Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gregowe Top 5 - najlepsze gry 5. generacji w które NIE grałeś


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 18 października 2015 - 00:31

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

5 generacja konsol (PSX, Saturn, N64) ma w swojej bibliotece mnóstwo kultowych tytułów, przy których przesiedzieliśmy setki godzin. Ale chyba każdy ma swoją kupkę wstydu z tamtej generacji. Pora to pokazać :)

 

5. The Legend of Zelda: Majora`s Mask N64 - nie miałem okazji zagrać na N64, gra była trudno dostępna i droga. I nie zagrałem do tej pory :( Muszę kupić 3DSa ^_^

4. Castlevania SotN PSX - kolejna gra na kupce wstydu na którą ostrzę sobie zęby. Na PSN kosztuje 10 zł, ale jak mam znaleźć czas na granie w kolejny tytuł? :)

3. Panzer Dragoon Saga Saturn - nie przepadam za jRPG, ale dużo czytałem o epickości tego tytułu. Nawet nie widziałem na żywo i chyba tak już zostanie

2. Silent Hill PSX - omijała mnie ta gra, w sumie nie wiem czemu. Dwójkę przeszedłem chyba na Xboxie i więcej nie miałem związków z serią. Identycznie jak z Castlevanią, do uzupełnienia na Vicie. Ale kiedy?

1. Banjo-Tooie N64 - a tutaj jak z Majorą. Też do uzupełnienia jak kupię Xbox One.

 


  • 0

#2 Sotaku Napisany 18 października 2015 - 00:43

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:
nie masz litości
  • 0

#3 Kazuo Napisany 18 października 2015 - 07:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Temat nawet spoko, ale proponowałbym go rozszerzyć o wszystkie generacje z handheldami i PC włącznie. Chyba każdemu z nas chodzą po głowie jakieś starsze gierki, których nigdy nie było okazji ukończyć.


  • 0

#4 fingus Napisany 18 października 2015 - 08:43

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Jeśli chodziło Ci o piatą generację, Gregu, to zmieniłem tytuł aby było bliżej norm języka polskiego. Pozdr.
  • 0

#5 Godot Napisany 18 października 2015 - 09:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Kazuo, to temat kolejnych topów :)


  • 0

#6 Zeus-Nelson Napisany 18 października 2015 - 11:48

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

5 Generacja to już trochę odlschool, dlatego przenieść do dział. 

 

 


  • 0

#7 funditto Napisany 18 października 2015 - 12:24

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

5. Chrono Cross PSX - Chrono Trigger to jeden z moich ulubionych RPGów, więc chciałem sprawdzić kolejnego Chrono, niestety Cross nie wyszedł w PALu z tego co mi wiadomo, więc odpuściłem

 

4. Kula World PSX - grałem w demo tej gry, więcej niż w demo Tekkena 3...chciałem dorwać pełną, ale nigdy mi się niestety nie udało

 

3. Jet Force Gemini N64 - ponoć jedna ze słabszych gier Rare na N64..z drugiej strony Rare robiła wtedy same mocarne tytuły, więc chciałbym kiedyś sprawdzić

 

2. Xenogears PSX - podobna sytuacja jak z Chrono Cross..też niestety nie wyszła w Europie

 

1. X-Men vs Streer Fighter lub Marvel vs Street Fighter Sega Saturn - Saturn był wręcz stworzony do gier 2D, to właśnie na tą konsolę ukazało się sporo portów arcade gier Capcomu. Zagrać w pierwowzór Marvel vs Capcom..ah..szkoda, że nie mam Saturna


  • 0

#8 Godot Napisany 18 października 2015 - 22:44

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

5 Generacja to już trochę odlschool, dlatego przenieść do dział.


Ideą są pogadanki na ten temat. Nie przenoś tego, bo do oldskulu pies z kulawą nogą nie zagląda
  • 0

#9 drAKul Napisany 19 października 2015 - 10:28

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Moja kupka wstydu jest o tyle dziwna że w każdą z gier grałem więc mam o nich jako takie pojęcie ale żadnej nie ukończyłem.

 

5. Chrono Cross - prawie to samo co fundito, choć ja dwa razy podchodziłem na emulatorze (tak z 5h) i raz na psp (zawieszał się po 1,5h). Żeby było śmieszniej dwa pierwsze razy próbowałem przed ukończeniem CT (przeszedłem 2/3 gry - miałem taki okres że zostawiałem sporo gierek tak w 80%-90% prawie wszystkie po paru latach przeszedłem w tym CT). Ja generalnie trochę pykam w starocie trochę w nowości a CC jest jednym z pierwszych do ogrania więc myślę że w ciągu 1-2 lat przestanie mnie nawiedza.

 

4. Panzer Dragoon Saga - mam wersje korsarska w domu do mojego Saturna, ale w domu mam ledwo czas ogrywać exclusive'y na Wii i PS3. Ograłem tak z 1h żeby popatrzeć (czasem tak sobie pogrywam w niektóre gry żeby popatrzeć co i jak bez zamiaru dłuższego grania/ukończenia) Też myślę że nie raczej nie odpuszczę tematu, chociaż poczeka dłużej niż CC.

 

3. Suikoden II - Mam pewien psychiczny problem przechodzenia gier nie po kolei co ciekawe grałem w trzy pierwsze części Suikodena ale w tylko w III przekroczyłem dwucyfrową liczbę godzin (i tak przestałem grać po ok. 15h).

 

2. Dragon Force - to z kolei gra z czasów młodości, którą sobie przez pewien czas zdobyła moją wyobraźnię (czy ktoś tak jeszcze miał że na podstawie 1-2 recenzji i paru fotek z magazynów spędzał wręcz godziny w szkole i w domu na wyobrażaniu sobie gry???). U kumpla trochę w nią pogiercowałem więc mniej więcej wiem jak w to się gra ale chciałbym jej bardziej spróbować. Do tego jest podobna do Tactics Ogre więc dla zaspokojenia ciekawości 14-letniego szczyla pewnie ją ukończę.

 

1. FF VII - kilka razy do niej podchodziłem, za każdym razem coś innego mnie od niej odtrącało. A to początkowo intrygująca fabuła zamieniająca się w jakieś brednie o amnezjach, mind-control i innych niedorzecznościach. Gdy w końcu zacząłem chłonąć fabułę to zaczęły mnie wykańczać minutowe filmiki w trakcie walk. Liczę bardzo na remake, chociaż  Square może tak to skartoflić że i tak trzeba będzie poświęcić swoje zdrowie pscyhiczne oglądając po raz 1204596 summona bo orginał i tak będzie lepszy (na myśl o Advent Children wciąż mam dreszcze)

 


  • 0