Skocz do zawartości

Zdjęcie

Severed

DrinkBox Studios Switch WiiU 3DS Vita iOS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 03 grudnia 2015 - 17:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

pamietam, ze temat chyba zakladalem kiedys, ale gdzies zniknal.

ex od twórców Guacamelee.
pssite.com:

Będzie to opowieść o wojowniczce, która w niewyjaśnionych okolicznościach straciła lewą rękę. W trakcie gry stopniowo będziemy odkrywali tajemnicę kobiety, eliminując kolejnych przeciwników. Odrąbane kończyny wrogów możemy wykorzystać jako swoją lewą rękę zwiększając tym samym własną moc. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.


pojawil sie nowy trailer:


small_2025973301.png


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 18:43

  • 0

#2 nole Napisany 10 kwietnia 2016 - 16:02

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:
20 minut rozgrywki z tego ostatniego już chyba tłuściutkiego exa z prawdziwego zdarzenia na Vitę. Nie ma bata, żeby twórcy Guacamelee nie dostarczyli!


  • 0

#3 bartezoo Napisany 10 kwietnia 2016 - 23:03

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Tylko VIta? Z tego co czytałem kiedyś tam miało też na mobile i ogólnie wszystko lecieć.


Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 10 kwietnia 2016 - 23:04

  • 0

#4 nole Napisany 11 kwietnia 2016 - 20:28

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:

Tylko VIta? Z tego co czytałem kiedyś tam miało też na mobile i ogólnie wszystko lecieć.


Kto wie, może kiedyś wyjdzie na inne sprzęty. Guaca też po odniesieniu wielkiego sukcesu na Vicie i PS3 wyszła  w końcu na wszystko. W każdym razie obecnie Vita only.

 

http://severedgame.com/severed/faq/

Premiera już 26 kwietnia i jeszcze soundtrack na zachęte. Coż za cudowne rokowo-progresywne łojenie!  :twisted:

 

http://ytstlabs.com/album/severed-ost


  • 0

#5 ACZ Napisany 11 kwietnia 2016 - 22:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

Moim zdaniem wyjdzie też na mobilki, bo gameplay pod dotyk jest zrobiony.

 

launch trailer:


  • 0

#6 ACZ Napisany 26 kwietnia 2016 - 23:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

Twórcy Guacamelee dostarczyli ponownie kraszera, średnia 84%.

http://www.metacriti...on-vita/severed

 

 


  • 0

#7 Tawotnica Napisany 27 kwietnia 2016 - 12:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

6bWauY5.jpg

 

Po ok. 4h jestem po drugim świecie/bossku i doszukałem wszystkie sekrety zanim się udałem do trzeciej miejscówki. Jest dobrze. Vita cała zapaćkana palcami mówi jasno: ten interfejs dotykowy działa. Starcia z przeciwnikami początkowo sprawiają wrażenie typowego dla crawlerów atakowania i parowania na zasadzie "mój cios - twój cios", ale walcząc w ten sposób daleko się nie zajdzie. Trzeba napierdzielać. Szybko, dokładnie, będąc otoczonym przez 3-4 potwory na raz. 

 

Krótkimi, rwanymi pacnięciami ekranu robi się kombosy, starając się wyczuć moment w którym należy przerwać, żeby wróg nie zablokował ataku i przerwał nasz ciąg. Można też długimi ciachnięciami przez cały ekran kroić duże ilości HP, później dochodzi nawet charge attack, gdzie najpierw przytrzymujemy palec na ekranie przez chwilę. Kruczek tego systemu polega na ładowaniu paska finiszerów, który zapełniony pozwala odcinać kończyny wrogom. Wpływa to na cały przebieg walki, bo zdecydowanie nie warto zabijać przeciwników bez odcięcia im ręki czy dwóch (albo trzech! :olo:). Otóż kończyny zastępują są jedynym sposobem, żeby ulepszyć postać. Nie ma w grze doświadczenia, znajdywanego ekwipunku czy pieniędzy, dlatego tak ważne jest efektywne wykańczanie potworów i wyciąganie z nich jak największej ilości zasobów. Żonglowanie atakami między gromadką potworów, nie tracąc kombosów to imo najlepszy element walk, bo starcia 1 vs. 1 są dosyć nudne i proste. 

 

ciężko zrobić screeny podczas walki, więc musicie zadowolić się opisem :dunno:

 

Walutę niejako zastępują pochowane w dzbankach organy, które można wymienić na dowolną kończynę. Ukryte za zagadkami są upgrady paska życia i many, też na modłę Zeldy "zbierz 5 części serduszka". Strukturą gra chce być metroidvanią, ale jak na razie umiejętności zdobyte po bossach nie otwierają nowych segmentów w znanym już świecie, a jedynie dają dostęp do paru ukrytych pomieszczeń na krzyż.

 

x5bLx5H.jpg
Dałbym dużo pieniędzy za drugi ekran z mapą, bo na minimapie w rogu nic nie widać ;)

 

Klimat za to jest świetny. Stonowana muzyka, znany z Guacaa art style, ale w mrocznym i przygnębiającym wcieleniu. Fabuły za wiele nie ma, wiadomo tylko że Sasha, główna bohaterka bez ręki wyrusza to tego przytłaczającego świata w poszukiwaniu swojej rodziny.  

 

Poza tym to typowy dungeon crawler  - większość czasu czołgamy się po pustych korytarzach, patrzymy za świecącymi cegłami w murach, uruchamiamy dźwignie, rozwiązujemy proste zagadki logiczne przy użyciu teleportów, zapalanych pochodni etc. Nieco irytujący w tym wszystkim jest sposób obracania się, bo zamiast klasycznego, kafelkowego i 4-kierunkowego poruszania się twórcy zdecydowali się na obrót 360% z, że tak to ujmę delikatnym "auto-aimem" na wyjścia. Częściej niż nieprecyzyjne ciachanie na touch screenie zdarzało mi się wejść nie w tą dziurę co trzeba, bo postać ugrzęzła gdzieś między dwoma kierunkami. Nie ma też strifowania.

 

Wstępnie Severed sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Solidna  dungeon-crawler-vania z ciekawymi walkami, ale drugim mesjaszem od DrinkBox raczej nie jest, bo eksploracją czy zagadkami do końca nie przekonuje i martwi mnie trochę mała różnorodność przeciwników (ten sam motyw co w Guaca - podkolorowane, mocniejsze wersje tych samych potworów). Wszyscy zainteresowani tytułem dostosowanym do szybki Vity mogą się skusić już teraz, reszcie polecałbym jednak czekać aż będzie w plusie. 

 

4aCKL4A.jpg


  • 7

#8 Schrodinger Napisany 27 kwietnia 2016 - 13:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

grałbym :gusta:


  • 0

#9 Tawotnica Napisany 28 kwietnia 2016 - 04:32

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

No i skończyłem. 6:09 / 98%, ending spodoba się płaczkom. Po drodze pojawiają się walki na czas, ściany przez które nie można przenosić fioletowych odby... yyy... ośmiorniczek oraz zabawa z buffami/debuffami. Czas gry imo idealny, bo więcej contentu by nie pociągnęło robiące się już nieco wtórne (i hektyczne przez czasówki) mizianie szybki.

 

Fajnie było znowu Vitę odkurzyć, Severed to piękne usankcjonowanie ekranu dotykowego tej konsoli.    


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 28 kwietnia 2016 - 04:33

  • 1

#10 Tawotnica Napisany 14 czerwca 2016 - 01:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Przenieść do dział!

 

 

:3ds: :wiiu:


  • 1

#11 Cola Napisany 28 czerwca 2016 - 19:25

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Nintendo nikogo. Podaj się do dymisji.

 

Chyba ostatni już tak dobry ex na Vite. Gra ma ciut przygnębiający klimat, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Platyno nadchodzę!


  • 0

#12 bartezoo Napisany 29 czerwca 2016 - 13:02

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Oj wciągam na 3dsa <ok>
  • 0

#13 Dixi Napisany 20 stycznia 2017 - 10:30

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Kupiłem giereczkę na ostatniej wyprzedaży i szybko potrafi wciągnąć. Wskaźnik odkrytych lokacji pokazuje, że jestem gdzieś na poziomie 30-35% gry. Walka na początku wydaje się nudna, ale gra po prostu powoli rozgrzewa gracza parując go z łatwymi pojedynczymi przeciwnikami. Później gdy walczymy z 4 na raz i każdy z nich jest inny zaczyna robić się ciekawie. Trzeba działać dynamicznie, szybko atakować, ale tez obserwować ich zdrowie, bo jeśli zabijemy go szybko (zanim napełnimy pasek combo) to potwór po prostu zginie, a my nie będziemy w stanie odciąć jego kończyn i w efekcie rozwinąć postaci. Trzeba też obserwować pojawiające się na dole ikonki innych potworów, bo tam poprzez zapełniające się kółko dowiadujemy się, który z nich będzie atakował następny, więc trzeba też przygotować się na parowanie ataków. Do tego co jakiś czas spotykamy nowy typ potwora, więc walka z nim wygląda inaczej - ma inne słabe punkty, inaczej się go atakuje i inaczej odcina kończyny. Sprawdza się to naprawdę nieźle i tak jak w Guacamelee całość pokazuje charakter kiedy robi się bardziej skomplikowanie. :tak:

Mapki są też dosyć zawiłe, na razie nie odkryłem za dużo sekretów, ale od samego sterowania dźwigniami, odblokowywania różnych typów drzwi i wszystkich tych schodów na dół i na górę można czasami zgubić wątek i zapomnieć gdzie aktualnie mamy iść :) Tak jak wspominał Tawot w swoim poście, drugi ekran z mapką pasowałby tutaj idealnie.

Jak ktoś nie grał to niech atakuje, do końca dnia jeszcze można wyrwać to za 29 zł na PSN  :tak:


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 20 stycznia 2017 - 10:42

  • 1

#14 Schrodinger Napisany 20 stycznia 2017 - 10:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
brałbym gdyby było na ps4 :(
  • 0

#15 BeSOS Napisany 20 stycznia 2017 - 10:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To jest coś ala Guacamelee??

Może będzie konwersja na swicza to zagrasz szrotek :cf:
  • 0

#16 Dixi Napisany 20 stycznia 2017 - 11:02

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ten sam developer, więc gra ma podobny styl graficzny, ale rozgrywka jest zupełnie inna. Widok z oczu, chodzenie po korytarzach i walka z potworami.


  • 0

#17 Shinigami Napisany 20 stycznia 2017 - 11:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Pewnie prędzej czy później wrzucą na duże konsole.


  • 0

#18 Dixi Napisany 20 stycznia 2017 - 11:24

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Sęk w tym, że całość polega na dotyku, walka to mizianie palcem po ekranie, odcinanie kończyn itp. Wątpię, że ta gra sprawdziłaby się na dużych konsolach. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak miałoby to działać na normalnym padzie biorąc pod uwagę to jak teraz to wygląda.


  • 0

#19 Schrodinger Napisany 20 stycznia 2017 - 11:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
przecież pad do ps4 ma panel dotykowy :cf:
  • 0

#20 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2017 - 09:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Przenieść do dz... a nie czekaj, już jest w multiplatformach :ftopa: Severed wychodzi na znicza:



druga po VOEZ gra handheld-only? Bo nie widzę jak można w to na TV (poza WiiU) grać.
  • 0



Inne z tagami: