Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIOH

KoeiTecmo PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
722 odpowiedzi na ten temat

#691 Sylvan Wielki Napisany 03 czerwca 2018 - 04:12

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:
Pokonałem dwóch królów, a potem spróbowałem Oktasu z kimś tam. Bliski kontakt się nie opłaca, bo praktycznie śmierć. Odejdziesz na chwilę żeby się wyleczyć - spamują jakimiś szurikenami.(....)

No i dodam jeszcze, że jest to gówniany pomysł. Dwóch bossów niepozwalających Ci się ruszać na arenie, brak czasu na zrobienie combosów, jedynie na 1-2 hity, większość czasu się spędza biegając w kółko.

 

Okatsu z Hattori Hanzo. :sir:
Fajna walka, bo wymagająca. :ninjadance:  Przeciwnicy potrafią skroić 3/4 paska jednym szlagiem, a większym problemem jest to, że to jedni z najszybszych bossów w grze. Nikt nie pisał, że będzie łatwo, ale dasz radę. Powodzenia. Pocieszę, że w Nioh z powodzeniem znajdziesz kilka bardziej wymagających pojedynków.


  • 0

#692 Nyjacz Napisany 14 czerwca 2018 - 19:06

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Ale dawno nie grałem w Nioszka. A tu trzeba rozwalić duety. Kazek, Sylvan, burn - proszę, powiedzcie mi, co robiliście po NG? Na którym levelu szliście na duety? W sensie co odhaczyliście przed duetami? DLC albo NG+? Czy to po nich? I czy bawiliście się w jakiś konkret build? Jaki mieliście level na tych skurwysynów?

 

Jestem po jednym duecie pokonanym z 2-3 tygodnie temu i czuję się trochę połamany, olo. Ale może to tylko strach i irytacja z posiadania dwóch skurwieli w jednym momencie, a po porządnym posiedzeniu przy konsoli okażą się nie tacy straszni?


  • 0

#693 Sylvan Wielki Napisany 14 czerwca 2018 - 19:28

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Duety biłem kiedy tylko się pojawiały. I tak praktycznie bez wyjątku. Do czasu wyjścia dodatku miałem platynę, a zanim wychodziły kolejne DLC, to niemal wszystkie poprzednie walki miałem zaliczone. Jest ciężko, ale po kilku próbach każdy powinien paść.

Tachibana i Tadakatsu bij z miejsca. Nie są jakoś specjalnie wymagający. NioH ma rozbudowane elementy RPG, zatem wrócić doń po 40 godzinach gry i rozbić ich w kilkanaście sekund - żadna przyjemność.

Najtrudniejszą walką w grze, jest opcjonalny duet Yuki onna i Nobunaga. Tu faktycznie kilkadziesiąt min. można poświęcić przed setnym lv. ale przecież ta gra ma dawać wyzwanie. Skupisz się na Odzie, będziesz ostrożny, wygrasz.

Problemem są duety z dodatków. Taka Okatsu wspierana przez Hanzo, to ciężki kawałek chleba i nawet kielichy w Krwistych takie problematyczne nie były, a są jeszcze cięższe walki.

Pograsz, poznasz ataki przeciwników, a wygrana sama przyjdzie.

Jeżeli chodzi o samą postać to Will był nastawiony na szybkość. pancerz Ii Naomasa sprawuje się tu wzorowo i kapitalnie współgra z włócznia, która jest trochę tania, ale robi przysłowiową robotę. Ewentualnie katana, ponieważ ona w tego typu grach to istne złoto.

Do najcięższych walk w DLC polecam okolice 140 poziomu. Podstawkę spokojnie w okolicy 104 lv możesz śmiało wyczyścić.



 


  • 0

#694 burnstein Napisany 14 czerwca 2018 - 22:26

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Ja to już nawet nie pamiętam, na pewno miałem najniższą kategorię wagową, set czerwonego demona, katanę i włócznię, bo całą grę tak przeleciałem, jaki level to nawet nie pamiętam, pewnie wysoki, bo dużo bawiłem się tuż po odkryciu zieleniaków i dostępu do broni lvl 150 w farmienie i przerabianie ekwipunku. Pamiętam, że z Nobunagą i Babką sporo się męczyłem, pierw ubijałem Nobunagę, potem babę najlepiej z superem pod ręką i talizmanami na obniżenie jej defu, Samuraje padli w miarę szybko, a czy z nindżasami walczyłem to nawet nie pamiętam :lol:


  • 0

#695 Holden Napisany 14 czerwca 2018 - 23:01

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
ja w sumie chetnie bym zagral, bo lubilem ninja gaiden i slashery ale nie mam czasy
ps a nie zauwazylem ze to eksluziw, to nie ma tematu w takim razie

Ten post był edytowany przez Holden dnia: 14 czerwca 2018 - 23:11

  • 0

#696 Chewie Napisany 14 czerwca 2018 - 23:34

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

jest na pc holden


  • 4

#697 Mateo Napisany 15 czerwca 2018 - 00:10

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Atakuj NIOH'a. Kumplowi polecałem z roboty, ale gra jest dosyć droga na PieCu. ????
  • 0

#698 Juras Napisany 15 czerwca 2018 - 01:25

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:
Nie polecam, znajomy kupił i mu wywaliło korki.
  • 2

#699 Sylvan Wielki Napisany 15 czerwca 2018 - 10:35

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

ja w sumie chetnie bym zagral, bo lubilem ninja gaiden i slashery ale nie mam czasy
ps a nie zauwazylem ze to eksluziw, to nie ma tematu w takim razie

 

http://nikogoforum.p...h/?p=1857217   :pc:

Jak ci się podobają gry tego typu, atakuj śmiało. NioH jest fantastyczny. Dodatkowo na PCMR ograć można w 4k+60 k/s. Z drugiej strony gra jest bardzo długa (a jak na slaszer, wręcz niesamowicie), bo jednak jej zaliczenie z okazjonalnym wykonywaniem misji pobocznych to dobre siedemdziesiąt godzin grania.

 


  • 1

#700 Chewie Napisany 15 czerwca 2018 - 14:52

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Atakuj NIOH'a. Kumplowi polecałem z roboty, ale gra jest dosyć droga na PieCu. ????

 

Akurat jest w promocji na steam za 107zl


  • 0

#701 Nyjacz Napisany 19 czerwca 2018 - 09:20

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Dzięki za odpowiedzi!

 

Na ten moment mam już 72h na koncie, a więc w żadnego souls-like'a nie grałem dłużej :olo: Robię sobie NG+, jakoś niesamowicie uzależniający jest ten Nioszek, a myślałem, że będę się męczył. Nic z takich rzeczy, gra się świetnie, tym bardziej że teraz pykam włócznią. Ze względu na nabytą znajomość gry i włócznię pozwalającą na większy dystans, to gierka jest jeszcze łatwiejsza. Ale dalej mam około 900 dmg i nie mam żadnych divine itemków!

 

Z duetami zacznę się w końcu mierzyć. Mam za sobą dwa, ale cały czas czekam na jakieś lepsze graty, by uderzyć na Okatsu i Hanzo.


  • 0

#702 Nyjacz Napisany 19 czerwca 2018 - 17:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

A dobra, właśnie dowiedziałem się, że mój ból dupy spowodowany niemożliwymi duetami bossów jest spowodowany... wprowadzeniem popremierowej darmowej aktualizacji dodającej 10 takich walk, które przeznaczone są na znacznie wyższy poziom od mojego i nie są wymagane do pucharka. I wszystko jasne, do platyny dzielą mnie więc kodamy, pieniążki i jedna walka, olo. Ale i tak pocisnę NG+, a potem DLC, bo ta gra to złoto.

 

Oczywiście na odpowiednim levelu postaci wrócę do tych duecików i pewnie ich pociacham.


  • 0

#703 Nyjacz Napisany 21 czerwca 2018 - 08:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Wiem, że piszę sam do siebie, ale traktuję to forum jak dzienniczek growy.

 

Po skończeniu NG i przestraszeniu się duetów, poszedłem robić NG+, przy robieniu drugiego regionu dowiedziałem się, że są tylko dwa duety do platyny, a nie - jak myślałem - 8. Dwóch królów pokonałem już wcześniej, więc tym razem uderzyłem na Yuki-onnę i Odę Nobunagę. Padła za drugim razem, co też jest zasługą większych przygotowań (pobawienie się u kowala parametrami i dobór ekwipunku), generalnie zmiany broni na włócznię (lepiej grało mi się dwoma katanami, ale zasięg) i oczywiście większego lvl postaci o te dwa regiony.

 

Teraz robię DLC, padło 3 bossów i o bożenko, jest świetnie, bo uwielbiam zimowe lokacje w gierkach. Nowi przeciwnicy są spoko, szczególnie wężogłowy z ogromnym zasięgiem.

 

Trzeba powrzucać walki z bossami, bo nagrywam wszystko, tylko tyle się tego nazbierało... A całe NG raczej łatwe było, więc szczególnych umiejętności i opanowania walki tam się nie ujrzy.

 

80h na liczniku, a teraz grą jaram się najbardziej! Jak po DLC będę czuł niedosyt, to chyba nawet porobię trofiki z nich, ale słyszałem, że są poronione (trzeba przejść całą grę na NG++, czyli Drodze Demona, największym poziomie trudności). No wiecie, tak jakby misje poboczne nie robiły recyklingu misji głównych, a NG+ dawało zupełnie inne, olo. To już zajawa dla fanów gier typu Diablo i dla tych, co kochają maksować postać i robić z nią nieśmiertelną maszynę do zabijania jednym kliknięciem - bo trochę takich filmów na YT widziałem.

 

No dobra, powrzucam jutro szefów, na dniach pochwalę się platyną. Już w sumie jestem głodny grania w coś innego (a na półce czekają mnie dalsze przygody), ale paradoksalnie jestem nieco uzależniony od Nioszkam, choć w granicach rozsądku, bo nie jestem fanem grania w gierki +120h.


  • 2

#704 Nyjacz Napisany 22 czerwca 2018 - 00:14

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
https://youtu.be/cIg_rNeWrYQ

https://youtu.be/m0BDPs85fnE

Tak to wygladalo. Ogladajac to jestem zadowlomy z pierwszej walki. Widac niski level postaci i opanowanie potyczki.
  • 3

#705 Sylvan Wielki Napisany 22 czerwca 2018 - 13:20

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Bardzo sprawnie i ładnie ci to poszło. :tak: Ale faktycznie postać do podciągnięcia, bo z duetami w dodatkach nie przetrwasz 14 sekund. 


  • 0

#706 Nyjacz Napisany 22 czerwca 2018 - 13:43

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Duet z DLC1 zrobiony, emocjonujaca walka, wrzuce za niedlugo.
  • 0

#707 Nyjacz Napisany 24 czerwca 2018 - 10:18

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Tu wrzucę ciekawą walkę, ten duet właśnie. Od połowy pełne skupienie i stresująca walka o przeżycie.

 

Jeszcze jeden duet:

 

Wrzuciłem też całą resztę walk (brakuje tylko chyba ostatniej głównej misji z 7 bossami, która była tak banalna, że wstyd było mi nagrywać film):

https://www.youtube....elf_id=0&view=0

 

Będzie na pamiątkę i dla userów, którzy przechodzą sobie Nioszka. Każda walka pokonana od razu jak się tylko pojawiła (poza dwoma duetami, do których zrobiłem małe przygotowania). Każda pokonana bronią, unikami, blokami, bez OP metod - a tych w Nioszku jest od chvja.

 

Jutro zaczynam DLC2 i pewnie skończę na DLC3.

 

Platyny zrobić nie mogę, bo zostały mi 1-2 misje Twilight i nie losują mi się :(


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 24 czerwca 2018 - 10:19

  • 2

#708 Nyjacz Napisany 27 czerwca 2018 - 09:03

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Platynka wbita, jutro pewnie dokończę DLC2 i zacznę 3. Tylko głodny jestem systemu walki, bo przeszedłem na włócznię po przejściu gierki (dwoma katanami grało się zdecydowanie lepiej), ale już nie chce mi się pod jedno DLC kolejny raz zmieniać builda i uczyć się nowej broni. Generalnie bawiłem się tylko wymienionymi przeze mnie broniami, jeśli chodzi o topór, to nie wiem jak można nim grać, kusarigamy są ewidentnie nie dla mnie, tonfy w sumie mogą być spoko. Odachi było niezłe, troszkę pograłem. Ale generalnie katana, dwie katany i włócznia są osom.


  • 3

#709 Cudak Napisany 27 czerwca 2018 - 23:29

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Ja całą grę grałem jedną kataną i zdecydowanie najlepiej. Plus największy "samurajski" vibe w ten sposób. 


  • 0

#710 Nyjacz Napisany 28 czerwca 2018 - 06:43

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Dwie katany szybsze i bardziej slashrem zajezdzaja, wiec je lubie.
  • 0

#711 Nyjacz Napisany 29 czerwca 2018 - 08:29

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Mało kto grał w Nioszka (choć na "konkurencyjnym" forum widziałem, że jest odwrotna sytuacja), a co dopiero w DLC. Ale powiadam Wam! Mój ulubiony boss mieści się właśnie tam, i to w dodatku ostatnim! Onmoraki, prześwietna walka, dużo ataków, nieco Soulsowa. Jakiś Sylvan albo burn się zgadza ze mną?


  • 0

#712 burnstein Napisany 29 czerwca 2018 - 08:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Fakt, taka bardziej soulsowa niż cała reszta, miło wspominam, bo udało się za pierwszym razem :cf:

 

Za to Marysi w przymałym składziku na koniec pierwszego czy drugiego DLC w ogóle nie dałem rady ubić. Ładowanie ultraszybkich postaci z ciosami zjadajacymi niemal całą energię w pomieszczenia 3x3 metra to dno totalne.


  • 0

#713 Nyjacz Napisany 29 czerwca 2018 - 09:01

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

No to widzisz, ja te walki, o których mówisz, mam już zrobione, a z tym smoczkiem już kilkanaście prób za mną. Większość razy było bardzo blisko, ale zostawiałem użycie żywej broni na sam koniec i zbędne ryzyko się nie opłacało. 


  • 0

#714 Nyjacz Napisany 09 lipca 2018 - 09:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Oka, na ten moment pewnie ze 105h. Na poziomie Drogi Samuraja nie zrobiłem tylko jednej misji - ostatniej z trzeciego DLC, jest to duet, w którym jednym bossem jest lis o dziewięciu ogonach. Po prostu już nie chce mi się, bo przesyciłem się tą gierką i musiałem zacząć coś innego.

 

Ale jak zacząłem coś innego, to nie minęło pięć minut, a zatęskniłem za Nioszkiem! Biorę więc pod uwagę robienie Drogi Siły :olo:

 

@burn,


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 09 lipca 2018 - 09:53

  • 1

#715 Nyjacz Napisany 13 lipca 2018 - 11:30

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

NIOH w Neonet za 49zł!!!!!!!!!!


  • 0

#716 Sylvan Wielki Napisany 21 lipca 2018 - 13:51

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Wybitne gry, a taka jest NioH, kupuje się na premierę. Sądzę, że jeżeli użytkownicy forum się przez kilkanaście miesięcy nie interesowali się nią, to nawet w plusie jej nie sprawdzą. Niemniej walka w Wojenkach będzie trwać w najlepsze. :retard:

Co do ptaszyska racja, ciekawy boss. U mnie poległ bodaj za pierwszym razem, czyli tak jak u burna. Maria była już cięższa, ale też co się tam będzie Sylvanowi za długo niewiasta opierać :kwiatek: :yes:

Kapitalna gra. Jak już na blachę przenieśli, to mogliby też na One (XS), jak fantastyczne NieR: Automata. :ninjadance:


Ten post był edytowany przez Sylvan Wielki dnia: 21 lipca 2018 - 13:54

  • 0

#717 SosaiKyo Napisany 22 lipca 2018 - 08:19

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:
Tak szczerze i obiektywnie to Nioh w wersji Goty to chyba najlepsza gra generacji na chwile obecną mimo wszystko.
  • 0

#718 Sylvan Wielki Napisany 23 lipca 2018 - 14:44

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Chyba subiektywnie, bo obiektywie to masz dziesiątki lepiej ocenianych gier. Poza tym grami generacji zostają raczej pozycje będące ponad podziałami, wyznaczające nową jakość. Tytuły gromadzące liczne nagrody, mające uznanie zarówno wśród branży, jak i graczy.
Tak było na poprzedniej generacji z The Last of Us, tak teraz jest z Wiedźminem. :sapek:
Ja tam NioH uwielbiam. Zdecydowanie znajduje się w moim top 4 na PS4, ale pomimo całej swojej wspaniałości raczej jest za takimi tuzami jak Dziki Gon, Zelda. A wybitnej konkurencji będzie mu tylko przybywać - RDR II.


  • 0

#719 nole Napisany 09 sierpnia 2018 - 11:30

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Kapitalna gra. Jak już na blachę przenieśli, to mogliby też na One (XS), jak fantastyczne NieR: Automata. :ninjadance:

 

:cicho:

https://mobile.twitt...f_src=twsrc^tfw
:don:


  • 0

#720 Stan Napisany 10 sierpnia 2018 - 16:56

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Kupiłem tego Nioha na ps4, bo była promka za 60zł. Zobaczę czy bardziej mi się to spodoba niż Soulzy itp. Mam nadzieję że tak, a poprzeczka wysoko nie wisi. 


  • 0



Inne z tagami: