Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dragon Quest XI

Square Enix Switch 3DS PS4 PC

• Zaloguj się by odpowiedzieć
165 odpowiedzi na ten temat

#151 Schrodinger Napisany 04 październik 2018 - 14:33

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56960 Postów:

post game? tzn raz przeszedłeś dopiero grę? gdzieś tam czytałem że wtedy to dopiero zaczyna mieć sens i to nie koniec ;)

• 0

#152 Tawotnica Napisany 04 październik 2018 - 15:03

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11205 Postów:
Post-credits precyzyjniej. Gierka sprawia wrażenie jakbyś ją przeszedł - lecą napisy, wpada pucharek i w ogóle happy ending. Wznawiasz od sejwa podczas festiwalu i oczywiście coś zaczyna śmierdzieć. Dopiero po jakiejś godzince z hakiem zaczyna być jasne, że to nie było prawdziwe zakończenie.
  • 0

#153 Schrodinger Napisany 04 październik 2018 - 15:04

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56960 Postów:

Taaa czytałem mnej więcej o tym, dlatego się nie mogę doczekać kiedy w końcu pogram więcej. czyt. listopad-grudzień, ale jak nie będzie trofików do pominięcia to celuje w platynkę. 

• 0

#154 drAKul Napisany 04 październik 2018 - 15:25

drAKul

Viewtiful Joe

• Forumowicze
  • 1274 Postów:

Zacząłem się bawić w post-game, 8h zleciało jak z bicza strzelił. Motywuje przede wszystkim możliwość odkrycia true endingu i podtytuł wreszcie staje się jasny. Biorąc pod uwagę co się dzieje można przypuszczać, że dostaniemy

Spoiler
. Grałbym.

Świat całkowicie się otwiera, przeciwnicy stają się mocniejsi. Mam 52lvl i nie działa już Kazuowa strategia oomphle + najmoniejsze fizyczne. ;) Można przechodzić dopakowane wersje już przerobionych dungeonów jeszcze raz w celu grindu, więc jak komuś tego elementu brakowało: proszę bardzo. Dostałem takie bęcki od bossa po pierwszym wyzwaniu, że przed osiągnięciem 60 poziomu się do niego nie zbliżam. Zaczynając grę myślałem nad modyfikatorem zwiększającym obrażenia zadawane od wrogów, teraz się cieszę że tego nie wybrałem.

Sidequestów przybyło do 60, treści napchane spokojnie na kolejne 20-30h. Taka Torna, tylko za darmo.

Tobie dużo nie potrzeba do szczęścia i potrafisz cieszyć się grami nawet jeżeli nie są przesadnie ładne, rozbudowane, świeże czy wymagające, natomiast dużo wybaczasz i na wiele rzeczy przymykasz oko.

To nie tyle przymykanie oka, co inne oczekiwania. Wiem w co się pcham i nie oczekuję od Dragon Questa nie wiadomo jak kompleksowego systemu walki tak samo jak od Mario Kart nie spodziewałbym się realistycznej symulacji jazdy. Im większy bagaż doświadczeń tym bardziej krytyczny się stajesz (co widać po tobie), ale równocześnie dużo lepiej wiesz co ci się spodoba i na tej podstawie wybieram giereczki.

To jest to co odbiło mnie od DQ VIII. Bardzo chciałem dalej się bawić w tamtą grę i poznać prawdziwe zakończenie, ale nie mogłem sobie dać rady bo 50 godzin wcześniej wybrałem złą broń (bumerang a trzeba było miecz wybrać żeby mieć szansę w post-game). Noż Kur@# przypominały się stare przygodówki gdzie jeden błąd z początku gry przekreślał możliwość jej ukończenia. Na szczęście designerzy odeszli od tego debilizmu a dodatkowo napisaliście że w DQ11 można zmieniać skille więc tym razem może post-game będzie grany. Czekam jak pies na wersję na NDS i mam nadzieję że nie będzie jakaś zwalona.

Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 04 październik 2018 - 15:25

• 0

#155 Tawotnica Napisany 04 październik 2018 - 15:38

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11205 Postów:
Wersji na 3DS nie będzie na zachodzie, chyba że pomyliło ci się ze zniczem.
  • 0

#156 drAKul Napisany 04 październik 2018 - 17:30

drAKul

Viewtiful Joe

• Forumowicze
  • 1274 Postów:

Wersji na 3DS nie będzie na zachodzie, chyba że pomyliło ci się ze zniczem.

Of course chodziło mi o Switcha.
  • 0

#157 Kazuo Napisany 09 październik 2018 - 21:35

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11315 Postów:

60 godzin, dotarłem do wulkanu. Fabuła to jest jakaś masakra, najpierw przez pół gry kompletujemy załogę i zbieramy jakieś śmieciowe orby, żeby pokonać zło, później mniej więcej w połowie gry następuje zwrot akcji, po którym... musimy od nowa zbierać drużynę i znowu zbierać jakieś pierdoły. No mistrzostwo po prostu :uff: I jeszcze ten chamski backtracking (zasuwamy dokładnie po tych samych lokacjach co wcześniej) oraz randomowe historyjki mieszkańców tej krainy, które w anime służyłyby za zwykłe, nic nie wnoszące fillery. Walki dalej są dostosowane pod idiotów, ale przy grze trzyma mnie jeszcze kozacki crafting (kociołek to świetny motyw), śliczne i kolorowe lokacje oraz paradoksalnie to, że ma takie wolne tempo i pozwala mi odetchnąć od bardziej wymagających giereczek. 

Tawot, jak tam progres? Lecisz dalej w kierunku true ending? 

• 0

#158 Tawotnica Napisany 09 październik 2018 - 21:44

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11205 Postów:
Właśnie grinduję :olo: Zaciąłem się na etapie w którym trzeba bossków rozwalać na czas (tj. w 40, 30 później 20 tur). Post-game ci się jeszcze bardziej nie spodoba ;)
  • 0

#159 Kazuo Napisany 09 październik 2018 - 21:49

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11315 Postów:

Z tego co piszesz to brzmi całkiem fajnie, tylko nie wiem czy starczy mi zapału i czy się wyrobię przed RDR'em. Aż tak trudno? Pamiętam, że w DQ8 też w pewnym momencie wyglądało tak jakbyś skończył grę, a w rzeczywistości przygoda trwała dalej i był jakiś final Final boss na końcu, tylko tam dalsza rozgrywka nie wiązała się z jakimiś turbo hardkorowymi wyzwaniami. 

• 0

#160 Tawotnica Napisany 09 październik 2018 - 22:04

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11205 Postów:
Nie tyle trudno, co czasu nie styka. Trzeba mieć dobry dark res, bo zmiana statusu i leczenie się z niej zżera dużo tur. Zbieram zatem hajs na zbroje dla każdego (bo oczywiście nie oszczędzałem i kupowałem każdą pierdołę) i leveluję, żeby dmg się zgadzał.
  • 0

#161 Kazuo Napisany 09 październik 2018 - 22:38

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11315 Postów:

Mogę Ci przelać, mam z 200 tys na koncie :olo: btw, zastanawiam się po co w ogóle w tej grze banki i opcja przechowania u nich pieniędzy. Z początku łudziłem się, że działa to jak konto oszczędnościowe i z czasem hajs będzie rosnąć (to byłby fajny motyw), ale nic z tego. Dziwne. 

• 0

#162 Tawotnica Napisany 09 październik 2018 - 22:44

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11205 Postów:
Zdobywasz jakieś acziki, te in game, nie trofea jak władujesz na konto 50, 100, 200k (nie pamiętam dokładnie wartości)
  • 0

#163 Kazuo Napisany 09 październik 2018 - 23:12

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11315 Postów:

To wiem. Dalej bezsens, jakby nie wystarczyły trofiki po prostu za trzymanie tej kwoty u siebie w ekwipunku. 

• 0

#164 Kazuo Napisany 11 październik 2018 - 20:46

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11315 Postów:

Gra pękła, 64 h. 

Totalnie nijaka i bezpłciowa przygoda. W zasadzie co chciałem napisać to już napisałem, nie będę się nad nią więcej pastwił. 6/10, nie polecam nikomu poza największym fanom japońskich erpegów, taki Mateo pewnie będzie w siódmym niebie. 

• 1

#165 Tawotnica Napisany 11 październik 2018 - 23:12

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11205 Postów:

Byś chociaż

Spoiler
, bo to kij nie koniec. Potem możesz z czystym sumieniem sprzedawać. Ja się jarałem tym zabiegiem, ale no... przerabialiśmy to w poprzednich postach :olo:

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 11 październik 2018 - 23:12

• 0

#166 Kazuo Napisany 12 październik 2018 - 18:58

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11315 Postów:

Najbardziej wkurzającą postać w grze?

Spoiler

To co się dzieje po creditsie traktuję jako darmowe dlc, swoiste rozszerzenie fabuły, która i tak od samego początku nikogo. 

• 0

Inne z tagami: