Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za młodzi na sen, za starzy na gry


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
254 odpowiedzi na ten temat

#181 torq314 Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:08

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Czepianie się czepialstwa i protekcjonalne traktowanie protekcjonalizmu to wygląda jak książkowa zasada lustra.

Z Tobą jest tak że jesteś taki sam jak wszyscy ale wydaje Ci się że tak nie jest ;)
  • 0

#182 tomasz Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:17

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:

Fingus przeżywa kryzys wieku średniego. Założę się, że jeździ nawet kabrioletem w driveclubie.


  • 1

#183 Mateo Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:18

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Myle że nostalgia w połączeniu z żalem powoduje takie posty w tym temacie. :)


  • 0

#184 torq314 Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:18

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
O tym jest ten temat :tak:
  • 0

#185 Mateo Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:25

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Ciężko jest lekko żyć. ;)


  • 0

#186 filip Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:26

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Akurat po fingusie kryzysy wieku sredniego nie dostrzeglem ani razu.

Ale co ja tam wiem - jak na razie nie jezdze samochodem w ogole, nie mowiac o czerwonym sportowym kabriolecie, a moja druga zona to pewnie nawet do podstawowki jeszcze nie chodzi :dunno:

Ten post był edytowany przez Filipeniek dnia: 05 kwietnia 2016 - 19:33

  • 0

#187 Mateo Napisany 05 kwietnia 2016 - 19:29

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Wole pojeździć starszym Oplem niż nowym, bo tak.. :D tak btw


  • 0

#188 Tawotnica Napisany 05 kwietnia 2016 - 20:56

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Nawiązując do dyskusji Gen 7 vs. Gen 8, nasuwa mi się parę argumentów czemu przez tak różowe okulary patrzymy na G7:

- skok między 6 -> 7 był większy
- a przejście między generacjami zdawało się trwać krócej
- nowe IP zostały przyjęte z większym entuzjazmem zarówno przez prasę jak i graczy
- platform-holderzy mieli mocniejszy okres
- było mniej sytuacji (albo nie były tak nagłaśniane i dyskutowane) w których gry ukazywały się niekompletne

Już nawet nie chodzi o skok graficzny, ale rozgrywka sieciowa, dostosowanie shooterów do konsol i mieszanie ich z każdym możliwym gatunkiem robiły imo większe wrażenie niż dzisiejsze MMOFPS czy robienie z wszystkiego open-worldów i nagrywanie filmików. Co za tym idzie nowe IP (np. Gearsy, Dead Space) zostały bardzo ciepło odebrane i zapamiętane. 

 

Cross-geny to zmora currentów, bo jeszcze grubo w 2015 mieliśmy MGSa i Tomba na PS3 czy X360, co utrudniało uznanie G8 jako właściwie rozpoczętej, hulającej na pełnych obrotach. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale nie pamiętam głosów "meh, wychodzi też na PS2" z poprzedniej generacji. 

 

Fiaska takie jak Driveclub, port Batka na PC (albo ogólnie kiepska optymalizacja gierek na launch) czy wrzucanie contentu metodą kroplówkową jak Splatoon czy niedawno Street Fighter V też zrobiły swoje, żeby nie przysporzyć obecnej generacji najlepszej renomy.

 

Do tego dochodzi słabsza forma 1st party Sony i MS, co składnie przedstawia artykuł wrzucony przez Nexusa. Takie Mario Galaxy czy Metroid Prime 3 od Nintendo w ciągu dwóch lat to też inny kaliber niż 3D World albo DKC Tropical Freeze.

 

Mimo tego ciężko się nie zgodzić ze Spuczanem czy Torqiem, że machina AAA chodzi naoliwiona, aż miło. Przecież w zeszłym roku mieliśmy miesiąc w miesiąc: Dying Light, Order, Bloodborne, Mortal, Wiedźmin, Batman i równie mocną końcówkę z Forzą, Tombem, Battlefrontem czy Xeno. 2016 zaczął się od SFV i Division a w natarciu następne Dark Souls i Uncharted.

 

Pomiędzy tym więcej średnio budżetowych produkcji o czym pisał Xell i ogromna oferta cyfrowa, PC jako poważna alternatywa do konsol (kto nie chciałby zagrać w XCOM2 albo PoE niech pierwszy rzuci kamień). Teraz to porównajcie do raczkującego XBLA i majtania wiilotem w kręgle, jeśli nie siadł ci taki Mass Effect czy inny przehajpowany kraszer.  

 

 


  • 0

#189 Nexus Napisany 05 kwietnia 2016 - 21:32

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Dochodzi jeszcze jeden drobiazg który może wpływać na odbiór tej generacji - poprzednio dla wielu to był jednocześnie przeskok w erę HD. Czyli nie tylko przeskok z PS2/ Xboxa na PS3/360 był większy niż obecny ale oznaczał też początek ery HDTV. Podobnych wrażeń teraz już nie ma i nawet ten PS4k (jeśli faktycznie o to w tym chodzi) tego nie zmieni bo jednak przeskok w 4k nie będzie już tak spory.
  • 0

#190 Mateo Napisany 06 kwietnia 2016 - 19:32

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Sony idzie w kaski, Majkro ujednolica platforme, Nina pewnie też tak zrobi. Chuj z tym i tak gry będą najważniejsze!!


  • 0

#191 Danteusz Napisany 06 kwietnia 2016 - 21:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Dochodzi jeszcze jeden drobiazg który może wpływać na odbiór tej generacji - poprzednio dla wielu to był jednocześnie przeskok w erę HD. Czyli nie tylko przeskok z PS2/ Xboxa na PS3/360 był większy niż obecny ale oznaczał też początek ery HDTV. Podobnych wrażeń teraz już nie ma i nawet ten PS4k (jeśli faktycznie o to w tym chodzi) tego nie zmieni bo jednak przeskok w 4k nie będzie już tak spory.

Dużego przeskoku już nigdy nie będzie, bo zaczęło być widoczne prawo malejących przychodów - trzeba włożyć coraz więcej mocy aby uzyskać trochę lepszy efekt. Do tego CPU znacznie spowolniły rozwój z powodu zbliżenia się do fizycznych możliwości krzemu (GPU jeszcze mają miejsce do przyspieszenia). Patrząc na The Order czy Battlefront wydaje się że do Pixara już niedaleko, ale skok wydajnościowo potrzebny do uzyskania takiej jakości w realtime jest kolosalny. Dlatego też ukrócenie generacyjności konsol ma coraz więcej sensu, skoro i tak następna generacja nie zrobiłaby o wiele większego wrażenia niż PS4,5
  • 0

#192 Mateo Napisany 06 kwietnia 2016 - 21:37

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Dlaczego tak w sumie nagle giganty gejmingu poszli w gogle? Naturalny rozwój, i przyszłośc, czy skok na bank? :\


  • 0

#193 Spuczan Napisany 06 kwietnia 2016 - 21:41

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Ponieważ giganty muszą szukać cały czas nowych nabywców. Takich którzy nie skusili się na granie na PS4/XO/WiiU/PC lub takich co to szukają niu&fresz ekspiriens.


  • 0

#194 Mateo Napisany 10 kwietnia 2016 - 11:58

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Fakt DooM 3 na Oculusie to musi być miazga, ale jeden ptaszek wiosny nie czyni.


  • 0

#195 Kazuo Napisany 30 sierpnia 2016 - 22:02

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No właśnie nie. Jak ktoś jara się grą która od samego początku zapowiadała się na crapa (bo nie czarujmy się, ale te cuda na patyku, które nam obiecano, nie miały szans się ziścić) i już pierwsze opinie to potwierdzały, a później było tylko gorzej i mimo to gość kupił ten szajz, a następnie męczył się z nim kilkanaście godzin, to raczej nie szanuje swojego wolnego czasu.


  • 0

#196 Schrodinger Napisany 31 sierpnia 2016 - 09:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Tak mnie natchnęło po NMS.

W tej generacji tylko dwie giereczki mną porwały, poszarpały, zgwałciły i wciągneły. Destiny i Wiedźmin 3. Ten pierwszy perfekcyjnym gunplayem, pełną kontrolą nad postacią i zajebiście zrobionym multi. Początkowo wszyscy uważaliśmy że to takie biedniejsze Borderlandsy, bo mniej broni, bo nie ma losowych broni, bo nie ma otwartego świata. Dopiero potem do mnie doszło że to są lepsze Borderlandsy, strzelanie było perfekcyjne, kooperacja w misjach do tego stworzonych i rajd sprawiały że to była nowa jakość w giereczkach wideło.

Wiedźmin 3 przytłoczył mnie ogromem świata, dbałością o szczegóły i genialnymi dialogami. Fabuła zaszła na dalszy tor, tutaj to świat grał pierwsze skrzypce. Każdy quest miał własną historię, może i krótką, ale miał, można to spłycić i powiedzieć że każdy quest to bieganie na zmysłach Wiedźmina po śladach i walka. Ale historia, dialogi, voice acting były do każdego z nich, nic mnie tak nie wkurwia jak puste questy z generatora, tutaj tego nie było.

I teraz mam problem bo na każdą grę patrzę przez pryzmat tych dwóch produkcji. Torq (bez hejtu) patrzy na NMS i widzi kłantyliony możliwości, zbieranie, strzelanie, podróżowanie. Ja widzę tragiczny gunplay, beznadziejną kontrolę nad postacią, nudny grind i zero fabuły. Ktoś inny patrzy na Deusa jaki to on nie dojrzały, jaki fajny, a ja widzę że dialogi i voice acting zasysa na całej linii jeśli porównamy to do Wiedźmina.

Ostatnio bardziej cieszyły mnie indyki za 40 zł jak Titan Souls czy Hyper Light Drifter, które nie próbowały udawać czegoś większego, tylko skupiały się na samym gameplayu, prostym, ale nie prostackim. I teraz dochodzi do tego że sprzedałem NMS, a bardziej od Deusa chcę odpalić Wiedźmina którego mam zaczętego na NG+ na najwyższym poziomie żeby wbić platynkę.

I pomyśleć że dawno temu katowałem parę miesięcy demka z CDA :(
  • 3

#197 Hellmans Napisany 31 sierpnia 2016 - 09:18

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

To chyba dobrze, słabe gry możesz po kilku godzinach spłukać w kiblu i skupić się na tych dobrych (jak Overwatch :cf: ). 


  • 0

#198 filip Napisany 31 sierpnia 2016 - 09:19

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

To graj w D i Wiedźmaka :dunno: A jak Cię natchnie na coś innego, to pograsz w coś innego.

 

Albo i nie :dunno:

 

Stosunkowo niedawno przerwałem soulsowy cug trwający kilka miesięcy (bądź kilkaset godzin przed konsolą). Bloodborne'a poznałem lepiej niż jakąkolwiek grę od czasów Black Isle. I to nie tylko grając ale także czytając i oglądając opracowania na yt. I już pomału rośnie we mnie chęć powrotu do dalszej walki z BL4 challenge. I zaczynam się tym jarać :banderas:

 

I wcale mi ta monotematyczność nie przeszkadzała. Nie ma sensu się do niczego zmuszać czy gonić za hajpem. 

 

Inną sprawą jest, że traktowanie D czy Wiedźmaka jako punkt odniesienia do zupełnie innych gier nie pozostawia im nawet szans. Jeszcze inną sprawą jest, czy warto dawać szansę innym gierkom, jeżeli zwyczajnie nie masz na to ochoty


Ten post był edytowany przez Filipeniek dnia: 31 sierpnia 2016 - 09:20

  • 0

#199 fingus Napisany 31 sierpnia 2016 - 09:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Dooma jeszcze sprawdź, szczelanie zupełnie nie jak w mesyjaszu, ale mi podszedł bardzo. :banderas:
  • 0

#200 Schrodinger Napisany 31 sierpnia 2016 - 11:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Doom stoi widzę po 120 na allegro, ciągle za drogo
  • 0

#201 burnstein Napisany 31 sierpnia 2016 - 11:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Obadaj betkę Nioh, kilka godzin rewelacyjnego swordpleju dostępne do 6.09.


  • 0

#202 Schrodinger Napisany 31 sierpnia 2016 - 11:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
jak tak samo nudne i powolne jak Solsy? bo nie wiem czemu ale Solsy mnie nudzą po chwili a taki Bloodborne wciągnął mnie do tego stopnia że zaorałem tam ze 100h, walnąłem platynę i grało się zajebiście
  • 0

#203 bartezoo Napisany 31 sierpnia 2016 - 13:11

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Tutaj nie ma się nad czym rozwodzić, po prostu te generacja nie obfituje w genialne gry i serie. Jest zaledwie poprawnie, ot kilka niezłych sequeli, ale nic wbijącego się w czaszkę a wszystko to wina gier nastawionych na multiplayer gdyby nie gówniany online w GTA V, który wypalił to pewnie już niebawem moglibyśmy się doczekać chociażby singlowego DLC albo zapowiedzi RDR 2 czy VI a tak? Ch,uja wiadomo czy na PS4 w ogóle wyjdzie jakaś nowa gra Rockstara.
  • 0

#204 burnstein Napisany 31 sierpnia 2016 - 13:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

jak tak samo nudne i powolne jak Solsy? bo nie wiem czemu ale Solsy mnie nudzą po chwili a taki Bloodborne wciągnął mnie do tego stopnia że zaorałem tam ze 100h, walnąłem platynę i grało się zajebiście

Jest dynamiczniej niż w Soulsach, znawcy twierdzo, że tak nawet trochę w stronę Ninja Gaiden, ale nie grałem więc nie wiem.

Łap filmik typa z fpe.


  • 0

#205 Schrodinger Napisany 31 sierpnia 2016 - 13:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
fajne, zalatuje imo onimusha nieco, a to dobrze, ale po co grać w bete? :(
  • 0

#206 burnstein Napisany 31 sierpnia 2016 - 13:44

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Żeby potę nie wyp*erdolić 250 na premierę i stwierdzić, że jednak za trudne i w ogóle to nie to. Polecam jednak trochę się betką pobawić.

 

Zresztą, jeśli przejdziesz betę to dostajesz za darmo jakieś DLC, nie wiadomo co tam będzie, pewnie jakieś pierdoły, ale kto wie, tak czy siak, zawsze coś.


  • 0

#207 Spuczan Napisany 31 sierpnia 2016 - 14:42

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Zakupy dla dzieci przez internet powinny być zabronione.


  • 0

#208 fingus Napisany 31 sierpnia 2016 - 15:29

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Doom stoi widzę po 120 na allegro, ciągle za drogo


A co za różnica ile kosztuje? Kupujesz za X, sprzedajesz za X minus 20, jak zawsze. ;)
  • 0

#209 Schrodinger Napisany 31 sierpnia 2016 - 15:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
mam swoje zasady! a poza tym nie chce mi się w niego grać
  • 0

#210 fingus Napisany 31 sierpnia 2016 - 15:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
No jak się nie chce to nie ma rady. :dunno:
Spoiler

  • 0