Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
170 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 21 marca 2007 - 17:32

Gość__*
  • Goście
Moja ulubiona seria zdecydowanie! Jak & Daxter to istny miszmasz. Jak 2 i 3 to już nie ten sam klimat, ale historia jest spójna i wciągająca (przynajmniej dla mnie). Ciekawe jest zakończenie serii (sugerujące następne części :) ).
  • 0

#32 Scorpio Napisany 13 maja 2007 - 11:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ostatnio nabyłem Jak II ... ale by do niego podejść postanowiłem raz jeszcze przejść Jak and Daxter. Kurcze, zabawa po dziś dzień świetna. Lekko podana zręcznościówka, zabawna, wciągająca, nie da się przy niej nudzić ... jak ktoś jeszcze nei grał, to teraz takie są ceny tej pozycji, że nei sposób nie odmówić ...

No i jakoś dziwnie słyszeć zaraz po jedynce pierwsze słowa Jaka w dwójce :ninja:

Dla zainteresowanych. Oto alfabet do Jaka jedynki ... by wiadomości od twórców poczytać :D
Dodany obrazek
  • 0

#33 Kleksandra Napisany 13 maja 2007 - 12:01

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

No i jakoś dziwnie słyszeć zaraz po jedynce pierwsze słowa Jaka w dwójce

Może i dziwnie ale jest fajny ogółem :D
Dwójka jest dobra ale IMHO momentami chyba za bardzo wyśrubowana, a to nieco zniechęca przy przechodzeniu :/
  • 0

#34 Shinigami Napisany 13 maja 2007 - 12:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Dwójka jest dobra ale IMHO momentami chyba za bardzo wyśrubowana, a to nieco zniechęca przy przechodzeniu :/

Oj tak. Nie przeszedłem jej dlatego, że zaciąłem się w jednym momencie i musiałem oddać kumplowi :/ Musze kupić sobie swoją i wreszcie skończyć :)
  • 0

#35 ACZ Napisany 13 maja 2007 - 12:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
A gdzie się w dwójce zaciąłeś?
  • 0

#36 Aras Napisany 13 maja 2007 - 12:56

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Dwójka jest dobra ale IMHO momentami chyba za bardzo wyśrubowana, a to nieco zniechęca przy przechodzeniu

imho to genialna gra :ninja: a 'wyśrubowanie' to się pojawia w 3-4 momentach, które i tak sa do przejścia, gra nie osuzkuje- błędy robi gracz, wystarczy się zmobilizować :P

uwielbiam JAK 2 rrr rrr rrr pierwsza część to szybka, sprawna bajka, super zabawa ale dwójka to już duża rzecz, w sam raz dla tygrysów


Oj tak. Nie przeszedłem jej dlatego, że zaciąłem się w jednym momencie i musiałem oddać kumplowi

tylko nie mów że przy 'ucieczce ze slumsów' gdy nadciągają ciągle posiłki strzelających do nas ptysi.

Musze kupić sobie swoją i wreszcie skończyć

o tak oprawa ostatniej misji to 'must see' zdecydowanie, przeprawa przed ostatnim bossem to wybitna rzecz
  • 0

#37 Shinigami Napisany 13 maja 2007 - 13:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

tylko nie mów że przy 'ucieczce ze slumsów' gdy nadciągają ciągle posiłki strzelających do nas ptysi.

Z tego co pamiętam, to coś z wielkim czołgiem czy innym badziewiem goniącym Jaka i Daxa.
  • 0

#38 ACZ Napisany 13 maja 2007 - 13:15

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
Gra jest w pewnych momentach trudna i uczy samozaparcia, aby przejść dalej. Potem jest tylko satysfakcja. Nie grałem jeszcze w trójkę, ciekawe czy jest lepsza od dwójki.
  • 0

#39 Kleksandra Napisany 13 maja 2007 - 13:27

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Gra jest w pewnych momentach trudna i uczy samozaparcia, aby przejść dalej. Potem jest tylko satysfakcja.

Co Ty powiesz :]

Nie grałem jeszcze w trójkę, ciekawe czy jest lepsza od dwójki.

Jest bardzo podobna, dodali trochę mocy i bajertów ale ogólnie jest nudnawa. W dodatku biegasz z jednego końca miasta na drugi, żeby dostać zadanie, po czym znów śmigasz do punktu wyjścia :trup:
  • 0

#40 Gość__* Napisany 14 maja 2007 - 07:57

Gość__*
  • Goście
Nie wiem, wszyscy narzekają na poziom trudności 2-giej części, a mnie on jakoś nie uderzył :P Przeszedłem grę na 'lajcie' w 14-15h i jeszcze 130 % zrobiłem przy okazji xD Zdziwiły mnie wszystkie opinie i recenzje, że gra jest 'trudna' - WTF? Może ja miałem inną wersję? xD
  • 0

#41 Aras Napisany 14 maja 2007 - 08:11

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
mam takie samo zdanie, napewno gra jets trudniejsza niż to do czego nas większość developerów przyzwyczaiła, jednak nie na tyle wyśrubowana żeby kogokolwiek 'złamać'. Tylko ja grałem więcej godzin bo sie na widoczki lampiłem :P naprawdę niektóre tereny niemal zasysałem receptorami

Z tego co pamiętam, to coś z wielkim czołgiem czy innym badziewiem goniącym Jaka i Daxa.

hmm czołg ich goni raczej na początku więc wątpię żeby to było to, a może to był jednak podwodny potwór (taka niby hydra)? :ninja:
  • 0

#42 Shinigami Napisany 14 maja 2007 - 09:59

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Z tego co pamiętam, to coś z wielkim czołgiem czy innym badziewiem goniącym Jaka i Daxa.

hmm czołg ich goni raczej na początku więc wątpię żeby to było to, a może to był jednak podwodny potwór (taka niby hydra)? :ninja:

Aras, już dokładnie nie pamiętam. Na dniach możliwe, że kupie J2 i sprawdze ;)
  • 0

#43 Marbel Napisany 06 czerwca 2007 - 20:27

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Mnie w Jaku denerwuje trochę to że w kółko po jednej lokacji się krąży. Na każdej jest po prostu kilka zadań do wykonania. Jako wychowany na mario jakoś mi to nie podchodzi i mimo, że grę mam od początku roku to gram bardzo sporadycznie, bo wiem co mnie czeka (przynajmniej w otoczeniu) i nie szybko poznaje się nowe lokacje.
Razem z Jakiem zakupiłem Sly3 ale tego drugiego jeszcze nie ruszyłem bo obiecałem sobie, że przejdę najpierw tą pierwszą grę...
  • 0

#44 Gość__* Napisany 19 sierpnia 2007 - 09:35

Gość__*
  • Goście
Jak, Jak, Jak....Jak 2 to fenomenalna gra - wyśrubowana, ciekawa, perfekcyjnie wykonana. Ciągle coś się dzieje - pościgi, strzelanie, misje na desce, misje platformowe, odbijanie, uciekanie, rozwalanie, zbieranie. Nie jest nudno, miasto ma na maxa totalitarny klimat, muza jest niezła, sceny w grze boskie, grafika świetna. Lokacje przemyślano pierwszorzędnie i nie licząc miasta NIGDY nie robimy dwóch misji w identycznym miejscu. Doskonały desing leveli, power giwer, ciekawi przeciwnicy, mocarny engine. Gra zmiata GTA na śniadanie, a sama w sobie jest właśnie połączeniem GTA, Apocalypse z PSXa i platformerów, wraz z kilkoma elementami innych gatunków, oraz własnymi patentami. Świetna hybryda, długa przygoda, wybitna gra. Warto poznac, warto pograc. Do tego naprawdę mocna fabuła, vocie acting i grafa. Gra jest początkowo niereprezentatywna ale po dorawniu pierwszej giwery już do końca mamy ostrą jazdę bez trzymanki.

Jak X - cóż gra zmaita żałosnego Crash team rancing na śnaidanie. Niesamotiwa giera, połączenie carmageddona, future racerów i cart racerów. MASA konkurencji, świetne funkcje online, przedni multi na jednej konsoli. Dobra fabuła, OST godny pokłonów, dynamika i rozpierdziel. Moja pierwsza posiadówa z tytułem trwała 5,5 godziny co w przypadku racerów zdarzyło mi się ostatni raz przy...pierwszym Gran Turismo. Kto nie grał lub grał mało i pierdzieli jakieś głupoty o tym jaki to crashek lepszy powinnien nadrobic w mig owy grzech. Must-have, choc przyznaje z ręką na sercu, że pozniej hype pwooli opada.
  • 0

#45 Kleksandra Napisany 20 sierpnia 2007 - 17:31

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Jak X - cóż gra zmaita żałosnego Crash team rancing na śnaidanie

Tu bym polemizowała, chćby dlatego, że wyszła na inną generację ;)
Osobiście jednak uważam, że CTR jest niesamowicie grywalny nawet po latach i nic się nie zestarzał, poza kwestiami graficznymi ale nawet to mnie nie razi. Jakoś póki co nie udało mi się zagrać w żadną grę tego typu, która by mnie bardziej wciągnęła. Jak X jest spoko, ale IMO jest niżej w klasyfikacji :)
  • 0

#46 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 17:39

Gość__*
  • Goście

Osobiście jednak uważam, że CTR jest niesamowicie grywalny nawet po latach i nic się nie zestarzał, poza kwestiami graficznymi ale nawet to mnie nie razi. Jakoś póki co nie udało mi się zagrać w żadną grę tego typu, która by mnie bardziej wciągnęła. Jak X jest spoko, ale IMO jest niżej w klasyfikacji :)


Jak X, CTR blah blah blah.... marne imitacje MK64.
  • 0

#47 Aras Napisany 20 sierpnia 2007 - 17:51

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Macross, marne to są Twoje prowakcje :)

MK64 względem oryginału ze SNESa top za dużo nie wniosło, za to CTR miał swoje wiksy, tryby i bronie pchające gatunek dalej. Zresztą to, że hydraulik był pierwszy i ustalił pewne kanony nie oznacza że wszystko po nim jest 'marną imitacją', zresztą po co ja się wysiliam skoro Ty wrzucasz tylko pusty slogan by komuś zaprzeczyć i się cieszysz że wiedzą błysłeś. Argumentacja byłaby na miejscu.
  • 0

#48 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:01

Gość__*
  • Goście

Macross, marne to są Twoje prowakcje :)

MK64 względem oryginału ze SNESa top za dużo nie wniosło, za to CTR miał swoje wiksy, tryby i bronie pchające gatunek dalej. Zresztą to, że hydraulik był pierwszy i ustalił pewne kanony nie oznacza że wszystko po nim jest 'marną imitacją', zresztą po co ja się wysiliam skoro Ty wrzucasz tylko pusty slogan by komuś zaprzeczyć i się cieszysz że wiedzą błysłeś. Argumentacja byłaby na miejscu.


Acha :niepewny: No to tak: feeling Ninty w MK64, duzo fajniejsza fizyka i powerupy, infantylne 'tendowate stagey, ktore mialy swoja magie. Crash byl moze bardziej dynamiczny, napewno ladniejszy, ale ja go tam nie lykam, cos nie trybi, feeling siedzi i placze.
  • 0

#49 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:06

Gość__*
  • Goście
ale czepiłeś się Jaka X. Więc wyjasnie - CTR i Mario Kart to podobne gry - można je uznac za pozycje równorzędne. Za to Jak X idzie krok dalej - świetnie poprowadzone dm, ctf, sport hunty, przemyślane i zbalansowane dopałki, w tym co szczególnie się chwali przy lekkim planowaniu nie ma mozliwosci dostac w dupe tuż przed metą "bo se walneli we mnie rakietą", dobra fabuła, świetna fizyka, mocna muzyka, kilmat (choc to kwestia gustu ma się rozumiec). Multi wypasiony zarówno na jednej konsoli, po lanie, oraz necie. Większa dynamika, ogromne plansze. To jest hybryda tak jak Jak 2 jest hybryda. Jak X łączy w sobie kart racery, carmageddona, burnouta i twisted metal. Jeśli ktoś nie lubi hybryd spoko, ale pieprzenie że to zrzynka od Mario Kart ? :bue: Tak można mowic o CTR -choc jak i Aras mówi idąc tym tokiem rozumowania na bank da się znalezc grę, od której rzekomo zrzynałby Mario Kart ;)
  • 0

#50 Aras Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:09

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
wiesz broniąc się czymś tak indywidualnym jak swoje własne odczucie w stylu 'fajna fizyka', to robisz kupke w majtki a nie argumentujesz :) a jednak wydajesz skrajne i ostateczne oceny. tak to można pisac w wojnach konsolowych, reszcie topiców dajmy odpocząć od farmazonów.

ja napiszę, że w Mario Kart była nie fajna stylistyka i co? wystarczy by nazwać je marnym prekursorem gatunku? jak chcesz to Ci podam adres forum CDA, i tam można w taki sposób dyskutować, odnajdziesz się bez problemu.

btw grałeś macu w JAK X ? :ninja:
  • 0

#51 Shinigami Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Jak X - cóż gra zmaita żałosnego Crash team rancing na śnaidanie

Tu bym polemizowała, chćby dlatego, że wyszła na inną generację ;)
Osobiście jednak uważam, że CTR jest niesamowicie grywalny nawet po latach i nic się nie zestarzał, poza kwestiami graficznymi ale nawet to mnie nie razi. Jakoś póki co nie udało mi się zagrać w żadną grę tego typu, która by mnie bardziej wciągnęła. Jak X jest spoko, ale IMO jest niżej w klasyfikacji :)

Zgadzam się z Kleksią. Mam Jaka X i bardzo lubię tą grę, ale jak dla mnie przegrywa z CTRem ;)
  • 0

#52 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:48

Gość__*
  • Goście
Co z tego, że wyszła na inną generacje? Tatccis Ogre wyszedł na SNESa w kopie zad wszystkim taktycznym RPGom na dowolną platformę. Omega Boost wyszedł na PSXa, a kopie shotery na szynach z PS2.

Ja już skorygowałem swą opinie - napisałem, że jednak CTR i Jak X to różne podgatunki. I mi pasi Jak X po stokroc bardziej i śmieszy mnie jak ktoś pisze, że to średniak/pozycja mało udana/nie ma startu do CTR. Ot co!
  • 0

#53 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:57

Gość__*
  • Goście
CTR jest IMO znacznie fajniejszy (powtarzam - IMO i fajniejszy, a nie lepszy) od Jaka X. W tego drugiego pograłem z kumplem chwilę i włączyliśmy Soul Calibur 3, a w Crasha zagrywaliśmy się do upadłego. Po prostu CTR ma w sobie to "coś", czego Jak nie ma.
  • 0

#54 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:59

Gość__*
  • Goście
A dla mnie Jak X ma to cos, wczoraj siedzialem jakos z kumplem 3,5 godziny i wyłączylismy tylko dlatego bo musial sie wyspac na rano do roboty ;) Jak X rzadzi i dzieli jak dla mnie ;)
  • 0

#55 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 19:01

Gość__*
  • Goście
I dlatego ludzie mają wybór i różne gusta ;)
  • 0

#56 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2007 - 19:57

Gość__*
  • Goście

btw grałeś macu w JAK X ? :ninja:


Nie, bo PS2 ssie pauke.
  • 0

#57 Kleksandra Napisany 20 sierpnia 2007 - 20:26

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Co z tego, że wyszła na inną generacje?

Oks, głupie porównanie ;)

CTR jest IMO znacznie fajniejszy (powtarzam - IMO i fajniejszy, a nie lepszy) od Jaka X. W tego drugiego pograłem z kumplem chwilę i włączyliśmy Soul Calibur 3, a w Crasha zagrywaliśmy się do upadłego. Po prostu CTR ma w sobie to "coś", czego Jak nie ma.

Uważam dokładnie tak samo. Po prostu przy CTR spędziłam i jak tylko jest okazja, spędzam masę czasu, a Jak X jest w porządku i nic więcej ;)

Nie, bo PS2 ssie pauke.

Zdaje się, że to nie topic "Wojny konsolowe" :cojest: Więc może bez takich :P

Już dostał za to warniacza ;] -dante
  • 0

#58 Gość__* Napisany 21 sierpnia 2007 - 09:47

Gość__*
  • Goście
A ja przekładam Jaki nad Crashe ;P dobra przesadziłem, z "żałosny CTR" przepraszam. Ale uważam, że Jak X to najbardziej niedoceniony racer tej generacji. GRa ktoś jeszcze po necie z Was?
  • 0

#59 Shinigami Napisany 21 sierpnia 2007 - 10:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Ale uważam, że Jak X to najbardziej niedoceniony racer tej generacji.

Zgadzam się. Przeszedł bez ech, a naprawdę można się nim troche zająć. Plus ma fantastyczny drużynowy tryb z łapaniem Power Celli :)

GRa ktoś jeszcze po necie z Was?

Ja niestety nie mam netu podłączonego do PS2.
  • 0

#60 Aras Napisany 18 września 2007 - 10:28

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
hehe a tu macie jedną z pierwszych (chyba pierwsza ale łba nie daję) wizji Dextera!
Dodany obrazek
foczka-lamus nie? ;)

tu JAK finalny i chyba przedostatnia wersja...
Dodany obrazek

ladnie ładnie, dobrze że na końcu wygladają jak wyglądają :ninja:
  • 0