Skocz do zawartości

Zdjęcie

GOTY [insert year] Swawolne Pogaduchy

podsumowanie roku goty giera roku giera de bila

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
875 odpowiedzi na ten temat

#121 Schrodinger Napisany 15 grudnia 2016 - 13:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

W Krwi i winie jest więcej gry niż w Final Fantasy XV, handlujcie 


  • 0

#122 filip Napisany 15 grudnia 2016 - 13:50

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Krwa przecież to trzeba być trollem aby pisać coś złego o tej giereczce. 

 

"MGS 4 i wady? bez żartów proszę"

 

:clown:

 

Wiedźmin to już oficjalnie panteon świętych krów giereczkingu. Święte krowy mają jednak to do siebie, że prędzej czy później czas je weryfikuje, a reality check potrafi być bolesny :reggie:

 

Sam po ograniu podstawki od dechy do dechy (i to nie raz) przymierzam się do dodatków. Najpierw jednak trzeba mi się zdystansować od sekciarsko-fanatycznej otoczki tworzonej wokół gierki przez Wiedźminofili.  :bue:


  • 0

#123 Starh Napisany 15 grudnia 2016 - 14:01

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Dodatki są dużo lepsze od podstawki, szczególnie pod względem fabularnym.
  • 0

#124 filip Napisany 15 grudnia 2016 - 14:06

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

No chyba nie chcesz powiedzieć, że coś zbliżyło się do Barona


  • 0

#125 Schrodinger Napisany 15 grudnia 2016 - 14:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

No chyba nie chcesz powiedzieć, że coś zbliżyło się do Barona

 

No kurwa mam nadzieję że tego nie chciał powiedzieć, no! 


  • 0

#126 twilitekid Napisany 15 grudnia 2016 - 14:35

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

No chyba nie chcesz powiedzieć, że coś zbliżyło się do Barona

 

Całe Serca to poziom Barona :tak:


  • 1

#127 lukaszSA Napisany 15 grudnia 2016 - 14:36

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 919 Postów:

Powiem więcej. Serca > Baron 


  • 4

#128 twilitekid Napisany 15 grudnia 2016 - 14:38

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Powiem więcej. Serca > Baron 

 

Nie chciałem tego mówić w trosce o zdrowie Tajkuna, ale tak.


  • 0

#129 filip Napisany 15 grudnia 2016 - 14:40

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

To ciekawe. A przecież po Baronie już niczego miało nie być :dunno:

 

Trolling aside - powrót do gierki coraz bliższy. Od początku, czyli podstawka + 2 dodatki w kolejności. Mam nadzieję, że do KiW nie nastąpi przesyt


  • 0

#130 Schrodinger Napisany 15 grudnia 2016 - 14:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

 

Powiem więcej. Serca > Baron 

 

Nie chciałem tego mówić w trosce o zdrowie Tajkuna, ale tak.

 

 

COOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!?

 

Ale to prawda akurat :olo:


  • 0

#131 Woroq Napisany 19 grudnia 2016 - 16:15

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Zmieniłem typy. Papa Inside.
Królem 2016r. ogłaszam Dooma. Amen
  • 0

#132 Texz Napisany 19 grudnia 2016 - 17:10

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Fajny na początku, powtarzalny gdzieś od połowy. Ale i tak w tym roku nic lepszego nie wyszło.


  • 0

#133 twilitekid Napisany 19 grudnia 2016 - 17:22

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Wydania zbiorcze gierek z poprzedniego roku wydane w pudle w tym sie liczą?


  • 0

#134 Damian Napisany 22 grudnia 2016 - 17:32

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Jeżeli masz na myśli ponowne wydanie gry (gier) plus ewentualne dotychczasowe patche, poprawki, DLC, rozszerzenia (np. wszelkiego typu edycje GOTY, Collection, Essentials, Selects, Classics, etc) to wydaje mi się, że nie. Toż to tylko ponowna dystrybucja wydanej już wcześniej gry.


  • 0

#135 Spuczan Napisany 22 grudnia 2016 - 17:50

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Wydania zbiorcze gierek z poprzedniego roku wydane w pudle w tym sie liczą?


Napisz na co chcesz zagłosować to się dowiemy.

2. Jedyną zasadą, jaką kierujemy się przy wyborze gry to rok wydania - 2016. Kwalifikują się wszelkie porty, remastery, klasyki, gry importowane czy serie wydawane epizodycznie.


  • 0

#136 Tawotnica Napisany 22 grudnia 2016 - 19:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Jesteśmy małą społecznością i nie ma sensu tworzenia restrykcji innych niż rok wydania (bo głosujemy jednak na  grę roku 2016, nie na "najlepsza gra w jaką w 2016 grałem"). Jeżeli ta zgraja dwudziestu paru szaleńców stwierdzi, że jakieś DLC było najlepszą treścią wydaną w 2k16 to niech tak będzie. Szkoda też czasu dyskwalifikować porty, reedycje czy kolekcje, kiedy znajdą się może 2-3 osoby, które na to zagłosują i nie zaważy to o wynikach. A może się znajdzie dziesięciu śmieszków-heheszków i wszyscy zagłosują na Ocarina of Time, bo tak i strollują wyniki. Też zliczę, to w końcu zabawa, a nie przyznawanie nagrody, którą potem wydawca umieści na okładce ponownego wydania "najlepsza gra 2016 wg. nikogoforum.pl!". 


  • 2

#137 twilitekid Napisany 22 grudnia 2016 - 22:06

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Chodzi o to, że czekałem z kupnem Life is Strange na wydanie pudełkowe, które ukazało się w 2016.


  • 0

#138 Damian Napisany 23 grudnia 2016 - 18:15

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Dla mnie to najzwyklejsza re-dystrybucja. Idąc dalej takim tokiem rozumowania, to pojawienie się zeszło/iluśtam-rocznej gry po raz pierwszy na jakiejś platformie dystrybucji cyfrowej też będzie ją automatycznie zaliczać do ówczesnych premier. Mocno mija się to z prawdą.

Tawot chyba całkowicie rozwiał Twoje wątpliwości:

bo głosujemy jednak na  grę roku 2016, nie na "najlepsza gra w jaką w 2016 grałem"

Czekałeś na daną edycję gry do kolejnego roku? OK, ale nie zmienia to faktu, że gra wyszła w zeszłym, więc nie powinna się liczyć w aktualnym zestawieniu.


Oczywiście rozumiem, że to zabawa, no, ale każda zabawa ma swoje zasady. Bez nich jest mało zabawnie.

Jeżeli ta zgraja dwudziestu paru szaleńców stwierdzi, że jakieś DLC było najlepszą treścią wydaną w 2k16 to niech tak będzie

Przecież powstał też temat rozbijający zagadnienie na poszczególne kategorie typu najlepsze DLC, fabuła, grafika, muzyka, itd., itp.
Czemu teraz mamy wybierać najlepszą "treść" zamiast "gry"?


  • 0

#139 Stan Napisany 23 grudnia 2016 - 18:36

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Bo sporo gier ma mniej contentu niż DLC do Wieśka tak dla przykładu. 


  • 0

#140 Damian Napisany 23 grudnia 2016 - 18:59

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

No tak, zgadza się.

Ale DLC pozostaje DLC. Może i mieć nawet więcej contentu niż niektóre pełnoprawne produkcje.

Ale to nadal tylko dodatek do gry, a nie gra. Na serio trzeba to tłumaczyć? :dunno:


  • 0

#141 Tawotnica Napisany 23 grudnia 2016 - 19:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

To może ja jednak rozwieję wszelkie wątpliwości, bo chyba nie wyraziłem się zbyt jasno i mogłem zostać źle zrozumiany. 

 

Twilite, jak chcesz głosować na Life is Strage to proszę bardzo. Głos będzie ważny. Powtarzam, że jedyne kryterium jakiego proszę, żeby się trzymać to rok wydania. Nie widzę przeciwwskazań, żeby naginać je do granic możliwości (tak jak w wypadku LiS), ale apeluję o kierowanie się zdrowym rozsądkiem przy wyborze - jasne powinno być, że przez takie bardzo, bardzo luźne wytyczne łapią się wszelkiego rodzaju reedycje albo redystrybucja gier, które np. były czasowymi exami. I jeśli na prawdę widzicie w czymś takim najlepsze z najlepszych w 2016 to ok, ale czy rzeczywiście warto głosować na wydanego ponownie klasyka w tak obfitym w kraszery roku jak bieżący? 

 

Damian, kategorycznie nie zgadzam się co do twojej oceny DLC i ciśnięcia na wykluczenie dodatków z głosowania. Czym niby są Krew i Wino albo zeszłoroczny Shovel Knight: Plague of Shadows (który tak notabene zgarnął głos w 2k15) jak nie grami? Przecież to nie filmy ;) to aktualne gry i co ważniejsze - nowości! 

 

Na GOTY 2015 formuła głosowania została drastycznie uproszczona, lista ograniczona do trzech pozycji, kategorie dzielące gry na platformy (czy soundtracki albo DLC właśnie) zniesione i użytkownikom dano praktycznie wolną rękę przy wyborze swoich topek. Uważam, że wypaliło to znacznie lepiej niż poprzednie głosowania i jest bardziej miarodajne przy stwierdzeniu "co się nikogoforum najbardziej podobało w mijającym roku". Ponadto ucięło wszelkie dyskusje o wyjątkach, wydaniach epizodycznych, lokalizacjach etc., które całościowo stanowią marginalny problem, a rozdmuchiwane były do rangi nie wiadomo jakich wykroczeń.

 

Takimi restrykcjami jak "nie będziesz głosował na DLC!" odbierzesz wielu użytkownikom frajdę i zepsujesz wspomnianą przez siebie zabawę z głosowania. Czemu? 

 

ed: jeszcze jedno, zachęcam żeby ktoś tak jak w zeszłym roku Kazuo stworzył równoległy temat do bawienia się w dzielenie włosa na czworo. ;)


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 23 grudnia 2016 - 19:35

  • 0

#142 twilitekid Napisany 23 grudnia 2016 - 20:41

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Krew i Wino kupiłem w pudle, więc dla mnie to nie jest DLC :D Aczkolwiek w środku był tylko kod do "downloadu". Ale tak to wiele obecnie wydawanych w pudełkach gier na PC mogłoby być zaliczone do DLC :).

 

Z tym LIS to żadna drama, raczej prztyczek w nos dla Uncharted 4, które wyparła z podium gierka dla płaczków opowiadająca o problemach nastolatek.


  • 0

#143 Spuczan Napisany 23 grudnia 2016 - 22:10

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Szukam grupy osób które zatrzęsą rankingiem i zagłosują na Metal Gear Solid V: The Definitive Experience zapewniając ból dupy na cały rok pozostałym forumowiczom :banderas:

 

Plan jest taki żeby zagłosować 20.01.2017 o 23:59 czasu polskiego. Potrzeba nas około dwustu żeby nie było wątpliwości która gra jest najlepsza. Operacja jest tajna więc ci którzy nie są zainteresowani proszenie są o zachowanie tej informacji dla siebie  :snejk:

 

Liczę na was!


Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 23 grudnia 2016 - 22:12

  • 0

#144 Juras Napisany 23 grudnia 2016 - 22:12

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

A jakby pójść jeszcze dalej i zagłosować na DLC do FFXV z NG+?


  • 0

#145 Spuczan Napisany 23 grudnia 2016 - 22:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Tak jak Tawot powiedział: głosujcie na co chcecie byle było z 2016. Zawsze to więcej gier na końcu tabeli :dunno:


Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 23 grudnia 2016 - 22:21

  • 0

#146 Damian Napisany 24 grudnia 2016 - 00:03

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Damian, kategorycznie nie zgadzam się co do twojej oceny DLC i ciśnięcia na wykluczenie dodatków z głosowania. Czym niby są Krew i Wino albo zeszłoroczny Shovel Knight: Plague of Shadows (który tak notabene zgarnął głos w 2k15) jak nie grami? Przecież to nie filmy ;) to aktualne gry i co ważniejsze - nowości!

Takimi restrykcjami jak "nie będziesz głosował na DLC!" odbierzesz wielu użytkownikom frajdę i zepsujesz wspomnianą przez siebie zabawę z głosowania. Czemu?

Nie rozumiem. Chcecie mi wmówić, że dodatek do gry to jest to samo co pełnoprawna gra. A tak przecież nie jest.
 

Nie widzę przeciwwskazań, żeby naginać kryterium do granic możliwości

W tym przypadku to już nie jest naginanie zasad, tylko przegięcie. Przekłamanie rzeczywistości. Dodatek do gry nie jest grą. Producent to przejrzyście wytłumaczył na pudełku, tak by każdy gracz zrozumiał co nabywa bez jakichkolwiek wątpliwości.

YW6cEha.jpg

No chyba, że ekipa CD Projekt RED sama nie wie co tworzy i sprzedaje...

Co do niektórych reedycji, wydań zbiorczych, pudełkowych, ex-exclusive'ów, itp, mógłbym się zgodzić.

Ale zasadę: "nie głosujemy na dodatki w głosowaniu na grę roku" nie uważam za krzywdzącą restrykcję, tylko za coś oczywistego i logicznego. To właśnie typowanie dodatków w głosowaniu na GOTY uważam za psucie całej tej zabawy i frajdy z niej płynącej.

Głosowanie na dodatki w plebiscycie na najlepszą grę to po prostu niedorzeczność.
Jeszcze chwila, i będą głosować na edycje GOTY gier z poprzednich lat :fp:
  • 0

#147 twilitekid Napisany 24 grudnia 2016 - 00:12

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Czyli dodatek pełny nowej zawartości na +30h gry jest mniej wartościowym kandydatem niż kolejny rehash generycznego szuterka na 5h albo indie-gufno sklecone w gamemakerze w dwa dni?

 

 

PS. Vice City to był dodatek do trójki czy nowa pełnoprawna gra?


Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 24 grudnia 2016 - 00:14

  • 0

#148 Tawotnica Napisany 24 grudnia 2016 - 00:33

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Uczepiłeś się tego Wiedźmina jakby ci kota zabił. Czy dobrze przypuszczam, że gdyby Krew i Wino wyszło tak jak Infamous: First Light czy parę innych dodatków jako standalone nie wymagający podstawki to wszystko byłoby w porządku i zyskałoby status pełnoprawnej gry? 

 

Ja bym rozumiał twoje rozgoryczenie, gdyby ludzie tutaj chcieli głosować na zestaw kostiumów kąpielowych dla bohaterek z jakiejś bijatyki, co z całą pewnością nie łapie się pod definicje gry. Włącz zdrowy rozsądek, poczytaj jak entuzjastycznie KiW zostało przyjęte przez społeczność, zobacz ile już głosów zgarnęło - ja bym się źle czuł z decyzją wykluczania tego z plebiscytu.

 

btw.: Neogaf kieruje się prawie takimi samymi zasadami:

 

http://www.neogaf.co...d.php?t=1160291

 

 


----- Game Eligibility Rules -----
Eligible games:
- Playable content released this year is eligible. This includes new games, remasters, ports, and so on.
- DLC, including expansion packs, are eligible to be voted on as long as it's playable. Destiny: The Taken King is eligible. Horse Armor is not.
- Episodes of games released this year are eligible
 
ale jedno z największych for o giereczkingu jest pewnie równie niedorzeczne co nikogo :dunno: 

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 24 grudnia 2016 - 00:42

  • 0

#149 Stan Napisany 24 grudnia 2016 - 00:43

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

1390901905_by_jarekin_500.jpg

 


  • 0

#150 Kazuo Napisany 24 grudnia 2016 - 00:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

1. New game + do FFXV

2. zestaw mapek do Black Opsa 3

3. 2000 sztuk srebra do Destiny

 

 

:cf:


  • 0



Inne z tagami: