Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupujemy notebooka


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
627 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość_Zero_* Napisany 16 stycznia 2008 - 18:07

Gość_Zero_*
  • Goście
Apple jest dobre tylko i wyłącznie w marketingu panowie ;)

A wracając do tematu, to od siebie mogę polecić IMB Thinka Pady, laptopy pancerne, wręcz nie do zdarcia :) Albo Compale przy których stosunek jakość cena jest fenomenalny, ale fakt, faktem trzeba samemu składać, no i jeśli ktoś szuka ładnego święcącego syfu to mu się nie spodoba. Ale za około 3000 zł można dostać model z Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB Ram, GF8600 GT i 120 GB dysk. O tym że puszczałem na nim CoD4 na max detalach nawet nie wspominam :)
  • 0

#32 piterekd Napisany 07 marca 2008 - 14:24

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Wiem, że Asusy są dobre, ale mam mocno ograniczone środki - 2k. W takiej cenie nie dostanę nic na D-C. Za to znalazłam FS Esprimo Mobile V5535, o takiego http://www.komputron... ... ,id,52509/
Tylko, że na Linuxie, czyli za mniejszą cenę.. I nie wiem co robić.

help!
  • 0

#33 Gość__* Napisany 23 marca 2008 - 21:01

Gość__*
  • Goście

ostatnio był konkurs z nagrodą pieniężną dla tego kto zainstaluje Windowsa na macu. Się udało...

To bylo pare lat temu :blah:
Bezproblemowo na Macach mozna zainstalowac Windowsa przy pomocy dostarczanego oprogramowania Boot Camp i przy starcie systemu wybierac Mac OS X lub Windows. Ewentualnie uruchamiac Windowsa przez maszyne wirtualna np. Parallels (sam tego uzywam) i traktowac Windows jako kolejne okno programu.

Apple jest dobre tylko i wyłącznie w marketingu panowie

Jak dla mnie komputery Apple sa balsamem na moje lenistwo... poniewaz
Odpalam, podlaczam - dziala.
Edytuje, konwertuje, wypalam - dziala.
Nie zastanawiam sie, jak, co gdzie i kiedy - po prostu to robie.
Mac jest piekny w swojej prostocie - bo po prostu dziala.
A moze to ja sie starzeje i zmieniaja mi sie priorytety.

Dla wszystkich poszukujacych idealnych rozwiazan DUZE :pijak:
  • 0

#34 Scorpio Napisany 23 marca 2008 - 21:05

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ja mam zakupionego ostatnio (kilka dni temu) Asus X50VL. Procek to Dual Core Duo T2310; ekran 15,4" WXGA z powłoką szklaną (refleksy małe a kolory piękne); 2 GB RAM; X2300 za grafikę i 120 GB dysku. Cena poniżej 2400 ... laptop nie do grania w nowe pozycje, a głównie do netu. I za tą cenę działa jak marzenie :)
  • 0

#35 piterekd Napisany 23 marca 2008 - 21:12

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Ja mam zakupionego ostatnio (kilka dni temu) Asus X50VL. Procek to Dual Core Duo T2310; ekran 15,4" WXGA z powłoką szklaną (refleksy małe a kolory piękne); 2 GB RAM; X2300 za grafikę i 120 GB dysku. Cena poniżej 2400 ... laptop nie do grania w nowe pozycje, a głównie do netu. I za tą cenę działa jak marzenie :)
_________________

Racja Asusy sa najlepsze!! :klaszcze: Mam swojego od września ubiegłego roku i San Andreas, Most Wanted, Juiced śmigają jak malowane :P Do dziś nie mam żadnego problemu z lapkiem a w surfowaniu po necie i oglądaniu filmów się sprawdza doskonale :D
  • 0

#36 Scorpio Napisany 23 marca 2008 - 21:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Racja Asusy sa najlepsze!

Właśnie kilka kolegów ma Asusy i śmiga na nich dość ostro i wymagająco (inna sprawa, że są one z wyższej półki), to i za tą cenę naprawdę długo się nie zastanawiałem. Zwłaszcza, że 6-letni Optimus ostatnio poszedł w piach.
  • 0

#37 piterekd Napisany 01 kwietnia 2008 - 14:26

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Wczoraj wieczorem miałem niezłego stresa, bo wróciłem pijany i wychodząc z pokoju do łazienki, nie zauważyłem że kabel od zasilacza mi się zaplątał pod nogi, no i idę i nagle trzask.. patrzę a laptop leży odwrócony na ziemi w pozycji: /\ tylko bardziej rozszerzonej. Podniosłem go. Postawiłem na stoliku, tam gdzie stał wcześniej i z duszą na ramieniu włączyłem. Działa!! Uff, było groźnie. Spadając musiał uderzyć o szafkę monitorem, bo na górnej krawędzi po lewej stronie widnieje czarne uszczerbienie na powierzchni srebrnej obudowy. Póki co od wczoraj nie odkryłem żadnego odchylenia w działaniu, więc sądzę że miałem wielkie szczęście. Wydarzenie to nauczyło mnie aby ostrożniej wstawać i przechodzić obok lapka i kabel od zasilacza zawinąłem przy samej krawędzi stołu, tak aby było bezpieczniej.
  • 0

#38 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2008 - 11:07

Gość__*
  • Goście
Witam,

Zamierzam kupić laptopa. Chcę podpiąć go do LCD i oglądać filmy HD z dysku, np. zrzucone z kamery HD. Nie będę na laptopie obrabiał filmów HD celem nagrania ich na nośnikach danych w formacie obsługiwanym przez odtwarzacze zewnętrzne (DVD, ...). Chodzi mi tylko o odtwarzanie z dysku. Interesuje mnie rozdzielczość 720p (w przypadku matryc LCD jest to 1366x768). Chciałbym, żeby laptop chodził płynnie przy takiej właśnie rozdzielczości filmów. Nie interesują mnie filmy Full HD (1920x1080), bo telewizor mam HD Ready.
Jaką powinien mieć taki laptop konfigurację? (procesor, karta grafiki, itp..). Może jakieś konkretne propozycje.

Dodatkowo:

- ekran max. 15.4"

- fajnie by było gdyby laptop miał wejście HDMI, chyba, że da się inaczej przesłać sygnał HD bez straty jakości (kabel DVI-HDMI?)

- będę korzystał również z internetu bezprzewodowego jak i przewodowego. Fajnie gdyby laptop posiadał również Bluetooth.

- kwota do wydania: im niższa tym lepsza pod warunkiem, że sprzęt będzie spełniał moje wymagania. Zależy mi jednak na markowym sprzęcie (Dell, Toshiba, HP, Acer, itp. Nie chcę LG)

- z drugiej strony sprzęt powinien być na tyle mocny, abym nie miał problemów z korzystaniem z Visty.
  • 0

#39 Gnato Napisany 08 sierpnia 2008 - 11:44

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Macki i tylko Macki. Mam MacBooka, wszystko śmiga. Pojęcie wirusów czy fire walli nie istnieje. Windows jest, jak potrzebuję to mogę używać jednocześnie z Leopardem (Pararells) albo samego. Działa ultra szybko.

Po kilku miesiącach z Leopardem nie jestem w stanie wrócić do Windowsa. Pomijam kwestię wykonania sprzętu, użyteczności czy designu. Masakruje. Dużo zajmuję się fotografią i obróbką zdjęć i do tego nie mam konkurencji. Napiszę tak: spróbujcie i tyle. Dla mnie to wymarzona maszyna i nie wyobrażam sobie przesiadki na nic innego.
  • 0

#40 Gość_Zero_* Napisany 08 sierpnia 2008 - 12:14

Gość_Zero_*
  • Goście
Carbon nie podałeś tylko najważniejszego elementu ... maksymalnej ceny sprzętu, bez tego ani rusz :)

Gnato >> za maci płaci się za dużo, że jest bezpiecznie ? instaluje sobie darmowe Ubuntu i mam to samo :)
  • 0

#41 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2008 - 12:19

Gość__*
  • Goście

Carbon nie podałeś tylko najważniejszego elementu ... maksymalnej ceny sprzętu, bez tego ani rusz :)

Napisałem, że cena im niższa tym lepsza pod warunkiem, że sprzęt będzie spełniał moje wymagania. Mogę dać za niego i 2500zł, ale jak nie będzie takiej potrzeby, to po co. Nie chcę sprzętu na wyrost, tylko konkretnie wybrany pod moje wymagania i preferencje.

Żadnych gier, obróbki grafiki, itp. Tylko filmy w 720p, internet i vista. Programy, które używam w pracy są mało sprzętożerne.
  • 0

#42 Gnato Napisany 08 sierpnia 2008 - 14:03

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Taikun - nie używałem nigdy Ubuntu, więc się nie wypowiem. Biorąc pod uwagę wrażenia od momentu otwarcia pudełka, przez typowe użytkowanie na co dzień - nie żałuję ani złotówki. Gdy oglądam inne laptopy żaden nie zbliża się choćby do tego poziomu. Ale co kto lubi.

Nie jestem informatykiem, cyferki mnie nie interesują. Wymagam jakości i wygody. Oceniam całość. Płacę i wymagam. Nie byłbym w stanie zrobić kroku w tył nawet przez szczegóły jak to, że zawsze jest włączony i gotowy, hibernuje i budzi się w mgnieniu oka, że jednym ruchem rozsuwam wszystkie okna, czy przełączam między pulpitami. Nie ma sensu dyskutować - ja daję tylko sygnał - używam i nie zamieniłbym na nic innego.

Jasne - Linux też ma takie opcje, Ubuntu jak piszesz daje bezpieczeństwo. OK. Nie spieram się - po prostu jako całość hardware - software wybrałem Mac'a.
  • 0

#43 ACZ Napisany 08 sierpnia 2008 - 22:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Carbon, każdy obecny laptop poradzi sobie z filmami w 720p. Jeśli nie zależy Ci na karcie graficznej do gier to wystarczy, że kupisz lapka co ma w karcie graficznej wyjście na dodatkowy monitor, czyli wyjście dvi. Kupisz sobie wtedy przejściówkę z dvi na hdmi za kilka złotych i voila. I takie lapki dostaniesz już od 1600 zł, np. Acery.
  • 0

#44 Gość_Zero_* Napisany 08 sierpnia 2008 - 23:37

Gość_Zero_*
  • Goście
Tak jak mówi Czychu w 720p radzi sobie praktycznie każdy lapek, ale warto zainwestować w Pentiuma Dual Core, niż brać chociażby jakiegoś Celerona ... ja mam nedznego Celerona 1,6 i odpalam bez problemu filmy w rozdzielczości 1280x720 :) przy odpalaniu filmow oprogramowanie korzysta głównie z procka wiec mozesz mieć grafikę zintegrowaną ... i teraz możliwości masz sporo, konkretnych modeli nie podam bo tego jest wpizdu i jeszcze trochę ale tak ogólnie

Acer - najlepszy stosunek jakość/cena. Jeśli ktoś Ci mówi że Acer to kupa, strzel go mocno w pysk. Acer miał 2 lata temu problem z lapkami bo za dużo wracało na serwis, w chwili obecnej ich lapki się wcale nie psują ... a jeśli już to z winy użytkownika, albo trzeba mieć spore szczęście. Dla porównania powiem tylko że za Acera TravelMate z 'zewnętrzna grafika' płąci się przykladowo 2400 zł ... a za identyczna Toshiba 3400 ;)

Toshiba - ich ostatni model oznaczany cyfrą 300 to kompletna porażka, fajnie wygląda na zdjęciu, w rzeczywistości wygląda tragicznie, nie wiem kto wymyślił lakierowane klawisze ale musiał ostro chlać. Toshiba ma w swojej ofercie chyba jeszcze jeden model 300 (A300) ? taki srebrny i wypada zdecydowanie lepiej niż te czarne świecące się jak psu jajca. No i na ogół tośki się nie psują

ASUS - czyli firma która leci od 5 lat na tych samych kadłubkach ;x ostatnio mają jakieś problemy z matrycami bo ciągle wysyła się na serwis ich lapki z walniętą całkowicie bądź w połowie matrycą, ale po Acerze mają najlepszy stosunek jakosc /cena

Lenovo - lenovo przejeło IBM i kontynuuje jego tradycje, jesli nie zalezy CI na wyglądzie bierz R61i ... mozna wyrwac nawet po 1500 zł nówki na Pentium Dual Core, ew. model N200 są nieco droższe ale wyglądają lepiej zdecydowanie

HP - dla mnie porażka designu i oprogramowania wrzucanego w system, które potrafi zamólić kazdego kompa, no i z tego co pamiętam ciągle lecą na starych technologiach

Dell - co tu dużo mówić, może i jest drogo, ale ku*** warto bo to sprzęt na lata

Prościej będzie jeśli wrzucisz parę ofert z Allegro, które Cię interesują, a my je ocenimy :)

-------------------------------------------

Gnato >> też sie nie mogę kłócić bo Maca widziałem raz w sklepie i obcowałem z nim jakieś 20 minut :) ale kupowanie sprzętu dla loga i ładnego wyglądu to nie w moim stylu skoro trzeba za to zabulić z 3 razy jak za normalnego lapa. Zreszta ja musze mieć na kompie WinXP i Linuxa :)
  • 0

#45 Gnato Napisany 09 sierpnia 2008 - 00:02

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Boot Camp pozwala na instalkę dowolnego OS'a z Linuxem włącznie, więc to nie jest argument. Logo jak logo, każdy ma jakieś, zajebisty wygląd raczej nie przeszkadza. Przelicznik jest bliższy razy dwa i tutaj się zamykam, bo to akurat prawda. Czy warto, każdy ocenia sobie sam. :wink:
  • 0

#46 Gość__* Napisany 09 sierpnia 2008 - 08:14

Gość__*
  • Goście
Wkrótce wrzucę kilka propozycji laptopów to coś wybierzemy.

Czym się różni Vista HP od VB ?

Czym się różni procesor Core 2 Duo od Core Duo?
  • 0

#47 Gość_Zero_* Napisany 09 sierpnia 2008 - 09:05

Gość_Zero_*
  • Goście

Czym się różni Vista HP od VB ?


Tu masz wszystko opisane: http://www.microsoft... ... hoose.mspx
Mówiąc krótko, na lapka do 2k czy tam nawet za 2,5 nie ma co instalować Visty, bo nawet z SP1 będzie czkała... skoro musisz na lapku instalować Viste to lepiej już Home Basic, bez zbędnych pierdół ... bo komu potrzebne Aero, które zamula kompa ? :)

Czym się różni procesor Core 2 Duo od Core Duo?


Zapewne chodzi Ci o różnicę pomiędzy Core 2 Duo a Pentium Core Duo :) Mówiąc krótko ... PCD to taki słabszy i pocięty C2D. Ma nieco inną architekturę i przeważnie mnie ramu, no i nie jest już tak wydajny jak C2D .. choć różnica w porównaniu do Celeronów jest dość sporo. Jeśli jednak chcesz lapka na dłuższy czas wybieraj nawet najtańszego z C2D
  • 0

#48 ACZ Napisany 09 sierpnia 2008 - 11:03

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Tylko Carbon pamiętaj. Dual Core to nie to samo co Core 2 Duo.
  • 0

#49 piterekd Napisany 10 sierpnia 2008 - 00:57

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Osobiście polecam Asusa F5M za około 2400zł- takiego używam od roku (teraz pewnie cena jest niższa), ale co kto woli 8)

btw. Gnato ile dałeś za swojego Maca? Tak tylko z ciekawości pytam :)
  • 0

#50 ACZ Napisany 10 sierpnia 2008 - 15:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Nie przesadzajmy z tymi cenami. Jak Carbon chce główni do filmów to niech sobie wybierze jakiegoś Acera.
O proszę jakie tanie:
http://www.allegro.p...er=t&view=gtext
  • 0

#51 Gnato Napisany 10 sierpnia 2008 - 16:57

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:

Osobiście polecam Asusa F5M za około 2400zł- takiego używam od roku (teraz pewnie cena jest niższa), ale co kto woli 8)

btw. Gnato ile dałeś za swojego Maca? Tak tylko z ciekawości pytam :)



Po obejrzeniu oferty innych producentów spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa i z uśmiechem wyłożyłem jakieś dwa razy więcej, niż taką specyfikację gdzieś indziej. Wtedy koło 4000. Ale wiesz, jak kupowałem pierwszego Discmana to 3 miesiące zbierałem na upatrzony model Sony za 1000zł. Było to z 6 lat temu, co pokazuje jaki ze mnie świr. Nie pytaj, ile kosztował mój system stereo.
  • 0

#52 piterekd Napisany 10 sierpnia 2008 - 21:00

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
thnx za info. Nie, nie zamierzam :)
  • 0

#53 Gnato Napisany 10 sierpnia 2008 - 22:18

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Myślałem, że będę obiektem ataku i wolałem zasłonić się swoją niepoczytalnością. :lol: :roll:
  • 0

#54 Kurzy Napisany 10 sierpnia 2008 - 23:04

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ja niedługo sobię fundnę laptopa bo pewnie potrzebny mi będzie komp "tylko mój" na studia(jak skończę studia to sprzedam;p ciekawe czy po 3 miesiącach czy po 5 latach ;p) Ja upatruję laptopa góra za 1400 a pewnie wydam koło 1200 za jakiś nowy normalny komputerek 17 cali.
  • 0

#55 Zois Napisany 16 sierpnia 2008 - 11:21

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
wyjezdzam do Anglii na dluzej i tez mnie czeka przesiadka na kompa - w zasadzie po pewnym czasie moge kupic normalnego desktopa - ale sam laptop tez by mi sie przydal - tyle ze z konfiguracja do grania , wiec napewno jakies 17' bydle....no tak w granicach 3-4 tysi chyba wychodzilo takie cos jak patrzylem po aukcjach...

w sumie to i tak grywam teraz glownie w WoW'a , wiec potwor mi nie potrzebny - chociaz zalezy mi na 17' - a raczej ciezko bedzie znalezc takiego laptopa ze slabszymi parametrami...

pozyjemy zobaczymy


ps.
tee-hee :klaszcze:
  • 0

#56 piterekd Napisany 16 sierpnia 2008 - 12:49

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
15' w sumie całkiem wystarcza na lapku do grania.. na normalnym to odpowiada 17' :)

a co do tee-hee to LOL!! :lol:
  • 0

#57 majed Napisany 16 sierpnia 2008 - 19:41

majed

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Ja całkiem niedawno zmieniłem sobie kompa na laptoka i uważam, że to była bardzo dobra decyzja, szczególnie przy moich częstych przeprowadzkach.
Szukając dobrego sprzętu wszedłem na Allegro i zobaczyłem co dobrego mogę kupić za 2500, które miałem przeznaczone na nowy sprzęt. Potem już z wybranymi parametrami udałem się do kolesia który laptopy składa i powiększyłem dysk o 120GB za tę samą cenę. Dzięki takiemu kombinowaniu mogę grać w gry takie, jak na PS3 (GRID, Assassin's Creed, a niedługo pewnie też Street Fighter IV jak wyjdzie), bez wyrzutów sumienia, że studia, wyrzeczenia a ja sobie konsolę za 1500 kupuję. Naprawdę dobry sprzęcik. Wyżej wymienione dwie gry chodzą mi na pełnych detalach płynnie, więc przez jeszcze rok mogę być spokojny o gry. Poza tym z moją ilością wolnego czasu to jeszcze z 2 tytuły i przez parę lat będę miał w co grać, doliczając oczywiście emulatory, których jestem pasjonatem jeszcze od czasów, kiedy miałem stareńką Amigę500.
Poza tym laptop to najbardziej konsolowa forma kompa, nieprawdaż?
Pozdrawiam!
  • 0

#58 Zois Napisany 16 sierpnia 2008 - 21:18

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
a jak z matryca ? dla mnie bolem jest maly ekranik - dlatego celuje jak najwyzej - chociaz za 2500 to pewnie przynajmniej 15,7 ?

ja napewno jeszcze do lapka dokupie klawiature i myszaka ;]


edit: si si Scorpio - 15,4
  • 0

#59 Scorpio Napisany 16 sierpnia 2008 - 21:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

a jak z matryca ? dla mnie bolem jest maly ekranik - dlatego celuje jak najwyzej - chociaz za 2500 to pewnie przynajmniej 15,7 ?

ja napewno jeszcze do lapka dokupie klawiature i myszaka ;]

A nie 15,4"?
  • 0

#60 majed Napisany 16 sierpnia 2008 - 23:34

majed

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
15,4 o ile się nie mylę. Proporcje ekranu to 16:10. Jak dla mnie to w zupełności wystarczająca wielkość. Tym bardziej, że ekrany LCD nie męczą oczu w takim stopniu, jak monitory CRT, więc można go mieć trochę bliżej, przez co jego 'małość' się niweluje. A jeśli mi jest za mało, to zawsze mogę się podpiąć kabelkiem RGB do wielkiego tv LCD ojca z kinem domowym, jeśli akurat jestem u rodziców, co czasem robię.
I żeby jeszcze dokończyć sprawę matrycy, to jest błyszcząca.
  • 0