Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za młodzi na sen, za starzy na gry


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
254 odpowiedzi na ten temat

#211 twilitekid Napisany 31 sierpnia 2016 - 17:07

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Spuczan, gratuluje nadnaturalnych zdolnosci, ktore pozwalaja Ci na stwierdzenie przed kupnem, ze gra bedzie Ci w 100% odpowiadac.
  • 0

#212 Kazuo Napisany 01 września 2016 - 04:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak się nie ma 100% pewności, to się nie kupuje na premierę, tylko czeka na pierwsze recenzje. Trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby dać ponad 2 stówy za grę, która równie dobrze może okazać się crapem i to jeszcze cyfrówkę, której nie ma później jak odsprzedać.


  • 0

#213 filip Napisany 01 września 2016 - 05:42

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Mi bardzej szkoda byloby czasu produkowac sie w temacie o grze, ktorej tak nie cierrrrpie, i w ktora nie mam najwyrazniej zamiaru zagrac nigdy.

Nie przeszkadzajcie sobie, moze ktos jeszcze powie na co dwie stowy wydac mozna, a na co tylko jezeli ma sie nie po kolei w glowie :tak:
  • 0

#214 Schrodinger Napisany 01 września 2016 - 08:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Nie pierwszy raz jak Kazuo coś hejtuje z taką pasją ;)
  • 0

#215 fingus Napisany 01 września 2016 - 08:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
100% pewności nie oznacza 100% racji. Może miał 100% pewności, a dopiero potem okazało się, że był w błędzie? ;)
  • 1

#216 Kazuo Napisany 01 września 2016 - 08:58

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

100% pewności nie oznacza 100% racji. Może miał 100% pewności, a dopiero potem okazało się, że był w błędzie? ;)

 

No to ma teraz nauczkę, żeby nie być już taki pewny na przyszłość i nie wierzyć na słowo w każdy marketingowy bullshit.


  • 0

#217 Hellmans Napisany 01 września 2016 - 09:32

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

moze ktos jeszcze powie na co dwie stowy wydac mozna, a na co tylko jezeli ma sie nie po kolei w glowie :tak:

 

Na dziwkę.


  • 0

#218 filip Napisany 01 września 2016 - 09:35

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Można na dziwkę czy tylko jak sie ma nie po kolei we łbie?


  • 0

#219 Hellmans Napisany 01 września 2016 - 09:36

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Jak się ma po kolei. Ci nienormalni mają dziewczyny/żony.


  • 1

#220 bartezoo Napisany 01 września 2016 - 10:22

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Jak się nie ma 100% pewności, to się nie kupuje na premierę, tylko czeka na pierwsze recenzje. Trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby dać ponad 2 stówy za grę, która równie dobrze może okazać się crapem i to jeszcze cyfrówkę, której nie ma później jak odsprzedać.


Ja tam to rozumiem, też zawsze staram się przemyśleć zakup ale nie każdy posiada zimną głowę i impulsywny zakup zdarza mi się rzadko zwłaszcza czegoś czego nie mógłbym zwrócić. W sumie fajnie gdyby na psnie też były refundy jak na steamie.
  • 0

#221 burnstein Napisany 01 września 2016 - 12:58

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 127 Postów:

Każdemu zdarzają się błędy, ja na przykład kupiłę remasterek GTAV za ponad 2 stówki, moja wtopa dziesięciolecia :dunno:


  • 0

#222 ACZ Napisany 01 września 2016 - 19:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Jedyny pewniak jaki można brać w ciemno to The Last Guardian.


  • 1

#223 Tawotnica Napisany 02 września 2016 - 15:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

I teraz mam problem bo na każdą grę patrzę przez pryzmat tych dwóch produkcji. Torq (bez hejtu) patrzy na NMS i widzi kłantyliony możliwości, zbieranie, strzelanie, podróżowanie. Ja widzę tragiczny gunplay, beznadziejną kontrolę nad postacią, nudny grind i zero fabuły. Ktoś inny patrzy na Deusa jaki to on nie dojrzały, jaki fajny, a ja widzę że dialogi i voice acting zasysa na całej linii jeśli porównamy to do Wiedźmina.
 

 

to mi się wydaje zupełnie normalne i logiczną konsekwencją grania w dużą ilość gier. Im większy bagaż doświadczeń tym bardziej krytyczne spojrzenie na nowe tytuły, szczególnie jeżeli jest się w miarę świeżo po kraszerach, które zrobiły duże wrażenie i wybiera się podobne gry jako następne w kolejce. Powtarzam jak mantrę, że trzeba pielęgnować swoją zajawkę jak się jest power gamerem.

 

Dla mnie działa dobieranie gier na zasadzie kontrastu, zarówno pod względem rozgrywki jak i klimatu. Jak rzygam tęczą po kolorowych platformówkach Nintendo, to się biorę jakiegoś ponurego FPSa a la Doom. Następnie, naoglądawszy się rozbryzgujących flaków demonów sięgam po ckliwego jPRGa. Dłuższe paro-dziesięciogodzinne tytuły przegryzam indykami bądź retro. Przejście z 3D to 2D też zawsze godne polecenia, szczególnie po rozbudowanych grach akcji i/lub open-worldach. Dlatego pewnie taki Hyper Light Drifter dostarczał ci ostatnio więcej funu niż większe, bardziej hajpowane gierki.  

 

Solidny dwuprzyciskowiec, gry arcade pozwalają imo zresetować mózg z wyuczonych poprzednią grą nawyków. Przykładowo na mylące się schematy sterowania jak pyka się jednego cover shootera za drugim parę godzin jakiegoś shmupa albo platformówki pomiędzy działa cuda. 

 

Nie jest to oczywiście panaceum na znużenie gatunkiem czy porównywanie do kamieniów milowych branży, bo niektóre gry będą po prostu krapami i nie warto się w nie angażować. Nowy Deus mnie też po prologu i połażeniu chwilę po Pradze odrzucił, bo jest tak samo drętwy jak HR, więc odłożyłem na półkę i wrócę zobaczyć czy się coś zmieniło jak zacznę znowu wymiotować tęczami po Dragon Queście :dunno:


  • 0

#224 lukaszSA Napisany 02 września 2016 - 16:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

 


Jak rzygam tęczą po kolorowych platformówkach Nintendo, to się biorę jakiegoś ponurego FPSa a la Doom. Następnie, naoglądawszy się rozbryzgujących flaków demonów sięgam po ckliwego jPRGa. Dłuższe paro-dziesięciogodzinne tytuły przegryzam indykami bądź retro.

 

A to wszystko w ciągu jednego dnia :olo:


  • 6

#225 Danteusz Napisany 03 września 2016 - 10:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Lukaszasa :olo:

Mam system podobny do Tawotowego, ale bardziej rozbudowany. Zazwyczaj mam rozgrzebane 3-4 gry. Pierwsza to taka w którą gram razem z żoną (ostatnio Divinity) albo taką którą żona lubi oglądać jak ja gram (Alien Isolation, Uncharted 4). Druga to taka w którą gram samemu na telewizorze, i tu wchodzi mieszanie klimatów: ostatnio skończyłem powolne i poważne Demon's Souls na kilkadziesiąt godzin, potem szalony, zręcznościowy Twisted Metal, którego fabuła zajęła 6 godzin, a teraz gram w pierwsze Kingdom Hearts. Do tego dochodzi jedna gra mobilna, po skończeniu Baldur's Gate 2+ToB na iPhone zacząłem grać w Freedom Wars na Vicie. Czasem też przechodzę coś z synkiem (Lego Harry Potter, różne Mario), ale jak jest pogoda to on siedzi na placu zabaw, więc tylko zimą gram z nim dłużej. Dzięki takiemu systemowi mam w co grać niezależnie od warunków w jakich się znajduję, jednocześnie nie dewastując życia rodzinnego ;)
  • 0

#226 Godot Napisany 12 stycznia 2017 - 20:35

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Kurde, promocja zacna, ale czemu nie cyfra :(
  • 0

#227 Daddy Napisany 12 stycznia 2017 - 23:34

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Kurde, promocja zacna, ale czemu nie cyfra :(

 

Nie masz nawet czasu wstać raz na kilka godzin zmienić płytę w napędzie? :cf:


  • 0

#228 Godot Napisany 12 stycznia 2017 - 23:38

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie chce mi się dla jednego czy dwóch wyścigów płytami żonglować
  • 0

#229 fingus Napisany 12 stycznia 2017 - 23:42

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
W pełni rozumiem. Są gry, które nie służą do "przechodzenia", tylko odpalenia raz na jakiś czas na jednego nightfalla - takie lepiej mieć w cyfrze, aby zawsze był pod ręką.

Spoiler

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 12 stycznia 2017 - 23:43

  • 0

#230 Godot Napisany 12 stycznia 2017 - 23:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dokładnie. Dlatego takie Diablo też kupiłem w cyfrze a płytę sprzedałem
  • 0

#231 Daddy Napisany 12 stycznia 2017 - 23:50

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Spoiler

 

Jak to pisałem to pomyślałem, że ktoś znowu tak to odbierze :olo:


  • 0

#232 kowal Napisany 13 stycznia 2017 - 09:37

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

możecie się śmiać ale wczoraj jak skończyłem Infamous to miałem w planie pojeździć w Driveclub. niestety młody podmienił wcześniej płytę w napędzie, ponad metr do konsoli + czynność wymiany płyty, szybka kalkulacja... i odpaliłem Dead Nation :ftopa:


  • 0

#233 Schrodinger Napisany 13 stycznia 2017 - 09:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
niestety mam to samo, jak pomyślę że muszę zmieniać płytę to po prostu nie chce mi się grać i odpalam coś z dysku
  • 0

#234 Pawlik Napisany 13 stycznia 2017 - 09:59

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
A myślałem, że tylko ja jestem tak zjebany :(
  • 0

#235 Shinigami Napisany 13 stycznia 2017 - 10:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Płyty jak płyty, czasami zmienić trzeba, ale zgadzam się, że są gry, które po prostu lepiej mieć cyfrowo, bo ma się jakąś ochotę w nie zagrać, ale nie chciałoby się po to specjalnie wstawać do konsoli i grzebać w pudełkach.

Overwatch tylko cyfrowo.


  • 0

#236 Daddy Napisany 13 stycznia 2017 - 12:24

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Ja pi3rdolę, co za lenie! :trup:


  • 4

#237 Pico Napisany 13 stycznia 2017 - 12:50

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Wy na poważnie tak argumentujecie, z tym "nie chceniem się", by wstać do wymiany płyty? Lol nad lole!
  • 0

#238 fingus Napisany 13 stycznia 2017 - 12:57

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Daddy w trakcie jednego raidu cztery razy przenosi konsolę z pokoju do pokoju (lub korytarza), a wam się nie chce raz schylić po płytkę? Lenie!
  • 0

#239 Godot Napisany 13 stycznia 2017 - 13:12

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jak mam 20 min no do wyjścia i w tym czasie mogę pyknąć wyścig w Forzie, ALE muszę podejść do konsoli, otworzyć szafkę z grami, wyciągnąć pudełko, wyciągnąć płytkę z napędu schować pudełko, wyciągnąć pudełko z Forzą, włożyć płytę, zamknąć pudełko, schować, zamknąć szafę, usiąść - wszystko to zajmuje kilka minut to zwyczajnie zabraknie czasu na zagranie. Poza tym mam wtedy wrażenie, że robię czynności absolutnie niepotrzebne, co jest dla mnie frustrujące. Dlatego gry w które mogę sobie pograć kilka minut, czy tam godzinkę, a których nie sprzedam, bo będą mi służyły te kilkanaście miesięcy minimum, wolę mieć w cyfrze. Czyli wyścigi, Diablo, Gearsy, na przykład. Cyfrówki jeżeli są znacząco taniej niż pudełka też wolę w cyfrze.
  • 0

#240 Schrodinger Napisany 13 stycznia 2017 - 13:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
jak mam 20 minut to nawet nie odpalam konsoli, co to za barbarzyńskie, casualowe zwyczaje?
  • 2