Skocz do zawartości

Zdjęcie

Picross e (seria)

Picross

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 cybercotlet Napisany 06 września 2015 - 09:34

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

quUDt9L.jpg

 

Ryan jak sobie radzisz w takich przypadkach?

 

Zgadujesz też?


  • 0

#2 torq314 Napisany 06 września 2015 - 11:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 470 Postów:
w drugiej kolumnie na dole będzie ta jedynka tylko na dwóch możliwych polach.

Więc masz dwie ścieżki do sprawdzenia.

Niestety, bez takiego zaryzykowania jednej z możliwości przy wariancie, czasami się nie da rozwiązać takich "rzadkich" picrosów.
  • 0

#3 Ryan Napisany 06 września 2015 - 11:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Strzelać trzeba bardzo rzadko[1], a to niestety jeden z takich przypadków. Jeśli mam już to robić, to szukam symetrii albo sprawdzam gdzie zostało więcej pól do wypełnienia. W tym wypadku na dole, więc strzeliłbym tam, gdzie masz zaznaczone kursorem.

[1] W bodajże e3 była plansza z żelazkiem - nie byłem w stanie tego przetrawić bez zgadywania na max, sprawdzenia wyglądu planszy (czas > 1h) i ponownego podejścia ze świadomością gdzie są dużo połacie pustego
  • 0

#4 fingus Napisany 06 września 2015 - 20:50

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Lepiej tam, gdzie pisze Torq. Jeśli mamy kilka możliwości, to są dwie standardowe procedury - albo zapuszczamy się w jedną z nich i rozwiązujemy dalej, zakładając że jest prawdziwa i jeśli dojdziemy do sprzeczności, to cofamy się do rozwidlenia i wybieramy inną. Albo wybieramy obie i rozważamy je równolegle, szukając punktów wspólnych obu. W tym wypadku ten drugi sposób przynosi rozwiązanie już po jednym kroku. W drugiej kolumnie są dwa miejsca do wstawienia. Jeśli wybierzemy górne, to kratka o jeden w prawo i kolejna muszą być zaznaczone (bo mamy trójkę w wierszu). Jeśli wybierzemy dolne, to zaznaczona jest nie tylko kratka w prawo (z powodu trójki w wierszu), ale też w prawo i do góry (z powodu czwórki w kolumnie) - czyli będzie zaznaczona niezależnie od tego, co wybraliśmy wcześniej.
  • 2

#5 Tawotnica Napisany 19 kwietnia 2016 - 19:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

 

e7 zapowiedziane!

 

Japońska premiera 27.04. 

 

 


  • 1

#6 Ryan Napisany 26 stycznia 2017 - 16:45

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Wyszły, skończyłem już microssy i jestem w 1/3 zwykłych picrossów. :)
  • 0

#7 Ryan Napisany 20 lutego 2017 - 09:02

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zrobiłem wreszcie wszystkie puzzelki bez karnych minut. W sumie z bonusowymi puzzlami zajęło mi to (z powodu restartów na planszach, na których się pomyliłem) okrągłych 30 godzin. Dobra rzecz, bardzo wyrównany poziom poszczególnych obrazków i nawet w wersji "mega" nie sprowadzają się do zgadywania. Najlepsza część do tej pory. :)
  • 0

#8 Spuczan Napisany 06 czerwca 2017 - 20:58

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 033 Postów:

Udało mi się skończyć e5. 

 

WVW69k_F8_Fywd_EGy_Sf0.jpg

 

Teraz zrobię sobie przerwę i pewnie rzucę się na tę nową część w 3D.


  • 0



Inne z tagami: