Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ace Attorney - seria

Capcom NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
216 odpowiedzi na ten temat

#1 Matrox Napisany 19 stycznia 2007 - 12:03

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

Dziwne, ze nie ma na forum tematu o tej grze bo moim zdaniem to najlepsza gra na NDS :)

Nareszcie zabralem sie za ta gre i zaluje, ze dopiero teraz, mam za soba juz 4 sprawy i moim zdaniem jest to najlepsza gra w jaka gralem na NDS. Niby opiera sie ciagle na tym samym schemacie, sledztwo, szukanie dowodow itd., nastepnie rozprawa, lapanie za slowka i przedstawianie odpowiednich dowodow ale gra ciagle zmusza do myslenia, porownywania tego co dowiedzielimy sie wczesniej z tym co mowi swiadek co sprawia, ze powtarzanie tego samego schematu w kolko wcale sie nie nudzi. Najmocniejsza strona tego tytulu jest fabula, sprawy naprawde sa ciekawe i skonstuowane z glowa. Grafika bez fajerwerkow ale ladna i schludna ;]

Moja ocena: 9+/10

Polecam kazdemu kto zna jezyk angielski conajmniej na srednim poziomie.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 lipca 2020 - 08:50

  • 0

#2 Gość__* Napisany 19 stycznia 2007 - 13:56

Gość__*
  • Goście
Powiem Ci, że 5 sprawa jest długości 4 pierwszych :) I stoi na conajmniej równym poziomie.

Oena w NEO+ 8.0 - jak dla mnie śmiech na sali, ale w przypadku tej gry można się przyzwyczaić. Tak jak ICO był nie doceniony przez fanów (mała sprzedaż), tak PW jest niedoceniony przez magazyny. Jak dla mnie 10, gra jest fenomenalna. Fabuła jest po prostu cudowna, nigdzie indziej nie znajdziesz równie interesującej i rozbudowanej. Grafika 2D (poza 5 sprawą, gdzie są elementy 3D) - mocna 8. Muzyka jest świetna, buduje klimat - 9, ale była by 10 gdyby na cartridge'ach można było upchać muzykę orkiestralną (polecam poszukać OST do PW w necie). Grywalność conajmniej 10 ;)
  • 0

#3 Gość__* Napisany 19 stycznia 2007 - 14:55

Gość__*
  • Goście
gra jest świetna ale jak dla mnie napewno nie na dyche. na dziewione chyba też niestety nie :(
niby przeszedłem całe ale jeszcze nietykałem tej dodatkowej sprawy, którą można rozwikłać po napisach końcowych. fabuła rzeczywiście pełen wypas. sprawy są bardzo ciekawe, nawet Kryminalni z TVNu wymiękają :P podobają mi się także zróżnicowane i ciekawe osobowości postaci. system rozgrywki bardzo fajny i ciekawy, mimo że powtarzalny to nienudzący się. grafika według mnie jest lipna. przecież to wygląda jak na SNESie... stylistyka ogólnie fajowa, kolorystyka już mniej, ale generalni polotu żadnego :( niewiem, mam narazie tylko dwie gry na DSa, ale wydaje mi się że te wszystkie plansze 2d można było lepiej zrobić. muza bardzo fajna. generalnie dla mnie jest 8.5/10

ps: a gdzie tam kurde były modele 3d :?: bo żem przeoczył chyba :P
  • 0

#4 Gość__* Napisany 19 stycznia 2007 - 17:14

Gość__*
  • Goście
Chodziło mi o 5 sprawę :) Przejdź ją bo to 50% gry :)
  • 0

#5 Gość__* Napisany 19 stycznia 2007 - 19:46

Gość__*
  • Goście
nono, właśnie ją zacząłem i wiem już o jakie modele chodziło :) jestem na samym początku i zapowiada się niezwykle ciekawie, a ta 16latka w różowych okularach to chyba najfajniejsza postać żeńska z całej gry :mrgreen:
  • 0

#6 Gość__* Napisany 09 marca 2007 - 00:09

Gość__*
  • Goście
ostatnia misja ryje czerep :!: czemu we wczeniejszych nie było takich patentów :?: zdejmowanie odcisków pudrem mnie rozjebało totalnie. dla takich akcji kupiłem DSa :mrgreen: PSP do piachu :D
  • 0

#7 Danteusz Napisany 06 kwietnia 2007 - 22:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Filmik dla fanów PW:


Poprzednicy napisali wszystko na temat tej gry, mogę dodać tylko moje oceny:
Grafika 8
Dźwięk 8.5
Grywalność 10
Ogółem 9.9/10
Phoenix Wright wymiata, każdy powinien w to zagrać :D Hail to the Capcom :kult:
  • 0

#8 Danteusz Napisany 11 kwietnia 2007 - 10:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
W Japonii ukazała się Gyakuten Saiban 4, czyli czwarta część serii. Famitsu oceniło tą grę na 9,9,9,9 :D
Trailer:
http://www.gametrail... ... mv&pl=game

Plotki mówią o premierze Phoenix Wright 3 w USA 25 września.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 11 kwietnia 2007 - 19:48

Gość__*
  • Goście
czwarta :?: myślałem że dwójka jest w miarę świeża :P
ej mam takie lamerskie pytanie: czy w pierwszej części dało rade wykorzystywać jakoś komendy głosowe :?:
  • 0

#10 Danteusz Napisany 11 kwietnia 2007 - 22:56

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

myślałem że dwójka jest w miarę świeża

U nas tak, w Japonii części 1-3 ukazały się jeszcze na GBA.

ej mam takie lamerskie pytanie: czy w pierwszej części dało rade wykorzystywać jakoś komendy głosowe

Trzymasz Y i mówisz, hold it w trakcie pytania o szczegóły i objection podczas pokazywania dowodów.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 12 kwietnia 2007 - 09:26

Gość__*
  • Goście
:sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
ale wstyd :ninja:
  • 0

#12 Danteusz Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Phoenix Wright 3 oficjalnie zapowiedziany :D :D :D
http://www.skizo.org...id=2386&sys=nds
  • 0

#13 Shinigami Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:15

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Dante ostatnio umożliwił mi pogranie na swoim DSie między innymi w Phoenixa. Co by tu powiedzieć, strasznie fajny pomysł na gre. Jednak nie jest to coś na podróż autobusem, a na dłuższą posiadówę w domu ;)
  • 0

#14 Danteusz Napisany 16 kwietnia 2007 - 11:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Zgadza sie, nie ma sensu zaczynać grać gdy ma się mniej niż pół godziny. Oprócz tego potrzeba skupienia oraz możliwości słuchania genialnej muzyki ;)
  • 0

#15 f5k Napisany 18 kwietnia 2007 - 14:30

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Mam pytanie: jaką ma wersje językową ta gra? Japoński dubbing z angielskimi napisami czy dubbing angielski?
  • 0

#16 Danteusz Napisany 18 kwietnia 2007 - 14:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Gra nie ma dubbingu, są tylko napisy. Mówione są tylko kwestie "Objection!", "Hold it!" i "Take That!".
  • 0

#17 117 Napisany 18 kwietnia 2007 - 14:53

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
i to moze byc problem, gdyz DS kupilem rok temu praktycznie tylko po to by przetrwac 12godz lot samolotem... potem pogralem chwilke w lunara i metroida... a pozniej sporadycznie w brain age... i na tym sie skonczylo.... wiecej moja matka grala w Sudoku niz ja ogolnie... A teraz kupuje PW... zobaczymy, gierka mnie musi naprawde wciagnac bym dluzej z nia posiedzial. Najwyzej bede DS do pracy bral ;p
  • 0

#18 TomisH Napisany 18 kwietnia 2007 - 19:17

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
No konkretna przygodówka prawnicza. Będziesz się dobrze bawił.
  • 0

#19 Danteusz Napisany 18 kwietnia 2007 - 19:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
IMO to jest najlepsza gra na DSa oprócz Advance Wars i Castlevanii.
  • 0

#20 117 Napisany 18 kwietnia 2007 - 21:25

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
hmm problem polega na tym, ze ja po prostu nie jestem fanem handheldow... nawet FFIII jeszcze nie kupilem. Ale zobaczymy, zakup zostal dokonany, a danteusz ladnie zhypewal tytul w wojnie konsolowej :]
  • 0

#21 117 Napisany 05 maja 2007 - 21:02

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Ok maly update... wyglada na to, ze pierwszy raz ktos na ebayu probuje byc nieuczciwy w stosunku do mnie... skonczy sie to dla niego pewnie niezbyt przyjemnie, gdyz nie toleruje nieuczciwych sprzedajacych. Ale w wyniku tego nadal nie dostalem pierwszej czesci gry, ale to maly problem gdyz pojechalem i kupilem sobie dzis Justice for all.
I powiem, ze jest ciekawie, przelazlem pierwsza sprawa... wiekszosc problemow nie mialem... ogolnie gra sie przyjemnie, jest zabawnie, nalezy wytezyc komorki, ale zeby to mial byc najlepszy tytul na DS to nie wiem.

Ogolnie i tak dam mu 9/10
jakies objection?
  • 0

#22 Danteusz Napisany 05 maja 2007 - 21:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Sprawdź koniecznie pierwszą część, dowiesz się dużo więcej o bohaterach. Pierwsza sprawa to trening więc po niej nie możesz oceniać gry.
  • 0

#23 117 Napisany 06 maja 2007 - 01:08

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
czekam az sie sprawa na ebayu rozstrzygnie... tak czy inaczej dostane gre w swoje lapy, bo bardzo przyjemnie sie gra... nawet na godz sie od x oderwalem ;p
  • 0

#24 Danteusz Napisany 06 maja 2007 - 12:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Jak się wciągniesz to nie spojrzysz na Xa ;]
  • 0

#25 Godot Napisany 06 maja 2007 - 13:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
skad wiesz jak nie masz xa :D
  • 0

#26 117 Napisany 06 maja 2007 - 17:25

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
no kurde gierka potrafi zassac, ale mam pytanie...

zaczne od tego, ze jakos nie jestem fanem zbierania dowodow... ale akcja w sadzie rzadzi!! czy jest mozliwe, ze nie zbiore wszystkich dowodow a i tak dojdzie do rozprawy? wtedy to oznacza, ze musze powtarzac calosc od poczatku.... czy moze nie dojdzie do rozprawy, az nie bede na nia gotow...

jestem w sadzie teraz... przy pierwszym oswiadczeniu policjanta... chap 2... co ta maye sadza o zabojstwo... i mam hinta, ze mam sie dowiedziec czegos o broniach... no ale mam pustke w glowie, nie wiem co zaprezentowac :/
dawno sie w to nie bawilem... jakis hint danetusz?
  • 0

#27 Danteusz Napisany 06 maja 2007 - 19:12

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

zaczne od tego, ze jakos nie jestem fanem zbierania dowodow... ale akcja w sadzie rzadzi!! czy jest mozliwe, ze nie zbiore wszystkich dowodow a i tak dojdzie do rozprawy? wtedy to oznacza, ze musze powtarzac calosc od poczatku.... czy moze nie dojdzie do rozprawy, az nie bede na nia gotow...

Nie ma takiej możliwości.

jestem w sadzie teraz... przy pierwszym oswiadczeniu policjanta... chap 2... co ta maye sadza o zabojstwo... i mam hinta, ze mam sie dowiedziec czegos o broniach... no ale mam pustke w glowie, nie wiem co zaprezentowac
dawno sie w to nie bawilem... jakis hint danetusz?

Nie pamiętam, przechodziłem to ponad miesiąc temu. Popróbuj, jak nie dasz rady użyj gamefaqs.

skad wiesz jak nie masz xa

Mam conieco sprzętu do grania a i tak PW pobiło wszystko ;]
  • 0

#28 117 Napisany 08 maja 2007 - 15:30

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
ech... musze sie wstrzymac z graniem, bo koles sie odezwal i wysyla mi pierwsza czesc... zrobie wszystko po kolei od poczatku :)
ktora czesc jest trudniejsza?
  • 0

#29 Danteusz Napisany 08 maja 2007 - 16:05

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

ktora czesc jest trudniejsza?

Ciężko powiedzieć, w obu są momenty w których trzeba się mocno nagłowić lub próbować aż do skutku.
  • 0

#30 TomisH Napisany 08 maja 2007 - 16:40

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Dwójka jest trudniejsza, a to z uwagi na miejscami mocno nielogiczne akcje.
btw - jak masz zamiar grać w to z opisem, albo co chwila pytać co robić, to spasuj - gra nie dla Ciebie.
  • 0



Inne z tagami: