy 1...

 


  • 0

#234 Freeman Napisany 31 grudnia 2014 - 15:30

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Z głośnikami trochę inna sprawa, bo zazwyczaj stoją oba przed Tobą, a słuchawki masz idealnie jedną przy prawym, drugą przy lewym uchu więc łatwo określać kierunek. Bazuje na grze w Counter Strike, gdzie dźwięk gra na prawdę dużą rolę.


  • 0

#235 michalmarek77 Napisany 31 grudnia 2014 - 15:50

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Coz, nie gram w CS, wiec nie wiem jak to wyglada w tym przypadku...Gralem wczesniej na zwyklych sluchawkach w wiele gier i choc bylo od okej do bomba, w zadnym razie tak prawdziwie jak to co oferuje wirtualizacja w przypadku tego headsetu.

Wiem, ze jesli podlacze do pada z PS4 sluchawki, to dzwiek jest okej, taki jakiego mniej wiecej oczekuje sie od dzwieku stereo w sluchawkach.Choc, samo to, ze dzwiek jest przesylany do pada a pozniej do sluchawek juz zasadniczo pogarsza /chyba/ jego jakosc.

Jednakze, wirtualizacja na Headsecie 2.0 /na Pulse'ach powinno/jest chyba nawet lepiej/ jest kolosalnie odmienna. Nie ma co porownywac , serio.

Inna sprawa, ze te wrazenia to pewnie w mniejszym stopnie zasluga sluchawek /ktore same w sobie nie sa niczym specjalnym, sluchac muzyki w nich mozna choc sporo tansze sluchawki przewodowe oferuja lepsza jakosc, nie mowiac o takich, w podobnej cenie/ a raczej samego softu i przeprowadzanej wirtualizacji dzwieku przestrzennego. 

Trudno to laikowi, ktorym jestem w tej kwestii,  opisac - polecam sprawdzic jak sie ma okazje. Dla mnie, osobiscie, to kompletnie nowa jakosc.

 

a tu kilka testow, przeprowadzonych przez o wiele bardziej obeznanych w temacie...

 

http://www.eurogamer...eadset-2-review

http://www.techradar...-1229917/review

http://www.gadgetmac...set-review.html

 

 

 


Ten post był edytowany przez michalmarek77 dnia: 31 grudnia 2014 - 16:15

  • 0

#236 tomasz Napisany 31 grudnia 2014 - 16:36

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

7.1 w słuchawkach z jednym przetwornikiem na kanał :yao: Jak można się dać nabrać na te marketingowe brednie.


  • 0

#237 michalmarek77 Napisany 31 grudnia 2014 - 17:22

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

A co ma ilość przetworników do wirtualnego 7.1 ? Inna sprawa, to działa, więc trudno mówić o "marketingowych bredniach"...


  • 0

#238 Danteusz Napisany 31 grudnia 2014 - 17:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

MM, mógłbyś porównać pozycjonowanie w HS 2.0 i na zwykłych słuchawkach?


  • 0

#239 Freeman Napisany 31 grudnia 2014 - 17:41

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Moment, a zwykłe słuchawki to nie są 2.0?


  • 0

#240 Danteusz Napisany 31 grudnia 2014 - 17:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Moment, a zwykłe słuchawki to nie są 2.0?

Słuchawki o których mówimy nazywają się u nas Sony PS4 Wireless Stereo Headset 2.0


  • 0