Skocz do zawartości

Zdjęcie

Crash Bandicoot


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
135 odpowiedzi na ten temat

#1 Shinigami Napisany 26 lutego 2007 - 19:52

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Crasha oczywiście przedstawiać nikomu nie musze. Każdy zapewne grał i dobrze pamięta przygody szalonego bandicoota (celowo z małej, bo jest to nazwa zwierzaczka jakim jest Crash). Która część jest waszą ulubioną, przy której najwięcej czasu spędziliście i które levele zebrały najwięcej niecenzuralnych słów?

Ja fanem kurokrada byłem od zawsze, PSXa kupiłem z drugą częścią gry i chcąc nie chcąc do niej właśnie najbardziej jestem przywiązany. Grałem we wszystkie część z pierwszej maszynki Sony, ale tylko dwójka (z serii platformówkowej) potrafiła przykuć moją uwagę najbardziej. Może dlatego, że z jedynką miałem najmniej styczności, a trójka się kiedyś komuś pożyczyła i nie oddała, a może dlatego, że jest to właśnie ten epizod od którego nigdy nie mogę sie oderwać. Chyba właśnie z tego powodu niedawno znowu skończyłem tą świetną część :^^:

Temat ogólno crashowy, więc znajdzie się tu miejsce i na Crash Bash oraz Team Racing, przy którym przetraciłem chyba jeszcze więcej czasu niż głównej serii i znalazłem tylko jedną osobę, która tak naprawdę potrafi ze mną wygrać i dorównuje mi umiejętnościami :ninjadance: Może zalatuje to troche lansem, ale taka prawda ;)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 26 lutego 2007 - 20:08

Gość__*
  • Goście
Crash... Aż się łza w oku kręci :cry: To ta seria pokazała mi moc PSX'a, przy niej uśmiałem się do łez (zwłaszcza przy trójce), wciągnąłem w nią wszystkich swoich znajomych... Do dzisiaj pamiętam animacje śmierci kurokrada, zwłaszcza tą po ciosie dwugłowego giganta, po której "rudy T-Bag" (mówię tak na niego ze względu na fryzurę :) ) lądował na ekranie. Naughty Dog stworzyło platformera, w który grali wszyscy, nieważne, czy wyznawali konsole, pecety cczy cokolwiek innego. Ba, do dzisiaj mogę odpalić któregokolwiek Crasha (w multi rządzi CTR, nie am bata :P ) i zagrywać się w niego do późna. Niewiele jest tytułów prawdziwie ponadczasowych - Crash zasługuje na to miano w pełni.
  • 0

#3 Zeus-Nelson Napisany 26 lutego 2007 - 20:19

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Ahhh Shini, Ty to wiesz jak z faceta łzy wydusić :ninjadance:

Crash, pradziadek i Mistrz wszystkich platformerów :^^: Dla mnie niedościgniony wzór, któremu jeszcze nikomu nieudało sie dorównać- w moich oczach ofkorz :wink:
Z tym kurokradem przetrwałem przez wszystkie części, łacznie z CTR który imo roxował :hurra:
Ehh niema to jak czar wspomnień, to "wirowanie" w celu rozwalania skrzynek zawierających truskawko-jabłka, czy "burdugi" :ninja: żałuje tylko że przygody Crasha na ps2 okazały się tak irytujace, że często aż zaciskałem zęby próbując jakoś przebrnąć przez kolejne poziomy :/

które levele zebrały najwięcej niecenzuralnych słów?

w starych Craszach to napewno te w których niczym indiana jones uciekało sie przed kulą :) a już w przygodach na ps2 to praktycznie wszystkie (tylko te na "tygrysku" z siostra crasha w roli głównej mnie praktycznie odstresowywały :wink: )
Musze generlanie przyznać że cała seria Crasha, była jednym z nielicznych tytułów, które zawsze motywowały mnie jakoś do masterowania wszystkiego na 100% :ninjadance:
  • 0

#4 Gość__* Napisany 26 lutego 2007 - 20:41

Gość__*
  • Goście
Ahh :) Crash... Moja pierwsza gra do PSX. Pamietam jak dzis. Mialem moze 10 lat. Zima, pozny wieczor z bratem czekalismy w oknie na ojca, ktory odbieral mame jak wracala z Wloch. Pamietam jak zobaczylem TO pudlo. Nie mialem pojecia, ze mi to kupila. Ahh... Co za cieple wspomnienie. I Crash. Moj pierwszy tytul. Ta grafika i pokrecony klimat sprawily, ze cieszylem jazwe jak j*bniety. Piekne czasy. Jak szkoda, ze juz nie wroca :(
  • 0

#5 Kleksandra Napisany 26 lutego 2007 - 21:02

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Jedna z moich ukochanych serii, niestety z części wydanych na PS2 grałam tylko w Nitro Kart, który jest IMHO padaczny :/
Nie potrafię wskazać ulubionej części, bo każda ma swój urok. Najwięcej czasu spędziłam chyba przy CTR i Warped, w ogóle Crash'a poznałam od 3 więc pewnie dlatego ;)
Najbardziej podobały mi się levele z murem chińskim i "Egiptem", najgorzej wspominam latanie, jeszcze gorsze niż uciekanie przed kulą i innymi niedźwiedziami :ninja:
No i CTR było jednym z dwóch dem, przy których w oczekiwaniu na pełną wersję spędzałam naprawdę niezliczone godziny :ninjadance:
  • 0

#6 Gość__* Napisany 26 lutego 2007 - 21:23

Gość__*
  • Goście

Ahh :) Crash... Moja pierwsza gra do PSX. Pamietam jak dzis. Mialem moze 10 lat. Zima, pozny wieczor z bratem czekalismy w oknie na ojca, ktory odbieral mame jak wracala z Wloch. Pamietam jak zobaczylem TO pudlo. Nie mialem pojecia, ze mi to kupila. Ahh... Co za cieple wspomnienie. I Crash. Moj pierwszy tytul. Ta grafika i pokrecony klimat sprawily, ze cieszylem jazwe jak j*bniety. Piekne czasy. Jak szkoda, ze juz nie wroca :(


piekne wspomnienia .... :pijak: :cry:
  • 0

#7 keogh Napisany 17 marca 2007 - 14:19

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Mam znowu gadać ? :]] W kilku topach obszernie się wypowiadałem, głównie na temat potęgi jedynki w stosunku do reszty. Jak ktoś będzie chciał z chęcią ponownie podyskutuje.

Szini zadał pytanie o najtrudniejszy level... Hmmm dwójka i trójka była dla mnie banalnie łatwa (oczywiście mówię o 100 i 105 %), chociaż było kilka ciężkich chwil. Pamiętam czasówkę w CB3, level 13, klimaty arabskie - było jakoś wyjątkowo ciężko, gryzłem pada. W dwójce natomiast przyjemnym problemem było szukanie secretów, którą swoją droga były naprawdę przemyślane i ciekawe.

Wróćmy do najlepszej części czyli jedynki. Najtrudniejszym levelem był i ciągle jest SUNSET VISTA
Dodany obrazek
Wbrew pozorom wcale nie Slippery Climb
Dodany obrazek
Problemem Sliperry był tylko jeden checkpoint, tak naprawdę level jest prościutkii speeduje się go bez zatrzymywania. Sunset to dziwka nie level, do dziś przy speedowaniu mam z nim problemy.
Oczywiście piszę to jako Crashowy auturytet (jedynki) i najlepszy gracz tej części na świecie.
Jakby ktoś nie wiedział, albo nie widział zapraszam na kilka moich filmików:

Speedrun pełny:
-część pierwsza
-część druga
-część trzecia
czwarta część i ostatnia w drodze (nie mam ostatnio czasu)

Kilka pojedyńczych etapów:
http://www.youtube.com/watch?v=6TlRQ-ZeIhE -High Road
http://www.youtube.com/watch?v=P8xslc1LiF0 -Road to Nowhere
http://www.youtube.com/watch?v=EA9AAW4WJfU -Toxic Waste
http://www.youtube.com/watch?v=FAYeduhs5HQ -Slippery Climb

Oraz filmik pokazujący kilka sztuczek i baboli pierwszego Crasha:
http://www.youtube.com/watch?v=rKu0h5eg_AU
  • 0

#8 Mani Napisany 19 marca 2007 - 12:01

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Crash 2 to była moja pierwsza gra na poczciwego szaraka.Pierwszy dzien = 20 godzin non stop grania. Poprostu poezja.Czysty fun.Teraz męcze 1dynke kurde trudne niektóre poziomy są niepowiem.W 3ce to most chiński był "da best" (ach ten tygrysek jaki on słodki).
  • 0

#9 ACZ Napisany 19 marca 2007 - 12:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 149 Postów:
Fwank do cholery. Kup sobie w końcu za psi grosz jakiegoś psxa i jakoś całe video ze speeda Crasha1 nagraj i wyślesz to na Speed Demos, bo speeda Crasha1 jeszcze nikt tam nie zrobił. Bo z emulatora na pc by Ci nie zaliczyli, ale o tym raz na shoucie gadaliśmy.
Byłby chociaż jeden polak na liście Speed Demos ;]
  • 0

#10 keogh Napisany 19 marca 2007 - 12:50

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Kup sobie w końcu za psi grosz jakiegoś psxa

Taaa i jeszcze telewiozr + VHS :]] O tym pomyślę za 2/3 miechy, jak się w końcu przeprowadzę na własną chatę i zacznę żyć od nowa :]
  • 0

#11 f5k Napisany 19 marca 2007 - 16:32

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Ah Crash to kultowa seria świetnych platformerów z prawdziwego zdarzenia( seria Jak to już nie platformer), dużo czasu spędziłem z częścią 2 i 3. Ostatnio kupiłem CB1 na PSXa na allegro ale po jakimś czasie stwierdziłem że część pierwsza jest za trudna i odłożyłem gre na półke. Grałem rówież oczywiście w CTR i Crash Bash. Która część najllepsza, stawiam na równi 2 i 3 część choć trzecia jest bardziej rozbudowana ale przy dwójce też sie troche czasu namęczyłem.
  • 0

#12 Scorpio Napisany 19 marca 2007 - 17:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Byłby chociaż jeden polak na liście Speed Demos ;]

Czychu, za przeproszeniem teraz pierd....

Diablo 1
w niecałe 20 minut zrobił Polak. By nie było - pisały o tym serwery i strony poświęcone Diablo na całym świecie. Stąd jakiś jeden Polak jest sławny. A gdybyś siedział na forum, wiedziałbyś że Polaków jest więcej. Jak choćby niebezimienny, co teraz Speed Run do Planescape robi :P I co, nie uważamy na zajęciach :P

Niemniej Czychu ma rację: kup PSX, nagraj materiał i do Speed Demos. Akurat taka gierka zdobyłaby popularność :D Znalazłem tam tylko taki temat:
http://speeddemosarc... ... 1163965992

http://speeddemosarc...com/Diablo.html - a tu do Diablo an dowód :P
  • 0

#13 Gość__* Napisany 19 marca 2007 - 19:05

Gość__*
  • Goście
A swoją drogą Crash to szczur, a nie lis.
  • 0

#14 keogh Napisany 19 marca 2007 - 19:15

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Crash nie jest ani lisem ani szczurem, Crash to torbacz, przecież z Australii pochodzi, lub jej okolic :]
  • 0

#15 Gość__* Napisany 19 marca 2007 - 20:29

Gość__*
  • Goście
Crash jast Bandicoot'em
http://en.wikipedia.org/wiki/Bandicoot
  • 0

#16 keogh Napisany 19 marca 2007 - 20:35

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Crash jast Bandicoot'em

nooo mówiłem, że torbaczem :]
  • 0

#17 Gość__* Napisany 20 marca 2007 - 00:37

Gość__*
  • Goście
No cóż, są też szczury torbacze, podbnie jak np wilki torbacze. Lisów torbaczy jednak nie ma.
  • 0

#18 AdamekPL Napisany 15 kwietnia 2007 - 16:12

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Grałem w 1, 2 i 3 na PSX. Dzisiaj zobaczyłem ten wątek i postanowiłem sobie przypomniec tą grę. PSX kupiłem własnie z trzema częściami gry. Niestety, ale według mnie tylko pierwsze 3 cześci gry, było dobre. Dalej było dużo słabiej.
Pamiętam ile kiedyś się w tą grę zagrywałem. Gdy miałem czas to przy grze siedziałem caly dzień :^^:
Dziś gdy postanowiłem sobie przypomniec tą gre, pomyślałem że pogram z 10 minut, a grałem prawie cały dzień :)
Ta gra jest doskonała
  • 0

#19 Gość__* Napisany 15 kwietnia 2007 - 16:21

Gość__*
  • Goście

Grałem w 1, 2 i 3 na PSX. Dzisiaj zobaczyłem ten wątek i postanowiłem sobie przypomniec tą grę. PSX kupiłem własnie z trzema częściami gry. Niestety, ale według mnie tylko pierwsze 3 cześci gry, było dobre. Dalej było dużo słabiej.
Pamiętam ile kiedyś się w tą grę zagrywałem. Gdy miałem czas to przy grze siedziałem caly dzień
Dziś gdy postanowiłem sobie przypomniec tą gre, pomyślałem że pogram z 10 minut, a grałem prawie cały dzień
Ta gra jest doskonała

Ta seria rzadzi. Najbardziej rozbudowana jest czesc 3. ,ale najciekawsza byla bezsprzecznie czesc 1.
  • 0

#20 keogh Napisany 15 kwietnia 2007 - 16:37

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

,ale najciekawsza byla bezsprzecznie czesc 1.

Nooo i za to masz ogromnego POINTA ode mnie :]
  • 0

#21 AdamekPL Napisany 15 kwietnia 2007 - 16:47

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Trudno jest stwierdziec, która częśc jest najlepsza. 3 zdecydowanie była najbardziej rozbudowana i bardzo ciekawa. Za to jedynka była najciekawsza i trudna. Co do 2 części to odstawała ona poziomem od 1 i 3 cześci gry.
Dla mnie jednak o 0,1 punkta lepsza jest trzecia częśc :)
  • 0

#22 phsx Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:22

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Crash 1 - 10/10
Crash 2 - 9/10
Crash 3 - 9.5/10
tak by sie przedstawial moj ranking, oceny wysokie, bo gry - pierwsza klasa psxowa, nawet teraz czasem wracam do tej serii na emulatorze :)
  • 0

#23 Lady Luck Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:24

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Pierwszy Crash, jakiego zobaczyłam był z części 3 na Demo One (jeee, muszę odkopać tę płytkę ^_^ ) i też ten był pierwszym, w którego grałam i chyba z nim spędziłam najwięcej czasu :) Jednak wszystkie Crashe wymiatają ^^
Nie mówcie, że wam się CTR nie podobał oO"
  • 0

#24 Gość__* Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:28

Gość__*
  • Goście
CTR bylo fajne, ale jako partygame nie ustepowalo zadnemu Mario Party.
  • 0

#25 Aras Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:32

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Nie mówcie, że wam się CTR nie podobał oO"

to są tacy ludzie oO ? CTR- 10/10 foreva

ja się przyznam, że najmityczniejsza dla mnie była pierwsza część, najwięcej grałem w drugą, a w trzecią najprzyjemniej... choć najlepiej i tak pamiętam czwórkę i wcale jej nie uważam za skiepszczenie serii na PS2. Grafika bardzo ładna, levele zróżnicowane, wściekły w porównaniu do poprzedniczek poziom trudności (ostatni boss -_-” boszzz) no i ten rudy debil :ninja:
  • 0

#26 Kurzy Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:32

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
z Mario Party chyba należy porównać Crash Bash

CTR to chyab co innego, lecz niewątpliwie jedna z najlepszych multi gier i dowód że grafika nei ma żadnego znaczenia

CTR - Crash Nitro Kart 3:1
  • 0

#27 Shinigami Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

CTR bylo fajne, ale jako partygame nie ustepowalo zadnemu Mario Party.

Herezje o_O Chyba, że wziąć pod uwage fakt, że CTR to nie party game, a czysta rywalizacja i adrenalina jeśłi trafi się na godnego przeciwnika :ninjadance:
  • 0

#28 Gość__* Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:40

Gość__*
  • Goście
Chodzilo Mi o to, ze w singlu jest dobry, ale dopiero w multi stawalo sie megazabawna gra przy ktorej z kumplami urywalo sie nie jedna noc :ninjadance:
  • 0

#29 Shinigami Napisany 15 kwietnia 2007 - 20:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
No. Jesteś rozgrzeszony :ninjadance:
  • 0

#30 phsx Napisany 17 kwietnia 2007 - 20:23

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
CTR 4ever ! Pamieta sie te partyjki z kolegami, teraz tesknie za tym, ale nie mam z kim zagrac :nie:
  • 0