Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
170 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 27 stycznia 2008 - 13:39

Gość__*
  • Goście

Nie chodzi mi o cukierki, czy mrok i zło ale to, że z platformówki zrobili "shootera"

Bez przesadyzmu :) W dwójce jest również wiele elementów platformowych. Zmieszali kilka gatunków co jest według mnie wielkim plusem.
Jest i platformer, i strzelanka, i wyścigi, i przygodówka. Dla każdego coś miłego :)
  • 0

#122 Kleksandra Napisany 27 stycznia 2008 - 18:29

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

W dwójce jest również wiele elementów platformowych

No właśnie ELEMENTÓW :ninja:

Jest i platformer, i strzelanka, i wyścigi, i przygodówka. Dla każdego coś miłego

Tyle, że inni woleliby platformera i już - o to się cała dyskusja głównie rozbija ;)
  • 0

#123 Gość__* Napisany 27 stycznia 2008 - 18:40

Gość__*
  • Goście

Tyle, że inni woleliby platformera i już - o to się cała dyskusja głównie rozbija

Moglibyśmy tak dyskutować w niekończoność :)
Moim zdaniem dwójka jest odpowiedniejsza dla większego grona odbiorców, właśnie ze względu na wiele gatunków wplecionych w jedną grę. I taki był pewnie zamiar Naughty Dog- aby gra była przyswajalna dla większej rzeszy graczy.
I mi ta zmiana bardzo odpowiada, innym już niezbyt. Cóż, różni ludzie, różne upodobania.
  • 0

#124 Scorpio Napisany 27 stycznia 2008 - 18:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Tyle, że inni woleliby platformera

Dziękuję :*

WŁAŚNIE. Mój główny minus dla Jak 2 - to, że był zręcznościówką a nie platformówką. Nie miał tej cudownej grywalności J&D. W dodatku przy strzelaniu kamera nie pomagała.
Dopiero po tym szedł fakt frustracji ...
  • 0

#125 Gość__* Napisany 27 stycznia 2008 - 21:55

Gość__*
  • Goście
Ja się zawiodłem na J&D. Precursor Legacy ukończyłem raz (pod koniec gry w ogóle nie chciało mi się grać) i więcej nie mam ochoty dlatego nie tykam się kolejnych części serii. Chyba tylko Mariany i starawe już platformery Rare mnie wciągają.
  • 0

#126 Bruce Napisany 28 grudnia 2009 - 10:08

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Kilka dni temu i ja skończyłem Jaka II. Odczucia podobne do tych opisanych powyżej, jakoś tak za ciemno i zbyt brudno, do tego za mało elementów platformowych i totalnie porąbany system checkpointów. Dobrze, że bawiłem się przy Jaku II ponad miesiąc po kilkanaście minut dziennie, dzięki temu nawet te bardzo wkurzające momenty nie odrzuciły mnie całkowicie od produkcji ND. Teraz muszę gdzieś dorwać trójkę, chociaż już wiem co mnie czeka - broń, strzelanie itd....
  • 0

#127 Scorpio Napisany 28 grudnia 2009 - 10:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ale już nieco łatwiej, mogę uspokoić :)
Tyż wolałem pierwszego Jaka :cry:
  • 0

#128 Lady Luck Napisany 28 grudnia 2009 - 11:29

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Kolejne Jaki były po prostu inne :)

Trójka to moja ulubiona część- pustynne miasto, jakieś ruiny... :^^: Gra się bardzo miło i znacznie mniej stresowo niż w Jaka II. Oczywiście są wnerwiające momenty, np. ujeżdżanie pędzących jaszczurek albo powrót z drugiego końca pustyni tylko po to, żeby się dowiedzieć, że musimy tam wrócić na kolejną misję.

Ale warto :^^: Dla Prekursorów WARTO :lol:
  • 0

#129 Aras Napisany 28 grudnia 2009 - 12:22

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Prekursorzy pokazani w 3 wypaczyli mi całą jedynkę i dójkę, tak wiem - to zabawne, kreskówkowe zagranie - ale zupełnie niecelne. Liczyłem na więcej i lepiej. Choć dalej się łudzę, że odpowiedni scenarzysta byłby w stanie wyjść z twarzą z tej mogiły i zapewnić rewelacyjnie fabularną czwórkę. Tak chociaż na poziomie dwójki.
  • 0

#130 Lady Luck Napisany 28 grudnia 2009 - 12:29

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Rany, no pewnie, ale z drugiej strony zagranie było w stylu... Daxtera :D I dalej już lepiej rozmawiajmy o tym w spoilerach, żeby nikomu nie popsuć zabawy :)
  • 0

#131 Aras Napisany 28 grudnia 2009 - 12:33

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
LL myślę, że o serii z poprzedniej generacji, która ma ponad 5 lat można gadać już bez spoilerów.


no rany, rany - ja w fabułę II byłem wkręcony maksymalnie, uniwersum było rewelacyjnie przedstawione, przez wszystkie części wisieli and nami potężni prekursorzy a tu nagle takie coś... zniesmaczyłem się przy jak3.
  • 0

#132 onikage7 Napisany 03 stycznia 2010 - 17:25

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Heh, ja po ograniu pierwszych 3 części postanowiłem obadać "The Lost Frontier" na ps2 no i niestety to już nie to samo. W prawdzie gra nie jest zła ale do "starych" jaków trochę jej brak. Przede wszystkim fabularnie jest tak sobie, sama historia nie wciąga jak to było w przednich częściach. Rozgrywka (bieganie i strzelane, walka) też jest mocno przeciętna, wcześniej było lepiej. Do tego dochodzi granie, od czasu do czasu, Daxterem-wilkołakiem, który wykąpał się w dark eco i stał się duży i zły, szkoda tylko że granie nim w tej postaci jest upierdliwe i nudne. Słabo to ktoś wykombinował. W tej części za to się sporo lata i ten element imo jest ok. Fajna jest customizacja pojazdów, kupowanie upgradów, wystrzeliwanie Daxtera jako żywego pocisku ;). A, i całość jest dość krótka, sporo krótsza od swoich poprzedniczek. Ogólnie gra nie jest może zła ale chyba już nie ma sensu w nią inwestować (zapłaciłem za nią ponad stówkę i czuję, że niedługo wyląduje na allegro bo szczerze mówiąc szkoda mi tej kasy), lepiej poczekać na nowego Jaka na current-geny o ile takowy kiedyś powstanie.
  • 0

#133 Scorpio Napisany 03 stycznia 2010 - 17:54

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Hmmm, po Uncharted 2 wyobraziłem sobie Jaka na takim silniku ... ten jego świat (on się jakoś nazywa?). Mmmmmmmmmmmmmmmmmm :D
  • 0

#134 Operator Napisany 13 lutego 2010 - 21:38

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
Pierwszą cześć dorwałem pod koniec grudnia, po twórcach Crash'a spodziewałem się tego co zobaczyłem, czyli dużej ilości "platformowania", które nie jest ani za trudne, ani za łatwe.
  • 0

#135 Godot Napisany 09 września 2010 - 21:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
W ramach nudów w robocie postanowiłem pograc sobie w Jak&Daxter. Wcale tej gry nie pamiętam na szczęście :) Świetna, genialna platformówka. Kolorowa, dynamiczna, zróżnicowana. Naughty Dog to mistrzowie świata :) Jak skończę kupię sobie za parę groszy Jaka 2. Kiedyś tam grałem i mi się nie spodobał za bardzo, może teraz będzie lepiej?
  • 0

#136 MonsieurWoland Napisany 10 września 2010 - 07:21

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Jedyneczka jest cudowna, dwójeczka rowniez mnie odrzucila - juz podczas misji w sciekach.
  • 0

#137 burnstein Napisany 10 września 2010 - 07:30

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Pierwszą część planuję kupić, bo to chyba jeszcze w miarę klasyczny platformer 3D (no i ponoć dobry). Kiedyś spiraciłem chyba trójkę i stwierdzam, że tak duża ilość strzelania w tego typu grze ssie. Me not liek.


  • 0

#138 Pawlik Napisany 10 września 2010 - 08:09

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Jedyneczka jest cudowna, dwójeczka rowniez mnie odrzucila - juz podczas misji w sciekach.

miałem to samo. Dorzucenie do gry pistoletów itp. było dla mnie nie do przyjęcia i moje przygoda z Jakiem skończyła sie na cudownie bajecznej jedyneczce, którą do dziś wspomina z maślanymi oczętami :oops:
  • 0

#139 ACZ Napisany 10 września 2010 - 11:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 169 Postów:
Jak 2 jest najlepszy i basta. Klimat zabija. :foch:
  • 0

#140 Godot Napisany 10 września 2010 - 19:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No zabija. Tą grę konkretnie
  • 0

#141 Mielu Napisany 11 września 2010 - 20:11

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Ja bardzo ciepło wspominam trójkę. Co Greguś Ci się w dwójeczce nie podobało, hę?
  • 0

#142 MonsieurWoland Napisany 11 września 2010 - 22:22

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Ja bardzo ciepło wspominam trójkę. Co Greguś Ci się w dwójeczce nie podobało, hę?


Jako, ze jestem telepatycznym blizniakiem Gregusia to moge Ci odpowiedziec - gra za malo przypomina platformowke a za bardzo TPS'a. Jak2 oraz 3 uwazamy za najslabsze gry od NG.
  • 0

#143 Godot Napisany 11 września 2010 - 22:45

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dokładnie tak. Do dwójki największe pretensje mam o to, że nie była kontynuacją jedynki w sensie gameplayowym i klimatycznym. Nie była śliczną, kolorową i dynamiczną platformówką, a stała się sandboxowym, "postapokaliptycznym" niewiadomo czym. O!
  • 0

#144 Shinigami Napisany 11 września 2010 - 22:48

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ale i tak jest świetna.
  • 0

#145 Godot Napisany 11 września 2010 - 22:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No mi się w nią niefajnie grało.
  • 0

#146 Dahaka Napisany 22 marca 2011 - 18:50

Dahaka

    Chocobo

  • Narybek
  • 20 Postów:
Ostatnio skończyłem Jaka II. Na początku strasznie psioczyłem, że to już nie platformer, miasto mi nie podeszło, pierwsze dwie miejscówki za miastem też kompletnie mi obrzydziły gre, ale ciorałem dalej. No i im dalej tym lepiej, fabuła wciągła, nowe części miasta coraz bardziej mi sie podobały, misje były zróżnicowane, więc i nudy nie odczułem żadnej. Było troche platformówkowania, deskolotka, no i przepiękny las, przy którym po prostu się rozpływałem, pomimo tego że codziennie oglądam fajerwerki obecnej generacji na klocku. Strzelanie zaczęło sprawiać frajde, doceniłem szarobure miejscówki i koniec końców zakochałem się w tej grze. Jedyne do czego się mógłbym przyczepić to zwalone checkpointy i ciągłe jeżdżenie w kółko po tym mieście(taxi, please?)
Zgadzam się, że to jedna z najlepszych gier na ps2, trzeba jej tylko dać szanse i starać się pogodzić z faktem, że to nie platformówka.
I mam takie pytanie, czy w Jaku 3 też znajdą się takie typowo platformowe miejscówki, czy jeszcze bardziej ograniczono ten element?
  • 0

#147 Aras Napisany 22 marca 2011 - 19:12

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
jest ich trochę, bez obaw :)
  • 0

#148 Gość_Kazuo_* Napisany 23 marca 2011 - 14:03

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Łezka mi się w oku kręci kiedy przypomnę sobie te piękne czasy kiedy grałem w pierwszego Jaka. Niesamowity, rozbudowany świat, mega bajkowy klimat, śliczna oprawa, świetne projekty leveli i multum skakania - po prostu esencja platformera. Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy przedstawiciel tego gatunku na ubiegłej generacji konsol, nie żadne sequele czy pokombinowane Rachety, które były bardziej strzelankami/ch*jwieczym. Marzy mi się, żeby kiedyś ekipa z ND zrobiła sobie przerwę od poważnych przygód Drake'a i w międzyczasie stworzyli platformówkę dorównującą geniuszowi Jaka i Crasha Bandicoota.
  • 0

#149 Godot Napisany 23 marca 2011 - 15:46

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A ja przeciwnie. Gry takiej jak Uncharted nie ma, a świetnych platformówek nie brakuje
  • 0

#150 Aras Napisany 23 marca 2011 - 16:48

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
nie brakuje?


to w gearsach jest skok?
  • 0