Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 2 REmake

Capcom PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
933 odpowiedzi na ten temat

#841 Rudolf Napisany 15 lutego 2019 - 23:00

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
No ja na głodzie przeszedłem w zeszły weekend Rev2 na splicie. W sumie bym przyjął 3, ale z większym budżetem, bo sam motyw settingu na mniejszą skalę jest akurat mocno w porządku (inna sprawa, że tu tak naprawdę to RE7 pod to podchodzi).
  • 0

#842 Kazuo Napisany 16 lutego 2019 - 01:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

lol, te gadżety :olo:

 

 

HFj9qvN.jpg

 

P9u28Js.jpg

 

 

EA czy inne Ubi już pewnie by sobie wołało za to pieniążki.

 

 

Meanwhile...

 

U1Wi7U1.jpg

 

 


  • 1

#843 Kazuo Napisany 16 lutego 2019 - 05:18

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

 

 

Miałem przejść raz DLC i brać się za speedrun Leona, ale jednak się wkręciłem. Fajny szajz :uff:


  • 0

#844 Nyjacz Napisany 16 lutego 2019 - 11:35

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

Tak tylko pochwalę się braciszkiem, bo jestem dumny - 10-latek zrobił platynę w RE2 :banderas: Jedyne "oszustwo" jakiego użył, to nieskończona amunicja do pistoletu w trybie HC, ale większość wrogów i tak omijał. Hunka jakimś cudem przeszedł chyba za maksymalnie trzecim razem  :blink: Największe problemy sprawiła mu walka z Tyrantem pod koniec, pad był mokry do wykręcenia. Znajdźki zebrał z YT, przy speedrunach trochę go prowadziłem, ale skubaniec i tak gierkę poznał na wylot, w końcu ukończył ją siedem razy. Mimo wszystko nie wiem, czy poradzi sobie z DLC, ale z drugiej strony i tak jestem zaskoczony, więc jest na to szansa. Ja w jego wieku przeszedłem chyba tylko trójkę i CV i to na easy  :olo:


  • 0

#845 BeSOS Napisany 17 lutego 2019 - 10:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dobra pograłem więc i wrażenia bardziej adekwatne.
Sewersy faktycznie nieco nudnawe ale co zrobić, były i w oryginale.
Sekcja z Ada faktycznie trochę meh ;)
Ale ogólnie gra się bardzo dobrze i dawno nie siedziałem tak długo 'na raz' przy gierce.
Fajnie to wszystko jest zaprojektowane, jest sporo quality of live usprawnień, mapa faktycznie pomocna, bez niej pewnie grałoby się 2x dłużej. Skróty i to jak czasem to wszystko się łączy momentami mi Soulsy przypominało :)

Strzelanie jest ok ale mam wrażenie że brakuje tu powera nawet jak się strzela shotgunem.

Akcje z mr X dobre, moment jak przez ścianę wyjebał mocny :D

Graficznie bardzo ładnie.
Brakuje trochę bossów a ci co są niestety wykonani na modlę 99% innych z serii - znajdź oko i strzelaj do upadłego. Mógł się Capcom trochę wysilić.

Nie mniej jednak czekam na RE3 bo zajebiście go wspominam i potyczki z Nemesisem to będzie to :banderas:

Btw, szkoda że nie ma takich kostiumów 8)

https://youtu.be/sVml0nNk0eA

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 17 lutego 2019 - 12:38

  • 3

#846 BeSOS Napisany 18 lutego 2019 - 08:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Scenariusz Leosia skończony.

Daje mocne 8. W moim rankingu Residentow które wyszły po "trylogii" stawiam dwójkę za 4 i 5 ale przed 6,7 i Crapami z pod szyldu Revelations. Tak bardziej za 5 i wchuj sporo przed 7.

Widać że.to co wierne oryginałowi trzyma poziom a tam gdzie nowe pokazuje że Capcom nadal jest pogubiony i jakby dostali do zrobienia nowa część od zera wyszło by różnie (watek gdzie gramy Ada).

Nie podoba mi się to że muszę skończyć grę jako Claire żeby zobaczyc prawilne zakończenie, tak było w oryginale? Nie pamiętam. W każdym razie zacząłem 2nd run i nie wiem co myśleć, jakieś mordercze tempo tu jest narzucone, myślałem że to będzie normalne granie od zera...rozumiem zabieg ale trochę to dziwne.
  • 0

#847 Shinigami Napisany 18 lutego 2019 - 10:02

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Po to jest 2nd run, żebyś mógł się od razu rzucić w głąb gry, zamiast zaczynać wszystko od nowa. Moim zdaniem fajne rozwiązanie i pominięcie "niepotrzebnego" wstępu.


  • 0

#848 Pawlik Napisany 18 lutego 2019 - 10:04

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Właśnie się zastanawiałem czy to normalne, że tak to wyglada, myślałem, że scenariusz Clair taki jest poprostu :)
  • 0

#849 Kazuo Napisany 18 lutego 2019 - 10:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Jedyn, w oryginale też trzeba było przejść oba scenariusze, żeby zobaczyć prawdziwe zakończenie.
  • 0

#850 BeSOS Napisany 18 lutego 2019 - 10:49

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ok to widocznie mam zawodna pamięć, myślałem że walka w pociągu była zawsze :hmmm:
  • 0

#851 Hellmans Napisany 18 lutego 2019 - 14:12

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:


  • 1

#852 Nyjacz Napisany 19 lutego 2019 - 11:47

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

 

Ktoś to pyknął no damage. Kazuo, przebij stawkę, zrób no damage samym pistoletem bez używania defensywnych.


  • 0

#853 Kazuo Napisany 19 lutego 2019 - 13:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Obawiam się, że nawet gdybym zaczął dzisiaj to do premiery DMC bym się nie wyrobił :olo:
  • 0

#854 Shinigami Napisany 19 lutego 2019 - 20:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Macie, wpłyńcie na przyszłość RE. Napisałem im, że muza w dwójce słaba i ma wrócić koop następnym razem.

http://ark.re2-pl.sg...2kK1Tq2qaXWAVY8


  • 1

#855 Nyjacz Napisany 19 lutego 2019 - 20:18

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

Wypełniłem. Napisałem, że mało muzyki, ale że idą w bardzo dobrą stronę zwłaszcza z level designem i wiernością serii. 


  • 0

#856 oranje Napisany 19 lutego 2019 - 21:24

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Wypełnione. Poprosiłem o kooperację.
  • 1

#857 Kazuo Napisany 19 lutego 2019 - 21:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Żeby zachować równowagę w naturze napisałem, żeby odpuścili sobie multiplayer i od tego momentu oferowali wyłącznie rozgrywkę singlową. No i oczywiście poprosiłem, żeby następnym razem bardziej postarali się z muzyką, a postać nie ruszała się jak mucha w smole. 


  • 0

#858 oranje Napisany 19 lutego 2019 - 21:46

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Przy kolejnych przejściach też prędkość poruszania się zaczęła mi przeszkadzać.
  • 0

#859 Kazuo Napisany 19 lutego 2019 - 21:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Przerabiałem ten temat na FPE i tam ludzie zaciekle bronili sterowania argumentując, że znając taktyki na przeciwników jesteś w stanie tak grać, że nikt cię nie draśnie, nawet mimo turbo powolnego biegu. Szkoda, że to gówno prawda, bo mam 100 godzin na liczniku, ze 30 przejść, a i tak zdarza się, że oberwę, a jak to kogoś nie przekonuje to dodam, że najwięksi wymiatacze w tej grze też często otrzymują damage (a oni mają tu nabite ZNACZNIE więcej godzin godzin niż ja). Wrogowie są zbyt nieprzewidywalni i zachowują się losowo, taki Birkin G3 jest w stanie w mgnieniu oka dosięgnąć cię z drugiego końca areny, o wymijaniu psów czy Lickerów już nie wspomnę. Oczywiście są na YT gameplaye jak ludzie przechodzą to na "no damage", ale jeżeli myślicie, że wyszło im to za pierwszym razem i są w stanie to powtórzyć w każdej chwili, to gratuluję wyobraźni. Postacie w RE zawsze były wolne, ale tym razem Capcom przesadziło. 


  • 0

#860 Nyjacz Napisany 19 lutego 2019 - 22:18

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:
No co to za problem wrzucic unik z Revelations 2 na kolku? Jako, ze brak takiego rozwiazania to jedna z najczesciej wymienianych wad, a RE3 oferowal unik, to mysle, ze jest spora szansa na taka opcje w nadchodzacych odslonach. Oby tylko nie przeholowali, ale IMO w REV2 jest swietny kompromis. I postac tak ciut, ciut szybsza przydalaby sie jak najbardziej. Choc nie na tyle, by dalo sie trollowac takiego Lickera samym movementem, bo to fajne, ze ten wrog tak dziala i trzeba zastosowac inne metody.
  • 0

#861 Kazuo Napisany 19 lutego 2019 - 22:48

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie no wiadomo, że bez przesady, jak zrobią z postaci Sonica to będzie jeszcze gorzej. Uniki w stylu Reve to idealne rozwiązanie, wbrew pozorom wcale nie są łatwe do wykonania, ale jak się ma wyczucie to dają szansę na uniknięcie każdego uderzenia. 


  • 0

#862 Nyjacz Napisany 20 lutego 2019 - 10:08

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

Ufhnw9J.jpg

 

Sexy, czekam na trójkę i ósemkę  :sir:


  • 5

#863 nole Napisany 20 lutego 2019 - 12:05

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:

A wiesz Nyjacz, że pierwsze DOOMy mają dwa różne zestawy trofeów. 1- te co są razem z BFG i 2- cyfra z PSN. Kiedyś sobie nawet obiecałem, że wszystko przeoram  :ok:


Ten post był edytowany przez nole dnia: 20 lutego 2019 - 12:09

  • 0

#864 Nyjacz Napisany 20 lutego 2019 - 12:30

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

Ja zrobiłem wszystkie z Dooma I, brakuje mi z dwójki i z trójki, tylko z nią jest problem, bo są trofiki multi, a po pierwsze jest gówniane, po drugie nikt w nie nie gra. Jak chcesz, to możemy się umówić, bo to są bzdurne pucharki na szybko do zrobienia, a zmotywowałoby mnie to do pyknięcia D3 na Nightmare i tym samym platyny :banderas:


  • 0

#865 Kazuo Napisany 20 lutego 2019 - 23:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Daaaamn, aż mi trochę żal Trance'a. Kolo od niemal miesiąca ciśnie non stop Leona A i jak już wbije nowy rekord świata to zaraz znajdzie się ktoś kto go przegoni :olo: 


  • 0

#866 Kazuo Napisany 24 lutego 2019 - 14:24

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

yQSSoIZ.jpg

 

m9puHpk.jpg

 

a tu wcześniejszy speedrun z nieco gorszym czasem

 

 

Obawiam się, że powoli zbliżam się do limitu moich możliwości w tej grze. A Wy co, dalej jakiejś krapiaste szczelanki ąlajn? :cf: 


  • 0

#867 oranje Napisany 24 lutego 2019 - 14:26

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Tak wczoraj w Battlefielda V grałem. Cudna gierka.
Co się zaloguję to widzę jak ciągle w RE ciśniesz :D
  • 0

#868 Kazuo Napisany 24 lutego 2019 - 14:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jakbym mógł to bym się ożenił z tą grą  :blush:


  • 0

#869 Starh Napisany 24 lutego 2019 - 20:14

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Przeszedłem RE2 - oba scenariusze.

Dawno się w nic tak nie wciągnąłem. Wszystko mi tutaj "zagrało". Nie wiem co jest takiego w tej grze, ale po odpaleniu i przegraniu 10-15min kompletnie nie chce się od niej odejść i sam się złapałem na maratonie 5h gdzie ukończyłem prawie całe story Claire. Gierka ma świetne tempo, pacing, soczyste strzelanko, dobry backtracking (o dziwo) i nawet niezła fabułkę jak na grę o zombi.


Dzięki Kazuo za polecenie!
9/10!

Ten post był edytowany przez Starh dnia: 24 lutego 2019 - 20:24

  • 1

#870 Kazuo Napisany 24 lutego 2019 - 22:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Spoko, fajnie że Ci się spodobała gierka. Wydaje mi się, że sekretem jej zajebistości jest oldschoolowe podejście do kwestii gameplay'u - pomijając kilka dziwnych sekcji 

Spoiler

to ten sam kozacki Resident co przed laty, w którym zakochali się miłośnicy survival horroru. Capcom chyba w końcu oprzytomniało i zdało sobie sprawę za co ludzie uwielbiają ich gry. 


  • 0



Inne z tagami: