Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za młodzi na sen, za starzy na gry


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
254 odpowiedzi na ten temat

#121 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 08:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

No piekne to czasy kiedy wychodza hity pokroju Order i Fallout 4 :fp:

W poprzedniej generacji mialem rozpisana wishliste na miesiace zakupow w przod. W tej zastanawiam sie co do garnka wlozyc i grzebie w... wishlistach skladajacych sie ze staroci.


dawaj tę listę, też się pośmiejemy.

Torq jest napruty, nie przejmujcie się jego postem


po pół butelki? co Ty synek wiesz o życiu ...
  • 0

#122 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2016 - 08:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Dalej gadasz głupoty i robisz spację przed wielokropkiem. Czyli te pół butelki dalej trzyma :cf: 


  • 0

#123 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 08:37

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Dalej gadasz głupoty i robisz spację przed wielokropkiem. Czyli te pół butelki dalej trzyma :cf:


Ciebie trzyma od paru miesięcy, piszesz byle co, a na końcu robisz ikonkę :cf: żeby udawać że to jednak ma sens ;)
  • 0

#124 Schrodinger Napisany 04 kwietnia 2016 - 08:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Uhuhu jakie pancze, ale tork wygrywa bo ma żonę, trójkę dzieci, kartę dużej rodziny, 1000 zł od Szydło więc może pozwolić sobie na więcej


  • 0

#125 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2016 - 08:39

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Nie .


  • 0

#126 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2016 - 09:36

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Kryzys wieku średniego u torqa po postawieniu 4 krzyżyka staje się już uciążliwy na forum. Stary, kup sobie fajne auto albo znajdź kochankę, tylko przestań marudzić, bo to coraz gorzej się czyta...


  • 2

#127 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 10:19

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Kryzys wieku średniego u torqa po postawieniu 4 krzyżyka staje się już uciążliwy na forum. Stary, kup sobie fajne auto albo znajdź kochankę, tylko przestań marudzić, bo to coraz gorzej się czyta...


daruj sobie wycieczki, miałeś listę swoją wkleić.

kto jak kto ale to Ty marudzisz na tę generację. a ja jej bronię.
  • 0

#128 fingus Napisany 04 kwietnia 2016 - 10:19

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

W starości najbardziej bolesne jest to, że dzieci zaczynają się wymądrzać, że ci, których przywykliśmy traktować jako niedojrzałych i nie mających nic do powiedzenia, nagle zaczynają mieć coś do powiedzenia i - co gorsza - niekiedy mają rację. :duda:


  • 2

#129 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2016 - 10:20

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Nie obiecywałem niczego wklejać.


  • 0

#130 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 10:29

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

niekiedy mają rację


chciałbym się móc o tym przekonać, młody się odgraża że miał listę petard, ale jej nie pokazał.

o moich z kolei wypowiedział się krytycznie.

jeżeli dyskusja wygląda tak niesymetrycznie to trudno uwierzyć w tę "niekiedy rację", musiałbym ją przyjąć jako dogmat.
  • 0

#131 fingus Napisany 04 kwietnia 2016 - 10:33

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Daj spokój już z tym protekcjonalnym traktowaniem. "Młody", "stary", w internecie wszyscyśmy równi. ;)


  • 0

#132 Schrodinger Napisany 04 kwietnia 2016 - 10:37

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

typowy prawak, tylko podziały mu w głowie!


  • 0

#133 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 11:13

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Daj spokój już z tym protekcjonalnym traktowaniem. "Młody", "stary", w internecie wszyscyśmy równi. ;)


W starości najbardziej bolesne jest to [...]


to wszyscy jesteśmy równi, czy wszyscy są równi a ja - stary? ;)

nadal czekam na listę, która pozwoli mi poczuć, że ktoś moze być rozczarowany tą generacją a z czułością rozpamiętywać tę poprzednią akurat.
  • 0

#134 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2016 - 11:27

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Anno domini 2007 - rok po premierze PS3 i Wii, 2 lata po premierze X360. Mamy nowe IP, gry których poprzednia generacja nijak by nie pociągnęła: m.in. Bioshock, Mass Effect, Uncharted, Assassin's Creed (mimo że crap, ale technicznie cudo w tamtym czasie), Gears of War, COD4 poza tym na Wii: Mario Galaxy, Metroid 3.

 

Na currenty po 2 latach mieliśmy Wiedźmina 3 i Bloodborne, który w sumie jest Soulsami, reszta to crossgeny (MGSV, Alien), remastery albo gierki tkwiące w poprzedniej generacji z lepszą tylko grafiką (Fallout 4, Batman, Asasyny), a Nintendo praktycznie nie istnieje.


  • 0

#135 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 12:14

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Anno domini 2007 - rok po premierze PS3 i Wii, 2 lata po premierze X360. Mamy nowe IP, gry których poprzednia generacja nijak by nie pociągnęła: m.in. Bioshock, Mass Effect, Uncharted, Assassin's Creed (mimo że crap, ale technicznie cudo w tamtym czasie), Gears of War, COD4 poza tym na Wii: Mario Galaxy, Metroid 3.
 
Na currenty po 2 latach mieliśmy Wiedźmina 3 i Bloodborne, który w sumie jest Soulsami, reszta to crossgeny (MGSV, Alien), remastery albo gierki tkwiące w poprzedniej generacji z lepszą tylko grafiką (Fallout 4, Batman, Asasyny), a Nintendo praktycznie nie istnieje.


patrzę na to inaczej, każda z tych które wymieniasz też ma jakieś poprzednie wcielenia.

bioshock - popłuczyny po genialnym system shock
uncharted - tomb raider z innym bohaterem
assassin's creed - gta w nowych szatach
itd itp.

wydaje mi się zwyczajnie że jak masz teraz dwadzieścia parę lat, a poprzednia generacja trwała 7, to przypadała akurat w taki Twój "złoty czas grania", czas kiedy grałeś najbardziej świadomie, a równoczesnie miałeś na to najwięcej czasu w życiu i już nigdy więcej tyle czasu nie będziesz miał.

dla mnie poprzednia generacja nie różni się od akualnej tym ile czasu poświęcam na granie, więc oceniam obie podobnie.

popatrz na takiego fingusa, jego złoty czas to rok 1994, kiedy dobiegał trzydziestki i dziś upierałby się że to wtedy skończyło się granie, a zaczęło dreptanie w miejscu i remastery.
  • 1

#136 twilitekid Napisany 04 kwietnia 2016 - 12:44

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Coś w tym jest - to były studia, czyli więcej czasu i pierwsza praca, czyli więcej kasy na gierki :).

Jednak wg mnie upraszczanie rzeczywistości do AC = takie GTA w innych realiach to już mocna przesada. Popatrz jak wyglądało ostatnie GTA na 6 generację (San Andreas) a jak Asasyn. Ba, przecież to w ogóle inne gry, jak to porównać... Uncharted i TR to też zupełnie coś innego.


  • 0

#137 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 13:32

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Jednak wg mnie upraszczanie rzeczywistości do AC = takie GTA w innych realiach to już mocna przesada. Popatrz jak wyglądało ostatnie GTA na 6 generację (San Andreas) a jak Asasyn. Ba, przecież to w ogóle inne gry, jak to porównać... Uncharted i TR to też zupełnie coś innego.


wiem że upraszczam, chodzi o perspektywę. ta generacja nie jest inna od poprzedniej, co 2-3 miesiące wychodzi jakaś petarda, w poprzedniej było podobnie.

z drugiej strony, taki wiedźmin 3 to jest gra bez precedensu, dla mnie - bez wątpliwości - najlepsza gra w jaką grałem w życiu i nie zamieniłbym jej na żadną inną grę z żadnej poprzedniej generacji.
  • 0

#138 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2016 - 13:33

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

 co 2-3 miesiące wychodzi jakaś petarda, w poprzedniej było podobnie.

 

Podaj tytuły, bo nie wiem czy to troll czy tak na serio


  • 1

#139 fingus Napisany 04 kwietnia 2016 - 13:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Rok 94 przyniósł światu wiele znakomitych tytułów, ale daleki jestem od nie doceniania lat późniejszych (albo i wcześniejszych). :sir: W tej branży bywają lata tłustsze i chudsze, a pierwsze lata tej generacji wcale nie należą do wybitnych. Gdyby Destiny nie przyszło i nie uratowało konsolowego grania, moje PS4 skończyłoby tak jak WiiU - kurząc się na szafie. A i potem kilka wysoko ocenianych i mocno hajpowanych tytułów solidnie mnie zawiodło. Poprzednia generacja to był rozkwit giereczek AAA i pojawienie się kilku świetnych IP, teraz nie jest aż tak kwitnąco, ale za to indyki mają się nieźle, powstaje tu więcej ciekawych rzeczy niż w studiach AAA. Może więc faktycznie branża upada? Starzy wymrą, Ubisofty, Activisiony czy Nintenda odejdą w niesławie, etc., a nastaną czasy "gamers for gamers"? I'm ok with that. :cf:

 

Są jeszcze takie dwa problemy postrzegania świata gier. Pierwszy to generacyjność konsol. Pod koniec zeszłej każdy pewnie miał ograną stertę świetnych tytułów (i być może wcale nie mniejszy backlog giereczek może nie tak świetnych, a może nawet i świetnych, ale takich na które nie starczyło czasu, bo człowiek był zajęty czymś innym, być może nawet czymś głupim jak np. próbami grania w Assassins Creed 3). No i przychodzi ta nowa generacja, i niesie nam trzy potencjalnie interesujące tytuły. Z których jeden zostaje przełożony na "za dwa lata", a drugi okazuje się przehajpowanym crapem. Stąd może brać się zawód. Ale ocenianie jedną miarą jednej generacji po zakońćzeniu a innej na starcie jest nie fair.

 

Rzecz druga - owszem, branża giereczkowa kręci się w kółko i robi ciągle to samo, kolejne części zawsze tego samego. Stąd słuszne wrażenie, że o rety, ciągle nic nowego. Czasem dostrzeże się to prędzej, czasem później. I dla jednego nie jest to problemem i każda kolejna poracja tego samego bardzo go ucieszy, a inny będzie się krzywił i zgrzytał, że coś mu tu nie pasuje, że już raz się w tej rzece kąpał i za trzecim razem dowcip już tak nie bawi. A skrajnych wypadkach można nawet obrazić się na giereczkę bo ma tytuł podobny do takiej jednej, w kórą kiedyś graliśmy i ona - o tak, ona to była extra, nie to, co wychdozi teraz, nawet nie będę jej tykał. :olo:


  • 2

#140 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 14:54

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

co 2-3 miesiące wychodzi jakaś petarda, w poprzedniej było podobnie.

 
Podaj tytuły, bo nie wiem czy to troll czy tak na serio


Bloodborne
Dying Light
Witcher 3
Fallout 4
MGS V
Dragon Age: Inq
Batman: Arkham Knight
Destiny
Division
Watch Dogs
Until Dawn
dwa Far Crye
dwa Asasyny
ze dwa CoDy

a wymieniam tylko gry AAA z oceną > 75%

nawet forumowicze praktycznie śpiący przy konsoli nie dają rady ogrywać wszystkiego, a co dopiero ktoś tyle grający co ja.
  • 3

#141 Stan Napisany 04 kwietnia 2016 - 15:11

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Bloodborne

Until Dawn

 

Lista wygląda ciekawie po wycięciu multiplatfrom. ;) 


  • 0

#142 torq314 Napisany 04 kwietnia 2016 - 15:13

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Bloodborne
Until Dawn

Lista wygląda ciekawie po wycięciu multiplatfrom. ;)


w tym wątku nie adwokatuję żadnej konkretnej platformy, mówimy o aktualnej generacji w odniesieniu do poprzedniej, tu pecety są moimi przyjaciółmi ;)
  • 0

#143 Stan Napisany 04 kwietnia 2016 - 15:16

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

A no i taki Watch Dogs to crossplatform imo bardziej poprzednia niz obecna generacja. 


  • 0

#144 xell Napisany 04 kwietnia 2016 - 16:10

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

IMO obecnie bardzo mocne jest to, że została przywrócona klasa deweloperów średniej wielkości, tych o rozmiarze 30-60 osób, którzy tworzą gry z konkretnymi zamiarami, próbujący specyficznych konceptów bardziej niż celujących w jak największą publikę. W poprzedniej generacji wydawy trzymali branżę za mordę i wszyscy jednocześnie się przerzucili na produkcje o targecie >5mln sprzedanych egzemplarzy...


  • 4

#145 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2016 - 16:50

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

 

 

co 2-3 miesiące wychodzi jakaś petarda, w poprzedniej było podobnie.

 
Podaj tytuły, bo nie wiem czy to troll czy tak na serio

 


Bloodborne
Dying Light
Witcher 3
Fallout 4
MGS V
Dragon Age: Inq
Batman: Arkham Knight
Destiny
Division
Watch Dogs
Until Dawn
dwa Far Crye
dwa Asasyny
ze dwa CoDy


a wymieniam tylko gry AAA z oceną > 75%

nawet forumowicze praktycznie śpiący przy konsoli nie dają rady ogrywać wszystkiego, a co dopiero ktoś tyle grający co ja.

 

 

:reggie:

 

Oddałbym wszystkie pogrubione gry za jedną nowość w stylu Mass Effect.

 

Jak na razie na PS4 pozamiatał mną tylko Wiedźmin. Na Wii po roku miałem już Twilight Princess, Mario Galaxy, Metroida Prime 3.
 

Xboksa kupiłem w 2008 roku. Na starcie miałem już GTA IV, Mass Effect i Gears of War. Wszystkie te gry były na swój sposób rewolucyjne.


  • 0

#146 Sotaku Napisany 04 kwietnia 2016 - 17:05

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 682 Postów:
Gdzie jest Killzone :olo:
  • 0

#147 oranje Napisany 04 kwietnia 2016 - 17:21

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Wy nie macie w co grać, a ja zastanawiam się jakie gry olać w najbliższym czasie, bo za dużo dobrego wychodzi. 


  • 0

#148 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2016 - 17:23

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ja też mam obecnie napoczęte z 5 gier, a na dysku czeka kolejne 10.

 

Ale żadna z tych gier to nie jest Mass Effect.


  • 1

#149 oranje Napisany 04 kwietnia 2016 - 17:25

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Był by nowy ME to i tak poczekałbym aż stanieje ostro. Szkoda kasy na średniaka.


  • 0

#150 Sotaku Napisany 04 kwietnia 2016 - 17:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 682 Postów:
Ja mam tego niezliczoną ilość. Do tego nie przeszkadza mi granie na ps3...dla mnie na rok wszyscy mogliby pojechać na urlop :olo:
  • 0