Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ace Attorney - seria

Capcom NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
216 odpowiedzi na ten temat

#91 torq314 Napisany 11 września 2008 - 16:26

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
a czy ostatnia w jaką grałeś jest Twoim no 2? :wink:
  • 0

#92 Gość__* Napisany 11 września 2008 - 19:58

Gość__*
  • Goście

a czy ostatnia w jaką grałeś jest Twoim no 2? :wink:



Err... zależy co rozumiesz pod słowem "grałeś". Bo jeżeli chodzi o ukończone pozycje, to w sumie 1kę i 3kę cenię podobnie (chociaż ich klimat czy sama struktura fabuły jest zupełnie inna). A jeżeli o Apolla chodzi to wstyd przyznać - do dziś nie wyszedłem poza tą nieszczęsną drugą sprawę, co bynajmniej nie nastraja mnie do niej pozytywnie.

... Ale kiedyś na pewno skończę, tym bardziej że obiektywnie rzecz biorąc, to ponoć jedna z najlepszych "Atornejów".
  • 0

#93 torq314 Napisany 11 września 2008 - 20:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
to prawda że jeden z najlepszych, ale równocześnie dość mozolny. założę się, że tak naprawdę dopiero jak się go UKOŃCZY to się uważa, że jest jednym z najlepszych - wszystkie wątki splatają się praktycznie w ostatnich pięciu minutach z dwudziestu godzin i dopiero wtedy ma się wrażenie, że wszystko było całkiem fajnie od początku poukładane.

będąc "w środku gry" tak nie uważałem. na przykład przy sprawie mr. Eldoona, któremu ktoś świsnął budkę z chińskimi zupkami, męczyłem i nudziłem się naprawdę, jak na tę serię, bardzo.

tak czy siak, już nie mogę doczekać się tej kolejnej części z Edgeworthem. obawiam się, że ta seria działa na mnie jak telenowele na gospodynie domowe - przez większość czasu gry się nudzę, a i tak nie mogę się oderwać. niektóre dialogi są czerstwawe, ale momentami też ścinają z nóg. pamiętam jak się uśmiałem w tej sprawie z dwójki (to chyba było w dwójce), w której obrońcą był Edgeworth. przy wybraniu niewłaściwego dowodu, Miles mówił coś w stylu "Your Honor, this evidence reveals the contradition in the testimony". sędzia ze zdziwieniem "it does, really?", na co Miles "yes, you've just said so".

mnie przynajmniej, takie rzeczy bawią. 8)
  • 0

#94 Gość__* Napisany 11 września 2008 - 20:18

Gość__*
  • Goście
Hihi, z całej serii najbardziej zapadła mi w pamięć Maya ze swoim: "This is madness!" z T&T, Pheenie i jego monolog z JfA (trzecia sprawa, scena przed wejściem do cyrku. Kliknij w żółtą plamę na śniegu ;)).

No, ale Gumshoe i "No motive, no crime" z T&T także mnie rozwaliło. I "ladder-stepladder" - to jest to. ;)
  • 0

#95 torq314 Napisany 11 września 2008 - 22:22

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
no i jeszcze "and who would name the band after the police?"
  • 0

#96 Shinigami Napisany 11 września 2008 - 22:28

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 381 Postów:
Zacząłem niedawno przygodę z Phoenixem. Aktualnie prawdopodobnie jestem za połową pierwszej części, zajmuje się czwartą sprawą, a jak przypuszczam będzie ich 5. Jak na razie powiem tylko, że bardzo mi się podoba, choć czasami denerwują mnie, które mogę wybrać by posunąć się w sądzie do pewnych wniosków. Szczególnie jest to irytujące gdy domyślam się co miałbym w danej chwili powiedzieć, ale budowa zdań w niczym nie podopowiada i czasami nie wskazuje co się powie.
Ale ogólnie wporzo :)
  • 0

#97 torq314 Napisany 12 września 2008 - 00:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
moja strategia - częsty save i w razie czego wyłączanie konsoli. niestety, są takie miejsca gdzie się da zawiesić (powiedzmy że w każdej części "zawieszałem" się 4-5 razy i musiałem zerkać do solucji). najczęściej podczas eksploracji, tzn. odwiedzałem wszystkie lokacje, w końcu gdzieśtam ktoś coś nowego powiedział / pokazał i zwis, bo okazało się, że owszem, odblokowuje się nowa możliwość w którejś z poprzednio odwiedzonych lokacji, tyle że sprawdzam wszystkie możliwości akurat OPRÓCZ tej jednej.

parę razy nabierałem się też na konwersację, która wyczerpuje wszystkie możliwe kwestie, a po pokazaniu jakiegoś przedmiotu rozmówca rzuca "o tym mogę CI więcej opowiedzieć", co powoduje pojawienie się nowej kwestii w rozmowie. tyle, że trzeba w tę rozmowę wejść i wystarczy zapomnieć, żeby się kręcić w kółko.

generalnie dla mnie to też była chyba najlepsza seria przygodówek, w jakie grałem w życiu (a gram od czasów c64 i atari 800).
  • 0

#98 Shinigami Napisany 12 września 2008 - 00:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 381 Postów:
Z przegraniem jeszcze styczności nie miałem, bo w najgorszym przypadku doszedłem do jeszcze jednego możliwego błędu przy prezentowaniu dowodów. Właśnie, co będzie jak przegram sprawę? Od nowa?
  • 0

#99 Danteusz Napisany 12 września 2008 - 00:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:
Tak, od nowa. Najlepiej robić save co jakiś czas i w razie bycia na krawędzi robić soft reset (bodajże L+R+Start+Select) i wczytanie, bo powtarzanie całej sprawy od początku nie ma sensu.
  • 0

#100 Gnato Napisany 12 września 2008 - 08:57

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Ku przestrodze opowiem o sytuacji w jakiej czas jakiś temu znalazła się moja ówczesna dziewczyna. Sejwowała często jak sam jej radziłem, niestety w jednej z części miała do wyboru wybrać jakiś dowód, lub stwierdzić, że jeszcze go nie ma. W normalnej grze i spróbowaniu czegokolwiek stracilibyśmy szansę i wróciło by nas PRZED pierwszy wybór, co zawsze było dla mnie jasnym sygnałem do wyboru innej opcji.

Niestety ona miała tylko JEDNĄ szansę i zasejwowała PO wyborze. Tym sposobem na kilkanaście minut przed końcem sprawy musiała zaczynać od początku. Uwaga na takie akcje, bo jest to mega nie fajne.
  • 0

#101 torq314 Napisany 12 września 2008 - 17:08

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
niestety, trzeba sejwować PODCZAS wyboru (czasem się da), a jeśli się nie da, to NIE SEJWOWAĆ PO. mi to się zdarzyło raz, na początku (na pierwszej sprawie pierwszej gry w którą grałem), na szczęście się nie poddałem. ale to był pierwszy i ostatni raz kiedy w grze zobaczyłem "Guilty".
  • 0

#102 Gość__* Napisany 12 września 2008 - 22:28

Gość__*
  • Goście

niestety, trzeba sejwować PODCZAS wyboru (czasem się da), a jeśli się nie da, to NIE SEJWOWAĆ PO. mi to się zdarzyło raz, na początku (na pierwszej sprawie pierwszej gry w którą grałem), na szczęście się nie poddałem. ale to był pierwszy i ostatni raz kiedy w grze zobaczyłem "Guilty".



Hehe... "Kłamca, kłamca!" ;)
Spoiler

  • 0

#103 torq314 Napisany 13 września 2008 - 09:15

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
faktycznie! pamięć niestety jest ulotna.
  • 0

#104 Godot Napisany 05 stycznia 2009 - 12:02

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Gram sobie w trzecią częśc i poraz pierwszy spotkałem na swojej drodze Godota... nie było to przyjemne :D Skurwwww wykorzystał mnie i moje dowody, wiedział od początku co się święci i doprowadził do czego chciał. Nienawidzę go :D Ale to jeszcze nie koniec :)
  • 0

#105 syon Napisany 05 stycznia 2009 - 12:20

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Gram sobie w trzecią częśc i poraz pierwszy spotkałem na swojej drodze Godota... nie było to przyjemne :D Skurwwww wykorzystał mnie i moje dowody, wiedział od początku co się święci i doprowadził do czego chciał. Nienawidzę go :D Ale to jeszcze nie koniec :)


Godot jeszcze nie raz da ci w kość :D

Ja teraz siedzę w Apollo Justice i gra nadal trzyma poziom serii. Jest taka jak powinna być, choć myślałem, że Apollo okaże się.. hmmm... nie przyswajalny :lol: Jestem już w drugiej sprawie a już pierwsza dała mi sporo do myślenia. Druga narazie pod tym względem jest prostsza.
  • 0

#106 drAKul Napisany 08 stycznia 2009 - 14:37

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja też jak się dorwałem do PW to nie mogę przestać :lol: .Mimo że zdażają się nie wytłumaczone wątki (wspomniane wcześniej Why? dotyczące SL-9 i kilka innych podwątków - SPOILER - np. co sie stało z tą całą córeczką mafiosa co wsypała truciznę w T&T albo czemu jeśli w swojej pierwszej sprawie Fey spotkała Dalię i to była taka trauma to czemu nie skojarzyła jej w chonologicznie późniejszej sprawie z Phoenixem i studentem i różne takie tam - End Spoiler-), są różne dziwactwa (chanelling, fakt że podstawa każdego "normalnego" systemu prawnego "innocent until proven guilty" tu jest wyraźnie przekręcona na "guilty until proven innocent" :P, PW sam zbiera dowody i je przedstawia co jest niedopuszczalne i kilka innych) oraz kilka momentów gdzie trzeba zajrzeć do solution'a bo rozwiązanie jest z cyklu "WTF?" albo mimo iż kilka dowodów pasuje to musisz pokazać ten jeden konkretny jaki chcieli twórcy to seryjka jest znakomita. PSP nie odpalałem już ze 4 miesiące natomiast PW gram prawie codziennie po ok. godzinie (train, przed snem z tym że DS ma przewagę bo ma dużo lepszy ekran do gry w naturalnym oświetleniu - no i na PSP przechodziłem wszystko na bieżąco a na DS musiałem wiele hitów nadrabiać). Na razie jestem w połowie 5 sprawy T&T. Rozwala mnie humor oraz fakt że można się tak wczuć w wyłapywaniu objections. Trochę nużą mnie investigations ale gierka jest zacna. I muzyka mnie niszczy. Generalnie dla mnie to najlepsza gra na DS i zazdroszczę żółtym braciom w konsolowej wierze że mają pewnie od groma tego typu tekstówek z ciekawą fabułą i niezłym humorem. Aż jestem ciekaw co jeszcze tracę z powodu bariery językowej.
  • 0

#107 Gość__* Napisany 10 stycznia 2009 - 10:20

Gość__*
  • Goście
W każdym razie, skoro podłapałeś wspaniałego ducha PW, nie pozostaje mi nic innego, jak... zarzucić linkiem naszego felietonu o tej serii. :oops:
  • 0

#108 drAKul Napisany 16 stycznia 2009 - 12:43

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ostatnio oglądałem w TV tą reklamę dezodorantu Nivei co gościu spiernicza przed dobermanem i ten koleś wygląda jak Wright w Apollo Justice :-D Teraz już wiemy jak wyglądałby w rzeczywistości nasz prawnik :lol:
  • 0

#109 Godot Napisany 20 stycznia 2009 - 22:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Przeszedłem T&T... Ah Gogot... Teraz zrobię sobię przerwę od serii i biorę się za Apollo :) Wiadomo coś na temat kolejnych części?
  • 0

#110 torq314 Napisany 20 stycznia 2009 - 23:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:

Przeszedłem T&T... Ah Gogot... Teraz zrobię sobię przerwę od serii i biorę się za Apollo :) Wiadomo coś na temat kolejnych części?


a dwie poprzednie?

Apollo też jest fajne, trochę może bardziej zróżnicowane, ale wszystkie sprawy mają jeden wspólny kręgosłup, co z resztą okazuje się dopiero na samym końcu.

mi z czterech części najbardziej podobało się właśnie T&T i Godot.

no i to jedna z najlepszych gier w jakie grałem gdziekolwiek i kiedykolwiek.
  • 0

#111 Godot Napisany 20 stycznia 2009 - 23:13

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No dwie poprzednie też przeszedłem, to chyba oczywiste :)
  • 0

#112 torq314 Napisany 20 stycznia 2009 - 23:16

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:

No dwie poprzednie też przeszedłem, to chyba oczywiste :)


pytam dla porządku, bo i tak zakładam że T&T podobało Ci się najbardziej - takiej klimatyczniej postaci jak Godot w poprzednich częściach nie ma.

poszukaj na sieci Gyakuten Saiban Meets Orchestra (grane przez orkiestrę symf.) i Gyakuten Saiban Cadenza (fan-made aranżacje) - będziesz się podczas roboty zasłuchiwał w ulubione kawałki. a za coś takiego powinni dawać medale:



[to jeden z kawałków z GS Meets Orchestra, pozostałe są równie kapitalne]
  • 0

#113 Gość__* Napisany 21 stycznia 2009 - 18:44

Gość__*
  • Goście
Swoją drogą, w sieci jest już kolejny Gyakuten Meets Orchestra z kawałkami z Apolla.

Greg - są są. W przygotowaniu jest kontynuacja Apolla (ponoć ostatnia część w której Wright ma mieć jako-taki udział... ;( Oby zafundowali comeback Mayi, bo jak dla mnie to ta postać w wyjątkowo mało logiczny sposób została z fabuły usunięta), no i już niebawem w KKW będzie premiera nowego spin-offa z Milesem Edgeworthem w roli głównej (imo najciekawszy prokurator całej serii). Tyle że nie będzie to już tekstowa przygodówka, a... point'n'click. :)
  • 0

#114 Godot Napisany 09 lutego 2009 - 15:35

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Drażni mnie ta częśc. Przede wszystkim Tracy. Daje sobie na spokój z tą gierką narazie. Wrócę do niej za jakiś czas, może
  • 0

#115 drAKul Napisany 10 lutego 2009 - 19:30

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Mnie też Apollo znuzyło może to wynika z faktu ze grałem w 4 części pod rząd, ale tak jak w Pheonixie byłem wciągnięty na maksa tak tu średnio. Jestem na 3 casie i wieje nudą...
  • 0

#116 torq314 Napisany 10 lutego 2009 - 19:40

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
to dlatego, że gracie w te części jako ostatnie i trochę Was już nuży konwencja.

ja grałem jako ostatnią w jedynkę i mnie znużyła najbardziej, choć Ci co od niej zaczynali twierdzą, że jest najlepsza. ja zaczynałem od trójki i oczywiscie też uważam że najlepsza jest trójka :)

Apollo jest taki sobie, ani najlepszy ani najsłabszy. niezła końcówka.
  • 0

#117 drAKul Napisany 13 lutego 2009 - 13:33

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja to bardziej niż części mam swoje ulubione case'y, ale całościowo dla mnie narazie była 3.
  • 0

#118 xell Napisany 29 kwietnia 2009 - 14:41

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 293 Postów:
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth trailer
http://www.jeuxactu.... ... ident.html
Fajowe toto, zwłaszcza fajny motyw ze wskazaniem ucieczki :lol:
  • 0

#119 Danteusz Napisany 29 kwietnia 2009 - 15:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:
Właśnie, gra wyjdzie w USA pod koniec roku. Dużo czekania :/
  • 0

#120 Godot Napisany 29 kwietnia 2009 - 15:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja już mam dosyc tej serii, przejadła mi się. Apolla nie skończyłem, nie zamierzam wracac
  • 0



Inne z tagami: