Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za młodzi na sen, za starzy na gry


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
254 odpowiedzi na ten temat

#91 Mateo Napisany 15 stycznia 2016 - 11:30

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:

dopókiii granie jest ok, doputy dopuki nienarusza twojej swobody działania.


Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 15 stycznia 2016 - 11:34

  • 0

#92 Mateo Napisany 15 stycznia 2016 - 11:40

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:

np, nie chce aby jrpgi mnie ograniczały. :)


Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 15 stycznia 2016 - 11:47

  • 0

#93 lukaszSA Napisany 15 stycznia 2016 - 13:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Co?


  • 0

#94 Schrodinger Napisany 15 stycznia 2016 - 13:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
stół z powyłamywanymi nogami
  • 0

#95 twilitekid Napisany 15 stycznia 2016 - 13:05

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Może jakaś szkoła życia dla kolegi Mateo. Mózg się lasuje od czytania tego.


  • 0

#96 Grz3chu Napisany 15 stycznia 2016 - 13:10

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Ryan ma możliwość sprawdzenia kto podszywa się pod DiamoNa i kolegę Mateo ? I gdzie jest opcja "ignoruj" ?


  • 0

#97 Pawlik Napisany 15 stycznia 2016 - 13:19

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Pierwszego w ogóle nie kojarzę, Mateo to chyba oczywiste ;)
  • 0

#98 Mateo Napisany 15 stycznia 2016 - 13:31

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:

nie chce ograniczac sie do gier jrpg, Dark souls mi wystarcza, jako seria. tyle :)


  • 0

#99 Mateo Napisany 15 stycznia 2016 - 13:33

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:

ok , Gry są ok dopók nieograniczają twojego działania i swobody życia.


  • 0

#100 fingus Napisany 15 stycznia 2016 - 13:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
IP wskazuje na uniwersytet wrocławski, instytut sztucznej inteligencji i natural language processing. Pewnie projekt dyplomowy studentów Torka wymknął się spod kontroli.
  • 3

#101 torq314 Napisany 15 stycznia 2016 - 14:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 482 Postów:

IP wskazuje na uniwersytet wrocławski, instytut sztucznej inteligencji i natural language processing. Pewnie projekt dyplomowy studentów Torka wymknął się spod kontroli.


nie ma u nas "instytutu sztucznej inteligencji", podejrzewam więc że kryjesz własnego ziomka próbując odwrócić uwagę :tak:
  • 0

#102 Mateo Napisany 16 stycznia 2016 - 13:14

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:

sorry ale u mnie na Panasie chujowo edytuje posty, co nie zmienia faktu że nie które osoby mają tutaj mocne ego.. na temat: mi niegdyś pomogła gra Secret of Mana. Wyleczyłem sie i grałem dalej w kraszery.  ;-) ps. sorka fingu, fin


  • 0

#103 BeSOS Napisany 25 stycznia 2016 - 10:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

http://www.eurogamer...ockable-content

 

Moze nie do konca na temat ale fajny tekst o BONUSACH w gierkach ktore byly za free keidys :( az lezka sie w oku kreci jak moznabylo grac w takiego Goldeneye, PD czy Timesplitters 2 miesiacami i ciagle cos odblokowywac. A teraz? Plac 60 zl (zeby tylko :clown:) za jebane chuja warte DLC. 


  • 0

#104 cwany-lis Napisany 02 kwietnia 2016 - 16:16

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

Obecna generacja to najlepsza z jaką miałem do czynienia. A dlaczego ? A bo jestem starszy właśnie.

 

Przede wszystkim gram tylko w to co mnie interesuje - gra może być GOTY, 10/10, rekomendowana przez innych graczy itp. - guzik mnie to obchodzi, jeżeli nie jest grą (pseudo) historyczną, przygodówką, RPG albo FPP. Cała reszta - sportowe, wyścigi etc. - gonił je pies :doge: Kiedyś, 4-10 lat temu ubzdurałem sobie sprawdzać ważne dla growego światka tytuły, nawet te które były mi nie po drodze, w celu zdobycia jakże ważnej gamingowej wiedzy i doświadczenia :olo: Teraz świadomie dokonuję wyboru, sam proces dobrania sobie gry to fajna sprawa - oglądam na youtube filmiki, czytam recenzje i opinie na forumku.

 

I kolejna żelazna zasada - tylko jedna gra na raz - nie mam żadnych zaległości, backlogów, nie kupuję na zapas, do kolekcji, "bo kanon", "top10 n-tej generacji" itp. Nie czuję tym samym żadnej presji. To już nie te czasy, że coś musiałem przejść bo wypadało, mam na to nakichane :olo: 

 

Zresztą sam proces uruchamiania gry to współcześnie jakieś cuda rodem z comodore/atari - najpierw zgrywamy grę na dysk - 5-40 minut - spoko poczytam sobie książkę, poczekam bo nie lubię jak mi konsola buczy w trakcie grania. Potem jeszcze pacz - pół-biedy jak ma 50-200 mega - 5 minut i gotowe ale zwykle trafiają się tuzy 3-5 gb - nic nie szkodzi, tyle książek do przeczytania, poczekam jeszcze godzinkę, dwie :olo: Ale potem dzieją się takie cuda - jak te gry wyglądają, jakie są proste i przyjemne. Inkwizycja to jedna z najwspanialszych przygód fantasy w jakiej uczestniczyłem a jeszcze przede mną Wiedźmin 2 i 3, o panie :olo:

 

 


  • 3

#105 Spuczan Napisany 02 kwietnia 2016 - 18:02

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 038 Postów:

Obecna generacja to najlepsza z jaką miałem do czynienia. 

+

 

Teraz świadomie dokonuję wyboru, sam proces dobrania sobie gry to fajna sprawa - oglądam na youtube filmiki, czytam recenzje i opinie na forumku.

+

 

I kolejna żelazna zasada - tylko jedna gra na raz - nie mam żadnych zaległości, backlogów, nie kupuję na zapas, do kolekcji, "bo kanon", "top10 n-tej generacji" itp. Nie czuję tym samym żadnej presji. To już nie te czasy, że coś musiałem przejść bo wypadało, mam na to nakichane  :olo:

+

 

Zresztą sam proces uruchamiania gry to współcześnie jakieś cuda rodem z comodore/atari - najpierw zgrywamy grę na dysk - 5-40 minut - spoko poczytam sobie książkę, poczekam bo nie lubię jak mi konsola buczy w trakcie grania. Potem jeszcze pacz - pół-biedy jak ma 50-200 mega - 5 minut i gotowe ale zwykle trafiają się tuzy 3-5 gb - nic nie szkodzi, tyle książek do przeczytania, poczekam jeszcze godzinkę, dwie  :olo: Ale potem dzieją się takie cuda - jak te gry wyglądają, jakie są proste i przyjemne. Inkwizycja to jedna z najwspanialszych przygód fantasy w jakiej uczestniczyłem a jeszcze przede mną Wiedźmin 2 i 3, o panie  :olo:

+

 

I skończyły mi się plusy  :dunno:


  • 0

#106 torq314 Napisany 02 kwietnia 2016 - 19:25

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 482 Postów:
Lisy się starzeją też :(

Niby to takie oczywiste, a jednak w takich momentach jak ten człowiek najdotkliwiej odczuwa upływ czasu...
  • 0

#107 xell Napisany 02 kwietnia 2016 - 22:09

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:
Ja się nie zgodzę z snejkiem, im mniej się czyta/ogląda materiałów przed zagraniem tym lepiej, wolę nie patrzeć przez pryzmat tego, co doświadczyli inni.
  • 0

#108 fingus Napisany 02 kwietnia 2016 - 22:27

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Też mam wrażenie, że mniej oglądam i czytam o grach, niż kiedyś. I albo stałem się bardziej krytyczny, albo częściej zdarza mi się wdepnąć. :cf:
Nie powieziałbym też, że to najlepsza generacja. Prawdę mówiac, mam wrażenie, że jeszcze się ona nie rozpoczęła. Poprzednia, o, tamta to była wypasiona. A teraz dopiero pojawiają się pierwsze jaskółki. Pierwiosnki. Przebiśniegi.
  • 0

#109 Hellmans Napisany 03 kwietnia 2016 - 18:49

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Nie czytam recenzji, bo nikt już się nie zna na grach. Trzeba wszystko robić samemu.


  • 1

#110 Chewie Napisany 03 kwietnia 2016 - 20:00

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

nawet gry


  • 0

#111 cwany-lis Napisany 03 kwietnia 2016 - 21:16

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

nie ma neo+ to skąd brać wiedzę o giereczkach ? pixel to retro i recki 1/10 tego co wychodzi


  • 0

#112 Nexus Napisany 03 kwietnia 2016 - 22:16

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:

Dla mnie najlepsza była poprzednai generacja. Ta to jakieś popłuczyny. Bardzo mało konkretnych exclusive'ów, zalew konwersji i indyków. Nawet specjalnie konkurencji między konsolami już nie ma, bo Sony tym razem pojechało MS bez mydła. Bida, panie. 


  • 2

#113 torq314 Napisany 03 kwietnia 2016 - 22:47

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 482 Postów:
Pięknie się starzejecie, taki pierwszy objaw pt "drzewiej bywało". To przechodzi, człowiek uczy się że nie ma co się oglądać za siebie bo to krotochwile ułomnej pamięci tylko.

To oczywiste że ta generacja kasuje poprzednią, tak samo jak poprzednia kasowała jeszcze wcześniejsze.

Dopiero w tej generacji wyszedł wiedżmin, bloodborne, order 1886 czy fallout 4. Lada moment pozamiata uncharted, będzie nowy elderscrolls prędzej czy później, nowe dark souls, nowa zelda ...

Ale spoko, źyjcie wpomnieniami ...
  • 2

#114 Sotaku Napisany 03 kwietnia 2016 - 23:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Po czterdziestce za to widać, że jest objaw typu "co wy wiecie o starzeniu się"
  • 0

#115 burnstein Napisany 03 kwietnia 2016 - 23:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Nie ma nowych Borderków, nie ma nowych Darksidersów, nie ma nowego Mass Effecta, chu*owa generacja jak na razie, ot co.


  • 0

#116 xell Napisany 03 kwietnia 2016 - 23:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Pięknie się starzejecie, taki pierwszy objaw pt "drzewiej bywało". To przechodzi, człowiek uczy się że nie ma co się oglądać za siebie bo to krotochwile ułomnej pamięci tylko.

To oczywiste że ta generacja kasuje poprzednią, tak samo jak poprzednia kasowała jeszcze wcześniejsze.

Dopiero w tej generacji wyszedł wiedżmin, bloodborne, order 1886 czy fallout 4. Lada moment pozamiata uncharted, będzie nowy elderscrolls prędzej czy później, nowe dark souls, nowa zelda ...

Ale spoko, źyjcie wpomnieniami ...

Tendencje się zmieniają i niektórym z tym lepiej, innym z tym gorzej. Np. wolę architekturę na Starym Rynku w Poznaniu od tej na os. Lecha, a nie pamiętam czasów powstawania tych miejsc. Realia, w których były tworzone były zupełnie inne i jest to odzwierciedlone w budowlach.

Podobnie jest z grami. Ja zdecydowanie preferuję to, co mamy niż analogiczny okres z poprzedniej generacji, ale jak np. ktoś jest zainteresowany dużą liczbą nowych pozycji AAA, to porównaj jesień 2007 (m.in.Bioshock, Metroid Prime 3, Halo 3, Assassin's Creed, Uncharted, Mario Galaxy, COD4, Mass Effect) z jesienią 2016 i w tej sytuacji ktoś może woleć sytuację z 2007. Za poprzedniej generacji fani japońszczyzny płakali jak to było źle, bo na PS2 mieli więcej chińskich giereczek dla dzieci. Jak taką mają preferencję, to im się zmiana realiów nie musi podobać i niekoniecznie ma to cokolwiek wspólnego ze starzeniem się czy nostalgią.


  • 0

#117 fingus Napisany 03 kwietnia 2016 - 23:57

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Być może ta generacja jest wspaniała (lub co najmniej na taką się zapowiada), gdyż dała nam (lub dać obiecuje) cudowne kolejne części gier, w które kiedyś już graliśmy, warto jednak docenić i generacje minione, które dały nam pierwsze części tych wszystkich kontynuacji, na jakie z taką niecierpliwością czekamy.


  • 0

#118 Tawotnica Napisany 04 kwietnia 2016 - 02:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:

 

I kolejna żelazna zasada - tylko jedna gra na raz - nie mam żadnych zaległości, backlogów, nie kupuję na zapas, do kolekcji, "bo kanon", "top10 n-tej generacji" itp. Nie czuję tym samym żadnej presji. To już nie te czasy, że coś musiałem przejść bo wypadało, mam na to nakichane  :olo:


+

 


InFamous Second Son i Guacamelee! Super Turbo Championship Edition na PS4, Rise of the Tomb Raider na XO i Grim Fandango Remastered na PSVita.

 

:lukam:

 

 

Ja się chyba nie postarzałem jeszcze wystarczająco, bo 1 tytuł na handheld + 1 tytuł na stacjonarkę to podstawa. Mam zawsze rozgrzebanych miliard gier na raz, pomiędzy długaśnymi RPGami wpadają jednostrzałowce arcade czy indie oraz ogrywanie po raz n-ty klasyków jak Castlevanie.

 

Do najważniejszego, czyli ilości i jakości gier nie mam zastrzeżeń, ale doskwiera mi bardziej niż dawniej cyfryzacja medium, instalacje, brak miejsca na dysku, kontrolery trzymające 3 godziny, czyli cały ten bullshit okołogrowy związany z działaniem obecnych konsol i fakt, że nie korzystam z 70% funkcji dostępnych w pudłach, które stoją pod TV, bo mnie nie interesują aspekty społecznościowe, nagrywanie filmików czy streamowanie seriali.

 

Pomyśleć, że jakieś ~naście lat temu pady były na kablach czy dostępność gier (szczególnie N) kłopotliwa i nie narzekałem tak jak teraz. Wtedy nie przeszkadzało jak się skończyło miejsce na memorce - wywalało się sejwa najsłabszej gry i ciorało dalej, a dzisiaj tragedia jak się zapis do chmury nie zrzuci i wyzywanie XBL czy PSN od najgorszych usług jak przez chwilę nie działają :olo: 


  • 1

#119 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2016 - 06:19

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No piekne to czasy kiedy wychodza hity pokroju Order i Fallout 4 :fp:

W poprzedniej generacji mialem rozpisana wishliste na miesiace zakupow w przod. W tej zastanawiam sie co do garnka wlozyc i grzebie w... wishlistach skladajacych sie ze staroci.
  • 0

#120 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2016 - 06:42

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Po czterdziestce za to widać, że jest objaw typu "co wy wiecie o starzeniu się"

 

To akurat nie wynika z wieku, tylko z alkoholu.

 

 

Torq jest napruty, nie przejmujcie się jego postem :cf: 


  • 0