Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIOH

KoeiTecmo PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
722 odpowiedzi na ten temat

#661 Woroq Napisany 19 kwietnia 2018 - 07:52

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
Nie lubię wysokiej postawy w Nioh. Większe obrażenia nie rekompensują utraty mobilności, gra w niskiej jest bardziej efektowna i łatwiejsza. Sam nie wiem, jak Ty uniknąłeś ciosów Onryoki grając wysoką :cooo: Jeszcze bez odzyskiwania Ki!
Za łatwo coś Ci idzie, Hino była moim koszmarem :)
Jestem ciekawy Twojej walki z samurajem na klifie, w takiej malutkiej lokacji. W moim przypadku, bez solidnego podlevelowania się nie obyło :(
  • 0

#662 BeSOS Napisany 19 kwietnia 2018 - 08:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja całą grę skończyłem bez odzyskiwania ki. Totalnie nie mogłem wpoić sobie nawyku odzyskiwania...fajnie że gra tego nie wymaga i można grać jak w soulsy :)
A wysoka postawa z niektórymi broniami wymiata, włócznia dobrze dopasowana to dwa ciosy na mobow plus bezpieczna odległość :cf:

Nyu, grafa im dalej tym lepsza będzie, gierka jeszcze cię zaskoczy choc skali DS czy BB nie będzie tu nigdy...
  • 0

#663 Woroq Napisany 19 kwietnia 2018 - 08:20

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
Z odzyskiwaniem Ki zadziałała u mnie pamięć mięśniowa, nawyk z przeladowywania broni w Gears of War :olo:
  • 0

#664 Woroq Napisany 19 kwietnia 2018 - 10:03

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
Sprawdziłem, tez nie odzyskiwałem Ki :clown:


  • 0

#665 burnstein Napisany 19 kwietnia 2018 - 10:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Odzyskiwanie ki unikami w pełni wystarczy dla laików. Niby ilości niewielkie, ale przy tym 'głównym' odzyskiwaniu za bardzo czułem, że daję przeciwnikowi szansę na przypierdolenie mi w ryj, co szczególnie bolało zważywszy na fakt, że całą grę przebiegłem w najlżejszych zbrojach i zazwyczaj byłem na jeden cios i dobicie pierdnięciem.


  • 0

#666 burnstein Napisany 19 kwietnia 2018 - 11:24

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

A taka ciekawostka jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wyglądało w alfie z niesoulsowym ruchem postaci po zalokowaniu i psującym się ekwipunkiem.


  • 1

#667 Woroq Napisany 19 kwietnia 2018 - 11:24

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
Przy Hino już odzyskiwałem :lol2:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 19 kwietnia 2018 - 11:24

  • 0

#668 bartezoo Napisany 19 kwietnia 2018 - 12:10

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Ta jak ogladam walke Nya z Hino to mam beke, że on to na lajcie tak bił. Ale w sumie mnie by nudziło lecenie takim schematem, że odskok i czizowanie tego samego ciosu włócznią, ja lubie zmieniać bronie w trakcie walki i coś tam urozmaicać.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 20 kwietnia 2018 - 10:49

  • 0

#669 Nyjacz Napisany 19 kwietnia 2018 - 22:53

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Spokojnie, ja tez, ale jeszcze musze wyczuc te btonie, umiejetnosci i jak sobie to ustawic. Odzyskiwania Ki rowniez.

Padlo dwoch bossow, dwie wersje tego samego typka. Troche lame, bo wykorzystywalem te skale, a przeciez nie wolno!!! Hehe. Prawie padl za pierwszym razem, jednym ciosem pod koniec odjal mi caly pasek zycia. A ta pierwsza wersja padla dokladnie za pierwszym. Generalnie gra swoimi walkami z bossami rekompensuje wszystko. A ma co, bo szczerze mowiac czuje sie jakbym gral w kielichy Bloodborne. Takie te lokacje generyczne.

PS. Masteruje wlasnie Super Meat Boy. Nioh nawet nie stoi obok, bo pozwala na duzo bledow.


  • 0

#670 bartezoo Napisany 20 kwietnia 2018 - 10:50

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
No design lokacji niestety padaczny jest. Gdyby połączyć system walki z NIOHa i geniusz Miyazakiego to by ku,rwa GOTG wyszło.
  • 0

#671 SosaiKyo Napisany 20 kwietnia 2018 - 13:01

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Nie wszystkie lokacje leżą, kilka jest fajnie zrobionych.


  • 0

#672 Woroq Napisany 20 kwietnia 2018 - 13:08

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:

No design lokacji niestety padaczny jest. Gdyby połączyć system walki z NIOHa i geniusz Miyazakiego to by ku,rwa GOTG wyszło.

Gotg już wyszło. Bloodborne. System walki lepszy niż Nioh i geniusz Miyazakagiegikiego :sir:
  • 0

#673 bartezoo Napisany 20 kwietnia 2018 - 14:03

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

No design lokacji niestety padaczny jest. Gdyby połączyć system walki z NIOHa i geniusz Miyazakiego to by ku,rwa GOTG wyszło.

Gotg już wyszło. Bloodborne. System walki lepszy niż Nioh i geniusz Miyazakagiegikiego :sir:


Z tym system to nie zgodzę się oj nie. Ale generalnie tak. Najlepsza gra Miyazakiego.
  • 0

#674 Nyjacz Napisany 20 kwietnia 2018 - 14:39

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

Jestem ciekawy Twojej walki z samurajem na klifie, w takiej malutkiej lokacji. W moim przypadku, bez solidnego podlevelowania się nie obyło :(

 

Nie zauważyłem wcześniej tego fragmentu albo nie skojarzyłem, ale czy nie chodziło Ci o tego, którego wczoraj wrzuciłem? :olo:


  • 0

#675 Woroq Napisany 20 kwietnia 2018 - 14:43

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:


Jestem ciekawy Twojej walki z samurajem na klifie, w takiej malutkiej lokacji. W moim przypadku, bez solidnego podlevelowania się nie obyło :(


Nie zauważyłem wcześniej tego fragmentu albo nie skojarzyłem, ale czy nie chodziło Ci o tego, którego wczoraj wrzuciłem? :olo:
Tak :olo:
Niestety, potwierdziłeś klasę :banderas:
  • 0

#676 Nyjacz Napisany 02 maja 2018 - 14:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Jestem z 10 bossow dalej, tak opcjonalnych, jak i glownych. Generalnie calkiem niezle opanowalem dwie katany, walka sprawia nieziemska frajde i mam mega podjarke ta giereczka. Nie wiem, czy jest sens wrzucac wszystkich tych bossow na YT. Tygrys byl bardzo fajna walka, no i laseczka lodowa. Jeszcze byl typeczek na moscie, co niby nie byl bossem, ale walka wymagala wiecej strategii niz glowni szefowie.

W sumie coraz mniej jest to dla mnie souls-like, a coraz bardziej wlasny twor Team Ninja. Gra sie w to tyle identycznie, co inaczej :D

System walki to miod, musze jeszcze poskillowac wlocznie i tongi, zeby sprawdzic jak nimi sie gra.
  • 0

#677 burnstein Napisany 02 maja 2018 - 14:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Nagraj jak będziesz tłukł duety.


  • 0

#678 Woroq Napisany 02 maja 2018 - 14:39

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:

Jestem z 10 bossow dalej, tak opcjonalnych, jak i glownych. Generalnie calkiem niezle opanowalem dwie katany, walka sprawia nieziemska frajde i mam mega podjarke ta giereczka. Nie wiem, czy jest sens wrzucac wszystkich tych bossow na YT. Tygrys byl bardzo fajna walka, no i laseczka lodowa. Jeszcze byl typeczek na moscie, co niby nie byl bossem, ale walka wymagala wiecej strategii niz glowni szefowie.

W sumie coraz mniej jest to dla mnie souls-like, a coraz bardziej wlasny twor Team Ninja. Gra sie w to tyle identycznie, co inaczej :D

System walki to miod, musze jeszcze poskillowac wlocznie i tongi, zeby sprawdzic jak nimi sie gra.

Nagrywaj!
A typka na moście przypadkowo zepchnalem do wody :cooo: Banalna walka ;) trochę jak Strzelec w Starym Yharnam ;)

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 02 maja 2018 - 14:40

  • 0

#679 Razel Napisany 02 maja 2018 - 20:49

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
Dla mnie Nioh jest dużooo trudniejszy niż Bloodboner. Nie wiek ile tam miałe zgonów, ale tutaj moj trup ściele się równo :D
Gram na lekkich zbrojach by waga była na niebiesko i jestem 1-2 strzałowcem i może bym musiał pójść w większy difens, ale chuj, mecze się dalej ;) jestem na tym bossie kocie i juz mam ok 250 zgonów xD
Ciężko ale miodnie w chuj :^^:
  • 0

#680 Nyjacz Napisany 02 maja 2018 - 21:32

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Gdzie sie sprawdza ilosc zgonow?
  • 0

#681 Nyjacz Napisany 02 maja 2018 - 21:40

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Dobra, mam 200 zgonow, a pokonalem wlasnie zabe, no i robie wszystkie poboczne od razu. W sumie jestem w szoku, powiedzialbym ze z 50 razy umarlem. Nie czuje, zebym tak lamil, idzie mi bardzo plynnie. Zgony z nieuwagi albo uczenia sie bossa, probowanie nowych broni, ciosow i przedmiotow tez mnie troche pozabijalo:D
  • 0

#682 Razel Napisany 02 maja 2018 - 22:07

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
No u mnie masa zgonów przez rushowanie, które wiem, że i tak nie poplaci. Zgony na własne życzenie z braku cierpliwości co jest jednoznaczne z kaplicą. Najdobitniej się o tym przekonałem jak ciągle na szybkości chciałem pokonać Nue, opcjonalnego bossa przed tym kotem. Ze 30 razy pochłonął mój żywot :olo:
  • 0

#683 SosaiKyo Napisany 02 maja 2018 - 22:38

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Nue jest bardzo prosty.

Prawdziwi bossowie jeśli chodzi o trudność tak naprawdę zaczynają się w dlc. Z podstawki z tego co pamiętam to dwa duety w zadaniach pobocznych stanowiły wyzwanie.


  • 0

#684 Nyjacz Napisany 15 maja 2018 - 12:54

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

5 regionów - wszystkie zadania done, zacząłem szósty region. Bossowie padają jak muchy za 1-3 razem. Generalnie tak sobie rozwinąłem skille do dwóch mieczy, że gra mi się przemiodnie. Ale gram też innymi broniami, żeby odblokowywać te zadania w dojo, a są one za poziom wprawy 500.000.

 

Ale dwie katany są genialne, idealny balans między szybkością, możliwością na długie kombosy, a obrażeniami. No i fajny movement.

 

Zbroje i bronie - sprzedawałem za amritę wszystko jak leci, co nie jest fioletowe, olo. I właśnie teraz przeczytałem, że jest trofik, który wymaga 20mln złota... I że warto było je sprzedawać za złoto. A platynka musi być!

 

Przedmiotów prawie w ogóle nie używam, jedynie amulety ognia, wody czy zwiększenie obrażeń. Kilka razy zginąłem przez to, że zbytnio kombinowałem i szukałem momentu, by użyć jakiegoś przedmiotu i dostałem po łbie. A mogłem stać w obronie, zrobić unik i ciachnąć typa. No ale animacja używania przedmiotu trwała :fp:

 

Pierwszy boss jest stanowczo nadużywany w tej grze. W statsach już 10 killi. Nue ze 4 razy.

 

Lokacje generalnie ssą na maksa. Dobrze, że cała reszta jest ultra. I że same lokacje są przynajmniej fajnymi labiryntami z sekretami itd.


  • 0

#685 Sylvan Wielki Napisany 17 maja 2018 - 12:52

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Złotem się nie przejmuj, wpadnie z czasem. Sprzęt za PD wymieniaj jak ci niewiele do odblokowania nowego poziomu brakuje.
Inaczej szkoda waluty przy ewentualnej stracie.

Zgodzę się, że późniejsi przeciwnicy nie stwarzają specjalnego problemu, ale od wyzwań masz misje opcjonalne, a te łatwe nie są.

I tak, zgodzę się, że recykling jest przesadny (szczególnie to po Nue i Onryoki właśnie widać).
Ale w najnowszym GoW trolle i pradawni też co rusz w innych kolorkach wyskakują.

W każdym razie miłego grania i platynowania. Jakbyś potrzebował pomocy w trybie kooperacji (wymagane do platyny) - pisz śmiało.


  • 0

#686 Nyjacz Napisany 19 maja 2018 - 07:58

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

W sumie skończyłem, ostatni poziom to żarcik - 7 bossów i żaden nie stwarzał problemu. Potem powrót do pierwszej lokacji z gry i "Sto oczu" padło za drugim razem. Przy okazji starałem się grać toporem, żeby odblokować to zadanie w dojo. Nie wiem, kto gra tym szitem, ale feeling jest kiepski. Zdecydowanie wolę katanę, dwie katany (!), odachi albo tongę.

 

Tylko co dalej robić? Pierdółki do platyny robić/zbierać, potem duety, a na końcu rozpocząć podróż do następnych trzech dlc-kowych krain? Czy najpierw dodatki, a finalnie duety?


  • 0

#687 SosaiKyo Napisany 19 maja 2018 - 08:15

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Obczaj pierwsze dlc.

Jak Cie przystawi to wracaj po niedokończone sprawy.


  • 0

#688 Nyjacz Napisany 21 maja 2018 - 11:37

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

No dobra, w końcu to napiszę. Jest trudno! Jak dla mnie nic z tych 50h, które w grze spędziłem, nie przygotowało mnie na te duety. Czyli mam odpowiedź na swoje pytanie - teraz porobię trofiki, dzięki czemu trochę ulepszę postać, pozbieram fajne graty, a co najważniejsze rozwinę sobie ostatecznie dwie katany tak, by mieć dwa nowe ciosy (tylko 4/6 wykorzystane), pewnie też posprawdzam w końcu, czy w tych przedmiotach albo technikach om/nun jest coś ciekawego. A DLC po platynie pewnie.


  • 1

#689 Nyjacz Napisany 01 czerwca 2018 - 15:21

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

Mały update.

 

Generalnie mam 81% trofeów. Brakuje za kodamy, sklepik i zrobienie wszystkich zadań. Na razie pozbieram kodamy, złoto będę zbierał podczas DLC, a duety zostawię na sam koniec. Bo są naprawdę trudne!

 

Pokonałem dwóch królów, a potem spróbowałem Oktasu z kimś tam. Bliski kontakt się nie opłaca, bo praktycznie śmierć. Odejdziesz na chwilę żeby się wyleczyć - spamują jakimiś szurikenami. Leżę w chwilę, choć jeszcze na poważnie nie podszedłem do tej walki. Mam ze 105 poziom. Ujmuję milimetr paska jednym ciosem. Także najpierw DLC, pozbieram dobre graty - widziałem na YT, że niektórzy mają 2000dmg. Ja mam tylko 800.

 

No i dodam jeszcze, że jest to gówniany pomysł. Dwóch bossów niepozwalających Ci się ruszać na arenie, brak czasu na zrobienie combosów, jedynie na 1-2 hity, większość czasu się spędza biegając w kółko.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 01 czerwca 2018 - 15:30

  • 1

#690 SosaiKyo Napisany 01 czerwca 2018 - 16:57

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

W dlc też będzie ciężko  ;-)

 

Soulsy w porównaniu z duetami i dlc to pikuś. No może za wyjątkiem dlc do DS2 ponieważ tam też jest spore wyzwanie np. śnieżna droga do tygrysów i walka z nimi, starożytny smok itp.


Ten post był edytowany przez SosaiKyo dnia: 01 czerwca 2018 - 16:57

  • 0



Inne z tagami: