Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super Paper Mario


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#61 gruby Napisany 10 października 2007 - 15:29

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Nie czytuję ostatnio N+. Czy PM był juz tam zrecenzowany? Jeśli tak, to przez kogo i jaki jest wydźwięk?
  • 0

#62 ACZ Napisany 10 października 2007 - 15:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Jest zrecenzowany w najnowszym numerze przez Kaxiego. Ocena - 7.8
  • 0

#63 Ney Napisany 10 października 2007 - 15:37

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Kaxi z tego co pamiętam dał coś ok 7.9 - ogólnie dla niego lekki zawód mimo, że bardzo przyjemna gierka.
  • 0

#64 Krill Napisany 10 października 2007 - 18:19

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Mnie gra się bardzo podoba, choć niestety nie miałem czasu by dłużej przy niej posiedzieć. Jednak już po krótkiej sesji z nią zdałem sobie sprawę jak bardzo złakniony byłem pogrania sobie w coś a'la klasyczną platformówkę z Mario w 2D. Wiilot trzymany poziomo oraz motyw ze zmianą wymiarów to świetne pomysły, ogólnie pierwsze wrażenie w 100% pozytywne :jeee:
  • 0

#65 Kaxi Napisany 17 października 2007 - 18:58

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Widzę Krill że w SPM jesteś całkiem daleko. I jak wrażenia? Z czym się z emną zgadzasz, a co wg Ciebie powinienem ocenić lepiej/gorzej?
  • 0

#66 Krill Napisany 17 października 2007 - 21:11

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Postaram się napisać z punktu widzenia każdego potencjalnego nabywcy, który może to przeczytać i pierwszego wrażenia czy warto wejśc w posiadanie tej produkcji.

Będąc już w połowie gry przyznam, że naprawdę rozsmakowałem się w Super Paper Mario. Na pewno każdy kto lubi Mario i powinien czym prędzej kupić ten tytuł.
Ale ok, po kolei : przede wszystkim fajne jest to, że gra ma fabułę koło której nie przechodzi się obojętnie- jak przystało na produkt rpgopodobny (dzięki czemu gra się płynnie i przyjemnie bez większych zacięć) i przy tym twór studia Nintendo jest ona na odpowiednim poziomie. Papieowo-geometryczno-międzywymiarowa stylistyka jednym może się nie podobać, bo mogą określić ją jako zbyt minimalistyczną, ale trzeba przyznać ma w sobie to coś, szczególnie, że wraz z chwytliwymi muzyczkami tworzy naprawdę niezłą, przemyślaną całość.
Ja gram sobie w to ponad tydzień, dawkując zabawę w optymalnej dla tego tytułu ilości godzinki - dwóch na dzień i nie żałuję zakupu. Kto jeszcze SPM nie kupił musi zdać sobie sprawę, że to kawałek fachowego softu słusznie docenionego za Wielką Wodą. Są pewne niedociągnięcia i czasem wkrada się nam prostota, ale cały czas jest zabawnie. Na liczniku mam już 10 godzin, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem gdy ma się w perspektywie przechodzenie kolejnych Chapterów. Na pewno jednak mogę stwierdzić już po tym, co widziałem, że zdecydowanie należy w to zagrać :tak:
  • 0

#67 MaSSteR Napisany 18 października 2007 - 11:00

MaSSteR

    Toad

  • Narybek
  • 2 Postów:
Niezwykle mnie zdziwiła tak niska ocena gry w ostatnim Neo +. Grę ukończyłem już we wrześniu i byłem nią niezmiernie zachwycony. Zabawna i całkiem wciągająca fabuła, prześmieszne dialogi, bardzo proste sterowanie, które świetnie się sprawdza podczas gry, mnóstwo ciekawie zaprojektowanych lokacji, oraz wiele sekretów sprawiły, że od gry było mi się naprawdę trudno oderwać. Warto też zwrócić uwagę na długość SPM, do przejścia gry będzie nam potrzebne około 20 godzin, a teraz naprawdę niewiele pozycji zapewnia nam tak długą rozrywkę. Nawet Gamespot, który ostatnio nie wiadomo czemu, zaniża oceny grom na Wii dał 8.9. Jak ujrzałem w spisie recenzji papierowego hydraulika, to spodziewałem się minimum 8, a tu taka przykra niespodzianka. Cóż, rozumiem, że nie każdemu mogą się podobać Mariowe klimaty, ale według mnie SPM został zbyt surowo oceniony.
  • 0

#68 Krill Napisany 18 października 2007 - 12:09

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Design jest na pewno bardzo interesujący i niebanalny, moim zdaniem nawet osoby niebardzo lubujące się w klimatach Mario docenią ciekawą oprawę czy też wczytaja się w zabawne dialogi, podobnie jak fakt, że tutaj rzecz jasna zabawa nie polega tylko na biegnięciu w prawo i wciskaniu co chwilę A na wiilocie- tutaj trzeba też myśleć (choć zagadki bywają momentami frustrujące) bo jest gdzie pójść. Stopień trudności mimo to jest świetnie zbalansowany.
Ja bym spokojnie nazwał to must-havem na Wii !
  • 0

#69 Kaxi Napisany 18 października 2007 - 13:17

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Sęk w tym, że ja nigdy nie miałem nic przeciwko Mario, można mnie uznac umairkowanym zwolennikiem. Dokładnie napisałem w długim przecież dość texcie, co mi nie podpasowało. W skrócie to to co wymieniacie jako zalety, nie zrobiło na mnie AŻ takiego wrażenia. W sensie: dialogi SĄ śmieszne, ale nie jakoś bardzo, plansze się ciekawe, ale bez przesady itd. Dlatego gra dostala wysoką ocenę, ale nie aż tak jak się spodziewano ;)
  • 0

#70 gruby Napisany 25 października 2007 - 08:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Zrobiłem sobie wczoraj dzień dziecka w oczekiwaniu na MP3 i kupiłem SPM i Neo+. I w zupełności zgadzam się z opinią Kaxiego. SPM ma jakby trochę mniej klimatu SPM z GCN. Muzyka jest jakby gorsza i gra o wiele gorzej się rozkręca. Teksty też jakby gorsze. Ale z drugiej strony sam gameplay fajniejszy. Skrobnę więcej jak będę miał chwilkę, ale ogólnie myślę, że po 1 chapterze wystawiłbym taką samą notę, może o te 0.1 wyżej. ;)
  • 0

#71 Krill Napisany 10 listopada 2007 - 18:11

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Ukończyłem dzisiaj papierowe przygody Mariana i jestem pełen szacunku i uznania dla panów z Intelligent Systems. Nadzorowani przez ojca Miyamoto, dostarczyli oni naprawdę dobrego, bogatego w content platformera z nietuzinkowym scenariuszem i różnorodnymi levelami i zmyślnym sterowaniem, które idealnie dopasowano do możliwości wiilota. Chwilami może gra miewała momenty zdławienia czy zniechęcenia do siebie gracza, ale ogólnie z przyjemnością dobrnąłem do końcowych napisów i odłożyłem grę na półkę.

O ile więc tytuł absolutnego must have bylby może w przypadku Super Paper Mario przesadą, to i tak uważam, że należy dać szansę temu papierowemu światu, nalezy w to zagrać, tym bardziej że widziałem wersję europejską na allegro już za jakieś 140 zeta. Idealna przystawka przed daniem głównym z Mario w tym roku.
  • 0

#72 gruby Napisany 16 listopada 2007 - 13:37

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Popykałem dłużej i jestem jakoś w połowie gry. Według mnie jest to słabsza pozycja od poprzedniego Paper Mario. I to sporo. Nie ma aż tyle uroku, plansze są słabsze, setting jest kiepski, nie mówiąc już o użyciu tych samych assetów w tej wersji, co śmierdzi lenistwem. Ok jest tu kilka fajnych motywów, ale dla mnie gra jest po prostu przeciętna i dałbym jej z 6/10 (jeden punkt za pomysł i kilka bajerów).

Natomiast moja druga połówka uważa, że to najlepsza gra na świecie. :) Ogólnie można ją chyba zarekomendować laskom.
  • 0

#73 Kaxi Napisany 16 listopada 2007 - 13:40

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
A chcieli mnie zlinczować za 7.8 :D
  • 0

#74 gruby Napisany 16 listopada 2007 - 14:17

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Sam myślałem o podobnym wyniku, ale analizując tą grę naprawdę trudno mi znaleźć coś supr wypasionego. Gra jest ok. Rzetelnie wykonana, bez większych niedoróbek. Ale moim zdaniem płaska (LOL) i pozbawiona klimatu. Plansze, czyli to co najcenniejsze w platformerach są banalne. I nie chodzi o sam poziom trudności, ale ilość fantazji i pomysłowości. Raz na jakiś czas faktycznie zdarza się przebłysk czegoś więcej, jednak ogólnie jest to moim zdaniem średni poziom.

Dialogi, postaci, wszystko jest słabujące. Miasto jest kiepskie. Obiektywnie jest to naprawdę mizerny produkt. Chociaż jak wspominałem na pewno znajdzie swoich fanów.
  • 0

#75 Krill Napisany 16 listopada 2007 - 15:00

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Ja w poprzednie Papery jakoś nie grałem- niezbyt jara mnie sam ich koncept. Super Paper Mario przekonał mnie (poza obligującym tak czy inaczej do zakupu faktem, że to nowa gra z Mario na Wii) przede wszystkim gameplayem stawiającym elementy platformówkowe zdecydowanie ponad naleciałości rpg. Mi się to akurat podoba; takie proporcje jakie mamy w grze idealnie mi odpowiadają, ale oczywiście zwolennicy poprzednich części mogą się tu nieco krzywić.
Podobała mi się także całkiem sensowna długość gry, zabawne dialogi, całkiem ciekawy setting, fajnie rozwijająca się fabuła z-niestety-mało satysfakcjonującym mnie zakończeniem i ogolnie to wszystko, co skrytykował w swoich ostatnich postach w tym temacie gruby. Powiedziałbym że właśnie ma klimat i to całkiem specyficzny- jak dla mnie ciekawy jak na typowego platformera 2,5 D z Marianem. No i muzyka- muszę przyznać, że przypadła mi do gustu i zapadła w pamięć, mimo, że jest w jakości midi.

Może nie nazwę się jakiś wielkim fanem produktu Intelligent Systems i może teraz, w dobie Super Mario Galaxy mało kto kupi SPM, ale na pewno każdy posiadacz Wii powinien się z nią prędzej czy później zapoznać. To bardzo przyjemna, solidne skodowana gra, która-co chyba ważne- nie kończy się po kilku godzinach i zostawia milutkie wspomnienia po odłożeniu jej na półkę :^^:
  • 0

#76 gruby Napisany 16 listopada 2007 - 15:05

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Krill może właśnie o to chodzi. Klimat w poprzednim Paperze był mega. I może za wiele się spodziewałem po SPM. Dostałem natomiast postaci wycięte z poprzedniej gry (!!!) wstawione w inny, gorszy setting. Poprzedniczka chociaż momentami monotonna miała w sobie magię i atmosferę, której tu nie znajduję. Może to być kwestia subiektywna. Ale nie są już nią proste, króciutkie poziomy, często o pustej scenografii, bez wyzwania dla fanów platformerów. Z hybrydy RPG i platformówki wyszła według mnie bezkształtna masa. Potencjał był, ale Intelligent Systems nie byli w stanie przekuć go w miodność.
  • 0

#77 Krill Napisany 16 listopada 2007 - 15:30

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Nie mam porównania z poprzednimi częściami, może dlatego nie podchodzę do tej gry tak krytycznie. Szczerze mówiąc oczekiwałem po niej, że pomoże zabić czas w oczekiwaniu na Mario Galaxy (na którego poczekam sobie jeszcze pewnie spokojnie do minimum 23 listopada, jak nie dłużej :/ ... ) i pobawić się własnie w niezbyt skomplikowanego platformera 2D. To otrzymałem i jestem zadowolony.
Nie nazwałbym Super Paper Mario grą 'rewelacyjną' ani też 'słabującą'-dla mnie plasuje się gdzieś pomiędzy tymi określenami jako naprawdę przyzwoity tytuł, wybijający się ponad większość miałkiego stuffu na Wii ale też nie będący niczym wybitnym.
Zresztą oddani fani Mario jak ja i tak to kupią ;) Jeśli ktoś nie jest zdecydowany, powinien dać szansę tej sympatycznej produkcji.
  • 0

#78 Kaxi Napisany 16 listopada 2007 - 15:34

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
I w tym problem, że nie znasz prequeli. Na tle poprzedniego Paper Mario, SPM jest po prostu trochę bez wyrazu. Na Wii postawiono w oprawie na przez-chwilę-zabawny minimalizm, który IMO źle wyszedł tej grze. Gdzie się podziały urocze miejscówki z GC?
Mysle ze IS tak sie zachlysnelo zmiana 2D w 3D ze stwierdzili ze to pociagnie cala gre.
  • 0

#79 nawi Napisany 04 maja 2008 - 22:45

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Zaskoczyly mnie troche wasze posty, bo papierowy marian na wii bawi mnie od ladnych kilkunastu godzin, a mnie usmiech z geby nie schodzi. To prawdziwie rewelacyjna, przesycona humorem pozycja prosto z kuzni nintendo. Nie podoba mi sie wprawdzie design postaci, ale juz miejscowki rozwalaja mnie raz za razem. Dialogi, zagadki, wykrecone postacie, jaskrawe kolory - wszystko to tworzy troche infantylna, przesmiewcza i jednoczesnie ciepla atmosfere. Przechodzenie kolejnych swiatow to czysta radocha, zupelnie nie czuje sie uplywu godzin. Po ukonczeniu tej czesci zapoluje na paper mario z gaclawa - jesli ma byc jeszcze lepszy niz SPM to moja konsola juz wyciaga po niego macki.
  • 0

#80 Pious Napisany 05 maja 2008 - 12:00

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Jest lepszy, bo przede wszystkim jest rasowym RPG (akurat to kwestia gustu) to do tego ma świetny humor i można boki zrywać. Na Wii autorzy nieco zapomnieli o gagach.
  • 0