Skocz do zawartości

WipEout HD Fury


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
718 odpowiedzi na ten temat

#211 Danteusz Napisany 27 września 2008 - 01:52

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

pograłem dłużej w wipeouta i jedyne co mi sie ciśnie na usta to "cudo" :) po tych 3h przegranych to dla mnie obok MGS4 gra dla której było warto kupić to drogie czarne ustrojstwo :tak: no i musimy sie kiedyś umówić na online ... z dante nie moge grać bo zna plansze na pamieć ;)

Chwilę zanim zagadałeś męczyłem karierę, w tym time traila na Moa Therma którą ustawiłeś kilka razy :]
  • 0

#212 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 08:17

Gość__*
  • Goście
znajomość plansz na pamięć to podstawa. bez nauczenia się każdej planszy i przejechania jej kilka razy na każdej prędkości ciężko robić przyzwoite wyniki.
  • 0

#213 Gość_Zero_* Napisany 27 września 2008 - 10:31

Gość_Zero_*
  • Goście

Chwilę zanim zagadałeś męczyłem karierę, w tym time traila na Moa Therma którą ustawiłeś kilka razy :]


Zauważyłem ;) ja jedynie tą plansze na której wygrywałem "zmasterowałem" :) dzisiaj przydałoby się pograć w więcej osób
  • 0

#214 Texz Napisany 27 września 2008 - 12:21

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

znajomość plansz na pamięć to podstawa. bez nauczenia się każdej planszy i przejechania jej kilka razy na każdej prędkości ciężko robić przyzwoite wyniki.

8 plansz, w tym reverse. 6 z Pure, 2 z Pulse. Dodatkowo jak ktoś jeszcze ma za sobą wersje na PSP. Powiem tak, w pierwszych 20 minutach po włączeniu gry "wszedłem" w grę jak w masło, od razu czująć w kościach, że mam w tej grze przejechane kilkadziesiąt godzin.
  • 0

#215 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 15:10

Gość__*
  • Goście
miałem PURE na PSP, ale jakoś mnie nie wciągnęła wersja przenośna. za to na dużym TV gra wgniata w fotel i ciężko z niego wstać:) teoretycznie gra powinna być dla mnie totalną nowością (pure po kilku minutach poszedł w kąt), ale jednak miesiące przesiedziane nad WipeOut2097 nie poszły w las i dość szybko się odnalazłem. już to pisałem kilka razy, ale jestem pod głębokim wrażeniem wersji HD. a wisienką na torcie jest cena (pomijając zawirowania przy przeliczaniu kursu dolara na złotówki). podejrzewam, że kupiłbym i wydanie pudełkowe gdyby było trzeba. jestem też pewien, że doczekamy się nie jednej paczki z trasami, wiec wróżę sporą żywotność naszej nowej zabawce:)
  • 0

#216 Texz Napisany 27 września 2008 - 21:03

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Forumowy quest- trophy beat Zico.

32.21 - 10 czas na sw. Kto mnie przebije?

Uwaga, matactwo da sie na LB sprawdzic.
  • 0

#217 Gość_Zero_* Napisany 28 września 2008 - 00:52

Gość_Zero_*
  • Goście

Forumowy quest- trophy beat Zico.

32.21 - 10 czas na sw. Kto mnie przebije?

Uwaga, matactwo da sie na LB sprawdzic.



33.58 i mam nadzieję że jeśli grałem na odłączonej od netu grze to jak podlacza konsole to wynik pojdzie w swiat ;)

nie wiem jak ktos moze zdobyc to 30:05 czy ile tam jest ... 99 okrazej spedzilem na wykreceniu swojego czasu :x

edit. przynajmniej za te 99 okrazen dostalem trofeum :D
  • 0

#218 Texz Napisany 28 września 2008 - 11:46

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
W jednym momencie popełniamy błąd. Zaraz po starcie na 2 następnych hopach trzeba zrobić barell rolla. Kto tego dokona, dalej może się ścigać z czasem ZICO. Jak tego dokonać? Kurka nie wiem.
  • 0

#219 Gość_Zero_* Napisany 28 września 2008 - 18:44

Gość_Zero_*
  • Goście
Właśnie dzisiaj do tego TEXZ doszedłem :) tzn. do tego że trzeba robić barell rolla bo wtedy jest przyśpieszenie darmowe ... a przy okazji pochwale się że zrobiłem barell rolla na Moa Therma :D

edit. a teraz ide bić Zico ... mam pomysł jakby ty wyrwać całkiem spory kawał czasu :>
  • 0

#220 Gość_Zero_* Napisany 28 września 2008 - 21:22

Gość_Zero_*
  • Goście
99 okrążeń przy Beat Zico i doszedłem do 32:66 ...

ale już wiem jak to zrobić :)
1. przejechać jedno okrążenie, zatrzymując przyśpieszenie ... wciskamy je dopiero przed przejechaniem mety, tak żeby na starcie dostać super boosta :)
2. trzeba wyłączyć tą kontrolę jazdy, bo strasznie spowalnia
3. jechać idealnie i przejechać przez wszystkie pody
4. pod koniec planszy gdy jest ta platforma na wysokości, wskakując tam robimy barell rolla, jedziemy po platformie, gdy kończą się pody, strzelamy przyśpieszenie, spadając robimy kolejnego barell rolla i voila :)

to mój pomysł, który jutro będę ćwiczył, bo dzisiaj już nie mam do tego siły :x
  • 0

#221 Texz Napisany 28 września 2008 - 22:30

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Pupa, Taikun. Źle robisz. Tym sposobem nie zejdziesz do czasu Zico. Na samym początku, przed trójką speed padów trzeba zrobić BR, przelatując ponad nimi. To nie wszystko!
Post z fPE:
Początek mam taki jak u Ciebie, z tym że ja nie stosuje side shiftów, nose pitchy czy innego szajsu. Wale boosta (pupa w dół to wyżej podlatuje) na tym pagórku co ty, w locie barrel roll, dalej kolejna górka przed wjazdem do tunelu, wybicie po barrel rollu, najlepiej jak najniżej, żeby zahaczyć o speed pada zaraz za wzgórzem (barrel roll w trakcie ofc.). 2 kolejne zakręty wiadomo. Hardcore zaczyna się przy trzecim zaraz przed wjazdem na skrót. Zakręt ścinam ale przy końcówce schodze do zewnętrznej by wybić się lekkim skosem na prawo do mostku tak jakbym miał spaść (ale bez przesady). W tym krótkim momencie gdy jestem w powietrzu ładuje trzeciego barrel rolla (hardcore, który wychodzi raz na ileś tam powtórzeń). Końcówka wiadomo - zapierdzielasz mostkiem i po ostatnim speed padzie na lewo hop z rollem. Ja staram się lądować na barierce bo wydaje mi się, że boost po rollu trwa moment dłużej. Jeśli wszystko wyjdzie perfekcyjnie myślę, że powinno się zejść poniżej 30 sekund.
Nie wiem o co kaman, ale coś 3-4 Barrel Rolle to mus.
  • 0

#222 Gość_Zero_* Napisany 28 września 2008 - 22:35

Gość_Zero_*
  • Goście
ja wiem ze wykonanie mojego sposobu perfekcyjnie bije Zico ... a twojego opisu nie czaje :/ strasznie chaotyczny
  • 0

#223 Texz Napisany 28 września 2008 - 22:37

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nieważne, zapomnij o poprzednim poście:
jest, kuffa jest filmik!

  • 0

#224 Gość_Zero_* Napisany 28 września 2008 - 23:09

Gość_Zero_*
  • Goście
czysty hardkor :D jutro będę to męczył ... ciekawy sposób, a do tego widać że koleś nie gra najlepiej, 2 razy odbił się od bandy i nie jedzie optymalnym torem :) czuje że jutro Zico polegnie :D dzięki texz

albo ide teraz to sprawdzic :D
  • 0

#225 Gość__* Napisany 29 września 2008 - 00:50

Gość__*
  • Goście
Bez ogladania filmiku udalo mi sie zejsc do 31.7 - dzis juz nie mam sily ale jutro bede robic tak jak ten koles (plus oczywiscie boost przed rozpoczeciem okrazenia). Musze tylko opanowac BR podczas wskakiwania na skrot.

PS. Ta gra jest genialna :-D
  • 0

#226 Gość_Zero_* Napisany 29 września 2008 - 10:59

Gość_Zero_*
  • Goście
Opanowanie br przy skoku na skrot jest niemozliwe, raz sie uda, raz nie ... Jak wroce z pracy zico polegnie. Wczoraj wyrwalem jeszcze trophy za 100 udanych BR
  • 0

#227 Texz Napisany 29 września 2008 - 11:12

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Tą trasę mam już tak obcykaną, że wczoraj robiąc 500 punktów dla każdej z teamów, ustawiałem sobie Single Race w Raceboxie w klasie Phantom i z AI na Elite. w 3 przypadkach na 4 byłem pierwszy. Raz po 3 BR pod rząd dostałem rakietą i zakończyłem wyścig na DNF.
Dopiero przy tych prędkościach czuć satysfakcję z WipEoutowego szaleństwa :twisted:
  • 0

#228 Gość_Zero_* Napisany 29 września 2008 - 18:27

Gość_Zero_*
  • Goście
ten filmik to fake ... tego sie nie da zrobic :/ odpuszczam
  • 0

#229 Texz Napisany 29 września 2008 - 19:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Spróbuj pitch ustawić na montion controler z Sixaxisa/DS3. Wtedy ruchami pada można ustawić sobie bolid wpierw w dół, później do góry.
Ja sobie to zadanie na jakiś czas odpuściłem, teraz mam nowy problem. Kariera 5/8; Time Trial na Sol 2 w klasie Rapier. Czas do uzyskania 1.38.50 bodajże czy coś około tego. Pierwszy TT, który autentycznie wymaga zdolności iście Zicowskich. Brakuje mi 1,5 sekundy do złota.
  • 0

#230 Gość__* Napisany 29 września 2008 - 20:14

Gość__*
  • Goście

ten filmik to fake ... tego sie nie da zrobic :/ odpuszczam


autor filmy napisał, że tym przejazdem nie zszedł poniżej czasu zico, a film wrzucił żeby pokazać gdzie i jak można zrobić BR które są niezbędne żeby uzyskać trofeum. więc raczej nie fake:) wszystkie beczki da się zrobić tak jak pokazane na filmie. ale wydaje mi się, że tam na tych potrójnych opałkach lepiej jest przejechać a turbo odpalić w tuż przed miejscem w którym na filmie gość robi 2 beczkę. leci sie wtedy ładny kawałek, a jak sie dobrze wymierzy to ląduje na kolejnej "strzałce" (tej na zwężeniu w dole). ale ogólnie czas zico to jakiś kosmos:) ja mam w tej chwili 32.30 i ciężko mi sobie wyobrazić gdzie miałbym te półtorej sekundy jeszcze urwać. ale pewnie jest to do zrobienia:)
  • 0

#231 Texz Napisany 29 września 2008 - 20:59

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

ten filmik to fake ... tego sie nie da zrobic :/ odpuszczam


autor filmy napisał, że tym przejazdem nie zszedł poniżej czasu zico, a film wrzucił żeby pokazać gdzie i jak można zrobić BR które są niezbędne żeby uzyskać trofeum. więc raczej nie fake:) wszystkie beczki da się zrobić tak jak pokazane na filmie. ale wydaje mi się, że tam na tych potrójnych opałkach lepiej jest przejechać a turbo odpalić w tuż przed miejscem w którym na filmie gość robi 2 beczkę. leci sie wtedy ładny kawałek, a jak sie dobrze wymierzy to ląduje na kolejnej "strzałce" (tej na zwężeniu w dole). ale ogólnie czas zico to jakiś kosmos:) ja mam w tej chwili 32.30 i ciężko mi sobie wyobrazić gdzie miałbym te półtorej sekundy jeszcze urwać. ale pewnie jest to do zrobienia:)

Filmik to nie fake. Dla potrzeb materiału trzeba by zacząć walkę o czas od odpalonego w poprzedniej rundzie turbo tuż przed metą/startem, oraz z bardzo czystym przejazdem, czego niestety brakło.
  • 0

#232 Gość_Zero_* Napisany 29 września 2008 - 21:10

Gość_Zero_*
  • Goście
Może ... udało mi się zrobić podwójnego BR na starcie, ale potem spieprzyłem przejazd i nie zrobiłem dwóch BR przy wskoczeniu i zeskoczeniu ze skrótu i miałem 33:00 :/ też narazie odpuszcze sobie Zico ... zaczynam zdobywać inne trofea ... mam dopiero 16% :)

btw. BR na Moa Therma każdy chyba ma :> ?
  • 0

#233 Gość__* Napisany 30 września 2008 - 00:59

Gość__*
  • Goście
Nom ja też mam problem z pobiciem tego rekordu, widziałem że jakiś kolo ma na global rekord 30.57. Ja sam zaś skończyłem na 32.57.
Więc troszkę mi zabrakło, dodam iż zrobiłem tylko jednego BR.
Dziś walczyłem na Zone Mode i doszedłem do zone 50 ale jakoś trofeum nie dostałem :( Jeszcze muszę poćwiczyć by mieć 20 consutive clear zone i kolejny trophy wpada do kieszeni.
Mam już 25 % więc jest oki. :) WipEout Rulez :)
  • 0

#234 Gość__* Napisany 01 października 2008 - 22:32

Gość__*
  • Goście
52 Zones i 39 miejsce na swiecie na Anulpha Pass. Coraz bardziej zaczynam wierzyc ze z czasem dobije do tych 75 :-D Na Subsonic niezlego oczoplasu mozna dostac :lol:

PS. Myslalem, ze za 50tke jakies Trophie wpadnie, a tu okazuje sie, ze owszem jest pucharek za 50 stref ... tyle tylko, ze nie mozna skrecac galka XD Airbrakes i sideshiftes trzeba bedzie masterowac :P

EDIT: Wlasnie wpadlo Trophy za 20 Consecutive Perfect Zones :)
  • 0

#235 Ney Napisany 03 października 2008 - 20:32

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Mi się wydaję czy ta gra ma coś zwalonego i to ostro z rekordami?
Czasem jest niby wporządku, ale za innym razem nie mam rekodów friendsów albo nie pokazuje mi wogóle najlepszych czasów globalnie (same nicki bez żadnych czasów są tylko wymienione) :ninja: Wkurza mnie to strasznie :foch:
A ten czas Zico to jakaś czarna magia - wydaję mi się, że robie wszystko "perfect" i poniżej 33s nie mogę zejść :)
  • 0

#236 Danteusz Napisany 03 października 2008 - 20:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Tak, rekordy są popsute.

Co do Zico, Texz dał filmik gdzie jest pokazane jak trzeba to zrobić.
  • 0

#237 Gość_Zero_* Napisany 03 października 2008 - 20:41

Gość_Zero_*
  • Goście

Tak, rekordy są popsute.

Co do Zico, Texz dał filmik gdzie jest pokazane jak trzeba to zrobić.


Jeśli chodzi o Zico to potrafie zrobić 3 barel rolle, dwa na stercie, jeden przy zjezdzie ze skrótu ... te umiem zrobic za kazdym razem z zamknietymi oczami :) ale ten BR przy wskakiwaniu na skrót wychodzi mi tak raz na 50 wjazdów .... ale tylko raz mi sie udalo utrzymac tam - tylko ze wczesniej lecialem bez BR.

jesli chodzi o br to najwazniejsze jest ustawienie pitch na wychylenia pada ;)
  • 0

#238 Texz Napisany 03 października 2008 - 21:15

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Mi się wydaję czy ta gra ma coś zwalonego i to ostro z rekordami?
Czasem jest niby wporządku, ale za innym razem nie mam rekodów friendsów albo nie pokazuje mi wogóle najlepszych czasów globalnie (same nicki bez żadnych czasów są tylko wymienione) :ninja: Wkurza mnie to strasznie :foch:
A ten czas Zico to jakaś czarna magia - wydaję mi się, że robie wszystko "perfect" i poniżej 33s nie mogę zejść :)

Rekordy gdzieś już od samej premiery gry nie są aktualizowane, albo po części "jak się samo zrobi". Ogólnie jeden wielki przypał. Serwery nie były przygotowane, że aż tak dużo luda zainteresuje się banalną z pozoru gierką na PSN :lol:
  • 0

#239 Gość__* Napisany 04 października 2008 - 11:39

Gość__*
  • Goście
Właśnie pracują nad patchem, min. mają poprawić działanie rekordów i to wieszanie się.

PS. Ostatnio gdzies czytałem, ze planują wypuscić DLC z zupełnie nowymi trasami, jak i tymi startymi znanymi z poprzednich części :)
  • 0

#240 Ney Napisany 04 października 2008 - 11:56

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Mi póki co ilość tras wogóle nie przeszkadza - jeździ się na nich fantastycznie i trzeba każdą wymasterować w 100% żeby zdobywać złoto więc przy większej ich ilości byłoby ciężko :)
Jak dadzą nowe w grudniu/styczniu albo troche później IMO będzie ok. Tylko niech te rekordy poprawią.
  • 0