Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ace Attorney - seria

Capcom NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
216 odpowiedzi na ten temat

#31 Danteusz Napisany 08 maja 2007 - 16:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Dwójka jest trudniejsza, a to z uwagi na miejscami mocno nielogiczne akcje.

No nie wiem, w jedynce też było kilka nielogiczności. W obu cześciach zdarzało mi się że wiedziałem o co chodzi ale do takich wniosków mogło prowadzić kilka przedmiotów, trzeba było stosować metodę prób i błędów.
  • 0

#32 117 Napisany 14 maja 2007 - 17:29

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
no wlasnie to mnie najbardziej drazni... jak jest zwiazek przyczonowo skutkowy to wszystko jest mega proste i polaczenie elementow ze soba w calosc idzie jak splatka... ale sa akcje, ze masz cos przedstawic i w sumie to nic do tego nie pasuje... dopiero jak przedstawisz, to jest wyjasnienie co i po co... to jest moim zdaniem skiepszczone...
poki co z opisu nie korzystalem... teraz gram w pierwsza czesc... dwojka czeka na swoja kolej... niektore akcje rozkladaja na lopatke...
  • 0

#33 Danteusz Napisany 14 maja 2007 - 18:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

dopiero jak przedstawisz, to jest wyjasnienie co i po co

A potem łapię się głowę i stwierdzam "to jest oczywiste, czemu na to wcześniej nie wpadłem?" :)
  • 0

#34 117 Napisany 14 maja 2007 - 21:25

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
ja sie nie lapie za glowe... bo wyjasniajac dodaje sobie rzeczy, przez to wydaje sie to takie banalne...
jak pojawi sie nastepny taki fragment to go przytocze, bo na bank sie pojawi...
  • 0

#35 Danteusz Napisany 14 maja 2007 - 21:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

bo wyjasniajac dodaje sobie rzeczy, przez to wydaje sie to takie banalne...

Takie sytuacje tez się zdarzają, ale to jest wina konwencji.
  • 0

#36 117 Napisany 15 maja 2007 - 05:28

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
zbieranie dowodow jest takie liniowe... az nudne...
dopiero w czasie rozprawy gra nabiera smaczkow... a miny kolesi rzadza!!!
  • 0

#37 Danteusz Napisany 22 maja 2007 - 17:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Heh, Capcom zaczął tworzyć piątą część.
  • 0

#38 Sylvan Wielki Napisany 22 maja 2007 - 19:44

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Jak by tak zrobili ( choć z jednej części by zobaczyć jak wyjdzie ) z tego grę multi platformową , nie było by tak źle.... a niech tylko ktoś wykrzyczał by "OBJECTION" :rower:
  • 0

#39 Danteusz Napisany 22 maja 2007 - 19:49

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Nie widzę PW na innej platformie niż GBA/NDS. Złe jest to że my czekamy na część trzecią a japończycy na piątą :/
  • 0

#40 Sylvan Wielki Napisany 22 maja 2007 - 20:09

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
dante2003 , pociesz sie tym ,że gra w ogóle wyszła poza kraj kwitnącej czereśni ( co oczywiste nie było ). :niepewny: Zresztą widzę iż na forum w "OBJECTION" ( he, he ) gra tylko nasza 4ka .... :/
Posiadacze PSPków na taką grę by się chyba nie obrazili - przynajmniej ja ( ekran nowe możliwości, tylko uchowaj w trzy de :trup: )

p.s. dante2003 a teraz uderzaj do vf4e na moment, jest sprawa :^^:
  • 0

#41 Gość__* Napisany 22 maja 2007 - 22:16

Gość__*
  • Goście

Posiadacze PSPków na taką grę by się chyba nie obrazili - przynajmniej ja ( ekran nowe możliwości, tylko uchowaj w trzy de )
p.

Granie przyciskami? :blah: Z reszta ta gra jest za dobra by ja na PSP konwertowac :P
  • 0

#42 Gość__* Napisany 24 maja 2007 - 18:05

Gość__*
  • Goście
Na skizo.org gra ma masę fanów :) Szkoda, że prasa nie potrafi docenić genialnych gier a rajcuje się najnowszymi cieniami w Cryssisie etc ;/
  • 0

#43 Danteusz Napisany 24 maja 2007 - 18:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Granie przyciskami?

PW1-3 wyszły na GBA więc nie ma problemu z graniem na przyciskach.
  • 0

#44 PomezZ Napisany 05 czerwca 2007 - 10:02

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Właśnie kończę (?) piątą sprawę. Gierka jest przecudowna. Przemyślenia Wrighta rozwalają na łopatki, a dedektyw Gumshoe to chyba 100% przedstawiciel pokolenia Playstation. Dawno sie tak nie uśmiałem grając w dowolną grę na dowolnej platformie.
  • 0

#45 Gość__* Napisany 07 czerwca 2007 - 10:19

Gość__*
  • Goście
Dla tej gry warto było kupić DSa! Dla mnie absolutny must have i oprócz EBA jedyna gra DSowa, która zasługuje na 10 (w 10-stopniowej skali ofc :D).
  • 0

#46 Gonzo Napisany 07 czerwca 2007 - 13:04

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
To temat o pierwszej części, tak? Sprawa ze Steel Samurai rządzi :) Ta muzyczka jest mordercza, zasiała mi się w pamięci na początku i już tyle czasu tam siedzi ;)
  • 0

#47 117 Napisany 18 czerwca 2007 - 02:57

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
Steel Samurai IMO jest za dlugie az sie nudne robi... ciagle odwiedzac te same miejscowki...

zadnych niespodzianek nie ma... od prawie samego poczatku mozna sie domyslec co i jak...
  • 0

#48 Gonzo Napisany 18 czerwca 2007 - 09:11

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
To już kwestia gustu, dla mnie sprawa z Samurajem jest w top3 wszystkich spraw w obu częściach. Może i miejscówki się powtarzają, ale dżingiel serialowy i ten geek w studio są kapitalne.
  • 0

#49 Godot Napisany 18 lutego 2008 - 10:14

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ja wlasnie rozpoczynam sprawe Steel Samurai :) pierwsze dwie byly swietne a motyw ze smiercia Mia po prostu mna pozamiatal! taka fajna laska i juz na poczatku ja zabili :(
  • 0

#50 Texz Napisany 20 lutego 2008 - 12:21

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Król przybył :kwiatek:

i zarządził : http://www.1up.com/d...age?cId=3166356
  • 0

#51 Godot Napisany 04 kwietnia 2008 - 13:59

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
skonczylem jedynke :) ahh, geniusz geniusz :D zabralem sie za druga czesc, pierwsza sprawa skonczona :) czy koles z pierwszej rozprawy drugiej czesci nie przypomina wam kogos? :D
  • 0

#52 Texz Napisany 04 kwietnia 2008 - 20:34

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

skonczylem jedynke :) ahh, geniusz geniusz :D zabralem sie za druga czesc, pierwsza sprawa skonczona :) czy koles z pierwszej rozprawy drugiej czesci nie przypomina wam kogos? :D

Szybki jesteś ;) Ja łyknąłem pierwszą część w 2 tygodnie.
  • 0

#53 Boro007 Napisany 04 kwietnia 2008 - 20:51

Boro007

    Mokujin

  • Narybek
  • 39 Postów:

skonczylem jedynke :) ahh, geniusz geniusz :D zabralem sie za druga czesc, pierwsza sprawa skonczona :) czy koles z pierwszej rozprawy drugiej czesci nie przypomina wam kogos? :D

Szybki jesteś ;) Ja łyknąłem pierwszą część w 2 tygodnie.


To i tak szybciej niż ja. W jedynce furę czasu zajęła mi ostatnia, piąta sprawa (ehhh, ta irytacja za każdym razem, jak rozprawa została przesuwana...). Powiem Wam, że choć uważam się za wiernego fana serii "Ace Attorney", to jednak za szybko chyba chciałem łyknąć "Apollo Justice" i się jednak zakrztusiłem, do dziś (2 tygodnie temu dostałem przesyłkę) nie ukończyłem 2 sprawy, chociaż dolazłem do niej już pierwszego dnia gry...
  • 0

#54 Danteusz Napisany 04 kwietnia 2008 - 21:52

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Powiem Wam, że choć uważam się za wiernego fana serii "Ace Attorney", to jednak za szybko chyba chciałem łyknąć "Apollo Justice" i się jednak zakrztusiłem, do dziś (2 tygodnie temu dostałem przesyłkę) nie ukończyłem 2 sprawy, chociaż dolazłem do niej już pierwszego dnia gry...

Zrób krótką przerwę i wróć do gry, zapewniam że im dalej tym lepiej. W tej chwili Apollo oceniam najlepiej ze wszystkich części, ma najbardziej spójną fabułę i sporo ciekawych pomysłów na rozwinięcie gameplayu.
  • 0

#55 Boro007 Napisany 05 kwietnia 2008 - 10:58

Boro007

    Mokujin

  • Narybek
  • 39 Postów:

ma najbardziej spójną fabułę


Wow, spójniejszą niż T&T? To musi być coś... Chyba faktycznie wrócę do gry...
  • 0

#56 Gonzo Napisany 05 kwietnia 2008 - 11:57

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
Bez przesady - ostatnia sprawa T&T jest nie do pobicia z co najmniej kilkunastu względów ;)

Ale poza tym zgadzam się z Dantem - Apollo jest najlepszą, najbardziej przemyślaną i wypasioną technicznie częścią.
  • 0

#57 Danteusz Napisany 05 kwietnia 2008 - 12:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Bez przesady - ostatnia sprawa T&T jest nie do pobicia z co najmniej kilkunastu względów

Nie mówię o ostatniej sprawie tylko o całości gry.

Ale poza tym zgadzam się z Dantem - Apollo jest najlepszą, najbardziej przemyślaną i wypasioną technicznie częścią.

Do tego ma chyba najmniej nielogicznych dowodów, zazwyczaj jeśli czegoś nie wiedziałem to z powodu błędnego toru myślenia bądź pominięcia jakiegoś szczegółu.

Wow, spójniejszą niż T&T? To musi być coś... Chyba faktycznie wrócę do gry...

Wracaj, warto.
  • 0

#58 Boro007 Napisany 05 kwietnia 2008 - 15:19

Boro007

    Mokujin

  • Narybek
  • 39 Postów:

Bez przesady - ostatnia sprawa T&T jest nie do pobicia z co najmniej kilkunastu względów ;)


Akurat ostatnia, ze w zględu na przegięte sprawy paranormalne, nie podobała mi się zbytnio. W kwestii ostatnich spraw, zdecydowanie najbardziej podobała mi się ta z Justice for All - niepewność, dylematy głównego bohatera... mniam!
  • 0

#59 torq314 Napisany 05 kwietnia 2008 - 16:26

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

ze w zględu na przegięte sprawy paranormalne


mnie bardziej przyciągał wątek Godota, niż tło paranormalne, z resztą cała seria PW toczy się dookoła Kurain Channeling, więc akurat ostatnia sprawa T&T nie jest w żaden sposób wyjątkowa. to przecież poprzednie części doprowadziły do sytuacji, w której

[hide]Morgan Fey z więzienia steruje spiskiem mającym na celu po raz kolejny wpakowanie za kraty Mayi[/hide]
  • 0

#60 Boro007 Napisany 05 kwietnia 2008 - 17:15

Boro007

    Mokujin

  • Narybek
  • 39 Postów:

ze w zględu na przegięte sprawy paranormalne


mnie bardziej przyciągał wątek Godota, niż tło paranormalne, z resztą cała seria PW toczy się dookoła Kurain Channeling, więc akurat ostatnia sprawa T&T nie jest w żaden sposób wyjątkowa. [/color][/hide]


Dobra, ale żadna sprawa do tej pory nie ukazywała tak bezpośrednio tego science fiction. Morderstwo z drugiej części było przecież upozorowane... Jedynie sprawa summon'owania Mii była do "trójki" bezpośrednio związana ze światem duchów. [hide] a Dahlia wylatująca z ciała Iris wybitnie mi się nie podobała - to jakieś takie... zbyt bezpośrednie było (imo) [/hide] Amen
  • 0



Inne z tagami: