Skocz do zawartości

Zdjęcie

World of Tanks

Wargaming PS4 XONE X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
242 odpowiedzi na ten temat

#1 MaxVarEmreis Napisany 12 września 2012 - 07:13

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Pogrywa ktoś w Was w tą gre F2P?? Wiem, że kubicz i Mauro bawią się w pancerniaków.
Długi czas jakoś wzbraniałem się przed tą pozycją. Głównie z powodu tego, że wydawała mi się zbyt arcadowa. Ostatnio jednak postanowiłem sprawdzić (szczególnie, że jest "free") i okazało się, że się myliłem. Realizm jest dosyć spory. Pociski odbijają się od poszycia (wczoraj np. wystrzeliłem z 5-6 pocisków we francuski czołg H-35 Hotchkiss żaden "nie wszedł" a miałem pojazd o jeden Tier wyższy, oczywiście zginąłem), nachylenie pancerza i jego grubość ma znaczenie, ważne jest ustawienie na polu walki (tzw. kątowanie) bo nie zawsze udaje się przebić pancerz, występują różne rodzaje pocisków.
Niezbyt lubię model F2P, wolałbym zapłacić za produkt raz i mieć dostęp do wszystkiego, ale da się to przeboleć.
Starcia to 15vs15. Na polu walki stają rożne rodzaje maszyn, od niszczycieli czołgów do lekkich maszyn zwiadowczych. Nie liczy się kraj pochodzenia czołgu. Map jest sporo i są zróżnicowane. Czołgi dzielą się na "Tier", jest ich 10 poziomów. Każdym zdobywamy doświadczenie i kase, za które kupujemy nowe moduły do czołgów (działa, gąsienice, jakieś urządzenia pokładowe) i szkolimy załogę. Gra potrafi wpompować w organizm sporą dawkę adrenaliny.
Grafika jak na dwuletnią gre F2P jest bardzo ładna, a w najbliższym czasie pojawi się patch 8.0, który wprowadza "nowy" silnik graficzny i fizyczny.

Tutaj teaser patcha.


Zmiany w grafice.


Gdyby coś, to mój nick MaxVarEmreis.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 20:20

  • 0

#2 Otacon Napisany 12 września 2012 - 09:37

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
a da się kupić od razu najlepszy czołg (tier10)? ile kosztuje?
  • 0

#3 MaxVarEmreis Napisany 12 września 2012 - 10:42

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

a da się kupić od razu najlepszy czołg (tier10)? ile kosztuje?

Bezpośrednio?? Nie.
http://wiki.worldoft...u/Premium_Tanks
Tutaj masz spis czołgów premium, istnieją takie tylko do VIII Tieru.

Można jednak kupić pośrednio. Zwyczajnie kupujesz złoto, a za złoto kupujesz "XP" i rozwijasz szybko drzewka tak, żeby dotrzeć do czołgu Tier X. Nie wiem jednak ile to może kosztować.

I posiadanie czołgu X Tieru nie daje Ci jakiejś kolosalnej przewagi. Taki czołg nie będzie walczył np. z czołgami z Tieru IV. Jego przeciwnikami będzie Tier VIII, IX, może czasami trafi się coś koło VII. Czołgi X Tieru mają też wady (przeważnie są to bydlaki, które pełzną niczym ślimak, "łatwo" możne go rozwalić kilka mniejszych i szybszych czołgów jeśli nie będzie miał osłony innych czołgów z drużyny).
  • 0

#4 Otacon Napisany 12 września 2012 - 11:06

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
czyli zespołowa gra :) kolosa się jedzie od tylca :hihi:
  • 0

#5 MaxVarEmreis Napisany 12 września 2012 - 12:04

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

czyli zespołowa gra :) kolosa się jedzie od tylca :hihi:

Zasadniczo tak. Jeśli gra się zespołowo, szanse na wygraną wzrastają ogromnie. Samotny czołg, nie ważne jakiego typu, jest łatwym łupem dla dobrze zorganizowanej grupy 3-4 czołgów. Każdy czołg pełni istotną rolę: lekkie wypatrują wrogów i "podają" namiary działom samobieżnym (raczej nie walczą, bo mają słabe działa) , średnie wspierają natarcie z drugiej linii, a trzonem jest te kilka ciężkich czołgów. Są jeszcze niszczyciele czołgów, które są takimi snajperami w całym starciu. Każdym typem gra się inaczej, ba, w obrębie jednej klasy różnice są ogromne (np. amerykańskie czołgi mają słabo opancerzony kadłub, ale mocno wieże, rosyjskie mają mocne armaty, ale niecelne, niemieckie mają mocny kadłub ale słabą wieże itp itd). Trzeba się uczyć mocnych i słabych stron danego czołgu (np. wolne przeładowanie, jakiś słaby punkt w kadłubie itp.) i wykorzystywać tą wiedzę w starciu.
  • 0

#6 Otacon Napisany 12 września 2012 - 14:08

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
ale nie tylko za zastrzelenie wroga dostaje się punkty? inaczej granie tylko lekkim smykiem do wypatrywania wrogów nie miałoby sensu.
  • 0

#7 MaxVarEmreis Napisany 12 września 2012 - 14:23

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

ale nie tylko za zastrzelenie wroga dostaje się punkty? inaczej granie tylko lekkim smykiem do wypatrywania wrogów nie miałoby sensu.

Nie. Punkty dostaje się oczywiście, za zadane obrażenia (nie musisz zniszczyć czołgu, więcej punktów dostaje się za obrażenia zadane przeciwnikowi z wyższym tierem niż ty), za zniszczenie czołgu, za przejmowanie baz, ale też za wypatrzenie wroga (a co istotniejsze, dostajesz też 50% tego co osoba, która zada takiemu przeciwnikowi obrażenia). Są też różne medale np. za rajdy na teren wroga itp, ale nie wiem czy dostaje się za to punkty. Mechanika jest dosyć skomplikowana i nie wszystko jeszcze ogarnąłem :)
  • 0

#8 Mauro Napisany 12 września 2012 - 20:29

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Fajna gra.
  • 0

#9 cwany-lis Napisany 13 września 2012 - 08:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
szkoda, że nie można krzesić narodowej ideologii w starciach granicznych - tu widzę polaczki mogą strzelać z panter a niemcy szermanami
  • 0

#10 Otacon Napisany 13 września 2012 - 08:57

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
wolałbyś polaczków walczących konno z szabelką w ręku i bozią na ustach ? :hihi:
  • 0

#11 MaxVarEmreis Napisany 13 września 2012 - 09:23

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Co ciekawe, doczekamy się w grze polskich czołgów :)
Sprawą otwartą pozostaje jednak czy będziemy mieć osobne drzewko rozwoju (jak np. USA, ZSRR), czy wrzucą nas do jakiegoś wspólnego wora z innymi europejskimi czołgami (wszystko zależny od tego czy uda im się znaleźć na tyle wysoko tierowych czołgów, żeby zapełniły całe drzewko) Polacy stanowią jedną z większych grup graczy, więc trzeba się z nią liczyć i jakoś zachęcać do wydawania kasy :)
  • 0

#12 Mauro Napisany 13 września 2012 - 10:30

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Patrząc na francuskie szroty z dupy wzięte to nie byłby to dla nich problem zrobić fantazy drzewko polaczków.
  • 0

#13 MaxVarEmreis Napisany 13 września 2012 - 11:11

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Czemu szroty?? Mają całkiem dobre tanki, specyficzne, ale to można powiedzieć o każdej nacji.
A, że spora cześć to pojazdy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji?? Co za różnica?? U innych jest to samo, że tylko wspomnę niemiecką "Mysz" :)
  • 0

#14 xell Napisany 13 września 2012 - 11:23

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Karwasze to już nie tylko kubicz ale również Max zaczął pogrywać w krapiszcza z gatunku Pay2Win?
  • 0

#15 burnstein Napisany 13 września 2012 - 11:52

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:
a ten jest? http://pl.wikipedia....P._1500_Monster
  • 0

#16 MaxVarEmreis Napisany 13 września 2012 - 12:07

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

a ten jest? http://pl.wikipedia....P._1500_Monster

Nie :)
Tego nie ma :) Wątpię aby się pojawił.
  • 0

#17 Mauro Napisany 13 września 2012 - 16:00

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Czemu szroty?? Mają całkiem dobre tanki, specyficzne, ale to można powiedzieć o każdej nacji.
A, że spora cześć to pojazdy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji?? Co za różnica?? U innych jest to samo, że tylko wspomnę niemiecką "Mysz" :)


Tylko Niemieckie / Radzieckie i hamburgerowe to chociaż powstały te do tier8, a francuziki? Sam szrot, np taki ELC AMX w grze mega kozak, w rzeczywistości czołg zaprojektowany żeby transportować komandosów czymś opancerzonym i małym, działo mierne pancerz również, w grze wyścigówka z działem które może sobie wszystko rozpykać.

To samo Sherman wg gry tier 5ty czy 6ty pancernik jak cholera mimo, że to sama blacha.

Dalej nie chce mi się wymieniać.

Ta gra to crap.
  • 0

#18 kubicz Napisany 13 września 2012 - 16:03

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
A ty kochasz grac w crapy. :P
  • 0

#19 Druciak Napisany 13 września 2012 - 16:04

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
w sonica nie gra
  • 0

#20 MaxVarEmreis Napisany 13 września 2012 - 16:18

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Gdyby trzymać się tylko faktów historycznych to takiego KV-1 nie ruszyło by nic poniżej PzKpfw V. A PzKpfw VI to dopiero czołgi lat 50tych mogłyby połaskotać. Z założenia to nie jest symulacja. Twórcy w ramach balansów dosyć swobodnie zmieniają grubość pancerzy, czy dodają/zabierają jakieś działa.
  • 0

#21 iluck85 Napisany 14 września 2012 - 19:55

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Kumpel mnie namowil, pogralem pare razy, ale nie zassalo mna jak kolega ;) Ale mozna pyknac czasem :)
  • 0

#22 cwany-lis Napisany 17 września 2012 - 19:52

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

wolałbyś polaczków walczących konno z szabelką w ręku i bozią na ustach ? :hihi:


toć ja grałbym Niemcami, przecież jestem z Gdańska
  • 0

#23 kubicz Napisany 07 listopada 2012 - 17:21

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

[...]

Tak, jak już wcześniej mówiliśmy, przygotowaliśmy dla Was specjalny kod bonusowy, który da Waszym załogom prawdziwego kopa. Po wpisaniu kodu otrzymacie czekoladę, kawę, kolę i inne drobiazgi! Poza tym, wszyscy, którzy skorzystają z kodu otrzymają 3 dni konta premium! Jeżeli nie wiecie w jaki sposób skorzystać z kodu bonusowego, to zapraszamy do skorzystania z odpowiedniej strony w naszym poradniku.

KOD BONUSOWY:

GGWP

(prosimy wpisać kod wyłącznie za pomocą dużych liter)

Po wpisaniu kodu bonusowego otrzymacie następujące dobra:

  • 3 dni konta premium
  • 5 x Dodatkowe Racje Bojowe
  • 5 x Skrzynka Coli
  • 5 x Czekolada
  • 5 x Ulepszone Racje Bojowe
  • 5 x Mocna Kawa
  • 5 x Pudding i Herbata
Kod można wpisać jedynie od 2 listopada od godziny 1:00 do 11 listopada. Po tym terminie ważność kodu wygaśnie, więc spieszcie się z jego wpisaniem! Kod bonusowy można aktywować tylko raz na koncie!
Dziękujemy raz jeszcze za okazane nam wsparcie! Mamy nadzieję, że Wasze załogi ucieszą się z otrzymanych materiałów eksploatacyjnych i, że Wy skorzystacie z konta premium!

http://worldoftanks....e-everybody-pl/

Ten post był edytowany przez kubicz dnia: 07 listopada 2012 - 17:23

  • 0

#24 Razel Napisany 07 listopada 2012 - 17:21

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Do pieca.
  • 0

#25 Cudak Napisany 07 listopada 2012 - 17:23

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Mój lapek ledwo z tym zipie. :ok:
  • 0

#26 kubicz Napisany 07 listopada 2012 - 17:24

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Mój lapek ledwo z tym zipie. :ok:

:cooo:

Co ty masz za zloma?
  • 0

#27 Otacon Napisany 07 listopada 2012 - 17:27

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Pewnie jakiś dwuletni :hihi:
  • 0

#28 Cudak Napisany 07 listopada 2012 - 17:34

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Pewnie jakiś dwuletni :hihi:


No w lutym stykną 2 latka. :ok:

Póki Facebook i FM śmigają to ok. :ass:
  • 0

#29 Mauro Napisany 01 stycznia 2013 - 13:46

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Mam najlepsze czołgi.
  • 0

#30 burnstein Napisany 01 stycznia 2013 - 14:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:
tylko posiadacze wiiu są bardziej podludźmi niż grający w tanki
  • 0



Inne z tagami: